İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - AdolfUstpMert

Sayfa: [1] 2 3
1
Victoria II / Kapitalistlerin fabrika kurmama sorunu
« : 18 Ocak 2018, 17:20:34 »
Bazı oyunlarımda çok fazla kuruyorlar bazı oyunlarımda ise hiç kurmuyorlar.
Demiryolu en yüksek seviyeye inşa ettim o zamanın teknolojilerine ülke fransa endüstri araştırmaları iyi kapitalistlerin fabrika kurmasına izin var fakat kurmuyorlar o kadar boş yer var hiç kurmuyorlar. Bu yüzden oyunu bırakma noktasına geldim zaten tek great power olmamın sebebi endüstri.
Yokmu buna bir çözüm veya benim yaptığım bir yanlışmı var ???

2
Crusader Kings II / Ünvanı geri alma sorunu
« : 02 Ocak 2018, 22:11:24 »
Bir türlü yapamadım. Konseyden ünvanı geri alma yasalarını değiştirsemde etki etmedi bir türlü vassallarımdan toprak alamıyorum topraklarım sadece 1 tane hep öyle kalıyor yeni bölge ele geçirinci de aynı şey. 
Bir olay yüzünden olmuyor sanırım ama tam hatırlamıyorum revaction gibi birşeydi sanırım.
İskoçyayla oynuyorum.

3
Arkadaşlar 2 yıl arasında kararsız kaldım. 867'de mi başlayayım yoksa 1066'da mı? Hangisi daha mantıklı olur sizce?

4
Crusader Kings II / Konsey ve Yetki sorunu
« : 30 Aralık 2017, 21:53:10 »
İskoçyayla 1060'lı yıllarda oynamaya başladım fakat ünvanları geri alma yetkisine sahip değilim. Bunun için reform ypamaya kalkınca konseyle aram iyi olmasına rağmen hiçbiri kabul etmiyor. Nasıl çözebilrim?

5
Diğer Oyunlar / Forumda hiç stalker oynayan var mı?
« : 27 Aralık 2017, 19:20:32 »
Hayatımda en zevk aldığım, oynarken o atmosferi hissettiğim, çernobilin sokaklarında dolaşırken npc'lerle mutsayon geçirmiş yaratıkları beraber avlarken, silahlarımı geliştirirken, npc gruplarına katılırken, hikayesiyle HERŞEYİYLE O inanılmaz bir oyundu efsane bir şey oyunu oynarken korkuyu damarlarınızda yalnızlığı damarlarınızda hissediyorsunuz. Gelmiş geçmiş en atmosferik oyundu.
Neden stalker 2 çıkmadı nedennn...

Stalker oynamayı düşünüyorsanız clear sky'den başlayın. İlk oyunundan başlamayın.

6
HOI4 - Multiplayer / Hoi4 hamachi üzerinden oynama
« : 25 Aralık 2017, 20:15:26 »
Hamachi üzerinden hoi4 oynanılıyor mu? oynanılıyorsa nasıl oynanılıyor?
Hoi4 multi oynamak istiyorum da...

7
Türkiyeyle sovyetleri fethediyorum ben. Çok kolay oyun.

8
Hearts Of Iron IV / Ülkeler neden az asker basıyor?
« : 22 Aralık 2017, 23:00:49 »
Türkiyeyle oynuyorum almanyaya bakıyorum benim almanyadan fazla bölüğüm var yani bu ülkeler neden asker basmıyor oyun bana bu şekilde aşırı kolay geliyor açıkçası oyunda dişe diş rekabet edeceğim bir seçenek, çözüm yolu veya mod var mı? aı expert'i denemedim. Ama daha iyisi varsa söyleyebilirsiniz.

9
Bana göre oyunu şu anda ayakta tutan yapılan modlar bence eğer bu modlar olmasa oyun şimdiye unutulmuş olurdu. Çünkü sürekli aynı senaryo aynı devlet oynaya oynaya bıkıyor insan. Sonra bu çözüme modlar dahil oluyor. Paradox oyunlarını modlanabilir yaparak akıllıca bir iş yapıyor yoksa şimdiye batmıştı.

10
Diğer Oyunlar / Skyrim'i Modsuz Oynayamamak
« : 17 Aralık 2017, 19:55:57 »
Cidden böyle bir sorunum var. Yaklaşık 1 yıl oldu halen oyuna mod kurmaya çalışıyorum hep crash veriyor buglar oluyor ne kadar uyumlu yaparsam yapayım. Oyunu bir türlü bitirmedim hiç oynamadım hatta.
Hatta skyrimin türkiye forumuna gidip 10'larca mod ile ilgili yaşadığım sıkıntıları anlattım ve onlar mod listelerini gönderdiler onların kurduğu bütün modları aynı şekilde kurdum yine "CRASH&BUGS" var. LANET OLSUN SANA SKYRİM!  :fpalm:

11
HOI4 - Modlar / Mod sorunu yardım ???
« : 17 Aralık 2017, 13:37:22 »
Turkish march millenyum dawn submodunu indirdim  mod klasörüne attım fakat oyunda bir değişiklik yoktu.
Bu sefer turkish march music paketini indirdim onuda attım mod klasörüne oyuna girdiğimde modları etkinleştirdim yani etkin fakat radyoya tıkladığımda müzikler aynı farklı birşey yok nasıl çözebilirim bu sorunu ???

12
MD More Units
Turkish March - Music Collection
Millennium Dawn: Rise of the Vatican,
Millennium Dawn: Denmark,
Modern Generals
Bu modlar turkish march moduyla güzel gidiyormuş steam sayfasında gördüm. Korsan link bulamadım.
Eğer link varsa atabilirmisiniz?

13
Böyle bir konu açılması iyi olur foruma.
Öncelikle herkes neden oyunun yapılması bu kadar geç sürüyor diye sorular soruyorlar.
Bunun nedeni; Baştan bir oyun motoru yapıyorlar. Arkadaşlar bu kolay bir iş değil baştan bir oyun motoru tasarlamak zaten en büyük zaman bu yüzden gitti. Ama böylesi daha iyi warbandın oyun motoru zaten çöptü. Emin olun böylesi daha iyi biraz sabır...

14
Victoria II / İtalyayı kurmak için taktikler ???
« : 14 Aralık 2017, 00:11:29 »
Arkadaşlar tam olarak italyayı nasıl kurabilirim? Devletleri etki altına mı almam lazım, yoksa savaşarak mı? ???

15
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ülkeye bayrak ekleme sorunu
« : 13 Aralık 2017, 13:33:19 »
Arkadaşlar kafkas imparatorluğu adı altında bir mod yapıyorum. Ülkeyi kurmayı başardım hallettim. Genel olarak kafkasyaya sahip bölgeler işte. Fakat bayrak eklemede sorun yaşıyorum. Paint.netten yaptığımda nasıl boyutunu ayarlayacağım nasıl ayarlayacağım hiç bir fikrim yok. Nasıl bu sorunu çözebilirim? ve bir de 1936 yılına ait kafkasyada milliyetçi bir lider veya general var mı? varsa bana söylermisiniz lazım.

16
Evet bu konuda ne kadar kral bir işsiz olduğumu anlayabilirsiniz.

1-
(aç/kapa)
-2
(aç/kapa)
3-
(aç/kapa)
4-
(aç/kapa)
5-
(aç/kapa)
6-
(aç/kapa)
7-
(aç/kapa)
8-
(aç/kapa)
9-
(aç/kapa)
10-
(aç/kapa)
11-
(aç/kapa)
12-
(aç/kapa)
13-
(aç/kapa)
14-
(aç/kapa)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YENİ BLOGLAR TAMAMEN SIRALANMIŞ:
1-
(aç/kapa)
2-
(aç/kapa)
3-
(aç/kapa)
4-
(aç/kapa)
5-
(aç/kapa)

-6
(aç/kapa)
-YENİ

17
Memlük serisine başladım baya genişledim osmanlının genişleme yerlerini kapattım etiyopyanın deniz kısmını aldım. Sadece bir tane idea benimsedim o da askeri moralsizlik yüzünden defansiv idea idi 2.idea benimseyeceğim bu ideayı kolonicilik yapmak mantıklımı daha doğrusu memlüklerle kolonicilik yapmak ? açıkçası potansiyel var deniz yoluyla ulaşılabilir yerler var sınırımda da kolonileştirilecek yerler var ne yapmamı öneririrsiniz direk başlayayımmı koloniciliğe ???

18
Hearts of ironun commons > national focus'taki türkiye txt'i silinmiş birisi o txt'i kopyalayıp dosya tc ye atabilirmi oyunu yeniden kurma imkanım yok setubu birkaç gün önce silmiştim. Gönüllü varsa 2 dakikasını almaz.

19
arkadaşlar onaylayınca 5 ordu prefosyonelliği gidiyor, sonra tekrar onaylıyorum yine o seçenek geliyor tam anlamış değilim tam olarak ne işe yarıyor ne yapmalıyım?

20
Europa Universalis IV / Tavsiye Edilen idealar ?
« : 29 Kasım 2017, 18:21:55 »
Arkadaşlar Osmanlıyla oynadım etraftaki toprakları fethettim, Toprakları coreledim, Stability'yi yüksek tuttum. Fakat halen isyanlar oluyordu bende humanist idea'yı seçtim fakat forumda bazı arkadaşlar mesela "agnostik" humanist ideayı sonraki zamanlar seçin demiş. Şimdi kararsız kaldım idea sıralamam nasıl olmalı? Askeri idealara önem vermek istiyorum fakat ekonomi'de önemli
Şu anda oyunda seçtiğim idealar :
"HUMANİST İDEA"
"TRADE İDEA"
Devamını asker ideaları yapmayı düşünüyorum. Sizin önerileriniz nelerdir ?

Sayfa: [1] 2 3