Gönderen Konu: Almanya İçin Taktik  (Okunma sayısı 452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jugador277

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Almanya İçin Taktik
« : 08 Kasım 2017, 20:18:05 »
Selam arkadaşlar, HoI 4’te yeni sayılırım bir arkadaşımla multiplayer oynuyoruz. Ben Almanya’yı seçtim o ise Sovyetleri. Arkadaşım gizlice Fransa’yı komünist yaptı ve İspanya İç Savaşı’nda ona 9 tank kayıp verdirmeme rağmen inat etti ve İç Savaşı Cumhuriyetçilerin kazanmasını sağladı. Bu arada ben de Polonya’yı ilhak ettim ve Japonya’nın Çin’in yarısından çoğunu işgal etmesine yardımcı oldum. Sorum şu: Arkadaşımı önceden akıl edemeyeceği bir taktikle punduna getirmek istiyorum, her türlü öneriye açığım  :) :)

Çevrimdışı Polat_Sever

• Müsellem
  • *
  • Hayatımı da vatana feda ediyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Almanya İçin Taktik
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2017, 20:28:19 »
Cephe aç Doğu Polonyadan Soviyetlere o savaştayken , gir Moskova'ya gir Stalingrad'a :D
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2017, 22:35:58 »
maalesef karşındaki bir insan olduğu için o da illaki sana karşı taktik yapacaktır geçmiş olsun.
Gereksiz yere sataşacak yer aramayın ileti sayısı yükseldi diye kendini adam sanan veledlerle uğraşacak vaktim yok. :PPPPPP

Çevrimdışı koki

• Yeni Çeri
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2017, 23:01:35 »
Sovyetlere karşı çok spesifik bir taktik aklıma gelmedi açıkçası ama savaşa girdiğin zaman ekran görüntüsü alıp burda paylaşırsan yardımcı oluruz.Onun haricinde bir kaç önerim var.

1-Baltıktan leningrad'a amfibi harekat yapman

2-Norveç üzerinden finlandiya sınırından yoğun bir taarruzla leningrad'ı alabilirsin şayet arkadaşın norveç sınırını iyi tutmazsa

3-karpat dağlarındaki birliklerine hiç saldırma dağlık arazi olduğu için birliklerini boşuna harcarsın onun yerine kuzeyden ilerleyip romanya sınırına doğru bir tırpan hareketi yap ve karpatlardaki birlikleri kuşat

4-Türkiyeyi savaşa sokabilirsen kafkaslar üzerinden bakü petrol sahalarına kon ve savunmaya geç.arkadaşın hırslı biriyse burada çok asker ve teçhizat harcayacaktır. kafkas dağlarını savunma avantajı olarak kullan.

Bunlar haricinde de çok farklı bir taktik aklıma gelmiyor açıkçası.

not:Moskova gerçekten bir simgeden ibaret (hitler reyiz haklıymış :) ) hammadde ve fabrika sahalarını işgal etmeye bak.yapabilirsen daha sonrada yıpratma savaşına geçersin. hammadde sahalarını işgal etmeyi başaramasan bile sürekli birlik kuşatıp imha etmeye bak , sonrada oluşan boşluklardan panzer ve motorize birliklerle sovyet içlerine doğru akmaya başla...  :)
HOI IV Almanya Hikayesi
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53703.0

Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)

Çevrimdışı The New Kaiser

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Under German Empire
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2017, 23:06:17 »
Sovyetlere karşı çok spesifik bir taktik aklıma gelmedi açıkçası ama savaşa girdiğin zaman ekran görüntüsü alıp burda paylaşırsan yardımcı oluruz.Onun haricinde bir kaç önerim var.

1-Baltıktan leningrad'a amfibi harekat yapman

2-Norveç üzerinden finlandiya sınırından yoğun bir taarruzla leningrad'ı alabilirsin şayet arkadaşın norveç sınırını iyi tutmazsa

3-karpat dağlarındaki birliklerine hiç saldırma dağlık arazi olduğu için birliklerini boşuna harcarsın onun yerine kuzeyden ilerleyip romanya sınırına doğru bir tırpan hareketi yap ve karpatlardaki birlikleri kuşat

4-Türkiyeyi savaşa sokabilirsen kafkaslar üzerinden bakü petrol sahalarına kon ve savunmaya geç.arkadaşın hırslı biriyse burada çok asker ve teçhizat harcayacaktır. kafkas dağlarını savunma avantajı olarak kullan.

Bunlar haricinde de çok farklı bir taktik aklıma gelmiyor açıkçası.

not:Moskova gerçekten bir simgeden ibaret (hitler reyiz haklıymış :) ) hammadde ve fabrika sahalarını işgal etmeye bak.yapabilirsen daha sonrada yıpratma savaşına geçersin. hammadde sahalarını işgal etmeyi başaramasan bile sürekli birlik kuşatıp imha etmeye bak , sonrada oluşan boşluklardan panzer ve motorize birliklerle sovyet içlerine doğru akmaya başla...  :)
tbrk*
"Gott mit Uns"
"Es lebe der Kaiser"

Çevrimdışı ALERHATE

• Lord of The Warriors
  • Sekban
  • *
  • Ruh Halim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2017, 00:13:04 »
Taktik maktik yok bam bam bam.
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 1. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2017, 08:34:02 »
Bas parşütçü indir arkaya Daire oluştur adamları ye.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2017, 16:48:05 »
Adamın taktik aynı ''bas Paraşütçüleri indir arkaya.''
 :)
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2017, 18:36:54 »
Adamın taktik aynı ''bas Paraşütçüleri indir arkaya.''
 :)
Sovyetlerin insan gücü ancak böyle bitebiliyor.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı 25itroy25

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2017, 21:46:02 »
Yarma hareketleri yapmaya çalış

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2017, 19:28:35 »
Sonuç ne oldu?
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Jugador277

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2017, 11:41:15 »
Sonuç ne oldu?
Kısaca anlatayım ;D Oynumuza başka bir arkadaşı daha ABD olarak aldık :wall: 1940 yılı başlarında SSCB Finlandiya ile savaşa girince ben de Blitzkrieg uyguladım. İlk 2 ayda Minsk'e kadar iyi ilerledim. Daha sonra kış yaklaşıyor diye saldırılarımı azalttım ancak düşmanı da rahat bırakmadım. Bu arada Japonya, İtalya, Yugoslavya, Macaristan, Finlandiya ve Türkiye Axis yanında savaşa katılırken İspanya, Fransa, Çin ve Romanya ise Comintern'e geçti. İtalya Yunanistan'a savaş açtı ve Yunanistan Demokratlara katıldı. İtalya ve Yugoslavya Demokratlara karşı çuvallarken Japonya Çin'de aldığı toprakları kaybetti ve Tükiye ise SSCB ve Romanya'ya kapitüle oldu. İtalyan ve Yugoslavlara çok ağır sövdüm çünkü tüm yardımlarıma rağmen tutunamadılar. Bu arada Batı'da işler iyidi Fransa'yı çok rahat tutuyordum, böylece SSCB'ye odaklanabilirdim. SSCB'ye yaptığım birkaç paraşüt harekatı isteneni veremedi ve marine birliklerim ile Leningrad ve Finlandiya'nın bazı bölgelerine çıkarmalar yaptım. Çıkarmalar çok etkili oldu çünkü SSCB cephesinden asker kaydırmak zorunda kaldı ve ben de bu şekilde ilerleyebildim. 1941 yılı sonlarında Moskova yakınlarına geldiğimde Macaristan ve İtalya'nın kapitüle olmasıyla ben de cephemden asker kaydırmak zorunda kaldım ve düşmanı Münih hattında tuttum. Böylece Doğu, Batı ve Güney cepheleri kilitlenmişti. Ne ben ne de düşman ilerleyebiliyordu. İngilizler birkaç defa kuzey kıyılarıma çıkarma yapmayı denediyse de pek başarılı olamadılar. Bu arada İngilizlere karşı çok iyi gemi başarıları alıyordum. 1943 yılı ortalarında ben bu duruma umutsuzca çözüm ararken ABD olan arkadaşımın devasa çıkarmalarına tutunamadım ve kuzey şeridim elden gitti. Sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi. Berlin'in Romanya'ya düştüğünü gören gözlerimden yaşlar boşanıyordu  :'( ;D

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2017, 11:43:47 »
ABD bitirmiş işini.
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2017, 13:23:03 »
Geçmiş olsun kardeşim. Baya kısa  bir son olmuş.  ;D
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı CalixCube

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2017, 06:20:58 »
Sahsen ben kendim superior firepower doctrine'e gidiyorum ve infantry-artillery yukleniyorum, bu sekilde amerika hala kendi kitasinda takilirken, tumen organizasyonu the great purge focusundan yerlerde olan sovyetleri 1939 bitmeden oldurebiliyorum.

Mobile warfare gittigin zaman erken donem daha sikintili oluyor gibi almanya ile, cunku light tankler dandik ve erken donemde 100lerce kusur askeri fabrika olmadigindan tank birlikleri sayisi yeterli miktara cikmiyor. Superior firepower ise fazla op denebilecek durumda daha ilk bastan 20% soft attack veriyor en basit ornek ve bu tum birliklere bir buff, sadece tank birliklerine degil.

Daha sonra Ingiltere'yi indirmesi en cetrefilli kisim. 2 ihtimal var. Donanma yuklenip denizden cikarma yapmak, ki imkansiz degil, tabi cikarma english channel'dan degil, norvec'ten iskocya'ya falan olmali. 2. ihtimal, amerika gelmeden ucaklara yuklenip paradrop yapmak adaya. Amerika savas ilan etmeden peace conference'a goturursen hersey cok kolaylasiyor nitekim, ingiltere'yi tek bir state'de dahi puppetlarsan, donanmasi kendisinde kaliyor. O donanmayla denizleri domine edebilirsin.

Edit: Donanma kasma yoluna gidersen donanmani soyle saglam ve guclu bir hale gelene kadar liman'da tut ki fransiz - ingiliz donanmalari daha en bastan az olani hic etmesin, ve naval bomber uretmeye calis mumkun mertebe, english channel uzerinde ingiliz donanmasini eritmede cok ise yarayacaklardir.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 06:34:01 Gönderen: CalixCube »