Gönderen Konu: Avrupa da oynayabileceğim devlet önerisi  (Okunma sayısı 1036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Avrupa da oynayabileceğim devlet önerisi
« : 14 Ocak 2017, 18:30:33 »
Genelde Doğulu devletlerle oynuyorum fakat hiç Avrupa'dan ülke seçmedim.Tavsiyesi olan var mı başlangıç için ?

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avrupa da oynayabileceğim devlet önerisi
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2017, 18:44:36 »
Fransa, Avusturya, -- Brandenburg yada Teutonic Order devletleri ile Prussia - Germany yapılabilir. -- Kastilya ile oynanabilir.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2017, 18:50:56 »
Fransa, Avusturya, -- Brandenburg yada Teutonic Order devletleri ile Prussia - Germany yapılabilir. -- Kastilya ile oynanabilir.

Fransa ile oynamayı düşünüyorum ancak kolonicilik konusu sıkıntılı gibi geliyor.Strateji belirleyemiyorum.

Çevrimdışı Sauron

• Yeni Çeri
  • *
  • Only Kebab Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2017, 18:55:55 »
Fransa ile illa kolonicilik yapmana gerek yok. kastilya,portekiz falan kolonicilik yapsın sende yavaş yavaş topraklarını ele geçirip en sonunda annexleyip tüm kolonilerini kapabilirsin. Ama dikkat et başkentlerini taşımasınlar :D

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2017, 19:00:46 »
Fransa ile kolonicilik pek tasviye etmem.Çünkü fransa askeri açıdan baya güçlü bir ülke.Hele 1600'lardan sonra güzel idealar'ı ile Yokedilmez oluyorlar.Bırak diğerleri yapsın.Sen yersin

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2017, 19:02:37 »
Polonya.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2017, 19:29:30 »
Kolonicilikle ugrasmayacagim diyorsan arkadaslarin tavsiyelerine ek olarak Florensa,Aragon,Bohemya,Macaristan---Biraz daha ileri seviye icin Avusturya ama baslangic icin tavsiye etmem HRE mekanikleri bayagi farkli diger oyun mekaniklerine gore.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2017, 19:42:58 »
Kolonicilikle ugrasmayacagim diyorsan arkadaslarin tavsiyelerine ek olarak Florensa,Aragon,Bohemya,Macaristan---Biraz daha ileri seviye icin Avusturya ama baslangic icin tavsiye etmem HRE mekanikleri bayagi farkli diger oyun mekaniklerine gore.

Macaristan'ı da denedim fakat biraz sıkıntılı gibi geldi bana tavsiye edebileceğiniz bir strateji var mı ?

Önerileriniz için sağolun arkadaşlar şu an için Fransa ile bir başlangıç yaptım.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2017, 19:59:39 »
Floransa veya Milan ile oynayıp İtalyayı kurabilirsin çok zevklidir ikisi ile de kurdum İtalyayı.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2017, 15:30:04 »
Silesya :)

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2017, 16:53:36 »
Macaristan'ı da denedim fakat biraz sıkıntılı gibi geldi bana tavsiye edebileceğiniz bir strateji var mı ?

Önerileriniz için sağolun arkadaşlar şu an için Fransa ile bir başlangıç yaptım.

Macaristanla zaten kolay bir şekilde Avusturya ile dost olursun. Başta Osmanlı gelmeden balkan devletlerini ilhak et. Sonrasında Moskovayla da dost olup Polanya üzerinde ve Osmanlı üzerinde yayılma şansın var.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2017, 21:31:49 »

Moskova ile dost olmak guzel bir strateji.Alternatif sunlari oneriyim.

1)Oyun basi:
a)Polonya seni rivallememisse,Muttefik ol,rivallemisse restart at derim.Avusturya ile de ayni sekilde muttefik ol.Venedik`i rivalle.Osmanli`yi rivalle.Sirbistan`i rivalle.
b)Ilk basta gelen eventde Hunyadi`yi regent olarak sec.10 yil sonra baska Avusturya ile PU ya girmekle ilgili baska bir event gelecek bu sefer yine kendi hanedanindan birini ata yoksa Avusturya PU`ya alir seni.
c)Regent biter bitmez Osmanli gelmeden Sirbistan`i vassallayip march yap,Bosna ile besle.Ayni sekilde Wallachia`da vassalayip march yap Osmanli almamissa.
2)Bu noktadan sonra Osmanli ile savasmak icin yeterince guclu olmayacaksin arti Osmanli`nin Balkan topraklari cok gelir saglamaz bu yuzden sana Venedik`i toprakalrini da alip Kuzey Italya`dan genislemene oneririm.Papalik,Ferrara,Florensa,Siena topraklari ideal.
3)Diplomatik oynayacaksin birak olayi muttefiklerin bitirsin,PU lara dikkat et.Sanirim Macaristan`a ozel bir event var.Uzun sure bir devletle royal marriage yapmissan eventle kendi hanedanindan birini heir yapabiliyorsun.Resimde Avusturya`ya heir olarak kendi hanedanimi geciyorum ayni event Fransa icin de cikmisti.

4)Istersen HRE secmenlerini vassalayip HRE`ye de girebilirsin.Belli bir sure sonra Osmanli`yi yenip Anadolu topraklarina kadar HRE`ye ekleyince rahat 1-2 reform gecirirsin sonrasi da cok zor degil.

Macaristan`la ilgili bir sorun olursa sormaktan cekinme.

Çevrimdışı jihaderking

• Yeni Çeri
  • *
  • Paradox candır gerisi heyecandır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2017, 21:46:48 »
Hollanda yı kurabilirsin.Çok eğlenceli oluyor.
Ülke batıyor.