Gönderen Konu: Hollanda  (Okunma sayısı 800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sultanmf

• Azab
  • *
  • Suum Cuique..
    • Profili Görüntüle
Hollanda
« : 01 Şubat 2017, 12:59:02 »
Beyler brabantla başlayıp Hollandayı kurdum.English Channeldeki tüm trade powerı topladım.Hatta Great Britain den londrayı ve lothian ı aldım.Aylık 120 ducat geliyor,daha fazla arttırabilir miyim bunu?
Bir de tüm kuzey amerika ve meksikaya oturdum.Daha batıya,pasifik adalarına gitmemi mi önerirsiniz yoksa Güney Amerika için savaşmamı mı?Bir de tümm ticari gemilerimle english channeli mi korumalıyım yoksa trade power çekebileceğim lübecki mi?Lübeck ticareti için koalisyon yemeyi göze alarak Lübeck bremen ve hamburgu aldım fakat pek işe yaradğı söylenemez lübeck ticaretinde  ;D
Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı dark06mrt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hollanda
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2017, 13:08:34 »
şu anda kaç yılındasın oyunda
"Eğer padişah iseniz ordunun başına geçin,eğer ben padişah isem emrediyorum gelin ordunun başına geçin"
Sultan II.Mehmed Han

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2017, 14:20:31 »
Lübeck'i kontrol etmen gerek. Şu linkteki gibi yapabilirsin -> http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=37438.msg830283#msg830283

Çevrimdışı dark06mrt

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2017, 22:58:58 »
Beyler brabantla başlayıp Hollandayı kurdum.English Channeldeki tüm trade powerı topladım.Hatta Great Britain den londrayı ve lothian ı aldım.Aylık 120 ducat geliyor,daha fazla arttırabilir miyim bunu?
Bir de tüm kuzey amerika ve meksikaya oturdum.Daha batıya,pasifik adalarına gitmemi mi önerirsiniz yoksa Güney Amerika için savaşmamı mı?Bir de tümm ticari gemilerimle english channeli mi korumalıyım yoksa trade power çekebileceğim lübecki mi?Lübeck ticareti için koalisyon yemeyi göze alarak Lübeck bremen ve hamburgu aldım fakat pek işe yaradğı söylenemez lübeck ticaretinde  ;D
Yardımcı olursanız sevinirim.
yanlış bilmiyorsam rev olunca ordu masrafları azalıyordu
"Eğer padişah iseniz ordunun başına geçin,eğer ben padişah isem emrediyorum gelin ordunun başına geçin"
Sultan II.Mehmed Han

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2017, 23:21:26 »
%50 azalıyor ordu masrafı

Çevrimdışı sultanmf

• Azab
  • *
  • Suum Cuique..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2017, 19:13:15 »
Tavsiyeleriniz için teşekkürler beyler,şu anda yıl 1790larda ve güney almanyayı bohemyaya kadar ele geçirdim.Kuzeyde ise lübeck ticaretinin merkezlerini topladım.şu anda kara bağlantısı sağlamaya çalışıyorum.Kolonicilikte de savaşlarla orta afrikaya girdim.Sizce hindistana mı gitmeliyim yoksa brezilya kolonimi mi büyütmeliyim savaşarak?
Bu arada English Channeldeki gelirim 250 ducat civarı ;D daha fazla zorlayabileceğimi sanmıyorum.
Tavsiyelerinizle net geliri de 120 ducat yaptım aylık.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2017, 13:35:16 »
Boşver Brazilya'yı, ticarette para getiren yerler; Karayipler, Chesapeake körfezi, Filipinler, Hindistan ve Çin. Tabi son yamalarda koloni vergilerine buff gelmişti yanılmıyorsam 300'e yakın vergi geliri alabilirsin kolonilerden.

Bu bahsettiğim yerleri alırsan 1500 dukat civarı net ticari gelir elde edebilirsin. Ama senin oyun bitmiş bir sonrakine artık ;)
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=37438.msg830409#msg830409
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2017, 13:35:49 Gönderen: Gregory »

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2017, 13:40:04 »
Gregory ticari imparatorluğun gelir bakımından harika, bende deneyeceğim bir ara ;) Ancak sınırlar Avrupada pek büyüyememiş :)
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2017, 13:52:05 »
Amaç oydu zaten çok toprak almamak -tall gitmek- fakat ona rağmen yaptığım binalardan dolayı bayağı bir askerim vardı.