İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - HaylHitler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 27
1
HOI4 - Modlar / Ynt: New Nations (0.3)
« : 20 Mayıs 2018, 18:50:17 »
Ee ne oldu mod?

2
Kaiserreich / Ynt: Kaiserreich
« : 20 Mayıs 2018, 18:34:03 »
@Król Wiktor After few months.
@Fernweh Türk geliştirici takımdan ayrıldığı için Osmanlı uzun zamandır yenilik almıyor. 0.6'da birkaç tane event ve savaş decision'ları eklenmişti.

3
Kaiserreich / Ynt: Kaiserreich
« : 20 Mayıs 2018, 18:14:50 »
0.7 versiyonunda yeni odak ağacı getirilecek veya odak ağacı yenilenecek ülkeler (şu ana kadar açıklananlar);
0.7 güncellemesi Kuzey, Güney ve Orta Amerika'yı tümüyle elden geçirecek. Çin rework'ü 0.8'de gelecek.
Yeni devletler açıklandığında güncelleyeceğim.

- Amerikan Birlik Devleti
- Amerika Birleşik Sendikalistleri
- Amerika Birleşik Devletleri
- Meksika
- Arjantin
- Panama
- El Salvador
- Guatemala
- Honduras
- Nikaragua
- Kosta Rika
- Küba
- Batı Hindistan Federasyonu
- Dominik
- Haiti
- Brezilya
- Hollanda Doğu Hindistanı
- Endonezya
- Vera Kruz
- Bahia
- Guararapes
- Sao Paulo
- Goyaz
- Grao Para
- Şili
- Patagonya
- Piratini
- Peru
- Bolivya
- Paraguay
- Ekvador
- Togoland
- Yucatan
- Hawaii

4
Imperator: Rome / Ynt: Imperetor:Rome duyuruldu
« : 19 Mayıs 2018, 16:37:48 »
Medieval 3 bekleyen Total War kitlesi gibi olduk.

5
Hearts Of Iron IV / Ynt: Hearts Of Iron IV - Man the Guns
« : 19 Mayıs 2018, 16:37:05 »
ABD için alternatif yollar
Gemileri tanklar ve uçaklarda olduğu gibi dizayn edebilme
Demokratik devletler için odak ağaçları (kesin bir şey yok)
Deniz savaşları için yepyeni özellikler
Soyvetler ile alakalı bir DLC bekliyordum. Şahsen bu yeni DLC'nin özelliklerini beğenmedim. Bakalım belki güzel bir şey çıkar.

6
Hikaye'nin son durumu nedir ?
Devam ediyor. Yarın yeni bölüm atacağım, ilgi biraz daha fazla olsaydı daha hızlı devam ederdi.

7
Kaiserreich / Ynt: Kaiserreich
« : 16 Mayıs 2018, 20:46:02 »
Write in English. Nobody in here will not understand your native language.

8
HOI4 - Modlar / Ynt: Sikkim Modu
« : 14 Mayıs 2018, 21:39:06 »
El Sikkim'i görmeyen kendininkini balta sanarmış.

9
Vallahi büyük merakla bekliyoruz.

10
@battle4royal  Kaiserreich ekibine katılmayı düşündün mü hiç? Modun Türk geliştiricisi uzun zaman önce ekibi terketti ve Osmanlı gelişimi durmuş durumda, Afrika'daki isyancı devletlere bile yeni içerik eklenirken oyunun en önemli devletlerinden Osmanlı çok zayıf bir odak ağacına sahip. Boş zamanın varsa Osmanlı için güzel şeyler yapabilirsin. Çalışmaların 300 binden fazla insan tarafından oynanacak. Hem ben ve @Malt kardeşim Kaiserreich evrenine fazlasıyla hakimiz. Buradan öneri falan veririz. KR ekibi de bir Türk geliştirici arıyor zaten.

11
Mod an itibari ile 4 bin indirmeyi geçti. Tebrikler @battle4royal

12
Resimler muhteşem gözüküyor. Umarım kısa zamanda çıkarırsınız, bu aralar tüm modları oynadığım için yeni bir fantastik mod arıyordum, ne oynayacağım belli oldu. Tahmini bir çıkış tarihi verir misiniz? Ve kaç gb olması planlanıyor? Ve 1.68 sürümünde çalışabilecek mi?

13
Daha önce okumuştum, yeni başlayanlar için basit ama etkili bir rehber. Bu arada bölümün açılması iyi olmuş.

15
İşinle gücünle ilgilen hacı foruma hikaye yetiştirmek zorunda değilsin.

16
Kaiserreich / Ynt: [MOD] Kaiserreich
« : 30 Nisan 2018, 19:23:34 »
Çalışıyor, sorun yok. Teşekkürler @Emirhanönal

17
Kaiserreich / Ynt: [MOD] Kaiserreich
« : 30 Nisan 2018, 18:27:10 »
Eyvallah hacı hemen test ediyorum sorunsuz ise yazarım.

18
       9. Bölüm: Şam Sokak Sokak Temizleniyor


       24 Ocak 2017, Jobar semti, Doğu Guta.     
     Başkanlık sarayının 15 kilometre ötesinde, Suriye Arap Ordusu ve Ceyşül İslam tekrar birbirini boğazlamaya başlamıştı. Savaş öncesinde fakir bir semt olan Jobar iç savaş başlayınca muhalif tarafı seçti, bu seçimin bedelini de yıllardır ödediler. Hemen yanlarındaki zengin ve orta halli semtler Esad yönetimini seçince bu fakir insanların oturduğu gecekondular, Suriye Arap Ordusu ve silahlı muhalifler arasında kanlı bir cephe hattı olmaktan kurtulamadı. Yıllardır kuşatma altında tutulan Doğu Guta'nın semtleri şuanda sık yıkıntılardan ve her dakika bombalanan düzlüklerden ibaret. 2013'ten beri ağır bombardımanlarla ve ablukayla boğuşan Doğu Guta'nın masum halkı, ayrıca bir pislikle daha yüzleşmek zorunda kaldı; cihatçı teröristler. Bu cihatçı radikal örgütler, savaşın başlarında semtleri bir bir ele geçirirken, "Esad'ın kalbine doğru ilerlerken", Alevi kadınları kafeslere kapatmışlar ve Guta'nın sokaklarında sergilemişlerdi. Ve semtlerin altına köstebek gibi tüneller ve mühimmat istiflemek için dev yeraltı mahzenleri inşa etmişlerdi. Guta halkı ise yıllardır Suriye Arap Ordusu'nun bölgeye yapacağı geniş kapsamlı taarruzun özlemini çekti. Sonunda Ordu'nun kurmay komutanları Şam'ın tamamıyla güvenlik altına alınması konusunda anlaştılar. 19 Ocak 2017 günü, Şam'ın merkezine her gün roketler yağdıran, binlerce Şam sakininin ölümüne sebep olmuş terörist yuvalarının imhasına başlandı.
     Guta yılların terörist gruplara vermiş olduğu fırsatla her taraftan müstahkem mevki gibi çevrilmişti. Tanklar semtlere giremesin diye 10 adam boyunda hendekler açmışlar, topçularını hava saldırılarından korumak için dev barınaklar inşa etmişler, ve üstelik yerel halkı zorla yerinden edip sık yerleşim bölgelerini el yapımı patlayıcılar, mayınlar ve tuzaklarla doldurmuşlardı. Doğu Guta harekatı 19 Ocak günü başladı. Ağır hava bombardımanına Rus uçakları da katıldılar. T-90'lar terörist mevzilerini vurmaya başladı. Arazi temizleme sistemleri Ordu birliklerine ilerleme imkanı sağlamak için EYP dolu bölgeleri bombalamaya başladı. İlk günün zaiyatı ağır oldu. Suriye Ordusu 70'ten fazla askerini bir gün içinde şehit verdi. Çok iyi savunulan sık yerleşim bölgeleri içinde ilerlemek zaten zordu. İkinci gün topyekün taarruzlarla yerleşimi sık olmayan tarım alanları ele geçirildi. Hendekler tankların bölgede saplanıp kalmasına yol açsa da Suriye Ordusu'nu durduramadılar. Nihayet 23 Ocak günü akşam saatlerinde Jobar, Harasta ve Zamalka semtlerindeki teröristler teslim oldular. Yıllardır alınamayan Guta bölgesi 5 günlük topyekün taarruzda temizlendi. Semtler tümüyle yıkılmış, caddeler moloz yığınlarıyla kapanmış haldeydi. Taarruzda Ordu birliklerimiz 653 şehit verdi. Binlerce asker de yaralanmıştı. Başkentin yanı başındaki çıbanın yok edilmesi ağır kayıplara bedel olsa da Ordu ilerleyişini devam ettirecekti. Başkentin çevresi temizlenmeli ve Beşar Esad'ın hayatı güven altına alınmalıydı. Güney Şam'daki IŞİD bölgesinin etrafına yığınak yapılmaya başlandı.

         2 Şubat 2017, Yarmuk semti, Güney Şam.
      Bir haftadır başkentin güneyi adeta bir cehennem olup çıkıvermişti. İslam Devleti militanları muhalifler gibi yumuşak başlı olmamışlar, Suriye Ordusu'nun tek metrekare ilerlemesine izin vermemişlerdi. Hem karadan hem havadan çok ağır bombardımanlar altında kalan Yarmuk, Hacerül Esved, Kadam semtleri taarruz dalgalarına karşı direnmeyi başarabilmişlerdi. Ancak sonları yakın. Tankların ve zırhlı araçların ilerleyemediği bu sık semtlerde Ordu 50'den fazla zırhlı aracını ATGM atışlarıyla ve mayınlarla kaybetti. Hizbullah'ın ve İranlı milislerin de dahil olduğu bu gırtlak gırtlağa çarpışmalar dünya medyasının dikkatini de çekmeye başlamıştı. Her apartmanda her daire ve hatta her oda için mücadelenin yaşandığı bu bölgede bölgeye yeni zırhlı tugayların ve Iraklı milis grupların varmasıyla savaşın lehi Suriye Ordusu'na dönmeye başladı. Ağır bombardımanlar eşliğinde ilerleyen piyade birlikleri Kadam mahallesini ve çevresindeki sanayi alanlarını düşürdüler. Dar bir alana sıkışan IŞİD, yaşadığı hezimete ağır bir misillemeyle karşılık verdi. Çarpışmalarda esir aldığı 41 Suriye Ordusu mensubunu Yarmuk semtinin ortasında yıkıntılar arasında ve hava bombardımanlarının devam ettiği bir esnada kafalarına tek mermi sıkarak infaz ettiler. Ve bu görüntüler tüm dünyaya yayıldı. Kan donduran bu vahşet görüntülerinde, IŞİD'in Şam Emiri konuşuyordu: "Nusayrileri ve onların eli kanlı destekçileri Rusları öldürmek, Allah'ın bize emrettiği farzdır. Yemin olsun ki direneceğiz, İslam yeni bir çağ başlatıyor, tüm dünyayı bu çağa ikna etmek için savaşacağız, biz Allah'ın sevgili kullarıyız."

(aç/kapa)

19
Takip  :popcorn:

Bu arada Suriye iç savaşı hikayene ne oldu ?
Senden hızlısı mezarda, daha konu düzenini ayarlıyordum  :D
Suriye hikayesini devam ettirmiyorum şimdilik, moda birçok güncelleme geldi. Modun son sürümünü indirip oynamaya başlarsam yeni bölümler gelecek.

20

Şam'daki 69. Adana Tümeni'nde görevli Topçu Mülazım-ı Evvel Ahmet Efendi'nin 7 Nisan 1939 tarihli günlüğünden birkaç satır.
Mezzeh'teki Jandarma karakolunda güne havan atışlarıyla uyandık. Selahaddin'in sevgili şehri Şam, o gün cehennemin yeryüzündeki yansımasıydı adeta. İsyanı püskürtmek için 9. Ordular Grubu Kumandanı Mustafa Kemal Paşa'nın tüm Suriye'de ve Filistin vilayetlerinde bir emirname yayınladığını öğrendik. Sokağa çıkma yasağı, ve isyancı Arapların ivedilikle bastırılması için Levant'taki tüm Türk orduları harekete geçmiş. Şam'da kontrolü sağlamak için sokaklara indiğimizde, istisnasız her pencereden biz Türklerin üzerine mermi ve bomba yağmaya başladı. Asırlardır tebaamız olan Araplar 20 yıl önce yaptıkları gibi yine biz efendilerine başkaldırdılar. İsyancılar sabah vakitlerinden itibaren şehirdeki Türklere ait binaları yakmaya başlamışlar. Hükümet konağı etrafında mevzilendik. Araplar her yandan kuşatmaya aldıkları Türk erleri katletmeye devam ettiler. Gün boyu ağır çarpışmalar ve göğüs göğüse boğuşma devam etti. Adana'nın Mehmed'i, Kastamonu'nun Ahmed'i, Edirne'nin Musa'sı, Sivas'ın Kazım'ı o gün Şam'da şehit edildiler. İsyancılar siyah bayraklarla esir aldıkları Türk oğlanlarını vahşice parçaladılar. Belki altın yutmuşlardır diye midelerini deştiler, dişlerini söktüler. Hükümet konağı gibi pek çok kamu binası Arap isyancıların eline düştü. Şehirde oturan Türkler kuzeye doğru ricat etmeye başladı bile. Biz ise Türk ordusu olarak Halifemiz Padişahımız Hazretleri adına çarpışmaya devam edeceğiz.
(aç/kapa)


7 Ağustos 1939. Miralay Mersinli Ferhat Bey'in günlüğünden.
Arap böceklerinin kalbi Riyad'a doğru olan ileri harekatımız mağlubiyetle sonuçlandı. Ne yaptıysak Padişahımız Efendimiz için yaptık. Ancak Arap çöllerinde muvaffak olamadık, galiba birkaç gün sonra teslim olacağız. Kumandanlık ettiğim 46. Tugay ve peşimizden ilerleyen 2. Hecünsüvar Birliği'nin arkası tamamen kesildi, ikmal hatlarımız bedevilerin saldırılarına uğradı ve imha oldu. Medine'den hareket ettiğimiz gün tümenin mevcudu 19 bin kişi iken şuan hayatta kalabilenlerin sayısı 2 bin, belki de bin kişi. Anadolu'nun köylerinden toplanıp gelmiş bıyığı yeni terleyen Türk gençlerinin böyle bir cehennemde öleceği. Korkunç, rezalet! Askerlerim ve subaylarım çölde birbirini kaybediyor ve bedeviler tarafından teker teker avlanıyor. Yolumuzu kaybettik, ne yapacağımızı bilmiyoruz. 8. Kolordu komutanı Mirliva Hüseyin Paşa Arap liderlerle anlaşıp kuşatmadan kaçtı. Ordu bu hainliği unutmayacak. Ben bu satırları yazarken dahi erlerim öldürülüyor, parçalanıyor, mevcudumuz azalıyor. Allah günahlarımızı affetsin. Biz bu çöllerde feda olsak dahi, Devlet-i Aliyye bu savaşı kazanacaktır.
(aç/kapa)


27 Aralık 1940, 5. Ordu Kumandanı Mirliva İsmet Paşa'nın günlüğü.
Bugünlerde sıhhatim çok afiyette değil, muharebe hatlarına gitmem lazım lakin dizanteri denen illete ordudaki birçok subay gibi ben de yakalandım. Yattığım yerden kalkamıyorum, ve 30 bin mevcutlu bir sözde orduyu kurtarmam lazım gelmektedir. Cepheden sunulan raporlar iç açıcı değil, subayların şahsiyet-i maneviyesi çöküş yaşamaktadır. Alman Harun Paşa'nın 45 bin kişiden mütevellit 2. Ordusu Ürdün'de Arapların kuşatması altındadır ve çoğu subayı esir düşmüştür. Benim ordumun da böyle bir kara talihle yüzleşmemesi için yapmam gereken iki şey vardır. Ve karar vermek zordur. Ya Halep vilayetine doğru genel ricat (geri çekilme) emri vereceğim, ya da Şam ve Lübnan'ı tek fert düşene kadar savunacağım. Ağrılarımın çoğalması sebebiyle kumandanlık vazifemi layığıyla yerine getirememekten yakınırım. Türk evlatları açlıktan ve hastalıktan, dizanteriden, tifüs ve koleradan kırılmaktadır. Anadolu'nun bu garip çocukları Filistin'de, Hicaz'da ve Irak'ta hiç görmedikleri ortamlarda Arap'la göğüs göğüse çarpışmak zorundadır. Mısırlılar Şam'ı bombardıman etmeye başladı, Levant (Suriye ve Filistin) Harbiye-i Umumiye Kumandanı Mustafa Kemal Paşa'yla irtibat kurmaya çalışıyoruz. Allah Halifemiz Efendimize zeval vermesin.
(aç/kapa)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 27