İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Lancier

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19
1
Evet Desert War çıkmış Barış. Grafikler çok güzel fakat bana da çok operasyonel geldi. JTS Panzer Battles gibi zannedersem. Oyun alımına biraz ara verdim. JTS Petersburg ilginç geldi, şimdilik ona devam ediyorum, senin de dediğin gibi bir seferde beraber götürülecek pbem fazla olunca konsantrasyon bozuluyor, oyunların hakkı verilemiyor.

Doğru, TWC de çeşitliliği arttırmak lazım, baştan beri Ageod oyuncusu fazla, Matrix/Slitherine daha yavaş gidiyor. Ama zaman istiyor tabii, daha 1 yıl oldu.
 
Bu arada kulüpte programcı bir arkadaş var. Şu sıralar onunla konuşuyorum. Normalde kulüp tablolarını manual yapıyorum. Excel den PDF çıktısı olarak siteye yapıştırıyoruz. Fakat kalabalık oldukça sistem değiştirmek gerekecek. Bakalım arkadaş birşeyler yapabilicek mi.

Slack te bir mesaj gördüm 21 Mart ta:
Alıntı
navekaoy [06:40]
looking for a WitW game. I have a very small scenario going on right now and wanted to start in on a small-to-medium sized one, something along the lines of Breakout and Pursuit or Battle for Tunisia

If you want a competitive battle, I'm beginner to intermediate, but I'm happy to get my butt handed to me by an advanced player and learn something
Gerçi senin dolu olduğunu biliyorum, yine de "navekaoy" ile pbem için iletişime geçmek istersen email ini veririm.

2
Ben de civil war oyununa biraz yabancıyım ama house rule olmasın dedik. Oynadığım arkadaş ta yeni, herhalde sorun olmayacak bu yüzden ;>
Evet galiba eski rakipler herzaman daha güvenli ve oyunlar daha zevkli olabiliyor.

3
Evet gerçekten uğraşmışlar üstünde. Güney tarafıyım ben. Senaryo gereği çok agresif olmam lazım anladığım kadarı ile.
Şu opsiyonlar ile oynuyoruz:


Bu arada Ken yine France '14 istiyor, bakalım başka JTS oynayan var mı?  ;)
https://thewargamingclub.com/jts-france-14-scenario-t359.html#p2185

4
JTS American Civil War oyunu başladı, bakalım zevkli gözüküyor  :)


5
Evet Barış dediğin doğru, Wargame Design Studio JTS France ’40 ı güncelleyip JTS France ’40 Gold olarak sunuma hazırlanıyor anlaşılan.
Panzer Campaigns Eastern Front bitti, Western ve Mediterranean a geçiyorlar. ^^

http://www.wargamedesignstudio.com/2018/03/10/panzer-campaigns-gold-the-western-mediterranean-fronts/

Alıntı yapılan: WDS
Hi All,

With all the Eastern Front titles now upgraded to Gold status, I thought it time to set expectations around the remaining titles.

There are 5 titles each for the Western Front & Mediterranean. Work has commenced on converting these, but new work on titles such as Panzer Battles 3 is taking precedence.

In many cases, we have the bulk of the artwork available, but it is still a lengthy project to convert existing titles. Fortunately, artwork from both Panzer Battles Normandy and the new North Africa title is filling a lot of gaps already.

Though not our top priority, we do now have a few dedicated souls that are helping with the upgrades and enhancements for these remaining Panzer Campaigns titles.

As was probably noted in the Eastern Front Gold releases, in a few cases we’ve included additional scenarios beyond what was originally shipped and the Volcano Mods.

We’re looking at the same thing for the remaining titles and one title that will be significantly upgraded is France ‘40.

With the inclusion of Holland, a brand-new campaign and many smaller scenarios will be added, ensuring that a more complete 1940 campaign on the continent can be simulated. A lot of order of battle and scenario work is already completed and we are much of the way through the new graphics. The Dutch will obviously play a bigger part as will the Fallschirmjaeger attacks the Germans employed in their Holland invasion plans. The ‘fragile nation’ rule from Prussia ’14 in the First World War Campaign series has been added and will impact the French, Belgians and Dutch. This will be a first for the Panzer Campaigns series and will probably be used for the Italians in the Desert titles. A new team member Mike Prucha has driven the bulk of the France ’40 new scenario & OOB work, while David Michas created the new map – we owe them both a big thank you for what they have bought to this title.

We expect to have the remaining Panzer Campaigns titles upgraded during 2018, but the pace will be slower than the timing that was seen for the Eastern Front. It’s all about balancing building new titles vs upgrading previously released games.

6
Sağol bilgi için Barış. Evet biraz fazla micromanagement galiba.

7
Bombardier oyuna başladı zannedersem, kolay gelsin ^^

SC WWII: War in Europe'u ucuzluk olursa alacağım. Onun dışında Panzer Campaigns - Western Front WDS makyajını bekliyorum. Ben de  TOAW IV yakında alabilirim, indirim bi olsun ^^

8
Barış, dediğin oyunları kabaca toparladım, buradan belki soru sormak isteyen de olabilir ^^

Kendi adıma JTS / Panzer Campaigns - Western Front (WDS güncellemeyi bitirince) veya Strategic War dan birini düşünüyorum. Strategic War da hex ler 10 km gözüküyor. Ama senin tercihin Panzer Campaigns galiba?

Bir de The Operational Art of War IV yerine Gary Grigsby's War in the West i mi tercih edersin?
Bütün Gary Grigsby's WitW - Str. Command WWII:WiE - TOAW IV pbem leri server based mi Barış? ( oyunlar kolaydan zora şöyle galiba: Str. Command WWII:WiE > TOAW IV > Gary Grigsby's WitW )

Strategic Command WWII: War in Europe ve Strategic Command Classic: Global Conflict II.Dünya Savaşı olsa gerek ama War in Europe sonra çıktı gibi gözüküyor... farkları ne acaba?

VR design oyunlarını pek tutmuyorsun galiba, Advanced Tactics Gold mesela..

Alıntı
JOHN TILLER SOFTWARE
Panzer Campaigns - Western Front
The Panzer Campaigns games cover many different operations in World War II. The game scale is 1 km hexes and 2 hour turns. Units are normally at the company and battalion level.
Sealion '40, France '40, Market-Garden '44, Bulge '44, Normandy '44
http://www.johntillersoftware.com/WesternFrontPanzerCampaigns.html

Strategic War
The wargames in the Strategic War series cover World War II in Europe from beginning to end. The game scale is 10 kilometer hexes and 2 day turns. Units are normally at the division and brigade level.
War on the Southern Front, The First Blitzkrieg
http://www.johntillersoftware.com/StrategicWar.html

Alıntı
TrickeySoft LLC
The Operational Art of War IV
16 NOV, 2017

Genre: Simulation, Operational, Strategic,
Complexity: Intermediate, Advanced
Period: World War I, World War II, Modern, Inter War Period
Theatre: World
Unit Scale: Division
PBEM: yes
http://www.matrixgames.com/products/587/details/The.Operational.Art.of.War.IV

Alıntı
2by3 Games
Gary Grigsby's War in the West
4 Dec, 2014 => 3 Aug, 2017
(DLC: Gary Grigsby's War in the West: Operation Torch)

Genre: Operational, Strategic,
Complexity: Advanced,
Period:World War II,
Theatre: Western Europe
Unit Scale: Division, Battalion, Regiment, Brigade
PBEM: Server Based
http://store.steampowered.com/app/644710/Gary_Grigsbys_War_in_the_West/

Alıntı
Fury Software
Strategic Command Classic: Global Conflict
1 Jan, 2010 => 8 Feb, 2018

Genre: Strategic
Complexity: Intermediate
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, Britain, America, Pacific, Middle East, Mediterranean
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/785940/Strategic_Command_Classic_Global_Conflict/

Strategic Command WWII: War in Europe
17 Nov, 2016

Genre: Strategic
Complexity: Intermediate
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, Africa, Middle East
Unit Scale: Corps, Army
PBEM: server based

http://store.steampowered.com/app/593030/Strategic_Command_WWII_War_in_Europe/

Alıntı
VR DESIGNS
Advanced Tactics: Gold
14 APR, 2011

Genre: Operational
Complexity: Intermediate
Period: World War I, World War II, Modern, Fantasy
Theatre: Eastern Europe, Western Europe, World
Unit Scale: Division, Battalion, Company, Regiment, Brigade, Army
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/310390/Advanced_Tactics_Gold/

Decisive Campaigns: Barbarossa
24 NOV, 2015

Genre: Simulation
Complexity: Advanced
Period: World War II
Theatre: Eastern Europe
Unit Scale: Division, Corps, Army
PBEM: yes
http://store.steampowered.com/app/454530/Decisive_Campaigns_Barbarossa/


(aç/kapa)

9
Anladım Barış, doğru dedin...özellikle won konusunda çok haklısın galiba. Ben de elimdeki won ları toparlayıp tavsiye ettiğin bi oyun üzerinden gidebilirim zamanla (hepsi bir arada olursa yürümez zaten).

Bombardier daha girmedi WitE oyununu, form veya forum a atarsan iyi olur sağol. Kolay gelsin, zorlu bir oyun olacak gibi  ;)


Bildiğim kadarıyla Matrix Games'de en çok pbem AAR yazılan bölümler War in The Pacific ve GG War in The East. İkisi de 1vs1 oyunlar. Hatta 2012'de başlayıp devam eden WItP AAR görmüştüm. http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=3214065&mpage=1&key=

HOI ve AGEod oyunlarından Gary Grigsby oyunlarına geçiş yapan görmüştüm ama tersini hiç görmedim. WON campaign her ne kadar daha çok oyunculu pbem barındırsa da üzerine yazılabilecek AAR sayısı sınırlı bence. Gary Grigsby ve JTS harita ölçeğine ve birim sayısına alışıldığında diğerlerindeki stratejik&operasyonel içerik kısıtlı geliyor. Matrix Games'in zirve noktası bu oyunları barındırması yoksa bir sürü şöyle böyle strateji oyunları var belki.

Bombardier ile oynarken karşılaştırmak için arada resim atarım. Bu oyunun iyi tarafı AI ile oynarken bile oyunun kazanmaya gidip gitmediği hemen anlaşılmıyor. Oynaması ve sonuç alınması çok uzun. Sovyetlerin savaş kapasitesi hep soru işareti. Bakalım 42'ye kadar dayanabilirsem nasıl sayılara ulaşacağım. İlk kez Sovyetleri oynuyorum.  :smash:

Bombardier form doldurmadıysa ben doldururum Hakan.

10
Katılıyorum Barış'a  tbrk*
...Daha çok bu oyunların pbem oynamak ayları alabildiğinden sabır ve konsantrasyon önemli. İlgi alanları çabuk değişen, mental yorgunluğu olan veyahut sadece vakit geçirmek için başlayanlar zaten başlamamalı. Kulüplerin&forumların amacı aynı hobi alanı olan kişileri buluşturmak..

11
JTS Fr'14 sonucunu işledim Barış, iyi kulüp aktivitesi oldu gerçekten.

Steam ucuzlukta yine elim gitmedi sadece TYW aldım ageod koleksiyonunu tamamlamak açısından  :fpalm: :-[ Belki WITE2 ye artık veya bir JTS oyunu...

Form konusunda haklısın fakat başlayan oyunları da tabloda göstermek istiyorum http://www.thewargamingclub.net/en/Battles.php böylece sadece sonuç atılan yer olsun istemiyorum TWC. Aslında en baştan amaç AAR lerdi bu format ile çünkü kulüp kuruluşunda tek oyunlarımız GD1938 ve WON idi ve ikisi de kalabalık oynanıyordu ve AAR lerle beslenebilirdi forumlar. 1vs1 lerle birlikte biraz otomasyona döndü iş. Şikayetçi değilim ama kuruluş fikrinden ayrıldık mecburen.  :-\

Oyun girişinde form zor olursa basitçe eski yöntem, forum a da yazın Barış ben gerisini hallederim. Yani;
(WitW game - Hoplite vs Ken). Bu kadar, numaralandırma vs ben yaparım.

12
Oldu Barış...Sağol tavsiyeler için.

Sizin oyun bitince bi zahmet FORM a atarsınız veya FORUM da olur başlık açmışsınız zaten:
https://thewargamingclub.com/jts-france-14-game-6-t290.html
Kulübün göz bebeği, ilk Fr'14 ü, gururluyuz ^^

Bu arada Bombardier mesajını gördün mü bilmem,GG:WitW pbem rakip bakıyor forumda:
 https://thewargamingclub.com/gary-grigsby-s-war-in-the-west-east-openings-in-on-t348.html#p2120,
slack e de atmış: https://thewargamingclub.slack.com/archives/C4E9VP1UG/p1519896277000361 ...
Gary Grigsby’s War in the West ve East e ilgi arttı son zamanlarda...

13
Resimler için sağol Barış.

Steam İndirim hala devam ediyor, ilginç fiyatlar!?!
14
ne oynuyosunuz beyler anlamadım ??  ??? merak ettim ama...
koki merhaba. Barış anlattı gerçi ama TWC bi PBeM wargaming club. Geçen sene (2017) Şubat ayında kurduk. Yani eskilerden kalma deyiş ile -play by email- bilgisayar savaş oyunları kulübü (gerçi biliyorsundur tabii  ;))

Oyunları arasında her türlü PBeM oyun var ama özellikle Ageod, Matrix, Slitherine ve JTS/HPS den yayınlanmış TURN BASED oyunlar var. Bunların piri ben değilim, daha 1.5 sene olmadı ben başlayalı daha önce RTS (TW) ve FPS (CS) oynuyordum ağırlıklı olarak.
 
Barış'a danışıyorum ben de çoğu şeyi. Kulüpte sadece 2-3 Türk var ne yazık ki şimdilik (toplamda aktif olan, olmayan 150 oyuncumuz var)
Ageod oyunları başlangıç için çok iyi. Daha sonra çeşitlendirilebilir.

İlgilenenler için oyun kulübünün linklerini yazayim:
TWC Forum: http://www.thewargamingclub.com
TWC Home: http://www.thewargamingclub.net
TWC #Slack: https://thewargamingclub.slack.com
TWC STEAM Group: http://steamcommunity.com/groups/TheWargamingClub
Ve katılanlar TWC dropbox a davet ediliyor söylemeye gerek yok ^^

Eğer steam ucuzluktan turn based pbem oyun alan olursa haberleşelim, kulübe bekleriz :ceasaryes:

Oldu Barış SC leri listeme koydum, 2 Mart a kadar indirim süresi var. OOB WWII bedava idi, biraz oynadım, evet arcade tarzı yine de eğlenceli gibi, belki 4 kişilik pbem seçeneği olan DLC sini alırım, çok ucuzlamış. Hem WW a giriş olur benim için belki  :fpalm: :)

15
Anladım Barış. Slitherine indirimi görmüşsündür, tavsiyelerini bi kere daha yazar mısın belki alabileceğim çıkar, sağol...

http://store.steampowered.com/sale/slitherine_midweek/

edit: Bir de Order of Battle serileri için ne dersin, çok mu arcade?

16
Evet yeter ki PBeM olsun, hareket olsun, yavaş yavaş oyunları ekleriz Barış. ;> Yeni oyunlarda rakip bulursan söyle ben foruma ekleme yaparım. Aslında insanlar slack i forum gibi kullanıyorlar, bu da kötü değil.
Bi de 1v1 den büyük PBeM oyun çıkarsa haber verirsen sevinirim Barış, ben de takip etmeye çalışıyorum ama sen daha ilgilisin yenilerle. Kulübe büyük bi oyun lazım, won/pon tarzı.

Kötü niyet demiyeyim ama tecrübeli diye senaryo bulmayı HerrP. a bıraktık, devamlı görüş 1-2 hex seçiyor. Belki tesadüf ama gına geldi bana. Daha önce de Marengo da kendine uygun senaryo seçmişti, bu pbemlerde de bu sorun olabiliyor, mirror yapmak lazım aslında çoğu senaryoyu ama vakit kısıtlı. FOG2 bu bakımdan çok iyiydi...

17
Steam de ucuzluk varmış 19 una kadar, Civil War II yi aldım.  :-[

18
Barış daha izlemediysen mutlaka "Dunkirk" ve "Darkest Hour" ı izle, tavsiye ederim. ^^ Harika filmler...

19
Evet farkettim, sen oyunlarda stratejik olanlara ağırlık veriyorsun. Belki ilerleyen zamanlarda düşünürüm SC yi, şimdilik oyunlara biraz fazla para harcadım, asıl patrondan ikaz geldi.  :fpalm: ;)
Pavel, 3v3 te herkesin commander ı var, ona tıklayıp birimlerini görüyorsun diyor, tabii Hig.Org tıklı olacak, fakat aynı stacke koymamak lazım, zor, yine de insan 175 tur gerçek Leipzig hissiyatını kaçırmak istemiyor :>>
Bence sen Fr '14 ü kalabalık oynamak istersen bi bak, Leipzig e kıyasla millet için daha cazip olabilir.

20
Oldu Barış C.PETERSBURG yakında başlar. Ben de Ageod CW2 yi listeme koydum.  :popcorn: :ceasaryes:

Vay, yeni oyunlar ne kadar güzel gözüküyor. Sen de tam bir keloksiyoncusun Barış cidden!  ;) ama anlıyorum seni, ben de kendimi tutamıyorum çok sevdiğim bi era olursa.

Bu arada JTS-France '14 çok popüler olmaya başladı TWC slack te okudum. Yakında kulüpte top game olursa şaşırmam!? ^^

2 gün önce Scotty ye 4-5 saat boyunca foruma yeni oyunları nasıl gireceğini anlattıktan sonra pes ettim  :sick2: :wall: Dün eski usül FORMları yaptım, siteye yerleştirdik. Umarım oyuncular daha rahat eder. Bilmem ben forumları çok sevdiğim için aslında 1 sene mücadele verdim, hem iletişim olur dedim ama yeni nesil SLACK varken forumları kullanmak zor geliyor insanlara, haklılar belki, slack cep telefonundan bile takip ediliyormuş!?! (ben sadece eski laptop umda kullanıyorum ;>)

Neyse, oyun girişleri ve sonuç girişleri ANA sayfadaki formlarla artık. Belki kulübe yeni oyuncu çekersen onlara da söyleriz.
http://www.thewargamingclub.net/

Alıntı
TWC Form1: BATTLE REGISTRATION: http://www.thewargamingclub.net/en/form1/form.php
TWC Form 2: BATTLE RESULT: http://www.thewargamingclub.net/en/form2/form.php

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 19