Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 162924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can Aydın

• (canaydin98)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #60 : 15 Ağustos 2013, 18:44:10 »
Ein volk ein reich ein Ömer ;D

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 15 Ağustos 2013, 18:45:06 »
PDS'nin Holokost'u oyunlarına hiçbir zaman eklememe kararına tepki olmuş bu ;D .

Çevrimdışı Kaan✰

• Global Moderatör
  • *
  • Can I talk to you for a moment?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 15 Ağustos 2013, 18:54:40 »
Teknolojisi yerlerdedir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 15 Ağustos 2013, 19:04:35 »

Faşist Ömer'in açtığı toplama kamplarından sadece bir tanesi...

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 15 Ağustos 2013, 19:05:12 »
Osmanlı İmparatorluğu
دَوْلَتِ عَلِيّهٔ عُثمَانِیّه
Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye

1453'de başladım. Macaristan savaşına odaklanıp tüm Macar topraklarını işgal ettim. Macarlardan 1 Sırpların ve Arnavutların tüm topraklarını ülke sınırlarıma kattım. Bu 5 şehri core yaptıktan sonra Yunanistan'ı fethet görevini yapmaya odaklandım çok kısa sürede Yunan topraklarını sınırlarıma kattım. 5 Yıl sonra ise Türk siyasi birliği amaçlı Karaman ve Adana beyliklerini topraklarıma kattım. Yaklaşık 10 yıl boyunca savaş yapmadım ekonomiyi iyileştirdim ülkenin zengin yerlerine binalar inşaat ettim. Bu barış döneminde teknolojide Avrupa'nın en güçlü devleti olduk. Daha sonra Mısıra event ile claim geldi 2 yıl orduları hazırladıktan sonra tüm Mısır ve koalisyonunu işgal ettik. Bu süre zarfında teknolojide gerilesekte Avrupa ile eşit durumdayız. İstediğimiz toprakları almak güzel oldu. Mısır savaşında Liderimiz Fatih Sultan Mehmet hakkın rahmetine kavuştu.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #65 : 15 Ağustos 2013, 19:07:45 »
Teknolojisi yerlerdedir diye düşünüyorum.
Administrative ve Diplomatic teknolojide geriyim ancak batılılaşmak için zaten geride kalmak gerekiyordu. Şimdi batılılaştım, neighbor bonusu da var, yetişirim. Bu arada oyunun daha başında iki askeri idea grubu seçtim ve bunların tüm idealarını açtım. Böylece "Ottoman Ideas" grubunun ilk dört tanesini 1400'lerde açmış oldum. Oysa videolarda bunların ileriki tarihlerde açılacağından bahsediyorlardı.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 15 Ağustos 2013, 19:30:51 »
(aç/kapa)

Ekonomin eksiye giderken iki gün içinde nasıl 200 altın kazandın? Balık alert. :P

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 15 Ağustos 2013, 19:32:59 »
Ekonomin eksiye giderken iki gün içinde nasıl 200 altın kazandın? Balık alert. :P

Hahaha ;D Memlüğe barış anlaşması yolladım o şartın içinde altın ödemesi şartı'da vardı ;) :P .

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2013, 19:34:11 Gönderen: Sergiu Hell Dragoon »

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 15 Ağustos 2013, 20:18:04 »
EU IV ile ilk multimdeki son durumum. Oyuna biraz geç katıldığım için ai önceden gereksiz bir idea seçmiş ve yeteri kadar genişleyememişti. Bu yüzden hızlı bir şekilde yayılmacı bir politika izledim. Hızlı şekilde genişlemenin sonucu olarak monarşi puanlarını başka alanlarda kullanmak zorunda kaldım. Bu sebeple de teknolojide geri kalmaya başladım.

En zorlu savaşımı Avusturya ile yaptım. Avusturya, Macaristan ile personal union kurmuştu, ayrıca Polonya ve onun union memberi Litvanya ile de müttefiklerdi. En önemlisi Avusturya'yı yöneten eleman İsveçli olduğu için oyundaki bütün İsveçliler onun yanında saf tuttu, bu yüzden İtalya'da olaya dahil oldu. Papalığı elinde tutan diğer bir İsveçli ise benim üzerime haçlı seferi ilan etti ve düşmanlarım büyük güç kazanmış oldu. Herneyse ki donanmam güçlüydü, uzun ve zorlu savaşın ardından Macaristan'ın büyük kısmını topraklarıma kattım. Kalan kısmı da kısa süre sonra Avusturya topraklarına dahil etti.

Şimdilik batıda önüm tıkanmış durumda, teknolojide geri kaldığım için yeni bir savaşa cesaret edemiyorum. İspanya ve Birleşik Krallık'daki elemanları kafalayıp onlarla beraber saldırmak için fırsat kolluyorum. Doğu'da Memlükler'i bitirdikten sonra ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Kuzeyde'de Moskoflar iyiden iyiye güçlenmeye başladı, Gürcistan'daki altın madenini almayı düşünüyorum ama daha fazla genişlemek bana daha fazla monarşi puanına mâl olacak. Dolayısıyla teknolojide daha da geri kalmama sebebiyet verecek, kararsızım...

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #69 : 15 Ağustos 2013, 20:20:21 »
(aç/kapa)

Osmanlı Türklerinin 50 yıldaki gelişimi.

Kırım PU, Gürcistan ve Altınordu Kırım'ın vassalı.

Bana karşı kurulan koalisyonu defalarca yenilgiye uğrattım. 3 kez onlar savaş ilanında bulundular bu 3 savaştan da zaferle ayrıldım. Koalisyonda şuanda Memlükler, Macaristan, Ragusa, Avusturya, Polonya-Litvanya-Tötonlar ve bazı küçük devletler bulunuyor. Ben de Avusturya'ya karşı kurulan koalisyonun bir parçasıyım.

Asyada ilerleme gibi bir gayem yok, olabildiğine batıya ilerleyip, batıya yerleşip batıyı merkez edinmeye çalışacağım.

Oyundaki çeşitli açıklardan ötürü Kırıma 2 kez saldırı oldu ikisinde de PUm olmasına rağmen yardım edemedim. Birinde Karakoyunlular - müttefiğim - Altınorduya savaş açtı. Altınordu Kırımın vassalı olduğu için Kırım savaşa girdi ama ben giremedim onun yanında. Sonraları Karakoyunlu ile müttefiklik bozdum ancak CB lerde Alliance de yoktu, Enforce Peace ise kabul edilmiyordu.  Benzer bir şekilde Ryazan da Kırımı yenilgiye uğrattı böyle böyle Kırım bayagı zayıfladı.

Şimdiki hedefim orduda reform yapmak, düzenli sabit birlikler oluşturmak, manpowerı düzeltmek. Koalisyonun truce bittiği gibi tekrar savaş açacağını düşünüyorum ona hazırlıklı olmak gerek. Eğer yine Memlükler açarsa savaşı bu sefer batıdan toprak almak yerine Suriyeyi bağımsızlaştırıp Memlükü güçten düşürebilirim.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 15 Ağustos 2013, 20:58:09 »

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 15 Ağustos 2013, 21:01:16 »
(aç/kapa)

Kimin oyununa girdin ?

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 15 Ağustos 2013, 21:06:52 »
Hain memlük bana karşı koalisyon topladı gelen gideni koalisyona aldı

Sonrasında barışa yanaşmıyınca bunlar oldu..

Ve savaş sonrası resimi almak sonradan aklıma geldi biraz zaman geçtikten sonra remi aldım kazançlı savaş değildi :(

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 15 Ağustos 2013, 21:52:23 »
EU IV ile ilk multimdeki son durumum. Oyuna biraz geç katıldığım için ai önceden gereksiz bir idea seçmiş ve yeteri kadar genişleyememişti. Bu yüzden hızlı bir şekilde yayılmacı bir politika izledim. Hızlı şekilde genişlemenin sonucu olarak monarşi puanlarını başka alanlarda kullanmak zorunda kaldım. Bu sebeple de teknolojide geri kalmaya başladım.

En zorlu savaşımı Avusturya ile yaptım. Avusturya, Macaristan ile personal union kurmuştu, ayrıca Polonya ve onun union memberi Litvanya ile de müttefiklerdi. En önemlisi Avusturya'yı yöneten eleman İsveçli olduğu için oyundaki bütün İsveçliler onun yanında saf tuttu, bu yüzden İtalya'da olaya dahil oldu. Papalığı elinde tutan diğer bir İsveçli ise benim üzerime haçlı seferi ilan etti ve düşmanlarım büyük güç kazanmış oldu. Herneyse ki donanmam güçlüydü, uzun ve zorlu savaşın ardından Macaristan'ın büyük kısmını topraklarıma kattım. Kalan kısmı da kısa süre sonra Avusturya topraklarına dahil etti.

Şimdilik batıda önüm tıkanmış durumda, teknolojide geri kaldığım için yeni bir savaşa cesaret edemiyorum. İspanya ve Birleşik Krallık'daki elemanları kafalayıp onlarla beraber saldırmak için fırsat kolluyorum. Doğu'da Memlükler'i bitirdikten sonra ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Kuzeyde'de Moskoflar iyiden iyiye güçlenmeye başladı, Gürcistan'daki altın madenini almayı düşünüyorum ama daha fazla genişlemek bana daha fazla monarşi puanına mâl olacak. Dolayısıyla teknolojide daha da geri kalmama sebebiyet verecek, kararsızım...

(aç/kapa)

İsveçlilere bak sen. ;D Bu kadar büyük bir ülke çok geride kalmıştır, bir de oyuncuya karşı oynuyorsun, bence teknolojiye abanmalı. Bir de Fransa ile müttefik olursan dadından yenmez. İrlanda da ilginçmiş bu arada. :P

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #74 : 15 Ağustos 2013, 22:03:05 »

Avrupada gelişimim esnasında olur da kazara Wurttembergın sınırına denk gelirsem CBsiz savaş açacağım.

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 15 Ağustos 2013, 22:29:51 »
Haçlılara Karşı Yazdığım Destan

Sırbistan'ı fethetmemin üzerinden yıllar geçmişti.Overextensionum 88 olunca fetihlere ara verdim ve tüm topraklarımı core yaptım.Ben bununla ilgilenirken düşmanlarım da boş durmuyordu.Haçlılar çok büyük bir koalisyon kurmuştu.Bir seher vakti ansızın Macaristan dishonorable scum CBsi ile saldırdı ve o devasa koalisyon üzerime çullandı.Benim ordularımın çoğu ise Memlükle savaştan yeni çıkmıştı.Tüm orduları tez vakitte balkanlarda toplamaya başladım.Kafirleri bir an önce topraklarımızdan def etmeliydik!

Tüm orduların başına bir general geçirdim.(Fatih Sultan Mehmeti bile çıkardım.)Orduları aynı gün Sırbistanda olmak üzere başladım.Gerçekten çok heyecanlıydı.Kuvvetler birbirine denk sayılırdı.Gördüğünüz gibi müttefik devletler bir elin nesi var iki elin sesi var style takılıyor. :P

Great Battle of Serbia başladı. :P
Savaşı 1 hızda izledim.

Gelen WS'ye bakın Allah aşkına. :'(
Adaletinizi....

Civardaki kaleleri kuşatıp düşman ordularını beklemeye başladım.Yenilen orduları kovalamak çok zahmetli olurdu.

Kırımdaki kardeşlerimiz için işlerin pek iyi gittiği söylenemez.Ama benim için çok iyi gidiyor.Çoğunluğunu Venediklerin oluşturduğu bir haçlı ordusunu daha ezdik.Bu savaştın 5 civarı WS geldi ama ss almamışım heyecandan mazur görün.

Bu muharebeden sonra topraklarımıza hapsolan Travunia kalesini düşürdük.Macaristan seve seve verdi.Üstüne bir de haraç aldık. tbrk*

Sınırlarımız.Yakında Gürcistan'ı ilhak girişimlerini başlatacağım. evil*
 :smug23:
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2013, 22:30:27 Gönderen: Deniz Ali »

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 15 Ağustos 2013, 23:01:38 »
İlk oyunum multi oyunuyla oldu gene. Macaristan balkan devletlerini ve Gürcistan'ı alarak bana koalisyon kurdu. Kırım müttefiğim.

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2013, 23:03:46 Gönderen: Swarm »
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 16 Ağustos 2013, 00:57:29 »
Osmanlı İmparatorluğu
دَوْلَتِ عَلِيّهٔ عُثمَانِیّه
Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye

Hacı adaylarımız kutsal topraklara giderken korsanların saldırısına uğruyordu bu haber Sultanımızın kulağına gitti ve hemen bir filo oluşturuldu bu filoya Çeşme Rüzgarı adı verildi merkezi İzmir olan bir filo. Tek tek tüm adaları fethettik. Açıkcası çok zor olmadı.
Musul'daki halk bizi kurtarın diye yalvardı hemen savaş açtık Irak devletine kısa sürede Irak'ıda işgal ettik. Daha sonra bizim nüfüsumuzun üstün olduğu Erzurum vilayetini almak için savaşa girdik bu savaşta Kırım ve Trabzon devleti düşman saflarında yer aldı. Biz'de affetmetik tokatladık o devletleri.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 16 Ağustos 2013, 00:58:30 »
Çeşme rüzgarı ;D

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi