Gönderen Konu: Osmanlı adalar  (Okunma sayısı 110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tyrkoglu

• Azab
  • *
  • Mönge Tengriyin Küçüdür
    • Profili Görüntüle
Osmanlı adalar
« : 31 Ocak 2018, 12:29:21 »
Merhaba arkadaşlar. 1490lı yıllardayım batıda Sırbistan Arnavutluk ve eflağı ilhak ettim. Macarlar benden önce davranıp bosnayı aldılar sonra isyanla tekrar bağımsız oldular.

Büyük bir batı seferi öncesinde ege ve akdenizdeki adaları (rodos, korfu, naxos, belki Kıbrıs?) temizlemek istiyorum venedikten. Sizce uygun bir hareket olur mu yoksa memlük fethinden sonrasına mı bırakayım?

Çevrimdışı pro1453

• Müsellem
  • *
  • Ne pahasına olsun zafer
    • Profili Görüntüle
Ynt: Osmanlı adalar
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2018, 14:35:24 »
Bence en iyi olacak şey bir memlük seferidir. Ben memlüğe 1460-1455'te bile dalıyorum 1500'lü yıllara kadar yok olsun diye sana tavsiyem memlüğe dalmadan önce akkoyunlu ilhak et sonra herhangi bir vilayetine sağ tıkla sağ aşağıda toprağın üzerinde bayrak duran bir simge var tıkla ona tıkladıktan sonra syria'yı bul tıkla ona (play as subject'i işaretleme) send yap syria vasalın olsun suriyenin memlük üzerinde bir sürü core u var o coreları aldıktan sonra onu da bir annexlersin muhteşem olur osman ile hep yaptığım şey adalara sonra bakarsın. Ve bu arada suriye rakkayı alacağı için rakkaya adm puanı verme o alacak zaten kendi core'u
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2018, 14:37:14 Gönderen: pro1453 »

Çevrimdışı Altair1092

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Osmanlı adalar
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2018, 18:31:45 »
ilk başta doğu sınırını güvenceye alırsan daha iyi olur bence