Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Europa Universalis IV / Ynt: Teknoloji Maliyeti cezası hakkında
« Son İleti Gönderen: loklyal Bugün, 02:25:06 »
Hile yap. Avrupalı teknolojisinden üstün ol.
ADM- DİP- MİL  :yes:
ohoo hile yaptıktan sonra (  :  , ne anlamı kaldı abi oynamanın. Kazanmaktan ziyada oyuna hakim olup elinden geleni yapabildikten sonra her şekilde zevkli olur bence.
2
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Türkçe Yama %75
« Son İleti Gönderen: battle4royal Bugün, 02:22:41 »
Gelişme var mı?
3
Daha çok rehber tarzı videolar mı olacak yoksa seride yapacak mısın?
İleri de seride yapabilirim ve tabi ki aklıma gösterilebilecek rehberler geldikçe rehberleri de yapmaya devam edeceğim.
4
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 KAPANIYOR
« Son İleti Gönderen: battle4royal Bugün, 01:58:52 »
Oyun orijinal ise Steamden dosyaları doğrulat
5
Victoria II / Ynt: Victoria 2 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Son İleti Gönderen: battle4royal Bugün, 01:24:27 »
Osmanlı ile 10'dan fazla oyun bitirmişimdir. Bu yüzden ben de bir kaç tavsiye vereyim. Osmanlı'da ilerleyebilmek için öncelikle deniz gücünden bir süre muaf kalmalısın. Deniz gücü aşırı masraflı. Mısır'daki core savaşlarını 2 partide bitirmeli ve 1860lara dek Mısırın büyük bölümünü ele geçirmelisin. İran'ın ele geçirmeyi çok tavsiye etmiyorum. Başta İngiltere'nin desteğini almalısın bu yüzden hemen ilişkileri geliştirip ittifakına girmeye bak. Ayrıca Prusya ile de ittifak eğilimin oluyor. Necd'in Hail eyaleti ve Abu-Dhabi'yi himayeye al. Çünkü bu bölgelerden ileriki yıllarda petrol fışkıracak. Daha çok savaş yapmak istiyorum dersen infamy hilesi kullanabilirsin ancak ne kadar hile olursa oyun kalitesi o kadar düşüyor. Büyük savaşlardan 1870lere dek kaçın. Sana doğrudan maddi gelir vermeyecek her hamleden kaçın. Osmanlı kolonicilik yapması en avantajlı devletlerden bu yüzden doğru hamleler ile 1880lerde Afrika'nın üçte birini kolonileştirebilir ve ham madde ihtiyacını karşılayabilirsin. Güneydoğu Asya konusuna katılmıyorum. Yapmışlığım var, ancak çok uçuk hedefler. Bunun yerine Batı Hindistan daha makul. Bir de Azerbaycan'ı bağımsızlaştırırsan doğu sorununu büyük oranda çözersin. Savaşmadığın zamanlarda ordu ve donanma giderlerini %40lara düşür. Gümrük vergilerini de 5-15 arası ayarla. Çok düşürürsen gelirin azalır. Artırırsan da dışarı mal satamazsın. Son olarak orduda yetersiz personeli olan askerleri savaştırma. Kırmızı gördün mü terhis et. Nüfus problemi nedeniyle askerliğe teşvik focusu kullanmalısın.
6
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Son İleti Gönderen: Agnostik Bugün, 01:13:08 »
Kalkmaz. Din savaşları da genellikle 1530'larda başlıyor.
7
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Son İleti Gönderen: Sahipkıran Bugün, 00:41:00 »
Eyv. Sorma ya inanılmaz sıkıldım zaten oynarken uzun süre oynaman oyunu büyük ihtimal 😂
8
Hearts Of Iron IV / Ynt: Yeni Mod Yapsam
« Son İleti Gönderen: TurkishModderHOIV Bugün, 00:05:15 »
tamam pardon
9
Bu arada belirtmeden geçmeyelim, endüstri ağaçları çok fazla fabrika veriyor. Ve en üstte. Yabancı sanayiyi millileştirme 4 fabrika veriyor. Çok op gerçekten. O zamanın Türkiye'sini düşünürsek gerçekten saçma. En fazla 2 fabrika veren ağaçlar yap. Başka oyuncular da böyle düşünüyordur. Yabancı sermayeyi millileştirme ağacı 2 sivil 1 askeri fabrika, Anadolu'nun herhangi 2-3 bölgesine birer altyapı, İstanbul'a bir tersane ve 50 politik güç versin. İngiltere Fransa ve ABD ile ilişkimiz -30 kötüleşsin. Ve bir event gelsin. Ama bu ağaca ulaşmak kolay olmasın.En altlara koy bunu. Biliyorsun Anadolu'daki çoğu fabrika, işletme, okul, vakıf yabancılara gayrimüslimlere aitti. Diğer endüstri ağaçları da birer fabrika versin. Sümerbank, Şeker Fabrikası, Kırıkkale Tüfek Fabrikası gibi. Çok daha güzel olur. Ve Osmanlı'dan kalan borçları ödemeyle ilgili focus da olsun. 100 günlüğüne %20 consumer goods etkisi versin ama bu focusu tamamladığımızda sanayi focuslarına erişebilelim. Diğer bölümlerle ilgili fikirlerim de var da yarın yazarım. 1923-1950 arası baya bilgi birikimim var. Üniversitede derslerine giriyoruz zaten ufaktan  :)

@HaylHitler Borç konusu kafama yattı. Ama bu kadar etkiyi sahip olması da bana aşırı geldi. Bununla ilgili decisions yapabilirim. 1.3 için bunu uygulayacağım. Başlangıçta bununla ilgili idea ile de negatif bir idea başlayabiliriz. Lakin fabrika sayısının op olması konusuna katılmıyorum nedenini de aşağı ekliyorum. 30-38 arası endüstrileşme ayyuka çıkıyor Türkiye'de çünkü. Türkiye eğer 2. 5 yıllık sanayi planını gerçekleştirebilseydi bugün bambaşka bir endüstriyel zenginliğimiz olabilirdi.
(aç/kapa)

10
Europa Universalis IV / Ynt: EUIV - Osmanlınızı Yollayın!
« Son İleti Gönderen: ang0ra Dün, 23:51:17 »
Helal olsun Sahipkıran. Kafama silah dayasalar uğraşamam bu tarz başarımlar için :D
Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10