Gönderen Konu: Venedik için taktikler  (Okunma sayısı 537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Venedik için taktikler
« : 27 Şubat 2017, 01:56:03 »
Selamlar,

Venedik ile 1444'te normal oyuna başladım. Harita grafik modu hariç mod yok.

Nasıl ilerlememi ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz? Şuan yıl 1452, Atina'yı derebeyi yaptım, Zeta, Mora ve Kosova'yı fethettim. Osmanlı Konstantinapolis'i aldı, Candaroğulları'nı aldı.
Ülkede 5-2-2 Yüce Doge var, Esnaf sınıfı 80 etkisinde.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Venedik için taktikler
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2017, 11:38:45 »
Baştan başla İstanbul'u Osmanlı'dan önce al :) Polonya direk dostun olmalı. Fransa'yı da çekersen yanına güzel olur.

Olmadı Osmanlı'yı Sina çölünün öbür tarafına geçirtmemeye çalış.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Venedik için taktikler
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2017, 23:01:03 »
Şimdilik balkanlar ve sicilyada genişleme yolunu seçtim. Osmanlı rakip olarak işaretledi, her an Türk saldırısı yiyebilirim.
Oyunda İberya Düğünü olmadı, sanırım benim için tek şansî faktör bu oldu böylelikle Napoli'ye saldırabildim.

Ülkeyi de (ticari cumhuriyetten iyi olacağını düşünerek) adım adım krallığa götürüyorum. Şuan 44 yaşında Koruyucu Efendi'm var, 4-4-6 özellikli. Cumhuriyetçi Diktatörlük ile yönetiliyoruz.
Not: Yıl 1477. Koloni fikirleri üzerinde ilerliyorum Avrupa'da fazla savaşmayı göze alacağımı sanmıyorum koloni bölgeleri alarak güçleneceğim. Osmanlı ile sınır olmam zaten Avrupa'da rahat olmamı önlüyor.

@Gregory, Sina hatırlatmanı dikkate alacağım. Osmanlı - Memlük Savaşında Memlüklere saldırıp Sina'yı ben alırsam olayı kurtarırım heralde.

-Ayrıca en yakın zamanda harita görüntüsü de paylaşacağım ;)
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...