Gönderen Konu: Hearts of Iron IV Geliştirici Günlükleri 9 - Tatil ve Havacılık Teknolojisi  (Okunma sayısı 2206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
Selam baylar ve bayanlar! Hearts of Iron IV takımının büyük bir kısmı şu anda Yaz Tatilinde( :-X ) olsa da bu ay sizi Geliştirici Günlüğü filan yayınlamadan başımızdan savamayacağımızı fark ettik. Bu yüzden, işe koyulsak iyi olacak. *Birayı elinden bırakır* *Parmaklarını kütürdetir*

Havacılık Teknolojisi, 2. Geliştirici Günlüğünde size gösterdiğimiz Tank teknolojisine benzer şekilde uçak iskeletlerinin ve 2. Dünya Savaşı'yla az çok ilgilenen herkesin aşina olacağı çeşitli tarihi modellerin araştırılması temeline dayanıyor.

Hearts of Iron III'te pek çok değişik uçak sınıfı olmasına rağmen yine de oyuncular, devletlerin tarihte yaptıkları gibi uçaklarını değişik amaçlar için kullanmakta zorluk çekiyorlardı. Hearts of Iron IV'te önceki oyunun tam tersine birkaç sınıfı oyundan tamamen kaldırdık ve bu sınıfların yerine temel modelleri 8. Günlükte bahsettiğimiz Saha Tecrübesi (ST) kullanarak çeşitli roller için uyarlamanızı sağlamayı tercih ettik. Bu yüzden HoI3'teki uçak sınıflarından Multi-Role, Interceptor ve CAG(Carrier Air Group)oyundan kaldırıldı. Artık hangi görev için hangi uçağın hangi modelini kullanacağınız tamamen size kalmış. İsterseniz belirli bir görev için mükemmel uçağı yaratıp diğer özellikleri tamamen gözardı edin, isterseniz de üretimi kolay olsun diye hem savaş uçağı, hem avcı uçağı hem de muhafız uçağı olarak kullanabileceğiniz tek bir modele abanın.

Havacılık Teknolojisi genel olarak 3 temel iskelet sınıfından(Hafif, Orta ve Ağır Uçaklar) ibaret. Bu sınıfları motor sayısına göre de ayırabiliriz. Şöyle ki, hafif uçaklar genelde tek motorlu olurken orta uçaklarda(Ağır Savaşçılar/Hafif Bombacılar Sınıfı) çoğunlukla 2 motor bulunuyor. Ağır uçaklar ise 4 veya daha fazla motoru olan uçakları temsil etmek için kullanılan bir sınıf. Ayrıca Jet Motorunun icadından sonra bu sınıfların jetle çalışan daha güçlü modelleri de ortaya çıkıyor. Bunların yanında bütün hafif iskeletli uçakların, söz konusu uçağın uçak gemilerinden kalkabilen bir alt modelini de üretime açan birer adet alt-teknolojisi de var. Bu sayede, HoI3'teki tek CAG sınıfı yerine uçak gemilerinin yerine getirmesi gereken görevlere bağlı olarak değişik uçakları bu gemilerde konuşlandırabiliyoruz. Son olarak, Gizli Teknolojiler arasında bulunan deneysel roket motorlu avcı uçakları da var ama onlardan bu günlükte bahsetmeyeceğiz.

Şimdilik bu kadar millet, biralarınızı yudumlamaya(Dinibütün arkadaşlar birayı zemzemle değiştirebilir.) geri dönebilirsiniz! Bu arada bir sonraki günlükte büyük ihtimalle oyunun donanma kısmından bahsedeceğiz.

Haa, az kalsın unutuyordum. Darkrenown'a bu günlükte köpeklerinden birinin resmini kullanacağımıza dair söz vermiştik. Aşağıda Domino'yu HoI4'teki yeni Denizden İstila yazılımını denerken görebilirsiniz:

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2014, 19:15:18 Gönderen: TirollüDoruk »

Çevrimdışı Gustav Adolf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Görseller gözükmüyor.

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende sorun yok?

Çevrimdışı Gustav Adolf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
ParadoxPlaza'da oturum kapatınca düzeldi  :D Ama ne alâkası var onu anlayamadım.

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Günlük çevrildi.

Çevrimdışı PERSIAN

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Yavan olmuş günlük.

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Uçak ve tank çeşitleri az fakat kendimiz dizayn edebileceğimiz için bu açık kapanıyor.Kendi dizayn araçlarımıza resim ekleyebilirsek daha güzel olur.

Çevrimdışı ALERHATE

• Lord of The Warriors
  • Sekban
  • *
  • Ruh Halim
    • Profili Görüntüle
Sabırsızlıkla bekliyorum.  :popcorn:
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 1. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos

Çevrimdışı podtavsan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • BOL ŞANS
    • Profili Görüntüle