Gönderen Konu: Asker ve kaynak Hile  (Okunma sayısı 3385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı salur

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Asker ve kaynak Hile
« : 28 Ağustos 2016, 02:09:33 »
Arkadaşlar merhaba,
hammadde hilesi ve tek seferde asker çıkarma hilesi varmı ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
Ynt: Asker ve kaynak Hile
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2016, 03:42:36 »
Malesef yok ama dosyalarla oynayabilirsin.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2016, 13:47:07 »
Ham madde hilesi yok ve kullanmana da gerek yok onun yerine o hammedeler ile ürettiğin eşyaları hileyle ülkene ekleyebilirsin. Tek seferde yani tek tıklamada asker üretebileceğin bir hile yok.

Sana tavsiyem hilesiz kolay modda oynaman, takıldıgın yada aklına gelen sorular için bölümdeki kisa sorular-cevaplar bölümüne sorabilirsin.

Çevrimdışı alperen1239

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2016, 14:59:49 »
Bu oyun hilesiz oynanmazki AI çok saçma şeyler yapabiliyor ve tarihsel gitmiyor oyun

Çevrimdışı salur

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2016, 11:09:10 »
Malesef yok ama dosyalarla oynayabilirsin.

açıklaya bilir misiniz
Ham madde hilesi yok ve kullanmana da gerek yok onun yerine o hammedeler ile ürettiğin eşyaları hileyle ülkene ekleyebilirsin. Tek seferde yani tek tıklamada asker üretebileceğin bir hile yok.

Sana tavsiyem hilesiz kolay modda oynaman, takıldıgın yada aklına gelen sorular için bölümdeki kisa sorular-cevaplar bölümüne sorabilirsin.
   teşekkür ederim bilgi için.

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2016, 12:10:26 »
Oynayan nasıl oynuyor hilesiz. Beceremiyorum demiyorsun da hilesiz oynanmaz diyorsun :)
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı CostofDestiny

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2016, 23:25:13 »
Zor modda bile hilesiz (Türkiye gibi ortalama ülkeler ile) bir süper güç haline gelip 10dan fazla ülkeyi rahatlıkla işgal edebiliyorum bu oyunda hilesiz Luxemburg ile bile oynarsın (önermem) basitdan başla zaten bir strateji oyunu oynadıkça oynarsın sonra normal at sonra zorda rahat rahat takılırsın ingilizcen iyi değil ise türkçe yaması var oyunun büyük bir kısmını çevirmişler.
Sonra Ai nin saçma şeyler yapmaması için oyunu kurarken ekrandaki Historical Mod (Tarihsel Mod) 'a tik atabilirsin bu botun tarihde ki seçimleri yapmasına sebep olucaktır
Oyunun istediğin gibi gitmesini de sağlıyabilirsin istediğin ülkeyi (Eğer faşist komünist veya demoktarik bir ülke ile oynuyorsan ) ülkenin ne olduğuna göre ( faşiste faşist demoktraik ise demokratik komünist ise komünist ) o ülkedeki komünist sayısını artırabilirsin o ülke eğer faşist ve komünist ise yani seçim ile başa gelinmiyor ise orda darbe başlatabilirsin hatta  o ülkedeki civil warda istediğin tarafa gönüllü güç de gönderebilirsin.
Ya da illa hile yapıcam diyorsan
-Tag hilesi tag x (x= ülke tagı netden bulabilirsin hoi4 ülke tagları diye aratırsan genellikle ilk 3 harfi oluyor)
istediğin ülkeyi devralıyorsun
-annex x (x= bölge veya ülke tagı bölge tagı olarak yaparsan o ülkeden o bölgeyi alırsın ülke tagı olarak yaparsan direk o ülkeyi alırsın bölge taglarıda internetde vardır bu arada PC'n iyi değilse çok önermem bu hileyi kasıp çökme ihtimali var)
-ic (bu hile botlar tarafından da kullanıyor sivil fabrikadır askeri fabrikadır şu construction bölümünde ki herşeyin yapılma süresini 1 güne çeker ve tüm gemilerin yapılma süresinide 1 güne indirir bunuda önermem bu da bir yerden sonra kasıcaktır)
- manpower x (x sayı mesela artdırmak için 500000 ülkene 500000 adam gücü getiricektir yada -50000 ülkenden 50000  adam gücü silicektir bunu bazzen bende yapıyorum 1k division yönetmek zevkli bazen eheuhue)
- ae x y ( x= miktar sayı kaç tane verilmesini istioyrsan y ise verilcek şeyin ne olduğu mesela ALmanyada oynarken ae 50000 Opel Blitz yazarsan konsola bu sana 50000 tane motorize araç vericektir bunların isimleri ise araştırma kısmında üstüne bastığında çıkan ekranın en tepesinde yazıcaktır bu hilleyi kullanman sıktını yaratmaz.)
Bu dediğim hilelerin yanında seninde bir şeyler yapman gerek mesela ülkede ki asker yasasını sadece gönüllüler de ki eğitim süresi uzamasın zaten asker sayını istediğin gibi ayarlıyabiliyorsun
Ama yinede hile yapmanı önermem.

Çevrimdışı salur

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2016, 14:21:56 »

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2016, 02:37:29 »
Hile konusunu bilmiyorum ancak varsa yapmamanı öneririm zira oyunun tüm tadı -şuan için pek rekabetçi ve zor olmasa da- zorluğundan geliyor. Aksine AI şu aralar hazır aptal durumdayken oyunu öğrenmeni tavsiye ediyorum. Eminim ki ilerideki güncellemelerle beraber bu yapay zeka daha da değişecek ve zorlaşacak. Şu andaki haliyle idare edemiyorsan ilerideki haliyle hiç başa çıkamazsın.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı ertglbkr

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2017, 14:40:37 »
Oyunun dosya konumundan history'e oradan states'e gir. oynadığın ülkenin text dosyasını aç. Resources kısmı boş olacaktır. Oraya tüm kaynakları alt alta yaz karşısına sahip olmak istediğin miktarı yaz en fazla 1M olması şartıyla. Kaynak bu. Asker hilesi hakkında direkt bölük çıkartma yok. ama ekipman ekleme hilesi ve yine dosyalardan eğitim süresi azaltabilirsin ama ikinciyi pek önermem oyundan atabiliyor.