Gönderen Konu: EUIV Engtegre grafik kartı dışında çalıştırma yönetmi varmı  (Okunma sayısı 493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zew

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Oyunu steamden aldım alalı çok kısa bir süre oldu  Paradox Grand Strategy Collection olarak altım EUIV dışındaki oyunlar rahatlıkla 60 fps çalışıyor donanımım inter core i7 4710 mq işlemci 8 gb ram
entegre  intel hd graphics 4600 ve nvdia geforce gtx 970 var
eu4 entegre grafik kartı inter 4600 ile sorunsuz açılyor oynanıyor oynanışta problem yok ama malumunuz 10 fps anca
oyunu gtx 970 ile başlatamıyorum. nvdia denetim masasından eu4 ü 970 ile başlat dediğimde oyun hiç açılmıyor steamde 3-5 sn çalışıyor yazıp eşitleniyor yazıyor yani kapanıyor oyun bunun için ne yapmam gerek forumda bir arkadaş daha bu konudan muzdrip ama o steamfix li versiyonunu denediğinde sorun olmadığını yazmış araştırdım fakat forumda göremedim bende üyelik açıp sormak istedim bu konuda yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum
//////////////////////////////////////////
EDİT: ilk mesaj tarihimden bu gğne kadar oyunu iade etmiştim 2 gün önce aldım şuan hiç sıkıntısız çalıştı daha önce birçok defa silip tekrar kurmama rağmen dosyaları doğrulamama rağmen düzelmemşti şimdi sorun ortadan kalktı belki günceleme ile çözülmüştür belkide ozamanlar arayıpda bulamadadığım eu4 ün ihtiyaç duyduyu bir şeyi bilmeden kurmuşumdur. sorun çözülmüştür konu kapanabilir
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 01:48:19 Gönderen: zew »

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Windows 10 kullanıyorsan başlata sağ tık devices/aygıtlar'a gir. Oradan dahili ekran kartını bulup devre dışı bırak ve bir kez de öyle dene bakalım.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 13:31:25 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Oyunun .exe dosyasına sağ tıkla, grafik işlemciyle çalıştır seçeneğine gelip oradan da varsayılan grafik işlemciyi değiştir'e tıkla, orada görürsün zaten 2. seçenekten seçiyorsun, yüksek performanslı NVDIA işlemcisi'ni seçersin ancak aynı şeyi launcher tarzı bir şey varsa ona da yap, sadece .exe'ye yapman yeterli olmuyordur belki, ekran kartını güncellemeyi de dene, yine olmazsa oyunu komple silip tekrar yükle o da olmuyorsa format ;D
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 19:05:05 Gönderen: erdem13 »
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı zew

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Oyunun .exe dosyasına sağ tıkla, grafik işlemciyle çalıştır seçeneğine gelip oradan da varsayılan grafik işlemciyi değiştir'e tıkla, orada görürsün zaten 2. seçenekten seçiyorsun, yüksek performanslı NVDIA işlemcisi'ni seçersin ancak aynı şeyi launcher tarzı bir şey varsa ona da yap, sadece .exe'ye yapman yeterli olmuyordur belki, ekran kartını güncellemeyi de dene, yine olmazsa oyunu komple silip tekrar yükle o da olmuyorsa format ;D
gerçekden yazdıklarımı okumadın demi bende orda diyorumki oyuna sağtıklayıp entegre ile aç dediğimde açılıyor ama nvidia gtx 970 ile aç dediğimde açılmıyor diyoruum sen keşke dikkatli okusan

Çevrimdışı zew

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
hala güncel