Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HQ/Byzantine/Slitherine) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 12357 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Evet haklısın...

Barış, Order of Battle serisi hakkında bilgin var mı? http://www.the-artistocrats.com/ OoB: WW2 steam de bedava görünüyor ve 4 kişiye kadar MP Pbem destekliyor (2vs2?) fakat DLCler ücretli ve çoğunda 1 oyuncu diyor (US marines dışında) ve bazısında pbem var bazısında pbem yok diyor. Acaba yanlış mı yazılmış, ya da DLC ler pbem uyumlu değil mi anlayamadım?
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2017, 10:44:16 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Panzer Korps'u çok evvel oynamıştım hatta 39-40-41 senaryo DLC'lerini almıştım. Senaryolar dışında sadece server ile oynandığında görülebilen sadece 2 kişilik pbem için hazırlanan dengeli haritalar da vardı. Bunda nasıl bilmiyorum Hakan. grafik, arayüz PKorps'u andırıyor. Biraz daha detaylısı sanırım. Bu oyunlarda çok DLC oluyor, sıklıkla yeni şeyler çıkıyor. 4 kişilik senaryosu kaç tane var bilmiyorum.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Anladım Barış, teşekkürler.
Biraz daha bekleyelim bakalım4-6 kişilik Slitherine-Matrix PBeM için. Er ya da geç bir oyun gelecek ^^

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Vic'in (Advanced Tactics) yeni oyunu gelecek ama uzay üzerine sanırım. Bana göre Advanced Tactics'i bir pbem oynayalım. Şimdiki laptop um bunu çalıştıracak düzeyde sanırım. Bu oyunda çok ileri seviye bilgim yok ama güzel olabilir. Derin bir oyun kulüpte oynanabilecek. Bence sende katıl Hakan.

Matrix&Slitherine oyunları 1 vs 1 olarak da  oldukça iyi bence yeter ki meraklısı olsun. :)

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Evet Barış, Shadow Empire-(VR Designs http://www.vrdesigns.net/) uzayla ilgili görünüyor  :no:

Aslında Advanced Tactics: Gold kulübün var olması nedenlerinden biri.^^ TWC kurulurken kemik oyuncular ATG, WoN ve GD1938 (ATG modu- Ernieschwitz & Bombur) pbem lerini buraya taşıdılar. Böylelikle ilk oyun grubu oluştu. Ben de ATG yi almıştım, WoN ile beraber oynarım diye fakat manual çok uzun olduğu (ve Era ilgimi çekmediği) için sonraya bıraktım. Bakalım günün birinde tekrar deneyebilirim fakat bilgisayarım hatırladığım kadarı ile oyunu kaldırmamıştı. Bu arada kulüp kurucularından Marius ve lordlau1 GD 1938 hastasıdır: https://thewargamingclub.com/global-domination-1938-ww2-mod-for-atg-f41/ Bu modun ATG ile tam farkını bilmiyorum açıkçası.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2017, 12:03:56 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
ATG'nin kuralları her hangi bir hex wargame için mükemmel. Birimlerin ayrıca ZoC ve Rec değerleri vardı zannedersem en son kural kitabını okuduğumda. İkmal sistemi de mükemmel. 2. DS senaryosu ilgimi çekmemişti çünkü zaten bir sürü bu türden oyun var. Sanırım 18 yy. savaşları veyahut Napolyon dönemi için ekipman detayı nedeniyle mod yapılması uygun bulunmuyor. Ama yine de iyi bir modunu oynamak isterdim. Eğer sandbox oynayan varsa rakip isteği gönderirim.

WSS bu sefer gerçekten  Ocak sonu çıkacak. :D Bana göre oyun tamam ama 1706 ve 1709 senaryoları daha test edilmeli (1700 ve 1701 uzun campaign oldukça iyi). En azından WON'a göre oldukça sorunsuz bir oyun olacağından eminim.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış güzel haber, daha yeni GD1938 game #8 rosterı oluşturuyorlar, senin adını verdim, slack te seni oyun odasına çağırabilirler. Marius (Ned) oyun moderatörü. Sen de eğer forumda katılım isteğini yazarsan: https://thewargamingclub.com/gd-1938-game-8-information-and-announcements-t242.html Ben de bilgisayarı değiştirir değiştirmez GD1938 öğrenmeye başlayacağım galiba, ne de olsa kulübün omurgası bu oyun  tbrk*
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 07:29:11 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan şöyle, bahsettiğim gibi oyunda tecrübeli sayılmam sadece random map özelliği üzerinden pbem deneyebilirim. Vic'in diğer oyunu Decisive Campaign serisi 2. DS senaryosu üzerine ve zaten başarılı. ATG'nin GD1938 modu zannedersem çok oyuncuyu desteklediği için rağbet gördü. Oynanışı hakkında en ufak fikrim yok. ATG'i diğer oyunlardan farklı kılan savaş oyunu mekanikleriyle civilization gibi rastgele haritada oynanması. Pbem nasıl oynandığını merak etmiştim. 3 oyuncudan fazla olan pbemleri tercih etmiyorum çünkü yavaşlamaya müsait.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Nasıl istersen Barış, sadece aklında olsun Ned yer var, İtalya yı alabilir dedi. Oyun hızlı, 2 gün sınırı var tur göndermelerde.
Şurada yazıyor oyuncular ve kurallar: https://thewargamingclub.com/gd-1938-game-8-information-and-announcements-t242.html#p1543

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ned mesaj atmış cevap verdim. ATG random map oyunu kurulursa katılırım veyahut ileri bir tarihte konu açarım.

Hakan bu arada Strategic Command WWII: War in Europe oldukça iyi bir oyun gözüküyor. Strategic ww1 breakthrough'yu çok kez pbem oynamıştım bu da yeni oyunu. Çok fazla micromanagement olduğunu sanmam ama basit bir oyun değil. Tabii TOAW'a göre daha basit. 1 vs 1 oyunlar için iyi bir alternatif.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Oldu Barış.
Evet yeni Slitherine-Matrix oyunlar güzel gözüküyor, gerçi 1. ve 2. dünya savaşları pek ilgimi çekmiyor ama iyi diyorsun, bir ara bakarım. Teşekkürler bilgi için.
Ned mesaj atmış cevap verdim. ATG random map oyunu kurulursa katılırım veyahut ileri bir tarihte konu açarım.

Hakan bu arada Strategic Command WWII: War in Europe oldukça iyi bir oyun gözüküyor. Strategic ww1 breakthrough'yu çok kez pbem oynamıştım bu da yeni oyunu. Çok fazla micromanagement olduğunu sanmam ama basit bir oyun değil. Tabii TOAW'a göre daha basit. 1 vs 1 oyunlar için iyi bir alternatif.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2017, 18:35:02 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Battlefront oyunları tıpkı Ageod'unki gibi kendi dükkanından satılıyordu. 50$'dan aşağı fiyatlarda satılmıyordu. Matrix Games çok akıllıca davranmış  Strategic Command WW1 ve Breakthrough oyunlarını kendi yayınlamaya başlamış hem de yarı fiyatına.  :ceasaryes:

https://www.youtube.com/v/THZcQbSX-bI&fs=1&wmode=transparent

http://www.matrixgames.com/products/704/details/Strategic.Command.Classic.WWI

Eski Battlefront sürümü olan oyunculara hem Matrix Games hem de Steam versiyonu için serial veriyor. Eski bir oyun olmasına rağmen 2012'den beri arada pbem oynarım gerçek bir klasik bence kaçırma Hakan. Diplomasi, üretim, teknolojik araştırma, farklı ülkelerinin ordu yönetimini vs..  1 vs 1 pbem'e çok iyi aktarıyor. İyi bir pbem kitlesi vardı.

Umarım zamanında fiyatını çok yüksek bulup almadığım Strategic Command WWII Assault on Communism&Democracy campaign senaryolarını da Matrix yayınlar.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Fiyat çok iyi gerçekten! tbrk*

Bu arada, TWC de "ATG Training game" başlıyormuş: @cpdeyoung @romanov @lordlau1 @mingeling @pythonmagus. Marius seni de öneriyor. TWC Slack (openings-new games) veya foruma (https://thewargamingclub.com/viewtopic.php?f=7&t=249) bak istersen...

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Slack'i daha bu laptop a yüklemedim. Dropbox veri akışında benim laptop yavaş gibi geldi. Ama ATG'nin pbem denenmesinde problem olmaz sanırım. Çok kişi olduğu vakit oyun mekanikleri dışında diplomasi gerekir galiba. Daha çok geleneksel 1 vs 1 pbem'ciyim. Ama denerim Hakan.

Kulüpte sanırım çok oyunculu WON ve ATG öncelikli. GG WiTE, Strategic Command Classic gibi oyunlar eklendiği vakit oynayan olur mu. Kurucuların bu oyunlar üzerine ilgisi varsa Matrix forumları yerine buradan rakiplerle de oynarım.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Anladım Barış, slack kurulana kadar forumu kullanabilirsin zannedersem sorun olmaz, nasılsa oyun başlığı açıldı. Email da bir seçenek tabii.

Evet WoN ve ATG/GD1938 ana oyunlar. Zaten kuruluş oyunları da bunlar. Ama tabii kulüp aslında Ageod ağırlıklı şu an. Byzantine oyunlarını(FoGII,PnS,Senguku) kulüp içinde daha fazla yaymaya çalışıyorum. Şu anda 9-10 kişilik bir grubumuz oluştu sayılır. GG WiTE ve Strategic Command Classic için tam birşey diyemiyorum, zannedersem adminlerde bunlar yok (gerçi hhfd50-Eddie de çok oyun var bunları da almış olabilir  :D). En son The Operational Art of War IV e başladıklarını biliyorum.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2017, 14:42:22 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
ATG konusuna mesaj attım.

Ama sanıyorum bizim AJE'nin rövanşını alamayacağız. Belki Histwar Les Grognards olabilir ama o oyuna hakim değilim.
1. ve 2. DS üzerine oyunlara ilginin az olması umarım kaliteli yapımların kaçırılmasını sağlamaz.  &)

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
İyi olmuş Barış, hem oynayıp arada fikrini yazarsan sevinirim (şu elimdeki WON lar bitince yeni oyuna başlamayıp GD1938 veya ATG düşünüyorum ilk fırsatta).
ATG ve GD1938 i kulüpte bu kadar sevmelerinin bir nedeni olmalı  :yes:

Aje nin rövanşı WoS olacak gibi ama 2 kişilik olduğu için idare edeceğiz artık galiba? ;) Ocak sonu demiştin umarım artık daha fazla gecikmez, yeni Ageod oyunu herkes için heyecanlı olacak. Keşke 4 kişilik olsaydı ya neyse...

Açıkçası ancak kulüpte ağırlıklı kalabalık oyun olursa 1. ve 2. Dünya savaşı düşünüyorum. Hem kulüp aktivitesi açısından hem de  stratejik ise kalabalık oyunları seviyorum. Onun dışında 1vs1 de açıkçası taktiksel oyunlar biçilmiş kaftan. FoG2 vs gibi, belki de Ntw3 (RTS) den geldiğim içindir. :ceasaryes:  1v1 stratejileri (Ageod olsa da) çok sevemedim ne yazık ki.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2017, 16:43:59 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Kulüp aktivitesi açısından haklısın Hakan. Amaç bir yandan oyun oynamak diğer yandan kulübü idare etmek olduğunda ister istemez kısıtlı seçenekler oluşturabilir. WiTE, WiPAE 1 vs 1 'ler aylarca ve hatta yıllarca sürebiliyor. Daha operasyonel ve campaign içeren micromanagement heavy oyunların kitlesi az. Eski SSI'dan Joel Billings Panzer General gibi basit oyunların çıkışta yüzbinlerce sattığını indirimlerle birlikte bir yüzbin daha sattığını belirtmişti. Klasik Wargame için iyi rakamlar. WiTE'nin çok daha az kitlesi var. Umarım Matrix'in dağıttığı oyunlar basit sikirmish tarzı çoklu oyuncunun oynayacağı oyunlara ileride çok öncelik vermez.

Tabii JTS'nin France'14 oyununu campaign oynadığımda rakibin +500 birimi her tur -makineli takımı,piyade ve topçu- dizdiğini gördüğümde 7. turdan sonra devam edememiştim. Eh bu kadar micromanagement da fazla.  :D

Bu arada ATG'ye başlayacağız ama oyun oyuncular vs AI şeklinde bir oyun kurulmuş sanırım. Belki ATG'nin random map oyunları böyle oynanıyor. Pek anlam veremedim açıkçası.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Aslında kulübün ana oyunları -WoN ve GD1938- çok uzun süren oyunlar. 1 yıl veya daha uzun sürenler var.
Dediğim gibi aslında TWC ilk kurulurken amacımız da buydu. Hatta uzun süre 1vs1 pbemlere acaba dahil etmesek mi dedik fakat senin de dediğin gibi 1vs1 çok uzun süren ve kaliteli pbem ler de var piyasada, sonuçta her türlü PBeM i dahil etmeye karar verdik.
Galiba iyi de yaptık, ben de böylece taktik pbemleri (Byzantine games) kulüpte oynayabiliyorum.
Dediğin gibi kalite düşmemesi önemli, umarım ilerde senin de yardımınla kulüpte güzel oyunlar oynanır, Ageod a helal olsun, çok istikrarlı ve farklı eralar denemesi de (2.DS dan artık ööö geldi  ;D), wego sistemi de müthiş. WoS iile birlikte yine bir hareketlenme olur herhalde.

Bu arada Histwar un durumu acıklı. Yıllar geçiyor ve bitmemiş 2 oyundan o kadar para kazanmasına rağmen JMM hala bize iyi bir patch veremiyor HWN için. Yazık. PBeM ve MP seçenekleri oyunun çok akıllıca ama bu bekleme eziyetine değmez...

+500 birim, gerçekten inanılmaz, bu HPS/JTS ler bir alem. Ben de bi düzine oyun alıp (%80 i napolyon dönemi tabii...  krp*) oynamadığımı biliyorum. Dediğin gibi bu kadar micromanagement den zevk alan var gerçekten, 2-3 aktif kulüp te var, eh kolay gelsin onlara. Gerçekten taktiksel oyunlar iyi ama o kadarı da fazla. :D

ATG yi hiç bilmiyorum, bu production ve research işleri bana göre değil.PoN u da hem bunun için hem bilgisayarım kaldırmadığı iççin oynayamamıştım. Ned(Marius) ile konuştum, ATG modu GD1938 de öyleymiş. Matertaller, researchler vs pek bana göre değil. Ama kulüpte oynayana saygım çok. ^^

Umarım yakın zamanda WoN yerine oynayabileceğimiz, GD1938 e alternatif bi kalitelir PBeM çıkar. Aylarca süren EiA oynayanlara özenirdim hep. Ama buglardan başlarını kaldıramadıklarını da duydum hep. :fpalm:
ATG de kolay gelsin, oyun hakkındaki görüşlerini merak ediyorum.
« Son Düzenleme: Bugün, 08:07:13 Gönderen: Lancier »