Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HPS/JTS/Slitherine/G-S) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 19737 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam işledim oyunları Barış, sağol. Kolay gelsin, gerçekten detaylı görünüyor savaş alanı. Belki de dediğin gibi, house rule olmadan akıcı oluyor oyunlar...
Dediğin doğru, dünya para verip oynayamamak ta var, bi de shippingler vs çok fazla. Şimdilik dursun bakalım, "Hexasim Quatre-Bras 1815: Last Eagles" yakında çıkınca tekrar bakarım. Belki JTS-Ageod dan devam demeli, daha pratik. :) Bu arada online board game sitesi varmış, Hexasim de var orada, ilginç. http://www.vassalengine.org/
Abimin çok zamanı yok, onun için pbem oynayamıyor. Ne yazık ki evet, bizim gibi belli bir yaş üstü olan bilgisayar bağımlılarının genel sorunu...zaman!?  :fpalm: ;)

http://www.vassalengine.org/ duymuştum. Ben şimdilik JTS'den memnunum. Campaign Petersburg oynadığında resim gönder. Ben de bir ara almayı düşünüyorum. JTS'nin hiç bir Amerikan İç Savaşı oyunu yok bende.

Battlefront oyunları tıpkı Ageod'unki gibi kendi dükkanından satılıyordu. 50$'dan aşağı fiyatlarda satılmıyordu. Matrix Games çok akıllıca davranmış  Strategic Command WW1 ve Breakthrough oyunlarını kendi yayınlamaya başlamış hem de yarı fiyatına.  :ceasaryes:

Evet Hakan hiç bir kaliteli yapımı kaçırmamaya çalışıyoruz.  ^-^ Matrix'in SC'in eski klasiklerini yayınladığından bahsetmiştim. SC Global Conflict ve DLC leri 100$ ın üzerinde satılıyordu. Tüm DLC ler dahil steam de 30 TL. Bende SC WW2'in 3. nesil yeni motordaki versiyonu var ve pbem oynuyorum ama bu 2. nesilin de eksik yönü yok. Müthiş bir pbem ve taktiksel, stratejik YZ var. http://www.matrixgames.com/products/product.asp?gid=724 Dayanamadım aldım.

İlki grand campaign strategic, diğeri daha çok operasyonel.

Assault on Democracy DLC

Assault on Communism DLC
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 10:38:41 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Oldu Barış C.PETERSBURG yakında başlar. Ben de Ageod CW2 yi listeme koydum.  :popcorn: :ceasaryes:

Vay, yeni oyunlar ne kadar güzel gözüküyor. Sen de tam bir keloksiyoncusun Barış cidden!  ;) ama anlıyorum seni, ben de kendimi tutamıyorum çok sevdiğim bi era olursa.

Bu arada JTS-France '14 çok popüler olmaya başladı TWC slack te okudum. Yakında kulüpte top game olursa şaşırmam!? ^^

2 gün önce Scotty ye 4-5 saat boyunca foruma yeni oyunları nasıl gireceğini anlattıktan sonra pes ettim  :sick2: :wall: Dün eski usül FORMları yaptım, siteye yerleştirdik. Umarım oyuncular daha rahat eder. Bilmem ben forumları çok sevdiğim için aslında 1 sene mücadele verdim, hem iletişim olur dedim ama yeni nesil SLACK varken forumları kullanmak zor geliyor insanlara, haklılar belki, slack cep telefonundan bile takip ediliyormuş!?! (ben sadece eski laptop umda kullanıyorum ;>)

Neyse, oyun girişleri ve sonuç girişleri ANA sayfadaki formlarla artık. Belki kulübe yeni oyuncu çekersen onlara da söyleriz.
http://www.thewargamingclub.net/

Alıntı
TWC Form1: BATTLE REGISTRATION: http://www.thewargamingclub.net/en/form1/form.php
TWC Form 2: BATTLE RESULT: http://www.thewargamingclub.net/en/form2/form.php
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2018, 10:24:32 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Genelde oyunlardan resim gönderip biraz içeriğini anlatmaya çalışıyorum Hakan. Belli dönemden ziyade oynanabilirliği ve strateji yönü kuvvetli oyunlar ilgi alanım. Matrix Games forumlarında gönderdiğim resimdeki Strategic Command serileri oldukça popüler 1 vs 1 için çok uygun. Bu kulüpten çok sana özel tavsiyem. Oynadıkça çok sarıyor.

Ageod'un bilinmeyen dönemleri ele aldığı oyunları hoş oluyor. Mesela İspanya Veraset Savaşını, Rus ihtilalini çoğu kişi bilmez. Tabii boardgame camiasında yapılmamış dönem oyunu yoktur herhalde.  8| PC'de de görsek keşke.

Wargamer'da Rus İç Savaşı boardgame vardı. http://www.wargamer.com/articles/red-dawn-a-russian-civil-war-megagame-aar-part-1/

Forumlar için vakit ayırmak gerekebilir. Tarihi makale ve oyun rehberleri, pbem tecrübeleri ile içerik doldurmak gerekir ki bence de boşver. Tek kişi olarak zor.

JTS'nin çok oyunculu oynanabildiğinden hala şüpheliyim. Oynadığımızda birimler çok karışmıştı. Ayrıca diyelim ki ben 3vs3 olarak France'14 Marne senaryosu için oyuncular buldum, bu sefer senin Campaign Leipzig için rakip sayısı azalacak.

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Evet farkettim, sen oyunlarda stratejik olanlara ağırlık veriyorsun. Belki ilerleyen zamanlarda düşünürüm SC yi, şimdilik oyunlara biraz fazla para harcadım, asıl patrondan ikaz geldi.  :fpalm: ;)
Pavel, 3v3 te herkesin commander ı var, ona tıklayıp birimlerini görüyorsun diyor, tabii Hig.Org tıklı olacak, fakat aynı stacke koymamak lazım, zor, yine de insan 175 tur gerçek Leipzig hissiyatını kaçırmak istemiyor :>>
Bence sen Fr '14 ü kalabalık oynamak istersen bi bak, Leipzig e kıyasla millet için daha cazip olabilir.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2018, 19:39:38 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Gerçekten kaçırılmaz, zaten JTS'nin parladığı alan dev ölçekli senaryoları. Leipzig'i de kulüpte olan eskiden tanıdığın kişilerle oynaman verimli olur. Bizim oyunda visibility 1 hex olunca galiba aşırı stacking fazlaca avantaj sağladı. Normalde topçu ateşi 3-4 hex öteden -Column Pass Through Fire kuralıyla beraber- hex deki tüm birimlere zarar vermesi gerekiyor. Ama görüş mesafesi kısa olunca topçuları da kullanamadık. Multi oyunlarda ister istemez geri çekilmelerde ve rout aşamasında farklı ordu gruplarının birimleri iç içe geçiyor. Bu belki bir kaç house rule kuralıyla halledilir. Evet  Hig.Org kullanışlı.

FR'14 de Ken'le 20. turu bulduk, pek kazanacağını düşünmüyor. Yakında sonlanabilir. Galiba o da Leipzig'e merak sardı. Benim diğer 3 pbem Blitz ve Matrix forum üzerinden. Bende onları bitireyim. Marne'ye sonra bakarım..

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış daha izlemediysen mutlaka "Dunkirk" ve "Darkest Hour" ı izle, tavsiye ederim. ^^ Harika filmler...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2018, 23:02:19 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Steam de ucuzluk varmış 19 una kadar, Civil War II yi aldım.  :-[

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok seyretmedim Hakan bakarım. Uzun zamandır oturup film seyretmedim.

CW'2 dönüp dolaşıp tekrar tekrar oynanacak oyun iyi yapmışsın.  :ceasaryes:
Bu aralar evet müthiş indirimler var, TOAW'4 Steam'de de yayınlanıp indirimli fiyatla çıksaydı ne iyi olurdu. Belki bahara en geç yaza.. krk*