Gönderen Konu: 05 Aralık 2017 EU4 Geliştirme Günlüğü  (Okunma sayısı 461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
05 Aralık 2017 EU4 Geliştirme Günlüğü
« : 05 Aralık 2017, 14:38:36 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-5th-of-december-2017.1058829/

Herkese mutlu Salılar! Geçen hafta, Japonya ve Filipinler'de yeni iller, fikirler ve ülkeler de dahil olmak üzere 1.24 Japonya Güncellemesindeki eklemeleri paylaşmaktan memnuniyet duyduk. Bugün, daha az seksi değişiklikler hakkında konuşmak istiyorum. Performans, hata düzeltmeleri ve denge değişiklikleri.

Performans ile başlayalım. Bu bir Geliştirme Günlüğü'nde ele alması zor bir konu çünkü göstermek için bir ekran görüntüsü paylaşamam ve bu yeni performansın% 20'lik core oluşturma maliyeti ve +1 lider şokuyla geldiğini söyleyemiyoruz. Hayır, üzerinde çalışmak ya da konuşmak için en güzel şey değil ama 1.24 Japonya güncellemesinde oyunun performansını artırmak için büyük bir çaba ortaya koyduk ve bunun için mikesc ve Groogy'ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Oyunun günlük işleyişine ayrıntılı bir şekilde bakarsak eğer, gerçekte performansı etkileyen öğeleri daha iyi fark edebiliriz.

Önce:

*1

Gördüğümüz gibi, AI aktörleri paralel çalışıyor olsalar bile, countries_serial ile çok bir fark olmamakla birlikte, performans hacmini adeta içiyorlar. Bu şekilde, oyunda ilerledikçe performans da iyice kötüleşiyordu. Bu bir dereceye kadar beklenebilir: oyun ilerledikçe, AI için düşünülmesi gereken daha fazla ve daha büyük ordular oluyor, ancak memnun olmadığımız seviyelere ulaşıyordu.

Kendimizi adayarak yaptığımız bazı çalışmaların ardından performans günlüğümüz bu şekli aldı:

*2

Bazı ilgilendiğimiz kilit kısımlarda hala ani yükselişler var ama sonuç olarak performans belirgin şekilde hız kazandı.

1.24 Japonya Güncelleştirmesinde bu konuyla ilgili sizden geri dönüşleri bekliyoruz.

Bugünkü konumuzun büyük kısmı bu kadar ama erken bir Noel hediyesi olarak 1.24'e sahip olmanızı istiyoruz, bu yüzden hızlı ilerleyelim. 1.23, Cradle of Civilization ve bazı hata düzeltmeleri içeren hotfix'i yayınlamaktan çok memnunuz. Japonya, tüm güncellemelerde olduğu gibi, bir çok hata düzeltmelerine sahip olacak. Bu sorunları fark edip çözmemize, gönderdikleri raporlar ile, katkı sağlayan oyunculara teşekkürlerimizi iletiyoruz. Japonya, ticari şirket tüccarları gibi raporlanan ve bir çok diğer hatalara çözümler getirecek. Ordu Bakımı mı dediniz?

Sonunda, Japonya ile birlikte gelen bazı Denge Değişiklikleri olacak.

Birincisi, erken modern ordunun hareket hızını, oyundaki birimlerimizin genel hızı ile karşılaştırarak tartışıyorduk. Oyun içi ordularımız tarihsel tahminlere kıyasla garip bir şekilde hızlı hareket ediyordu ve bu nedenle birimlerin hareket hızını 1,0'dan 0,7'ye düşürdük, ancak bunu artırmanın yolları olacak. Birincisi, göçebelerin tarihsel gücü, geniş arazilere hızla hakim olma yeteneğiydi ve bu yüzden bu hükümetlere daha hızlı birim hareket hızı verildi. Buna ek olarak, Ordu Talimi tam dolu bir seviye ile ordu hareket hızını % 20'ye kadar yükseltecek, bu nedenle iyi hazırlanmış bir ordu eğitimsiz bir orduyla karşılaştırıldığında daha hızlı bir ilerlemeye sahip olacak.

Diğer değişiklikler, faiz oranlarının en az 1.0 olarak sınırlandırılmasını içerecek. Değişiklikler yoğun bir şekilde istiflendiğinde, ulusların sonsuz bir para havuzuna sahip olmaları yerine, borçlarının makul bir şekilde dengelenmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçla, faiz ve krediler sistemi fazla bir değişiklik içermezken, EU4 piyasaya sunulduğundan bu yana çok daha fazla şey eklendiğinden, birçok faiz azaltma kaynağının gücünü de düşürdük.

Son olarak, Ordu Profesyonelliği için bir çift değişiklik: takviye oranını ve arz sınırını artıran Supply Depot, 2 yerine 5 yıl süreyle geçerli olacak. The Reserves Morale Impact (Yedekler Moral Etkisi), artan günlük moral hasarı nedeniyle artık daha etkili ve azaltılmış Genel Masraflar ile yer değiştirdi.

Tabii ki, Japonya güncellemesi ile birlikte daha birçok düzeltme ve değişiklikler var ve bunları da zamanı geldiğinde konuşacağız. O zamana kadar, iyi günler diliyoruz ve unutmayın, www.twitch.tv/paradoxinteractive adresinde 15:00 (CET)'de başlayacak Dev Clash'a katılarak bunu daha iyi hale getirebilirsiniz!

*1
*2

« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 16:19:49 Gönderen: fksahin »
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Hasta Siempre, Comandante Atatürk
    • Profili Görüntüle
Ynt: 05 Aralık 2017 EU4 Geliştirme Günlüğü
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2017, 14:43:27 »
Saçma sapan yerlere güncelleme çıkartıyorlar ya.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2017, 16:29:14 »
Performans arttırma ve ordu hızı güzel değişiklikler olmuş.

Yeni şehirler ve ülkeler artınca bir çok kişi oyunu doğru düzgün oynayamıyordu.

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2017, 16:42:25 »
Saçma sapan yerlere güncelleme çıkartıyorlar ya.
Ücretsiz update,daha ne bekliyordun ki?
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2017, 17:56:24 »
Ottonun içinden geçti Japonyayı bedava yapsa ne olur.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2017, 18:04:50 »
Artık ömrümüz tükeniyor cidden artık dlc çıkartmayı bıraksalar güncellemeyi bıraksalar da adam gibi oyun yapsalar olmaz mı  :wall: :wall:

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Müsellem
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2017, 18:36:52 »
Paradoxfa çalışanlarının Müslüman özelliklede türk dünyasına bir garezi var açık ve net. Oyunda ülke ideaları dağıtılırken neyi baz alıyorlar merak ediyorum. 1.24 yamasıyla gelecek küçük mahalleciklerin bile ideaları abartı. Memlükün AI si berbat ötesi erken safada ordusu kabalık ve çöp ordu. Osmanlı güçlü olmasının tek sebebi başlangıçtaki konumu ve oyun başı sahip olduğu Fatih Sultan Mehmet ve Ottoman Govermentin sağladı varis. Hızlı idea öğreniyorsun oyun sonu kesinlikle çöp, Yeniçeri diye bir icad çıkarmışlar kullanan varmı %10 az hasar alıyor diye din bütünlüğü mü faragat edilir baştan sağma işler. Hade Selçukluyu kurma diye bir olay getirmişsin amenna istediğine bakarmısın osmanlıyı ve bizansı yoket diyor :).Bu nasıl iş Osmanlı nere?Selçuklu nere?bizans nere?. Selçuklu istabulu aldıda balkanlara açıldıda ben mi bilmiyoum. Bunların birbiri ile alakası nedir. Dest-i kıpçak bölgesi darbe üstüne darbe yiyor moskova bedavadan yiyor.Yüz kere mesaj attım rusya kurulmadan bu kadar güçlü olmaması gerekli adamlar ban üstüne ban attı. Great horde Nogay ve Uzbek 3 kişi daldık savası kaybettik moskovaya karşı tek başına dağıttı bizi. Kirim gibi küçük bir hanlık iken moskovoyı yakıp yıkmış kadar kaç kez gidip yağma talan yapıp rus prensliklerini dağıtmış, zamanın slav kazakları hatta o kadar sıkılmışki osmanlıya gelmiş Müslüman olalımda artık bize ilişmesin tatarlar demiş. kırım hanı karsı cıkmıs benim avlanma saham bu kadar insanı doyurabilecekseniz talan etmeyiz diye. Şimdi sormak lazım kırımı geçtim hangi ülke moskovaya savaş açabilecek güçte. 1444 te moskova kartopu gibi önüne geleni harcıyor 50 sene içinde karadenizde. 5 vasal 30 k ordu ile oyuna başlamak nedir saka gibi bişey bu. Uzak doğu ve özellikle mogol bölgesini oynayan varmı içinizde? o topraklarda bir parçadan diğer parçaya geçiş bir aydan fazla ben oraları görünce oyundan soğuyorum resmen. Bölge düzenlenmeli kesinlikle ve büyük parçalar bölünmeli. Kuzey bölgelerin devolopment değerleri facia ötesi kötü. Kirim 11k Orduya bakamıyor :)Hade onu geçtim Bu yeni dlc gelmeden önce great horde ile başta Kafkas topuluklarını kağıt gibi kesiyordum, şimdi yenilmeyelim diye dua ediyoruz resmen. Göçebe teknoloji grubu doğulu teknoloji grubu karşısında zayıflatılmış onuda gördüm. Oyun başı en kötü teknoloji grubu Müslüman Teknolojisi. Hade onuda geçtim kurdunuz manchuyu gidinde minge savaş açın qing hanedanı için :) yiyor mu elli takla atıyoruz :). Bazen gerçekten oyunu bırak oynama bunlara prim verme diyorum. Bu yeni güncellemeler rezaletten başka bişey değil
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 18:58:25 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2017, 20:28:15 »
Paradoxfa çalışanlarının Müslüman özelliklede türk dünyasına bir garezi var açık ve net. Oyunda ülke ideaları dağıtılırken neyi baz alıyorlar merak ediyorum. 1.24 yamasıyla gelecek küçük mahalleciklerin bile ideaları abartı. Memlükün AI si berbat ötesi erken safada ordusu kabalık ve çöp ordu. Osmanlı güçlü olmasının tek sebebi başlangıçtaki konumu ve oyun başı sahip olduğu Fatih Sultan Mehmet ve Ottoman Govermentin sağladı varis. Hızlı idea öğreniyorsun oyun sonu kesinlikle çöp, Yeniçeri diye bir icad çıkarmışlar kullanan varmı %10 az hasar alıyor diye din bütünlüğü mü faragat edilir baştan sağma işler. Hade Selçukluyu kurma diye bir olay getirmişsin amenna istediğine bakarmısın osmanlıyı ve bizansı yoket diyor :).Bu nasıl iş Osmanlı nere?Selçuklu nere?bizans nere?. Selçuklu istabulu aldıda balkanlara açıldıda ben mi bilmiyoum. Bunların birbiri ile alakası nedir. Dest-i kıpçak bölgesi darbe üstüne darbe yiyor moskova bedavadan yiyor.Yüz kere mesaj attım rusya kurulmadan bu kadar güçlü olmaması gerekli adamlar ban üstüne ban attı. Great horde Nogay ve Uzbek 3 kişi daldık savası kaybettik moskovaya karşı tek başına dağıttı bizi. Kirim gibi küçük bir hanlık iken moskovoyı yakıp yıkmış kadar kaç kez gidip yağma talan yapıp rus prensliklerini dağıtmış, zamanın slav kazakları hatta o kadar sıkılmışki osmanlıya gelmiş Müslüman olalımda artık bize ilişmesin tatarlar demiş. kırım hanı karsı cıkmıs benim avlanma saham bu kadar insanı doyurabilecekseniz talan etmeyiz diye. Şimdi sormak lazım kırımı geçtim hangi ülke moskovaya savaş açabilecek güçte. 1444 te moskova kartopu gibi önüne geleni harcıyor 50 sene içinde karadenizde. 5 vasal 30 k ordu ile oyuna başlamak nedir saka gibi bişey bu. Uzak doğu ve özellikle mogol bölgesini oynayan varmı içinizde? o topraklarda bir parçadan diğer parçaya geçiş bir aydan fazla ben oraları görünce oyundan soğuyorum resmen. Bölge düzenlenmeli kesinlikle ve büyük parçalar bölünmeli. Kuzey bölgelerin devolopment değerleri facia ötesi kötü. Kirim 11k Orduya bakamıyor :)Hade onu geçtim Bu yeni dlc gelmeden önce great horde ile başta Kafkas topuluklarını kağıt gibi kesiyordum, şimdi yenilmeyelim diye dua ediyoruz resmen. Göçebe teknoloji grubu doğulu teknoloji grubu karşısında zayıflatılmış onuda gördüm. Oyun başı en kötü teknoloji grubu Müslüman Teknolojisi. Hade onuda geçtim kurdunuz manchuyu gidinde minge savaş açın qing hanedanı için :) yiyor mu elli takla atıyoruz :). Bazen gerçekten oyunu bırak oynama bunlara prim verme diyorum. Bu yeni güncellemeler rezaletten başka bişey değil

bazı şeyler çok haklı da diğer bazıları anlamadım.O kadar devrik yazmışsın ki  :)
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Müsellem
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2017, 20:52:01 »
bazı şeyler çok haklı da diğer bazıları anlamadım.O kadar devrik yazmışsın ki  :)

Sinirlendim baya dalga geçer gibi iş yapıyorlar. Oyunu 50 liradan satıyorsun her ay zırtpırt bişey getiriyorsun. Dlc çıkarıyorsun oyun fiyatına kalkmışsın birde kozmetik paket çıkarıyorsun 15 liradan. Bişey diyincede mesaj sil ban at. Özellikle dikkat ettim türk oyunculara tahammülleri yok. Bişey dedikmide faşist oluyoruz. :)
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2017, 23:02:01 »
Sinirlendim baya dalga geçer gibi iş yapıyorlar. Oyunu 50 liradan satıyorsun her ay zırtpırt bişey getiriyorsun. Dlc çıkarıyorsun oyun fiyatına kalkmışsın birde kozmetik paket çıkarıyorsun 15 liradan. Bişey diyincede mesaj sil ban at. Özellikle dikkat ettim türk oyunculara tahammülleri yok. Bişey dedikmide faşist oluyoruz. :)

O kozmetik paket olayı tam bir saçmalık zaten.
Sadece görsel bir eklentiyi nasıl ek ücretle satarlar ya?
Bir görseli yapıyorsan en iyi şekliyle piyasaya sür.,
Bunları bedava verdiğini göster.Hem tüketiciye değer verdiğini göstermiş olursun.
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2017, 23:12:16 »
O kozmetik paket olayı tam bir saçmalık zaten.
Sadece görsel bir eklentiyi nasıl ek ücretle satarlar ya?
Bir görseli yapıyorsan en iyi şekliyle piyasaya sür.,
Bunları bedava verdiğini göster.Hem tüketiciye değer verdiğini göstermiş olursun.

Bir araba alırken, aslında üç tane alıp ikisinin devlete verildiği bir ülkede insanların bu tarz şeylere tepki göstermesi umut verici evil*

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2017, 00:00:22 »
Bir araba alırken, aslında üç tane alıp ikisinin devlete verildiği bir ülkede insanların bu tarz şeylere tepki göstermesi umut verici evil*

1 tanesini yabancı bir devlete verirken sorun yok da 2sini kendi devletine verince mi sorun oluyor ;D

her şirketin kendine özgü bu tarz satış stratejileri oluyor, paradox şirketi de böyle bir yol benimsemiş saygı duymak lazım. ha bence yılda bir ama sağlam bir güncelleme çıkarsalar daha iyi olur böyle 3 aya bir güncellemeyle başımız dönüyor. hiçbir sürümde 2 oyun oynamadım. mesela şu anki sürümde başlayacağım 1 ay sonra oyun bitecek sonra bir bıkkınlık geliyor haliyle veya iş güç vs. ikinci oyuna başlayamadan hop yeni bir güncelleme gelmiş oluyor. güncelleme aralıkları daha geniş olsa daha iyiydi ama dediğim gibi güncelleme aralıklarını kısa tutmak da bir çeşit pazarlama stratejisi, yoksa elbette paradox şirketi eleştirilerin farkında.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2017, 00:00:43 Gönderen: erdem13 »
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2017, 00:18:39 »
1 tanesini yabancı bir devlete verirken sorun yok da 2sini kendi devletine verince mi sorun oluyor ;D

Böyle derken yabancı develete neyin vergisini ödüyorsun onu anlamadım nsll*

Böyle düşünceler de umutsuzluğa sürüklüyor insanı..

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2017, 10:40:48 »
Ordu talimi ile ilgili hataların onarılması ve bu sistemin avantajlarının arttırılmasını doğru buldum ancak güncelleme genel olarak hotfix gibi olmuş.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Aralık 2017, 13:56:04 »
Noele daha iki haftadan fazla zaman var, başka yenilikler de olacaktır diye düşünüyorum.

Ve hotfix'te genelde sadece hata düzeltmeleri yaparlar, yeni özellik, ülke vs eklemezler:)

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Hasta Siempre, Comandante Atatürk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Aralık 2017, 14:40:41 »
Çıkış tarihi belli mi?
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Aralık 2017, 15:27:11 »
Galiba bir günlükte Noel diyordu.
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Aralık 2017, 16:44:30 »
Tam tarih açıklanmadı. Ama erken Noel hediyesi şeklinde deklare ettiler. Yani 25 Aralık öncesi.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2017, 20:40:40 »
Böyle derken yabancı develete neyin vergisini ödüyorsun onu anlamadım nsll*

tbrk*
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?