Gönderen Konu: Tümen ve Taburlara Düzen Getirebilecek Bir Sub-Mod Düşünüyorum  (Okunma sayısı 249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
Biliyorsunuz oyunda tümen yapılarında özellikle manpower konusunda aşırılıklar mevcut. Destek taburlarının 400-500 kişi olması hiç ama hiç gerçekçi değil. Yine Taburlar da bu şekilde aşırı fazla. Daha Küçük mevcutlu tümenler ile aynı anda daha çok tümeni savaşa sürebilmeyi düşünüyorum. Yani normal bir piyade taburu 400-500 kişi destek birlikleri de 150-200 kişi olmalı. aynı şekilde mevcutları düştüğü için de combat width olarak düşmeli. Bi örnek Tümen yapalım:

Mühendis    Piyade   Piyade   Piyade
Gözcü         Piyade   Piyade   Piyade
Tanksavar   Piyade   Piyade   Piyade
Topçu       
Sıhhiye

Normalde Böyle bir bölük ~10000 kişiden oluşurken olması gereken 5000-6000 kişi.

200    500   500   500
150    500   500   500
150    500   500   500
200       
200

Bu şekilde düzenlenebilecek bir modda ise manpower= 5400 combat width=9 olacak (Eğer Topçu Tankçı vs eklerseniz +2 CW olacak)

Fikir bu yönde ve öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 11:28:39 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı pistoltr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Mod'tan ziyade paradox'un yapması gereken gerçekçilik geliştirmelerinden biri. Onun dışında mod olarak yapılacaksa bile büyük çaplı modların bir parçası olması (örn:BlackICE) daha doğru olur. Sadece sub-mod olarak eklenirse oyunun dengesine fark getirmekle beraber oyuncuların alışmak için efor harcayacağı 3. parti bir eklenti olmaktan öteye gidebileceğini sanmıyorum. Dediğim gibi meşru şekilde paradox yaparsa uyar bana ama sub-mod olarak kullanmazdım şahsen.

Ayrıca çok fazla tümen olacağından kasmalara da sebep olabilir..

Çevrimdışı BatuHqn

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
Tek başına seçip oynanacak bir mod olmaz. Ancak büyük modların yanına eklenirse bir şey olabilir.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
o halde belki kendi moduma eklerim

Çevrimdışı Fernweh

• Müsellem
  • *
  • İslam Devleti
    • Profili Görüntüle
Açıkçası ben böyle 4-5 modu hiç kapatmadan açıyorum. İlla kendi moduna eklemene gerek yok. Bakarsın Coloured Buttons modu gibi tutar.
you’re in the snipers sight
the first kill tonight
time to die

Çevrimdışı batu.karasu1123

• Azab
  • *
  • Öfkeni akıllıca kullan
    • Profili Görüntüle
Açıkçası ben böyle 4-5 modu hiç kapatmadan açıyorum. İlla kendi moduna eklemene gerek yok. Bakarsın Coloured Buttons modu gibi tutar.
+1