Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 6063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Great Power'lığın tek ölçütü development olmamalı, oyunda Çin'in ardından en büyük 2.orduya ve en büyük 3. donanmaya sahibim, gelir sıralamasında 3.yüm, skorda 2.yim ama bunlara rağmen great power'lıkta 7.yim, neredeyse great power sayılmıcam ;D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2017, 00:17:15 Gönderen: erdem13 »
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Kesinlikle haklısın.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Müsellem
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
Aldığın hatunun özellikleri yöneticiye etki etmeli bence. Mesela total warda iyi hatun almak için adama ülkeyi satardım nerdeyse kızı versin diye. Hatunun monarşi puanları hükümdara etki etmeli kısaca. Bide din değiştirme işi aşırı sıkıntılı çok uğraştırıyor istediğim dine geçebilmeliyim karşılığındada büyük facialar olabilir. isyanlar vb.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Valiantlion

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Aldığın hatunun özellikleri yöneticiye etki etmeli bence. Mesela total warda iyi hatun almak için adama ülkeyi satardım nerdeyse kızı versin diye. Hatunun monarşi puanları hükümdara etki etmeli kısaca. Bide din değiştirme işi aşırı sıkıntılı çok uğraştırıyor istediğim dine geçebilmeliyim karşılığındada büyük facialar olabilir. isyanlar vb.

Bence de.5 6 6 lik hatunum hiç heir dışında bir işe yaramadı hiç :(

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
İyi bir hatun, iyi heir'lar doğurmalı ;D
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
Oyuna Kralın ve Kraliçenin soyunu eklerdim. Böylece kim kimle evlenmiş. Başka ülke ile evlenen bizim neyimiz oluyor filan onları görmek isterdim. Çok etkili olmayacak tabi bu hanedanlık.
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

Çevrimdışı atimel

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ai'nin yönettiği ülkeleri de savaştırmak için, eğer uzun süre savaşa girmemişse mesela 50 senedir barıştaysa, bir event vs ile savaşa sokardım. Mesela, Ming gibi devlet 1550'den 1820'ye kadar yatıyor, çok da mantıklı değil. Böylece sürekli gelişen oyuncuya daha güzel rakiller denk gelir.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
vassalların aldıkları ideaları seçmeyi isterdim.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
Eğer oyunun yapımcısı olsaydım artık sürekli dlc çıkarıp para kasmayı bırakıp çok güzel yeni nesile uygun bir strateji oyunu motoru geliştirirdim bu motor hem harita üzerindeyken savaşlar la olacak ve ekstradan savaşa tıkladığınızda savaş anını askerlerin saldırı anını ve taktik yapabileceksiniz böyle çok güzel olurdu bence.

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
Eğer oyunun yapımcısı olsaydım artık sürekli dlc çıkarıp para kasmayı bırakıp çok güzel yeni nesile uygun bir strateji oyunu motoru geliştirirdim bu motor hem harita üzerindeyken savaşlar la olacak ve ekstradan savaşa tıkladığınızda savaş anını askerlerin saldırı anını ve taktik yapabileceksiniz böyle çok güzel olurdu bence.
menüde geri yapınca oyunun baştan yüklenmesi olmasın o bana yeterdi
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Nasıl bir bilgisayar onu çalıştıracaktı peki?
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Hasta Siempre, Comandante Atatürk
    • Profili Görüntüle
Aslında kuş bakışı olarak, kabataslak ayarlayabilsek ne güzel olur ha.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni çıkan oyunları kaldıran pc'ler öyle bir oyunuda kaldırırdı. Teknoloji gelişiyor...

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
Şu kaç kovala işini kaldırsınlar artık bence. adama savaş açıyorum full kaçıp arkadan siegelemeye geliyor beni görünce firar rezalet ötesi bir iş bu. Harbi bazen aşırı kabak tadı veriyor bu olay. Adam benden sonra siegeliyor ama ne hikmetse benden önce kaleyi çökertiyor
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Şu kaç kovala işini kaldırsınlar artık bence. adama savaş açıyorum full kaçıp arkadan siegelemeye geliyor beni görünce firar rezalet ötesi bir iş bu. Harbi bazen aşırı kabak tadı veriyor bu olay. Adam benden sonra siegeliyor ama ne hikmetse benden önce kaleyi çökertiyor
+1111111 Bu durum cidden oyunda şizofren olmama neden olan sebep  ;D ;D ;D

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
hiçbirşeyi yapmak herşeyi çıkarmak isterdim
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı BatuHqn

• Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
Total War da bu tarz değil miydi? Ben mi yanlış anladım ?
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
moskova oyun başı çok güçlü kesinlikle zayıflatılmalı 24 k ordu 5 vasalla oyuna başlıyor 2 devlet oyun başı savaş açıp düşüremiyoruz en azından rusyayı kurana kadar bu kadar güçlü olmamalı yeni patchten sonra göçebelerle oynamak nerdeyse imkansız olmuş tatarların suçu ne abi horde unity denen zırbırtıyla zaten zamana karşı yarışıyorsun üstüne birde moskova diye bir lanet var bu işede biri dur demeli. Osmanlı bu kadar güç kaybetmişken moskova bu kadar güçlü olmamalı
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 23:13:27 Gönderen: Göktürk Gökbörü »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Stratejik = üretim, kaynak, ikmal vs.. yönetimi. Taktiksel =harp  yönetimi. Bu tanımlarda tw serisi her ikisi. Oyunun ölçeği bir çok bölgenin  lojistik ve ikmal kurallarını  detaylıca ele alırsa pc yi zorlar. Eu oyunları için savaşların taktiksel  animasyonları yeterli. Bugün çıkan dominıons 5 in stratejik oynanışı üzerinden taktiksel seçenekler sunması eu5 için güzel bir model olur.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
Stratejik = üretim, kaynak, ikmal vs.. yönetimi. Taktiksel =harp  yönetimi. Bu tanımlarda tw serisi her ikisi. Oyunun ölçeği bir çok bölgenin  lojistik ve ikmal kurallarını  detaylıca ele alırsa pc yi zorlar. Eu oyunları için savaşların taktiksel  animasyonları yeterli. Bugün çıkan dominıons 5 in stratejik oynanışı üzerinden taktiksel seçenekler sunması eu5 için güzel bir model olur.
EU5 o zamana kim öle kim kala.Gerçi dediğini bile DLC ile satarlar.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 23:54:27 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..