Gönderen Konu: İngiltere en şanslı başlangıç  (Okunma sayısı 1098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turan

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
İngiltere en şanslı başlangıç
« : 24 Haziran 2017, 02:42:49 »
Beyler olaylar silsilesi 5 dakika önce başıma geldi sıcağı sıcağına aktarıyorum. Muhteşem Hollanda oyunum bittikten sonra 2-3 gün kara kara hangi devleti seçsem diye düşünüyordum bugün İngiltere ile başladım. Şu an 1449 yılındayım ve Kildareyi bir görev ile ilhak ettim, Leinster'ı diplomatik yollar ile vassal yapmak üzereyim. Oyunun başlarında Fransa Bretonyaya saldırdı Bretonya Burgonya ile Fransayı tokatladı vs Barış antlaşmasında bana Armagnac'ı geri verdi. Maine eventinde saldırdım ve Fransa savaşta olduğundan .. korkusuna geri çekildi oradan da bir kayıp yaşamadık. Bir de üstüne varis gelip Güller Savaşı durdu. Aynı zamanda da gelen eventlerle şimdiden baya bir Reform etkisi topladım. Kastilya Avusturya Portekiz ve vassal olayından dolayı Leinster Müttefiklerim. Harika bir oyun olacağa benziyor. Zorluğu normal bu arada. İstek olursa hikaye olarak yazabilirim.

Çevrimdışı SteppeRider

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: İngiltere en şanslı başlangıç
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2017, 17:05:48 »
Keşke oyundan görüntü'de koysaydın bakardık :)

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2017, 20:58:41 »
Bravoo

Çevrimdışı Renegade Havoc

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2017, 21:17:46 »
Son durum ne hala "çok şanslı" mısın?

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2017, 00:30:31 »
En şanslısı olduğundan emin değilim. En güzeli Margerat'ın güller savaşı başlamadan kraliçe olması, Fransa'nın İspanya ve Avusturya ile Rival olması ve onların desteği ile tokatlarken bir de üstüne Burgonya'dan kazık yemesi. Birde İngiltereyle İrlanda beyliklerini vassallamak gerçekten çok gereksiz. Yani vassal feed güzel taktik ama İngiltere gibi genişleyeceği alan dar olan ve üstelik diplomatik puana idealardan doalyı daha fazla ihtiyaç duyan devletlerde direkt ilhak en iyisi. Ben şahsen kendi oyunumda direkt İrlanda'yı ilhak ettim. Sonrasında Fransayı PU'ya aldım. PU yapınca koalisyon giriyor yapma etme demişlerdi forumda ama Burgonya ve birkaç devlet birkaç yıl koalisyona girdiler sonra çıktılar başka da bir şey olmadı. Tabi o oyunda Amerika'da diğer devletlerin kurulduğu zaman toplam gücün artacağını ve Fransa'nın bağımsızlık isteğinin bayağı artacağını hesaplamadım maalesef. En son bir yerde Osmanlı desteğini alınca kapattım. Ama o zamanlar support loyalist olayını bilmiyordum. Ayrıca daha agresif bir oyunla bir yandan İspanya'yı annexleseydim sıkıntı çekmezdim. Tabi bunlar 1.17'den. Son sürümleri oynamadım agresiflik arttı diyorlardı belki İrlanda'yı annexleyince agresiflik sıkıntı oluyordur bilmiyorum.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Kalamarxxx

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2017, 03:59:32 »
Sen buna şanslı mı diyosun bana fransa oyunumda aragon castile ve napoliyi aynı anda 3 ünü pu alma şansı geldi.(ve aldımda)

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2017, 12:07:32 »
Sen buna şanslı mı diyosun bana fransa oyunumda aragon castile ve napoliyi aynı anda 3 ünü pu alma şansı geldi.(ve aldımda)

Teknik olarak oyun başı tüm Avrupa ülkeleri pu yapılabilinir. Ama Aragon kralı yaşlıydı sanırım.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2017, 19:24:40 »
Şuan ki benim İngiltere'de nasıl başladım Büyük Britanya'yı kurana kadar 3 tane güllerin savaşı yedim Fransa direk savaş alıp karadaki topraklarımı aldı şuan da yeni Amerika kıtasındayım yıl 1610'larda teknolojide gerideyim ne yapsam bilmiyorum tiacer iyi sadece... :)

Çevrimdışı kerem1249

• Paradoxfan
  • Yönetici
  • *
  • Kuvvet birdir ve o ulusundur.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2017, 00:21:10 »
1660'dayım, şanslı bir Britanya oyunu oynadım. Şuan Afrika'nın %40'ı bende. Kuzey Amerika ve Kanada kolonim. İspanya kurulmadı ve Aragon'un %80'i bende. Danzig, Frizya, Belçika denetimimde. Tunus'un Kalibiye bölgesini aldım, tüm Fas'ı aldım.
Bana ne önerirsiniz dostlar :)
Ordumuz Türk topraklarının ve Türkiye idealini gerçekleştirmek için yapmakta olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkansız güvencesidir.

Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2017, 12:57:44 »
Ben bütün disasterları yiyorum şuan Britanya kurlu onda bile 2 tane disaster yedim :)

Çevrimdışı Turan

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2017, 16:07:50 »
Oyun bitmek üzere beyler bitince atacağım

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2017, 01:17:16 »
benim ilk ispanya oyunumda 1446 yılında fransa PU olmuştu. Fransa annex %90 lara geldiğinde commonwealt PU olmuştu. En şanslı oyunumdu.
Tüm avrupayı ve afrikayı Roman Empire altında bitleştirmiştim
Devlet-i Ebed-müddet