Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 11 Ocak 2017

Gönderen Konu: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!  (Okunma sayısı 163309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delete®

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« : 13 Ağustos 2013, 19:04:21 »
Arkadaşlar "İmparatorluğunuzu Yollayın!" konusunun kanayan yarasına çözüm olarak Osmanlı oyunlarını ve diğer oyunları birbirinden ayırmaya karar verdik.
Bundan sonra Osmanlı oyunlarını burada geri kalanları ise eski konuda paylaşabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 20:56:17 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2013, 21:40:26 »

Pek bir şey yapmadım ama olsun. asg*

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2013, 22:05:26 »
İlk oyunda da en nefret ettiğim özelliklerden biri olan muharebelerden gelen saçma derecedeki düşük savaş skorları bu oyunda da devam ediyor. Savaşlar sürekli bir kovalamaca ve şehirleri kuşatmaya alma şeklinde gereksiz ve uzun bir döngüye giriyor.

Gözüme takılan birkaç saçma şey daha var ama herneyse, bunların dışında hepsini çözemesem de güzel yenilikler var. Oyun biraz sade geldi bana; patch, dlc, mod vs. ile güzelleşebilir. Yeni bir oyun için tam anlamıyla tatmin edici değil, daha güzel yapılabilirdi.

İlk oyunuma gelirsek, daha oyunun mekaniğini ve yeniliklerini inceleme aşamasındayım. Ayrıca AI neler yapıyor onları takip ediyorum. Osmanlı ile gelişigüzel bir ilerleme kaydettim, herhangi bir hedefim veya planım yok. Ayrıca şu koalisyon işini çözmem lazım, komşularım sürekli bir araya gelip kısa sürecek savaşları uzatıyorlar. En son Atina'yı almak için giriştiğim savaşta Memlükler, Altın Orda gibi alakasız pozisyondaki ülkeler Atina'ya yardım ettiler, savaş nomalde olacağının 20 katı uzun sürdü. Şimdi de Nakşa Adaları'nı almak istiyorum ama adamlar hissetmiş gibi yeni bir koalisyon oluşturdular. Venedik, Macaristan gibi batılı devletlerin yanında Memlükler vs.'de bulunuyor, tarihte böyle örnekler olmasına rağmen bu kadar sık olması biraz canımı sıktı. Göreceğiz bakalım, konuşmak için biraz erken aslında...

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2013, 22:08:46 »
Atinayı oyunun başında almak lazım.Savaştan gelen warscore daha fazla olmalıydı.Yalnız şu düşmanın müttefikinin müttefiğini çağırması dengelenmiş gibi.Aİ artık her savaşa atlamıyor.

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2013, 22:15:41 »
(aç/kapa)

Burgonya oyunumda sırf muharebeler KR'ya karşı gelmemi sağladı ?

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2013, 22:20:51 »
(aç/kapa)

Burgonya oyunumda sırf muharebeler KR'ya karşı gelmemi sağladı ?

Peki kaç muharebe gerçekleşti? Bir muharebeden en fazla ne kadar skor kazandın? Karşında tek savaşta dağılan ordu oldu mu?

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2013, 22:24:31 »
Peki kaç muharebe gerçekleşti? Bir muharebeden en fazla ne kadar skor kazandın? Karşında tek savaşta dağılan ordu oldu mu?

Ordularını daha fazla yer kuşatabilmek için bölecekleri anı bekledim ve yavaşça bütün ordularını yok ettim... Zaten 2-3 sefer sonra paraları ve insan kaynakları bittiği için asker basamayacaklardır.

%35-40 arası bir skordu yanılmıyorsam.(Ama tabiki birkaç şehir elegeçirmek şart.)
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2013, 22:26:28 Gönderen: Hurshid Pasha »

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2013, 22:25:31 »
Oyun bende biraz kasıyor üstelik yeni aldım pc  :fpalm: Osmanlıyla ekonomim hep ekside neler yapmam lazım?

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2013, 22:27:02 »
Akkoyunlu ile doğudaki core'larımı almak için savaşa başlarken Osmanlı.Macaristan,Venedik,Sırbistan koalisyonuyla savaştan yeni çıktım.Bosna'yı ele geçirmiş Sırbistan'ı annexledim.

Early Carrack'ları nasıl ticaret gemisi yapıyoruz?Gerekli teknolojiyi araştırdım.
Oyun bende biraz kasıyor üstelik yeni aldım pc  :fpalm: Osmanlıyla ekonomim hep ekside neler yapmam lazım?
Oyunun başında hemen advisor alma,ekonomin yetince al.Bana da başta oldu,biraz toprak alınca aldım advisorları.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2013, 22:27:26 »

Ordu maaşlarını barış zamanı düşür. Stability yükselttiğin zaman vergi gelirin artacak ve daha güçlü bir ekonomiye sahip olacaksın.

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ağustos 2013, 22:32:12 »
Laptop mu?
İşte bu yüzden TTNet seçmeyin
http://www.speedtest.net/result/3071704013.png

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Ağustos 2013, 22:35:59 »
Ordularını daha fazla yer kuşatabilmek için bölecekleri anı bekledim ve yavaşça bütün ordularını yok ettim... Zaten 2-3 sefer sonra paraları ve insan kaynakları bittiği için asker basamayacaklardır.

Benim Memlükler ile yaptığım savaşta onların 24.000 kişilik ordusu vardı. Orduyu 12.000 kişilik iki grup halinde kullandılar, kuşatmaları da bu 12.000 kişi ile gerçekleştirdiler. Hiçbir zaman daha altına düşmediler. Topraklarıma giren bu 12.000 kişilik iki orduyu da 15-16 kere (belki daha fazla) yenip Sina Çölü'ne kadar defalarca kovaladım. Her seferinde yeniden toparlanıp tekrar geldiler. En sonunda Halep vs. alıp onları barışa zorladım.

Gerçekte bu tarihlerde ordusu bir meydan savaşında kaybeden ülke, bu kötü durum üzerine genellikle yapabileceği en iyi şekilde bir barış anlaşması önerir veya önerilen barışı kabul eder ve olay kapanır. Ben böyle bir olay görmedim, Paradox'un bugüne kadar yaptığı en iyi warscore sistemi CKII'de mevcut, son dlc ile Victoria II'de de bu sistemi örnek almışlardı. Bu sistem saçmalık...

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2013, 22:36:26 »
Laptop mu?
Benim laptop ve önerilen sistem gereksinimlerini  karşıladığım halde biraz kasıyor.Var mı çaren? :(

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Ağustos 2013, 22:38:35 »

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Ağustos 2013, 22:40:19 »
Benim laptop ve önerilen sistem gereksinimlerini  karşıladığım halde biraz kasıyor.Var mı çaren? :(
Var. Ekran kartının markasını söyler misin?

Çevrimdışı Gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Ağustos 2013, 22:43:46 »
Banada yardımcı ol. Benim Nvidia 9400 Gt ?

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Ağustos 2013, 22:44:09 »
Var. Ekran kartının markasını söyler misin?
Nvidia gtx660m
Öyle fazla kasmıyor ama 4 hızda hafif takılmalar oluyor.Ay geçişlerinde de takılıyor.

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Ağustos 2013, 22:44:44 »
Ben denemedim ama gamebooster diye bir program var.Onu deneyebilirsin.

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Ağustos 2013, 22:49:37 »
Nvidia gtx660m
Öyle fazla kasmıyor ama 4 hızda hafif takılmalar oluyor.Ay geçişlerinde de takılıyor.
Eğer 2 ekran kartın varsa oyuna girince yüksek performanslıya geçerken sorun yaşayabilir bu yüzden takılmalar olabilir. Açıkçası ben Radeon kullanıyorum ve onun için bir çözüm önericektim ancak şu linke bakarsan belki faydası dokunur.

Çevrimdışı Deniz Ali

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Ağustos 2013, 22:53:04 »
Eğer 2 ekran kartın varsa oyuna girince yüksek performanslıya geçerken sorun yaşayabilir bu yüzden takılmalar olabilir. Açıkçası ben Radeon kullanıyorum ve onun için bir çözüm önericektim ancak şu linke bakarsan belki faydası dokunur.

Aynen entegre kart var.Aslında Nvidiayı seçmiştim ama yarın EU4'ü özel ayarlayıp denerim.Teşekkürler.