Gönderen Konu: Kutsal Roma Seçmenliğinden atılmak ?  (Okunma sayısı 777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lalale

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Kutsal Roma Seçmenliğinden atılmak ?
« : 03 Şubat 2017, 18:23:51 »
Var mı böyle bir olay beyler , prusya olarak seçmendim ve bana karşı koalisyon olmayacakları şekilde 1 üyeyi yuttum sonra yine kanunsuz toprak talebi geldi ve sonra baktığımda seçmenliğim alınmıştı ilişkilerim hepsiyle iyi durumda , ayrıca kutsal roma 2 ye ayrılmıştı protestan ve katolikler diye o da kalkmış kendiliğinden ?

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kutsal Roma Seçmenliğinden atılmak ?
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2017, 20:22:19 »
Eğer mezhep değiştirirsen seçmenlikten atılabiliyorsun onla alakalı muhtemelen.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı lalale

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2017, 22:43:49 »
Eğer mezhep değiştirirsen seçmenlikten atılabiliyorsun onla alakalı muhtemelen.

mezhebi imparatorken değiştirdim imparatorluktan atmışlardı ama seçmendim neyse belki dikkat etmedim katolik protestan savaşı çıktıysa belki ondandır

Çevrimdışı Reaktans

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2017, 00:43:11 »
mezhebi imparatorken değiştirdim imparatorluktan atmışlardı ama seçmendim neyse belki dikkat etmedim katolik protestan savaşı çıktıysa belki ondandır

Mezhep değiştirdikten sonra ne imparatorluğun kalır ne de seçmenliğin.

Offical mezhep ilan edilene kadar bu durum bu şekilde.

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2017, 01:53:54 »
Eğer din ligleri kurulmuşsa ve savaş çıkmadan dağılırsa ve katıldığın lig yenilirse otomatik senin mezhebinden olanlar seçmenlikten atılır (Protestanlık yenilirse protestanlar seçmenlikten atılır)

Çevrimdışı ahot16

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2017, 12:26:47 »
yanlış hatırlamıyorsam imparator 25 ia (25 olmayadabilir emin değilim :)) vererek elektörlüğü düşürebiliyor.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2017, 14:57:18 »
Bence lig kurulmuştur toprak talebi yine savaş ile toprak talebidir diye düşünüyorum ve ligin lideri sendin, kabul ettiğinde yenilgiyi de kabul etmiş olabilirsin. Belki HRE imparatoruna karşı bir grup olduğunuzdan ama emirlerini yerine getirdiğinde yine aynı şekilde bitmişdir din savaşları