İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Stalker

Sayfa: [1] 2 3 4
1
Diğer Oyunlar / S.T.A.L.K.E.R 2 Resmi Olarak Duyruldu!
« : 21 Mayıs 2018, 14:50:08 »
Evet hayranı olduğum efsanevi seri S.T.A.L.K.E.R 2 Duyruldu! Hemde resmi olarak!  :yes:
Sabırsızlıkla devam oyununu bekliyorum. Bu arada Stalkerin eski serilerini; call of pripyat, clear sky, shadow of chernobly serilerini oynamamış olan varsa oynamasını tavsiye ederim. Çünkü Stalkerdeki atmosferik ortam ne Fallout serisinde ne de metro serisinde yok sadece stalkerda var kendini kenetleyen atmosferik ortamı, atmosferik sesleri var.
Haber yabancı kaynaktan çevirilerek aktarılmıştır:

S.T.A.L.K.E.R. 2'nin bir anda duyurulmasını hiç kimse beklemiyordu, daha doğrusu bu işin bu kadar sessiz sedasız yapılmasını beklemiyorduk desem daha doğru olacak. Orijinal Stalker üçlemesinin yaratıcısı GSC Game World, S.T.A.L.K.E.R. 2'nin geliştirilmekte olduğunu açıkladı.

(Bundan sonra S.T.A.L.K.E.R. 2 yerine Stalker 2 yazacağım, okuması daha kolay olsun)

Aslında bundan seneler önce, taaa 2010 yılında Stalker 2 bir kez daha duyurulmuştu ama işler yolunda gitmedi, proje tümden iptal edildi, GSC kapatıldı ve oyun üzerinde çalışan ekip başka oyunlara dağıtıldı. Sergiy Grygorovych 2014 yılında GSC Game World'ü bir kez daha açtı ama Stalker 2 yerine başka oyunlar üzerinde çalışmaya başladılar.

Şimdiyse bir anda ortaya stalker2.com diye bir site çıkıverdi. İlk başta bunun sahte bir site olduğunu düşündük ama hemen ardından önce GSC Game World'ün Facebook sayfası bu siteye link verdi, hemen ardından Sergiy Grygorovych kendi hesabından "resmi olarak duyuruyorum" diye mesaj attı.

Resmi web sayfasına göre GSC GameWorld oyunun çıkışı için 2021 yılını hedefliyor. Yani oyunun çıkışına daha en az 3 yıl olduğu için yakın zamanda herhangi bir ekran görüntüsü veya video beklememek lazım. Yine de bu haberin Stalker hayranlarını sevindireceğine eminim.


TRAİLERİ İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. (EFSANE)https://www.youtube.com/v/JJEpoQifDDk&fs=1&wmode=transparent

2
Orta asyadaki tüm türk devletlerini ayrıntılı bir şekilde oluşturup editleyeceğiz. Ayriyetten Kafkasya moduyla bu çalışmayı birleştireceğiz. Ufaktan bir kırım devleti oluşturabiliriz. Aynı şekilde ukraynayıda çok büyük olmadan ekleyebiliriz. Öncelik orta asya olacak sonra diğeri işlere girişeceğiz.

Mod ekibi:
@AdolfUstpMert
@Eq1NoX
@niko.berno

3
M&b bannerlord çıkınca game of thrones modu gelse çok güzel olur ama.
Bence game of thronesi uyarlayabileceğimiz en iyi oyun mb bannerlord olur çünkü hem orta çağ hem askerlerle savaşıyoruz hem kaleler var üstelik bir sürü npc'de bulunmakta.
Düşünsenize jon snow oluyoruz oyunda ya da arya stark :D


4
HOI4 - Modlar / MOD Kafkasya Empire Mod v0.2 [FİX]
« : 10 Şubat 2018, 17:36:28 »
Modu yapmam biraz kıt ilerledi ve bir çok sorunla karşılaştım v0.2 sürümünde daha da geliştirmeyi planlıyorum.
Kafkasya empire v0.2 çözülen sorunlar ve küçük eklemeler
(aç/kapa)

(aç/kapa)

Kafkasya empire v0.2 çözülen sorunlar ve küçük eklemeler
(aç/kapa)
Yeni sürüm (v0.2) download link:
Yeni sürüme ait birkaç fotoğraf:
(aç/kapa)

yardımları için @Eq1NoX'a teşekkürler.

5
Arkadaşlar modları Türkçe yama üzerinden geliştiriyorum fakat bir sürü hatalar çıkıyor ve bunları düzeltmek zaman alıyor herşeyi doğru yapsam dahi sorunlar oluyor diğer mod yapanlara bakıyorum hep İngilizce üzerinden yapmışlar. Bu sorunların dil ile ilgili bağlantısı var mı?

6
Var olan Kafkasya imparatorluğu modumu bitirir bitirmez iskandinavyadaki tüm devletleri birleştirip iyi bir mod yapacağım şimdi açmamın sebebi ise patentini erkenden alıyım dedim. :)

7
Kendi ülkesinin bile bu kadar asker basamadığı bir şehirde 20k'lık bir isyan çıkıyor hayatımda bu kadar saçma bir olay görmedim ben bu sizdede oluyor mu? geliştiricilerin acilen bu isyan mekaniklerini tekrardan gözden geçirmeli.

8
2 gün önce modlamaya başladım topraklar, bayraklar ayarlandı. Temel şeylerin çoğunu ayarladım  yaklaşık 6-7 tane Azeri general buldum ve sadece Azerbaycan generalleri değil Kafkasya bölgesindeki diğer ülkelerin de generallerini araştırıp ekleyeceğim yani baya general olacak portre dahil.
Ulusal odağa daha başlamadım ama bir kaç gün sonra ulusal odağa da başlayıp modu yayınlarım ve ilgi görürse baya geliştirebilirim.
Ülke adı: Kafkasya imparatorluğu
Ülke lideri:Mehmed emin resülzade
Bu arada bayrak konusunda bana yardım eden @TurkishModderHOIV 'e teşekkür ederim.

(Alternatif tarih)______
(biraz doğaçlama oldu :d)
Modun Hikayesi:Sovyetler birliği iç karışıklıklardan ve siyasi olarak krizlerden dolayı kafkasya bölgesindeki ülkeler bir olarak ayaklanma başlatmış ve tek bir devlet "Kafkasya imparatorluğu" kurmuşlar. Ve kafkasyadaki Tüm dinden ve ırktan insanlar kardeş olmuş ve birlik beraberlik içinde bu imparatorluğun temellerini atmışlardır.

Amaç:İlk önce sanayinizi geliştirip ülkenizi güçlendireceksiniz ardındanda çevredeki bir kaç devlet (iran vb...) fethedip güçlenip sovyetlerle büyük bir savaşa gireceksiniz.

Bu arada kafkasya imparatorluğu hariç orta asyadaki türk devletleri coreleri oluşturup bağımsız bir şekilde oyun başından bir ittifak olsun mu? Mesela kafkasya imparatorluğu kazakistan, türkistan, özbekistan, kırgızistan ile daimi bir mütteffikler aynı mihver gibi... Böyle birşey eklesem güzel olur mu sizce?


9
Forumda decisions rehberi yok daha doğrusu mod yapma rehberi yok sadece ülke var.
Ben ülke kurdum turan diye sanırım turan modu var fakat ben daha kapsamlı bir mod yapacağım. Veya deneme amaçlı tecrübe.
Decisions tam olarak nasıl yazılır? hangi dosyalardan yazılır? ne yazılması gerekir&kodlar vb...  Mod yapmak istiyorum decisions konusunda yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

10
Genellikle bazı oyuncular osmanlı ile sanayi kurmayı beceremez ya da yapar ama kapitalistler kurmaz. Bunu çözmeyi başardım. İlk başta eğitim oranını yükseltmeye çalışalım; ulusal odaklardan her vilayete bir clergymen atayalım, yani din adamı o vilayetteki din adamı %2 olduğunda bırakın diğer vilayete geçin. Tüm vilayetlerdeki din adamlarını %2 yaptığınızda bu sefer kapitalist kasın ama çok olmasın birazcık yeterli sanayi araştırmalarına önem verin özellikle demiryolu eğer muhafazakar partiyseniz demiryolunu bütün bölgelere kendiniz yapın. Toplu yapma kısayolu:alt+click ilk yıllarda partiyi muhafazakar yapın ama asla gerici yapmayın. Kapitalistler biraz fabrika kurmaya başlayacaktır nüfusu en yüksek olan vilayetlere usta teşvik etmeye başlayın. Yeteri kadar olduğunda diğer vilayetlere geçin. Fabrikalar daha verimli olmaya başlayacaktır.

En Önemlisi!
Oyunun ortalarına doğru İttihat ve Terraki diye bir parti çıkacaktır. Eğer bu partiyi seçerseniz Sanayiniz gümbür gümbür yükselecek ve sanayi devine dönüşeceksiniz. Diğer partiler ise bir yere kadar fabrika kurur bırakır. Ama bu parti efsane fabrika kuruyor.  Eğer ben bu partiyi seçmek istemiyorum başka partide olsun diyorsanız, tek bildiğim şey seçim yapıp karışmama siyasetini benimseyin.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Saygılar...

11
Victoria II / Kapitalistlerin fabrika kurmama sorunu
« : 18 Ocak 2018, 17:20:34 »
Bazı oyunlarımda çok fazla kuruyorlar bazı oyunlarımda ise hiç kurmuyorlar.
Demiryolu en yüksek seviyeye inşa ettim o zamanın teknolojilerine ülke fransa endüstri araştırmaları iyi kapitalistlerin fabrika kurmasına izin var fakat kurmuyorlar o kadar boş yer var hiç kurmuyorlar. Bu yüzden oyunu bırakma noktasına geldim zaten tek great power olmamın sebebi endüstri.
Yokmu buna bir çözüm veya benim yaptığım bir yanlışmı var ???

12
Şu ana kadar istanbulda kar yağması gerekiyordu geçen sene çok iyi hatırlıyorum aralığın 20'sinde lapa lapa kar yağıyordu ve şu an ocağı yarılamaya başladık halen kar yağmadı bu böyle devam ederse bundan 10-20 yıl sonra bizi kötü günler bekliyor olacak. Bu güzel doğamıza ve çevremize sahip çıkalım. Çevreyi kirletmeyelim kirletenleri uyaralım.

13
Crusader Kings II / Ünvanı geri alma sorunu
« : 02 Ocak 2018, 22:11:24 »
Bir türlü yapamadım. Konseyden ünvanı geri alma yasalarını değiştirsemde etki etmedi bir türlü vassallarımdan toprak alamıyorum topraklarım sadece 1 tane hep öyle kalıyor yeni bölge ele geçirinci de aynı şey. 
Bir olay yüzünden olmuyor sanırım ama tam hatırlamıyorum revaction gibi birşeydi sanırım.
İskoçyayla oynuyorum.

14
Arkadaşlar 2 yıl arasında kararsız kaldım. 867'de mi başlayayım yoksa 1066'da mı? Hangisi daha mantıklı olur sizce?

15
Crusader Kings II / Konsey ve Yetki sorunu
« : 30 Aralık 2017, 21:53:10 »
İskoçyayla 1060'lı yıllarda oynamaya başladım fakat ünvanları geri alma yetkisine sahip değilim. Bunun için reform ypamaya kalkınca konseyle aram iyi olmasına rağmen hiçbiri kabul etmiyor. Nasıl çözebilrim?

16
Diğer Oyunlar / Forumda hiç stalker oynayan var mı?
« : 27 Aralık 2017, 19:20:32 »
Hayatımda en zevk aldığım, oynarken o atmosferi hissettiğim, çernobilin sokaklarında dolaşırken npc'lerle mutsayon geçirmiş yaratıkları beraber avlarken, silahlarımı geliştirirken, npc gruplarına katılırken, hikayesiyle HERŞEYİYLE O inanılmaz bir oyundu efsane bir şey oyunu oynarken korkuyu damarlarınızda yalnızlığı damarlarınızda hissediyorsunuz. Gelmiş geçmiş en atmosferik oyundu.
Neden stalker 2 çıkmadı nedennn...

Stalker oynamayı düşünüyorsanız clear sky'den başlayın. İlk oyunundan başlamayın.

17
HOI4 - Multiplayer / Hoi4 hamachi üzerinden oynama
« : 25 Aralık 2017, 20:15:26 »
Hamachi üzerinden hoi4 oynanılıyor mu? oynanılıyorsa nasıl oynanılıyor?
Hoi4 multi oynamak istiyorum da...

18
Türkiyeyle sovyetleri fethediyorum ben. Çok kolay oyun.

19
Hearts Of Iron IV / Ülkeler neden az asker basıyor?
« : 22 Aralık 2017, 23:00:49 »
Türkiyeyle oynuyorum almanyaya bakıyorum benim almanyadan fazla bölüğüm var yani bu ülkeler neden asker basmıyor oyun bana bu şekilde aşırı kolay geliyor açıkçası oyunda dişe diş rekabet edeceğim bir seçenek, çözüm yolu veya mod var mı? aı expert'i denemedim. Ama daha iyisi varsa söyleyebilirsiniz.

20
Bana göre oyunu şu anda ayakta tutan yapılan modlar bence eğer bu modlar olmasa oyun şimdiye unutulmuş olurdu. Çünkü sürekli aynı senaryo aynı devlet oynaya oynaya bıkıyor insan. Sonra bu çözüme modlar dahil oluyor. Paradox oyunlarını modlanabilir yaparak akıllıca bir iş yapıyor yoksa şimdiye batmıştı.

Sayfa: [1] 2 3 4