Gönderen Konu: HRE : Electorlük konusunda yardım!  (Okunma sayısı 274 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MHan

• Azab
  • *
  • SUN WILL RISE AND WE WILL TRY AGAIN
    • Profili Görüntüle
HRE : Electorlük konusunda yardım!
« : 24 Ocak 2018, 23:58:03 »

Brünswick>Hanover>Germany chill ironman oyunu açtım ancak elector seçilmek konusunda sıkıntı yaşıyorum. Avusturya imparatorken +150 lerde ilişkim vardı fakat bi kere bile elector seçilemedim. Şimdide baş düşmanım Danimarka imparator seçildi.Tavsiyelerinizi bekliyorum sevgili dostlarım

Edit:Aklımda en mantıklı olarak mezhep savaşlarında etrafımı yavaş yavaş yutarak ilerleyip güçlenip 1600lere doğruda hre'den çıkmak.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 00:02:29 Gönderen: MHan »

Çevrimdışı Dutchy

• Azab
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
Ynt: HRE : Electorlük konusunda yardım!
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2018, 00:31:30 »
Elöktör seçilmek derken neyden bahsettin tam anlayamadım eğer başkalarının sana oy vermesinden bahsediyorsan ben genellikle avusturyada syrtia isyanını çıkartıyorum ve sonra hre lordları ile ilişki birde dip reputation rahatlıkla seçilirsin ama eğer bir seçmen devlet yıkılmışsa ve aus seni seçmen yapmamışsa avusturya ile ilişki ilerletmeni öneririm   ;) ;) ;) ;)

Çevrimdışı MHan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2018, 00:57:05 »
Elöktör seçilmek derken neyden bahsettin tam anlayamadım eğer başkalarının sana oy vermesinden bahsediyorsan ben genellikle avusturyada syrtia isyanını çıkartıyorum ve sonra hre lordları ile ilişki birde dip reputation rahatlıkla seçilirsin ama eğer bir seçmen devlet yıkılmışsa ve aus seni seçmen yapmamışsa avusturya ile ilişki ilerletmeni öneririm   ;) ;) ;) ;)

Hanover olman için elector olman gerekiyor. Elector seçilmek derken bundan bahsediyordum.

Çevrimdışı pro1453

• Müsellem
  • *
  • Ne pahasına olsun zafer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2018, 13:01:18 »
Gördüğüme göre fransızlarla ilişki kasıyosun avusturya'nın rivallerine bak eğer fransız ( büyük ihtimal rivalidir) onla müttefik olma eksi ilişki yiyosun düşmanının dostu diye galiba o prestij ne öyle protestan mısın ? protestansan holy roman empire da sadece katolik devletler elector olabilir.

Çevrimdışı MHan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2018, 13:52:00 »
Gördüğüme göre fransızlarla ilişki kasıyosun avusturya'nın rivallerine bak eğer fransız ( büyük ihtimal rivalidir) onla müttefik olma eksi ilişki yiyosun düşmanının dostu diye galiba o prestij ne öyle protestan mısın ? protestansan holy roman empire da sadece katolik devletler elector olabilir.

katoliğim.prestijin düşük olma sebebi kralı boğdurdum.emperor danimarka maalesef. :sick2:

Çevrimdışı Berat 123

• Azab
  • *
  • Dünya devleti ebedi değildir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2018, 21:50:18 »
dip reputation yüksek tut 

Çevrimdışı ErkutErdem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2018, 04:30:24 »
Avusturya Burgonian inheritence aldıysa zor. O bölgelerde isyan çıkart yada hollanda devletlerini serbest bıraktır. Large nation in hre bonusu aşırı fazla çünkü.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2018, 04:30:41 Gönderen: ErkutErdem »

Çevrimdışı Dutchy

• Azab
  • *
  • Hollanda dışında hiç bir şey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2018, 16:24:46 »
Seçmen sayısı 7 den yüksekse Seçmen atanamazsın Seçmen olan devletleri ihlak etmen senin için iyi olur ama Avusturya  ile ilişki azaltır daha doğru yol Avusturyayı yok etmek ve yerine senin yanındaki küçük bir devleti imparator yapmak kalıyor ama biraz zor Avusturyayı tam anlamıyla yenmek oyun sonuna nasıp olucak gibi duruyor...   

Çevrimdışı ahot16

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2018, 16:58:30 »
AI (yapay zeka) oyunlarında genellikle güçsüz bishopric devletlere elektörlük veriyor. Seninle ilişkin 200 dahi olsa senin güçlü olduğunu düşünüp sana elektörlük vermeyecek. Benim birçok oyunumda 2 elektör kalmasına rağmen bana elektörlük vermedi. Bu yüzden elektörlük bekleme bence

Çevrimdışı MHan

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2018, 23:34:44 »
AI (yapay zeka) oyunlarında genellikle güçsüz bishopric devletlere elektörlük veriyor. Seninle ilişkin 200 dahi olsa senin güçlü olduğunu düşünüp sana elektörlük vermeyecek. Benim birçok oyunumda 2 elektör kalmasına rağmen bana elektörlük vermedi. Bu yüzden elektörlük bekleme bence

aynen öyle yaptım almanya kurucam 2 province kaldı