İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Lancier

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 17
1
Mutlaka başka senaryo denemek lazım. Edo ile Peninsular oynuyoruz, Fr vs Sp, müthiş diyebilirim, aslında çeşitlilik çok bu NAP era da ama ne hikmetse bunu seçti Pavel. Bana farketmiyor, dediğin gibi HPS/JTS de millet senelerdir oynuyor (1990, belki 30 sene!?), yeniyiz, ama keyifli. Bu arada sağımdan yaklaşan atlıları gördüm, geliyorlar herhalde, stres bastı :-X, turu gönderdim.  ;D

*Pavel kendi de anlayamadı neden visibility 1 hex  :)

3
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : Dün, 11:13:40 »
Evet. 1706,1709 senaryoları Bourbon için zor geçecek yıllar. İspanya'da Habsburg ve Britanya kuvvetleri oluşuyor. Ama eşit denklikte oyun için 1701'den başlanabilir.
Çok iyi. Büyük Kuzey Savaşı da hazır herhalde?..

Bir de şöyle bir haber vardı sitede:

Alıntı
Ageod Games is very proud to announce a collaboration with El Gran Capitan Association ("The Great Captain") – one of the biggest Historical Association written in Spanish – in support of the upcoming Wars of Succession game. Visit http://www.elgrancapitan.org/foro/ to know more!

4
Katılıyorum dediklerine ve tecrübe oluyor bunlar, AI ile oynamak zevkli değil. Alıştırmaları bile pbem yapmak güzel. ;) Karow a çekildim, büyük ihtimal güney yoldan birleştiler, herhalde yol kullanmadan yetişmen zor olur. Acaba yoldan daha da mı batıya gitsem, nasılsa deathmatch? ama mutlaka yakalacacaklar bir yerde...

5
Gerçekten 1 hex çok zor, belki şu an Karow a 2-3 hex uzaktadırlar.  sskn* ;) Objective olmaması da ayrı bir sorun, klasik death match lerdeki gibi kuvvetleri birleştirmek en akıllıcası, iyi yaptılar aslında.
Olabildiğince geri çekilip, Karow civarında sen gelene kadar idare etmeye çalışacağım. Bakalım ama fazla kuvvetli değil gibi Dan Corps. Evet wagonlar var, en azından bu senaryoda supply sources yok gibi...
2-3 tur sonra yasak kalkınca yine bu konularda yazarım. :)

6
Napoleonic Campaign olursa ben de katılırım  :)

Barış bu arada bizim 2v2 için mesaj vakti geldi herhalde, 3 tur oldu mu?

Ufak bi sorunumuz var galiba?  ;) Turumu oynamadan bi baktım senin cepheye, düşman tamamen kuzeye geliyor galiba? Senaryo tavsiyesindeki gibi, birlikleri birleştiriyor galiba? Şu sıralar benim sağ kanadıma yaklaştılar herhalde? Uyudum, keşke scout yollasaydım güney batıya? Karow a çift cepheden, batıdan ve güneyden saldıracaklar gibi...


7
Blitz mesajını aldım.   tbrk*

8
Sana Blitz de bi mesaj gönderdim, bakabilir misin alabildin mi? hoplite isimine attım, 2012 de katılmış görünüyorsun, vay!

Evet, Edo iyi biri. Yaşı bir hayli ama belli etmiyor, sohbeti iyi, özellikle Napolyon dönemine düşkün  ;)

Ken i de HPS/JTS slack e davet ettim. Grup genişliyor. :)

Sağol Barış, evet seninki de çok güzel. Benim avatarlar çok kalıcı olmuyor gerçi sıkılınca değiştiriyorum. Umarım bu sefer kalıcı olur.  :P :-[

Benim gönderdiğim 2vs2 de de no save basılıymış Pavel söyledi, turumu tekrar oynadım. Edo bug dedi. Next turn demeden kontrol etmek gerekiyor demek, ilginç.

9
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : 12 Ocak 2018, 13:34:20 »
Ooo güzel,sevindim. Yaza kadar WSS, JTS, WoN, FoG II derken bize eğlence çıktı.  :popcorn:

10
Ben de oynamadım ama yeni birimler vs eklenmiş. Belki MP de kullanılır diye yükledim şimdilik.


11
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : 11 Ocak 2018, 18:26:22 »
25 Ocak ta geliyormuş oyun Barış!?
http://www.ageod.com/news/2482/Wars.of.Succession.will.be.released.on.January.25th
Alıntı
First half of XVIII° century. There’s no peace over Europe.

After the great struggles of the Thirty Years War ending in 1648 with the Cuius Regio Eius Religio principle, two major conflicts are about to turn to pieces the Old Continent.

On one hand, the French & Spanish Bourbons monarchs are gathering their forces against the Grand Alliance built by Austrian Habsburg, Britain and the United Provinces, fighting to inherit the leadership of the Spanish Empire.

On the other corner of Europe, a coalition of  Danes, Saxons, Poles and Russians led by the famous Peter I The Great is trying to deal a mortal blow to the Kingdom of Sweden and to switch the balance of power in this region. But the young and military-gifted king Charles the XII of Sweden will fight with tooth and nails to defend its realm.

We are very proud to announce that Wars of Succession, the upcoming operational wargame by Ageod, has reached the final development stage and it will be released on January, 25th!

Heavily focused in managing the military operations, in Wars of Successions you will coordinate the movements of several armies of many different great powers and their allies, take care of their supplies and fatigue and seek for the better conditions to engage combat, hold sieges or retreat to recover if needed.

Together, these features, combined with the proven Ageod engine make Wars of Successions a great choice to delight players interested in this era!

Stay tuned for further announcements about Wars of Succession! Check its product page here to see the latest updates and features!

12
Evet eski yüzlü oyunlar bunlar cidden, yeni oyunlar (bkz FOG2  ;)) inanılmaz grafikler vs var. Paradox ayrı bir dünya herhalde, pbem olmadığı için benim ilgimi çekmiyor.

Kulüp FOG2 ağırlıklı olsun istemiyorum gerçekten, ilgi çok var o ayrı, eh ben de seviyorum tabii, ntw3 den kalma alışkanlıkla... ^^ FOG2 oyuncu sayısı TWC de yeterli, zaten yeni DLC ler yayınlandıkça sayı artabilir. Asıl kulüp diğer pbem oyunları ağırlıklı olursa güzel olacak (HPS/JTS/Matrix/Slitherine/Ageod) Kısaca kuruluş amacına bağlı ;>

Barış, Ken mesaj atmış foruma belki görmüşsündür:
https://thewargamingclub.com/hps-jts-first-world-war-campaigns-openings-in-ongo-t279.html#p1779
Alıntı
Hi Hoplite,
                 I'd be interested in playing France '14, I just finished a few games of Prussia '14 against club member OHNO, but the French campaign interests me more.


I've just started a new job so I won't be free to play it for a few months, just wanted to let you know there are interested opponents on here.  I shall contact you later on if you are still interested.

Bir konu daha:
The Blitz (http://www.theblitz.org/) kulübüne üye misin acaba? Pavel ve zu Pferd oradalar, eğer sen de üyeysen veya üye olursan black powder kısmına oynadığımız 2v2 oyununu aktivite amaçlı oraya kaydedebiliriz bitince. Bu köklü HPS/JTS kulüplere saygım çok, biraz aktif olmak fena olmazdı. ^^

13
Gayet iyi. Sonuçları FOGII'nin tabloda vermesi de güzel olmuş.  tbrk*

Bu arada Aryaman Türk oyuncu mu? Sanki Ageod'daki eski mesajlardan hatırlıyorum.

Evet Türk olabilir gerçekten, sen söyleyince dikkatimi çekti.

Bu arada ilgilenenlere; FoG II "Table Top Mod" yayınlanmış daha bakmaya fırsatım olmadı gerçi...


14
Aaa halloldu mu, harika. Ben de turu atarım yakında. Şu 2v2 yi bi oturtursak 3v3 de dediğin gibi harika olabilir! Büyük bi campaign i 3v3 deneriz olmazsa bu oyundan sonra...
Yalnız TWC de HPS/JTS oyuncusu bulmak zor olacak. Zaten emektar oyunlar ve diğer 3 kulüp bu konuda çok köklü ve sadece bu oyunlara yöneliyor, neyse belki yavaş yavaş kıpırdanma olur bizde de ileride.
Acaba bu forumda -Paradox Fan- bu oyunları oynayan var mı? Senin bilgin vardır belki Barış konuşması geçtiyse eskiden?

15
Olsun zaten 2v2 yi test ediyoruz daha çok hem de oyunu hatırlamış olursun biraz. Eh ben de öğrenmiş olurum tabii. :-[

Aaa save yoksa onlar nasıl oynuyor 2v2 de acaba? Bu oyun ne zaman düzgün başlayabilecek acaba ;D Belki de hhfd50 doğru söyledi, ya 2v2 ve 3v3 ler için çok tecrübeli olmak lazım ya da oyun zaten 1v1 için dizayn edilmiş, takım olayına hiç girmemek lazım? Böyle demişti Eddie bu iş organize edilirken... Pbem encryption çalışıyor galiba, ben girerken sormuştu galiba?

16
Evet Barış, bu kadar zor/karışık olabileceği aklıma gelmemişti  :) Evet numaralandırmak en iyisi, şöyle demiş Pavel:

Pavel oynadı, dosya ismini save ledikten sonra Leipzig ana klasörü içinde değiştirdi ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (2) olarak dropbox a attı. zu Pferd oynadı adını ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (3) yaptı, sen aldın vs. Daha kolay olacak cidden. İstersen notepad de aç. Alt klasörlere gerek kalmadı herhalde.  :popcorn: NWC/TWS de böyle mi yapıyorlar 2v2 leri bilemedim, bence email kullanıyorlar, adamlar 3v3 bile oynuyor!  sskn*

Neyse tatlıya bağlandı umarım, bi daha olmazsa ben pes ederim.  :fpalm:;D

17
Anladım, güzel...

Bu dropbox dosyalarına isim mi vermek lazım acaba, mesela:
! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (lancier).bte en son ben oynadığımda veya ! 2v2 M15-T2 Encounter at Karow (pavel).bte en son pavel oynadığında vs. Edo ve pavel bu işi karıştırıyorlar gibi geldi bana ingilizcesi olmadığı için pek iletişim kurmuyormuş Edo ile bi de mesaj sınırı var ya  ;)

18
Topçular için endirekt atış oluyor o zaman?

Ooo güzel çizmişsin, evet küçük senaryo olması iyi, alıştırma oluyor 2v2 için.

Senaryo bilgisinde yazdığı gibi alliesların kuzey-güney divisionları birleştirmesi lazım galiba? yoksa kuzeydeki division komutan GLt Vegesak, Corp comm (GLt Wallmoden) etkisi dışında kalıyor? Bişiyi mi atlıyorum acaba...

Sıra allies da, Pavel de zannedersem.

Hhfd50 de France'14 yokmuş ama yakında almayı düşünüyormuş.  ;)

19
(+1) Oynadılar Barış...(hex hakkında bi cevap yok daha)

20
Oldu Barış, Pavel de sıra herhalde şimdi...

Aaa 1 hex, bilmem ki, şu Pavel e bi sorayim slack te, o da ingilizce bilmiyor galiba zor olabilir anlaşmak, Edo bile tam anlaşamadı arkadaşla oyunun host edilmesinde.  :)

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 17