Gönderen Konu: Kafkasya Empire Mod çalışması  (Okunma sayısı 178 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
  • Befreunde dich mit der Tastatur.
    • Profili Görüntüle
Kafkasya Empire Mod çalışması
« : 06 Şubat 2018, 20:24:32 »
2 gün önce modlamaya başladım topraklar, bayraklar ayarlandı. Temel şeylerin çoğunu ayarladım  yaklaşık 6-7 tane Azeri general buldum ve sadece Azerbaycan generalleri değil Kafkasya bölgesindeki diğer ülkelerin de generallerini araştırıp ekleyeceğim yani baya general olacak portre dahil.
Ulusal odağa daha başlamadım ama bir kaç gün sonra ulusal odağa da başlayıp modu yayınlarım ve ilgi görürse baya geliştirebilirim.
Ülke adı: Kafkasya imparatorluğu
Ülke lideri:Mehmed emin resülzade
Bu arada bayrak konusunda bana yardım eden @TurkishModderHOIV 'e teşekkür ederim.

(Alternatif tarih)______
(biraz doğaçlama oldu :d)
Modun Hikayesi:Sovyetler birliği iç karışıklıklardan ve siyasi olarak krizlerden dolayı kafkasya bölgesindeki ülkeler bir olarak ayaklanma başlatmış ve tek bir devlet "Kafkasya imparatorluğu" kurmuşlar. Ve kafkasyadaki Tüm dinden ve ırktan insanlar kardeş olmuş ve birlik beraberlik içinde bu imparatorluğun temellerini atmışlardır.

Amaç:İlk önce sanayinizi geliştirip ülkenizi güçlendireceksiniz ardındanda çevredeki bir kaç devlet (iran vb...) fethedip güçlenip sovyetlerle büyük bir savaşa gireceksiniz.

Bu arada kafkasya imparatorluğu hariç orta asyadaki türk devletleri coreleri oluşturup bağımsız bir şekilde oyun başından bir ittifak olsun mu? Mesela kafkasya imparatorluğu kazakistan, türkistan, özbekistan, kırgızistan ile daimi bir mütteffikler aynı mihver gibi... Böyle birşey eklesem güzel olur mu sizce?

Forumda yeri olmayan birisinin burda olması doğru değil.

Çevrimdışı Bayoj

• Müsellem
  • *
  • Anayasa Mahkemesi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kafkasya Empire Mod çalışması
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2018, 21:28:06 »
Hocam güzel bir mod. İstiyorsan modun hikayesini alternatif tarihini halledebilirim. Bence bir bloğu olmasın. Oyun alanı daha genişler. Birde bir ricam var. Mod kurmayı bilmiyorum xD Benim için Steam Workshop'a atabilir misin?

Çevrimdışı AnilYilmaz34

• Azab
  • *
  • Şanlı bir mâzi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2018, 21:40:10 »
İdeoloji bakımından Osmanlıyla aynı yapıya sahip bir devlet hayal etmişsin. Devlet başkanı olarak Resulzade beyi seçmen manidar olmuş  :)
"Kılıncımı vurdum taşa,
Taş yarıldı baştan başa.
Şanı büyük Osman Paşa,
Askerinle binler yaşa!"

Çevrimdışı TurkishModderHOIV

• Yeni Çeri
  • *
  • Avarlar seni Avlarlar.
    • Profili Görüntüle
    • The Balkan Empire
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2018, 15:25:59 »
İttifak soruna yanıt olarak Kazakistan ve Ukrayna serbest olmalı ve biz onlarla ittifak kurmalıyız.
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=54087.0
Balkan Empire

Stalin komünist mi ki?Komünist kılığında faşist değil mi o?

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2018, 15:57:06 »
İttifak soruna yanıt olarak Kazakistan ve Ukrayna serbest olmalı ve biz onlarla ittifak kurmalıyız.
Bak Ukrayna iyi fikir orta asyada kuzey bölgeleri kazakistana veririm en güneydede Türkistan devleti kurarım yalnız Sovyetler baya güçsüz oluyor o zaman bence sovyetlerede başka topraklar kazandırmalıyız ya iskandinavyadaki bazı toprakları Sovyetleri ekleyeceğim ya da başka alternatif toprak yoksa çok güçsüz kalıyor Sovyetler.

Çevrimdışı TurkishModderHOIV

• Yeni Çeri
  • *
  • Avarlar seni Avlarlar.
    • Profili Görüntüle
    • The Balkan Empire
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2018, 16:07:09 »
Finlandiyayı Sovyetlerin Kuklası yapabilirsin. Sovyetlerin dosyasında zaten Moğolistan ve Tanvu Tuva var. Onlardan birini kopyala yapıştır yapıp finlandiyayı kukla yapabilirsin.
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=54087.0
Balkan Empire

Stalin komünist mi ki?Komünist kılığında faşist değil mi o?

Çevrimdışı BatuHqn

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2018, 19:37:58 »
Kolay gelsin tbrk* tbrk*
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2018, 19:21:41 »
Generallerin hepsi ayarlandı.
Topraklar tamamiyle ayarlanacak yeni eyaletler oluşturulacak ve orta asya devletlerini oluşturacağım. Ayriyetten Sovyetlere biraz güçlendirme yapacağız.
Politik danışmanları v0.1'i çıkarttıktan sonra onları ekleyeceğiz.
İlgi görürse modu gelebileceği son noktaya kadar geliştirip yarı alternatif tarihten tam bir alternatif moduna geçebiliriz. Mesela çok ilerleyen sürümlerinde afrika devletlerini tekrardan oluşturabilirim.