Gönderen Konu: Late Independence of Turkey (Türkiye'nin gecikmiş bağımsızlığı)  (Okunma sayısı 1335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, geçen gün mod ararken aklıma kurtuluş savaşı geldi çok araştırdım fakat bulamadım bunun üzerine ben bir tane yapmaya karar verdim ne kadar zor olabilceğini düşündüm ve büyük bir hata ettim. Yaklaşık olarak 3 gündür kesintisiz mod üzerinde uğraşıyorum focus tree %95 bitti ülke sınırları bitti başta yılı 1.dünya savaşının bitişinden başlatıcaktım fakat iş göründüğünden daha zormuş sadece tarihi değiştirmekle bitmiyormuş anlaşılan ben de alternatif bir tarih oluşturmaya karar verdim ve bu tarihte türkiye bağımsızlığını 1936 yılında kazanmak için mücadelelere giriyo osmanlı imparatorluğu işgal altında değil fakat bölünmüş durumda istanbul başkent ve osmanlıya ait, focus tree de Ermeniler, Yunanlılar, İtalyanlar, Fransızlar ve İngilizlerle ayrı ayrı savaşılıp yada diplomasiyle misak-ı milli sınırlarına uyulmasını sağlayan elementler var, sonunda Türkiye Cumhuriyetini kurup Atatürk'ü başa getirebiliyorsunuz yada faşist kalmaya karar verip toprak bütünlüğünü daha da geliştirmek isteyip Osmanlı imparatorluğu olarak kalabilirsiniz. Neyse zaten sslerlerden de anlaşılır bu modun bitmesine daha var eğer yardım etmek isteyen olursa lütfen bana ulaşsın çok kalmadı bitmesine fakat kesinlikle yardıma ihtiyacım var.
Fotoğraflar:
Harita:

National Focus:

Focusun Empire Strikes Back kısmına kadar olan kısmı bana aittir ondan sonrasını ise bulduğum bir tane turkey sub modudur.
Yardım edebilcek varsa önerisi olan varsa lütfen yardım etsin. Teşekkürler, iyi günler.

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Çeri
  • *
  • здравствуйте товарищ Солдат
    • Profili Görüntüle
    • Ege Tanıl Blogspot
Modu sevdim bakalım uygulamaya geçince nasıl olacak merak ediyorum bence denemeye değer en azından ben deneyeceğim yardım etmek isterdim ama anlamıyorum pek bu işlerden.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Modu sevdim bakalım uygulamaya geçince nasıl olacak merak ediyorum bence denemeye değer en azından ben deneyeceğim yardım etmek isterdim ama anlamıyorum pek bu işlerden.
teşekkürler dostum

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel bir mod ve focus ağacı olmuş yalnız modun tatihselliği açısından İtalyanları Yunanlıların ilerleme hattına engel olarak koymamalıydın. Sanırım bu durumu belki İtalyanlarla anlaşma eventi ile çözebilirsin. Atatürk'te Ankara Anlaşmasından sonra devam eden süreçte Fransız ve İtalyanlardan dahi silah satın alıyordu. Karşımızdaki asıl düşman Ermeniler ve Yunanlılar pozisyonundaydı. Ayrıca İstanbulu da Yunanlılara vermek yerine Birleşik Krallığa bağlı kukla göstermen daha doğru olurdu. Tarihsel süreçte Yunanlılar İstanbulu baskı altında tutabilmek adına Trakyada bir kolordu bile bulundurmuştu. Bu kolordunun Anadolu bulunmaması bize Büyük Taarruzda düşman ile denk olma şansını da vermişti.

Modlamaya devam ederken bu etkenleri göz önünde bulundursan daha güzel çalışma çıkacağına inanıyorum
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
Güzel bir mod, modlamada sana başarılar dilerim. Başka bir mod çalışmam olmasaydı yardım ederdim fakat başka bir mod çalışmam var.

Çevrimdışı alemdar1227

• Sipahi
  • *
  • YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
BEnce de hritayı değiştirmen gerek. İtalyanların zaten pek bir zararı dokunmamış Türkiyeye eventle çekilsinler.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Okulunun altından yatır çıkan çocuk
    • Profili Görüntüle
İtalya kısmını değiştirmeni tavsiye ederim birde Başkenti değiştir.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Dostlarım öncelikle ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler. Herkesin ortak bi noktada buluştuğuna inanıyorum oda harita. Fakat ben haritayı sevr antlaşmasından sonraki sınırlara göre yaptım tabii ki değişiklik yapıcam fakat şöyle bişey var italyanlar kurtuluş savaşı başladığı için ve 1. dünya savaşından zararda çıkıp "verimsiz toprakları" savunurken daha çok zarar görmek istemedikleri için çekildiler. 1.dünya savaşı sırasında italya'ya izmir vaad edilen şehirler arasındaydı fakat yunanistana verilmesi üzerine italya iyice bozuldu haritada italyanlar yunanlıların önündedir ve istanbul osmanlılalara marmara ise ingiltere önderliğinde bir konseye bırakılmıştır. Yanlışım olabilir kusura bakmayın daha çok işim var zaten ama ben size bu modu yaptığım haritayıda bir gösteriyim.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Değiştireceğim kısımda galiba marmarayı italyanlardan alıp yunan yada ingilizlere vericem harita konusunda ve ufak değişiklikleri yapıcam

Çevrimdışı kerem1249

• Paradoxfan
  • Yönetici
  • *
  • Kuvvet birdir ve o ulusundur.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Barış mekaniği nasıl olacak İngiltere'nin başkentini işgal etmeden barış olmuyor...
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer yeni ülke kurmayı biliyorsan Marmara ve İstanbul'a Boğazlar Komisyonu gibi bir devlet kurabilirsin.Trakyayıda Yunanistana verebilirsin.

Çevrimdışı mosta13

• Führer und Reichskanzler
  • Sekban
  • *
  • Sen kalk forum için o kadar çalış...
    • Profili Görüntüle
İstanbul'un bizde olması saçma.
Milletin anasína bu forumda sövebilirsiniz ve  beni kiskirtti diyebilirsiniz bu şekilde ceza almazsınız

Sen forum için o kadar çalış et bir bacaksız gelip seni artırsın.

Adalet milletin anasına söven adamın sovmeyenle aynı ceza alması.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Barış mekaniği nasıl olacak İngiltere'nin başkentini işgal etmeden barış olmuyor...
event şeklinde düşündüm 2 ay boyunca savaş bitmezse event şeklinde gelicek ve bazı yaptırımlar olucak
Eğer yeni ülke kurmayı biliyorsan Marmara ve İstanbul'a Boğazlar Komisyonu gibi bir devlet kurabilirsin.Trakyayıda Yunanistana verebilirsin.
biliyorum mantıklı aslında
İstanbul'un bizde olması saçma.
fotoğrafta da olduğu gibi istanbul osmanlıda sevr sonrası
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 00:48:04 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
Konu mod geliştirme atolyesine taşınmıştır.Mod haline geldiğinde mod kısmına yeni bir başlık halinde açabilirsiniz.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı kerem1249

• Paradoxfan
  • Yönetici
  • *
  • Kuvvet birdir ve o ulusundur.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Lütfen yazacaklarımızı bir iletide yazalım, üst üste ileti atmayalım. Mesajlarınız birleştirildi.

İstanbul sadece kağıt üstünde Osmanlı'nındı, ordu olarak denetim Britanya ve Yunanistan'ındı.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 00:50:15 Gönderen: kerem1249 »
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı neifeless97

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Mahmud Vakıf Paşa
    • Profili Görüntüle
Portreler konusunda yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı piercest

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Portreler konusunda yardımcı olabilirim.
hocam çok iyi olur valla

Çevrimdışı CaisuEu4

• Müsellem
  • *
  • Osmanlı Gitti Adalet Bitti
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım ne zaman biticek.

Çevrimdışı BatuHqn

• Sekban
  • *
  • Osgiliath Gondorlularındır...
    • Profili Görüntüle
Kolay gelsin. Bu arada barış mekaniğini sağlam bir şekilde yapman gerek.
-Neymiş Mesele ?
-Neymiş Dayı ?
-Mesele ölmek değil, asıl mesele dost bildiğin, en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele....

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Çeri
  • *
  • здравствуйте товарищ Солдат
    • Profili Görüntüle
    • Ege Tanıl Blogspot
2 ay olmuş hiç güncelleme olmamış arkadaşta en son 27 Ekim'de girmiş foruma pek beklemeyin derim ben.

Çevrimdışı Furkan 65

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum.

Çevrimdışı battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
Güzel bir fikir. Ancak bana göre Kürdistan da olması lazımdı. Wilson ilkeleri bunu söylüyordu çünkü. Dolayısıyla o doğudaki kısımla Irak'ın kuzeyi Kürdistan olması lazım. White Peace için de Event yapmak yeterli. Bayrağı, Osmanlı bayrağı, ülkeyi de İngiliz Kuklası yapman lazım. Bir diğer konu da İtalyan-Yunan çekişmesi olması lazım. Yunanlılar bir nota versin İtalyanlardan ve Bursa'dan çekilmesini istesin. Bu notaya dair fikirler de İngiltere'ye sunulsun. Eğer  İngiltere onay verirse Bursa Yunanlılara devredilsin. Bunun karşı atağı olarak da İtalya Anadolu'dan çekilme ve Türkiye'ye silah satma kararı alsın. Bunu ekipman ekeleyn bir event ile yapabiliriz. Dolayısıyla İtalya'yı savaşmadan yenme şansımız yüksek olsun.

He bir de harita hatalı olmuş. Fransızların nüfuz bölgesi Adana'ya kadardı. Ermenistan'ın da adı Büyük Ermenistan olmalı ve Sovyetler'in elindeki topraklara da sahip olmalı. Bu modu yapmak istiyorsan haritayla bayağı bir oynaman gerekecek.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2017, 10:15:41 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı CaisuEu4

• Müsellem
  • *
  • Osmanlı Gitti Adalet Bitti
    • Profili Görüntüle
Evet Kürdistan diye bir ülke olsaydı geçmişte veya şimdi hak iddia edemicekleri bölgede bağımsız olurlardı

Çevrimdışı battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
Wilson ilkelerine göre Doğu'da bir Ermeni ve Güneydoğu'da bir Kürt devleti kurulması hedeflenmişti. Böyle bir modda bunu da eklemek doğru olur.