Gönderen Konu: YARDIM EDİN NE OLUR BAKIN  (Okunma sayısı 149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semihseydi52

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
YARDIM EDİN NE OLUR BAKIN
« : 26 Kasım 2017, 19:13:06 »
Arkadaşlar eu4 oynuyorum. Osmanlıyı alıyorum. Bizans casus ağı örüyorum. Sonra Trabzon, Bizans illerini alıyorum, sonra Eflak'ada örüyorum. O da casus ağı oluyor. İddia üretiyorum, saldırıyorum. Sonra Avrupa bana 10-15 ülkeyle dalıyor. Sebebi ne? yani casus ağı da örüyorum. Sebepsiz yapmıyorum.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2017, 19:45:24 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
Ynt: YARDIM EDİN NE OLUR BAKIN
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2017, 19:19:33 »
İstersen bütün dünyaya hak iddiası at.Agresif Genişme yaparsan ülkeler sana koalisyon kurar.Sonra sana dalar.Haritalardan koalisyon haritasını aç.bak kırmızı olan ülkeler sıkıntı.
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2017, 19:19:46 »
bir anda çok fazla toprak alırsan sana koalisyon kurarlar azar azar toprak al bir anda dünyayı fethetmeye çalışma ayık ol :D
Bu işler zamanla Koçum :)
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2017, 19:20:21 Gönderen: AdolfUstpMert »

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2017, 19:37:34 »
Agresif genişleme (aggressive expansion/AE) belli bir sınırı geçince sana karşı koalisyon kurulabiliyor. Bununla ilgili şöyle bir not almışım EU IV notlarıma:

Koalisyon oluşumu:
50+ AE olan 4 bağımsız (vassal olmayan) ülkenin hepsiyle negatif ilişkide olmak ve hiçbiriyle ateşkes olmaması
Sadece biriyle pozitif ilişkide olmak VEYA sadece biriyle ateşkes olması VEYA 4 yerine 3 ülkeyle 50+ AE olması = koalisyon oluşmaz

AE'nin daha hızlı düşmesi için better relations over time bonusu veren şeyleri kullan (advisor gibi)

+Influence ve Humanist idea gruplarında AE düşüren idealar var. Influence'deki direkt anlaşmadaki agresif genişlemeyi düşürüyor, hümanist'teki ise better relations over time (BROT) yapıyor, BROT'un işleyişi, agresif genişleme her sene -2 gibi bir düşüş sergiliyorsa bu idea ile -2.7 gibi bir düşüş olmaya başlıyor. Bunu BROT özellikli advisor alarak da yapabilirsin. Ben kendimce yaptığım hesapta iki idea da uzun vadede aynı derecede hız düşürüyordu, diğer bonuslara göre bu iki idea grubundan birini kesinlikle al Osmanlı için şart. Ben hümanist grubu tercih ediyorum isyan riskini de düşürdüğü için.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2017, 19:38:02 Gönderen: erdem13 »
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2017, 21:22:00 »
Kısa zamanda çok çabuk genişliyorsun. Tamam oyun harita boyamak ama bir iki ayrıntısı da var.
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D