Gönderen Konu: Kaleler hakkında  (Okunma sayısı 132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vickz

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Kaleler hakkında
« : 28 Kasım 2017, 11:26:26 »
Kaleleri çoğu kez para yememesi için barış sırasında kapalı tutuyorum bazı arkadaşlar açık tutmamız gerektiğini söylüyor sanırım orduyu güçlendiriyormuş, böyle bir şey varmı? Kaleleri sürekli açık tutmak ne kazandırır?

Çevrimdışı Valiantlion

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaleler hakkında
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2017, 12:30:22 »
Kaleleri Açık tutarsan yıllık +1 Army tradition geliyor her 50 development için 1 kalen olması gerek.Yani açık olmazsa çok hızlı düşüyor Army tradition

Çevrimiçi ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • "Patriota,Libertas"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2017, 16:03:44 »
Gelirin çok düşük düzeyde ise kapatabilirsin. Fakat güçlü ve iyi para kazanan devletlerle oynayıp bütün kaleleri yıkan veya kapatan bir yayıncı gördüm mü anında kapatıyorum izlemeyi :D +1 oranında ordu geleneği vermesi barış zamanlarında hızlı düşüşü engelliyor. Özellikle sınırlarda dağ,tepe,orman,bataklık gibi yerlerde kale bulundurmak çok kolay savunma yapmana olanak sağlar.

Çevrimdışı SameTR

• Müsellem
  • *
  • Sanma şahım herkesi sen,sadıkhane yar olur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2017, 16:43:21 »
Gelirin çok düşük düzeyde ise kapatabilirsin. Fakat güçlü ve iyi para kazanan devletlerle oynayıp bütün kaleleri yıkan veya kapatan bir yayıncı gördüm mü anında kapatıyorum izlemeyi :D +1 oranında ordu geleneği vermesi barış zamanlarında hızlı düşüşü engelliyor. Özellikle sınırlarda dağ,tepe,orman,bataklık gibi yerlerde kale bulundurmak çok kolay savunma yapmana olanak sağlar.

Arkadaşımıza yayıncılar dahil bütün konularda katılıyorum ek olarak. Ben kaleleri sınırlarda değil de başkent etrafında kalabalık tutuyorum. Çünkü kale düştüğünde warscore artıyor onun yerine düşmanın ve kalelerimin konumuna göre savunma veya hücum taktikleri uygulayıp düşmanı ve  müttefiklerini yıprattıktan sonra kale kuşatmaya geçiyorum. Kalesiz oynamak istiyorsan ya hiç barışta olmadan saldıracaksın (ordularının savaşması army tradationa etki eder.) ya da düşük army tradation ile mil techde önde olacaksın ancak dengelersin. Kısacası kale yıkma kale kapatma istisnai durumlar haricinde.
Sanma şahım   herkesi sen    sadıkhane      yar olur

Herkesi sen   dostum sandın  belki ol      ağyar olur

Sadıkhane     belki ol       alemde        dildar olur

Yar olur      ağyar olur     dildar olur   serdar olur.