Gönderen Konu: grand campaing yardım-yerliler ile 1821e kadar oynamak  (Okunma sayısı 132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • Yaratılanı hoş gör, yaradan’dan ötürü.
    • Profili Görüntüle
her şeyden önce selam beyler.
simdiii ben imzamda gördüğünüz AAR'yi diriltmek istiyorum bunun en uygun yolunun japonya veya amerikan yerlileri ile oynamak olduğunu düşünüyorum.
gerçi bu devletler ile daha önce oynadım ama iste asağıdaki sıkıntıları gidermek için sizden yardım lazım
Sorun I
-avrupalılar 1560 lere kadar amerikayı kolonize etmiyor ve 1560lere kadar çok sıkılıyorum en azından 1510 gibi erken gelmelerini sağlamak için ne yapmalıyım.
(3 tane test oyunu açtım meğersem afrikayı sömürgelestirdikleri için hemen amerikaya gelmiyorlarmış yani ben avrupalıların afrika yerine amerikayı tercih etmesini istiyorum.)

Sorun II
1821 e kadar tüm amerika fetihi değilde amerikada hayatta kalma tarzı oynamak için hangisi daha uygun ?:
aztek
maya şehir devletleri
kızılderili kabileleri
İnka bölgesindeki devletler
aztek bölgesine göç edip aztek dinine geçen kızıl derili kabilesi(plazada ilginç bir meydan okuma vardı daha sonra anlatacağım)l

sorun III
-yerliler medenilestkiten sonra gemi üretebiliyor mu ? çünkü yerlilerin gemi birimleri oyun datasında yok diye gördüm
-medenilestikten sonra nasıl din değistirebilirim(totemist çok avantajlı bir din değil hele hele hiristiyanların PU su varken)

yardımcı olacaklara simdiden teşekkürler.
2 bin yıllık umut...topraklarımızda özgür olacağız vadedilmiş topraklar için "yhvh" yardımcımız olsun!
İSRAİL
(Forum RP)

AAR:
http://paradoxfan.com/forum/index.phptopic=52985.msg904514#new

Çevrimdışı BatuHqn

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
Ynt: grand campaing yardım-yerliler ile 1821e kadar oynamak
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2018, 15:43:42 »
Bence yerlilerle oynama. "Büyük Kampanya" Oyun sonu raporu için yerlilerle başlaman doğru olmaz bence. Çünkü Ck2'de yerliler yok.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
  • Yaratılanı hoş gör, yaradan’dan ötürü.
    • Profili Görüntüle
Ynt: grand campaing yardım-yerliler ile 1821e kadar oynamak
« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2018, 15:59:01 »
Bence yerlilerle oynama. "Büyük Kampanya" Oyun sonu raporu için yerlilerle başlaman doğru olmaz bence. Çünkü Ck2'de yerliler yok.
ck2 sıkıntı çıkarıyordu en son ondan EU4ten başlayayım dedim.
eğer ck2 çalışır ise 1337de hangi karakter ile başlamalıyım(oyun sonunda koloni yapmaya müsait bir yerde olmam lazım)
eğer çalışmaz zaten EU4'te mutlaka yerliler olacağım başka yolu yok siz ben test edeseye su soruları cevaplayın bende sevinirim.
2 bin yıllık umut...topraklarımızda özgür olacağız vadedilmiş topraklar için "yhvh" yardımcımız olsun!
İSRAİL
(Forum RP)

AAR:
http://paradoxfan.com/forum/index.phptopic=52985.msg904514#new