Gönderen Konu: National decisionsta anlamadığım seçenek tam olarak ne bu ???  (Okunma sayısı 167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar onaylayınca 5 ordu prefosyonelliği gidiyor, sonra tekrar onaylıyorum yine o seçenek geliyor tam anlamış değilim tam olarak ne işe yarıyor ne yapmalıyım?

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
Ynt: National decisionsta anlamadığım seçenek tam olarak ne bu ???
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2017, 10:12:43 »
Aktif olduğunda ordun talim yaparken daha fazla profesyonellik puanı kazanıyorsun ama bunun yanında (şimdi hatırlamıyorum) eksi puan verdiği bir durum da var. Seçim sana kalmış. İstersen aktif edip daha fazla profesyonellik puanı kazanırsın ama bunun yanında gideri olur, istediğin zaman da iptal edebilirsin ama ordun profesyonellik kaybeder.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Hasta Siempre, Comandante Atatürk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2017, 12:58:17 »
Ordu bakım masraflarını yüzde 15 arttırıyor. 
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Müsellem
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2017, 20:42:41 »
Sürekli aç kapa yaptım senin gibi sürekli aktif görünüyordu ama öyle yaparsan hep kaybediyon haberin olsun. Bir kere açacaksın ondan sonra yanındaki butona bas yanıp durmasın. +%40 drill army ( talim yapıyorsun ) aç kapa işi sakat ya açacacaksın ya kapatacaksın
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''