Gönderen Konu: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)  (Okunma sayısı 554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« : 01 Kasım 2017, 21:20:06 »
açıkçası hitlerin günah keçisi yapıldığını herşeyi onun üzerine atıldığını düşünüyorum.
hitler savaştayken yahudilerin çalışmayı bırakıp grev yaptıklarını bu yüzden nazilerin mühimmat sorunu vb şeyler yaşadığını göz önünde bulundurursak mantıklı bir soykırım. tabi ben soykırıma karşıyım onları daha çok kızartmak yerine sürgüne yollayabilirlerdi.ve hitler moskovada yenilmesinin en büyük sebebi tanklarının donmasıdır.
hitlerin soykırım yaptığı stalinin masum birisi olduğu anlamına gelmez kendisi çok katliam yapmıştır ve stalinin maymun insan projesi dahi vardır bu kadar iğrenç bir sovyet lideri sınırımda olsa bende savaşırdım. ve savaş çıkmadan önce stalin çok büyük hareketlenmeler yapmıştır
bkz= şu videoyu sonuna kadar ricam izleyin gerçekten duygulanacaksınız...
https://www.youtube.com/watch?v=svg_kwD3H8Y

Hikaye yazmayı beceremeyen adam... :PPP

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • 2023 bor xd
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2017, 22:21:12 »
:d
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Biraz ara vermek en iyisi.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2017, 22:46:48 »
Hikaye yazmayı beceremeyen adam... :PPP

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2017, 00:26:24 »
aynen 60 milyon insanın ölümünün en büyük sorumlusu olduğu için çok üstüne gidiyoruz :D

yine hirohito ve stalin de ondan aşağı kalmaz.

Çevrimdışı BfMonsterTR

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • E V E R Y M A N A K I N G
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2017, 03:13:44 »
Düpedüz ırkçılık ve nefret söylemine katılım içeren bir yazı olmuş, tebrikler Wehraboo kardeş.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı napolyon94

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Çoktan üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2017, 05:59:48 »
Bir yerde bu ABD nin de sucudur.

Abd israrla kayitsiz sartsiz teslimi dayatmistir.

Artik bir noktadan sonra kaybedicek bir seyi olmayan bir ulus son hamlelerinden hiriyle de soykirima bulasabilir.

Nitekim olumler 1944 ile asil seviyesine cikmistir.

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2017, 10:07:38 »
Ne Abdsi ne 1944ü arkadaş. Kristal Naht yaşandığında daha savaş bile yoktu. Hitler iktidara geldiğinden beri Anti-Yahudi propagandası yapıyordu. Daha 1940'da Yahudiler kollarında davudi yıldızlarla gezmek zorundaydı. Neyin savunması bu? Bugün Ortadoğu'da bir Yahudi Devleti varsa bunun da en büyük sorumlusu Hitlerdir.

Çevrimdışı Loneyking

• Yeni Çeri
  • *
  • 18 CM KEBAB
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2017, 18:27:55 »
Hitler başa geçmek için alman halkının içindeki milliyetçilik duygusu kullandı eğer yahudileri toplumdan dışlayip soykrim yapmasaydi alman ırkının ve SS birliklerinin  güvenini kaybederdi finansal yönünden bakarsak yahudilerin mal varlığına el koymuştur o paralarla ise sanayi ve ekonomiyi güçlendirmiştir İtalya da mussolini Rusya da Vladimir Lenin İngiltere de Churchill çinde mao Zedong gibi liderleri halkın zayıf yönlerini  kullanarak başa geçmiştir Türkiye de ise maalesef RTE hitler halkı yönetmeyi iyi biliyordu eğer yahudilere soykırım yapmasaydi yüzlerce takipcisini ve halk desteğini kaybederdi ve 1000 yıllık imparatorluk hayalleri başlamadan biterdi
Bu mesele derin mesele benim mesele bilinmesede
sesim ezele gidiyo sende bu dert çıkıp benim desene

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2017, 20:46:23 »
2.Dünya Savaşında savaşmış her (büyük) devlet savaş suçlusudur.Amerikan ve Rus askerleri Almanya ve İtalya işgali sırasında nasıl katliamlar yaptıkları hala gün yüzüne (tam olarak) çıkmadı.Savaşı Almanlar kaybetti ve tarih onların üstüne çizik attı.Hitler kazansa onun tarihi okunacaktı.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • 2023 bor xd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2017, 20:59:51 »
2.Dünya Savaşında savaşmış her (büyük) devlet savaş suçlusudur.Amerikan ve Rus askerleri Almanya ve İtalya işgali sırasında nasıl katliamlar yaptıkları hala gün yüzüne (tam olarak) çıkmadı.Savaşı Almanlar kaybetti ve tarih onların üstüne çizik attı.Hitler kazansa onun tarihi okunacaktı.

+1

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2017, 21:03:04 »
(bkz: Dresden Bombardımanı)

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2017, 21:45:58 »
Cringefest

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • 2023 bor xd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2017, 21:58:56 »
(bkz: Dresden Bombardımanı)

bkz: Tokyo Bombardımanı, Nagazaki ve Hiroşima atom bombası saldırısı... Bu liste uzar gider.

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2017, 23:25:47 »
bkz: Tokyo Bombardımanı, Nagazaki ve Hiroşima atom bombası saldırısı... Bu liste uzar gider.

Abd'yi savunmak için söylemiyorum bunu ama Japonların Nanking ve Çin'in diğer bölgelerinde yaptığı insanlık ötesi katliamları hesaba katarsak az bile kalır. Kaldı ki atom bombası atılması da taktiksel olarak doğrudur. Kimse 1 milyon askerini kaybetmeyi göze alamaz.

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2017, 23:31:11 »
Hitler'in üstüne az bile gidiyoruz. Ha aynı tepkiyi Stalin, Mao'ya gösteremiyorsunuz dersen hak veririm tabi. Hitler'in savunulacak HİÇBİR tarafı yoktur. Ne politik, ne askeri, ne de başka bir şey. Hayatı boyunca kaybetmiş bir insanı devletin başına geçirirsen sen de kaybedersin.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2017, 23:42:00 »
Abd'yi savunmak için söylemiyorum bunu ama Japonların Nanking ve Çin'in diğer bölgelerinde yaptığı insanlık ötesi katliamları hesaba katarsak az bile kalır. Kaldı ki atom bombası atılması da taktiksel olarak doğrudur. Kimse 1 milyon askerini kaybetmeyi göze alamaz.

1 milyon değil 3 milyon olarak tahmin edilmiş döneminde .

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2017, 00:00:52 »
Hitler'in hatası Müttefikler garantisiyle korunan Danzig'e (Günümüzde: Gdansk) saldırmaktır. Tüm dünyayı karşına alırsan kazanamazsın.

Irak'da Kuveyt'e saldırdı, önce şehri işgal edebildi, ancak sonralarında halk sefil kaldı, kuzey ülkeden fiilen ayrıldı, bu ayrılık daha yeni son buluyor.

Hitler Danzig'i almasa ve İttifağıyla Yugoslavya'ya yönelseydi uzun yıllar daha iktidarda kalabilir, çok güçlü bir Reich bırakabilirdi. Hitler genel olarak ülkesini hırsla ölüme sürüklemiş biridir diyebiliriz. Onu o güce ulaştıran halktı, "gücünü milletten alan" adamdı, bu nedenle Hitler yaptıklarından suçlanamaz, suçlu olan; kandırılan Alman milli iradesidir.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2017, 00:01:27 Gönderen: kerem1249 »
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2017, 00:08:03 »
Hitler'in hatası Müttefikler garantisiyle korunan Danzig'e (Günümüzde: Gdansk) saldırmaktır. Tüm dünyayı karşına alırsan kazanamazsın.

Irak'da Kuveyt'e saldırdı, önce şehri işgal edebildi, ancak sonralarında halk sefil kaldı, kuzey ülkeden fiilen ayrıldı, bu ayrılık daha yeni son buluyor.

Hitler Danzig'i almasa ve İttifağıyla Yugoslavya'ya yönelseydi uzun yıllar daha iktidarda kalabilir, çok güçlü bir Reich bırakabilirdi. Hitler genel olarak ülkesini hırsla ölüme sürüklemiş biridir diyebiliriz. Onu o güce ulaştıran halktı, "gücünü milletten alan" adamdı, bu nedenle Hitler yaptıklarından suçlanamaz, suçlu olan; kandırılan Alman milli iradesidir.

Rus harbinde kibrine kapılmayıp ordunun komutasını generallerine bıraksa hata diyemezdik :P

Çevrimdışı 4k1n_B3y

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2017, 02:43:22 »
Yaş kaçtı?.

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #19 : 03 Kasım 2017, 10:06:26 »
1 milyon değil 3 milyon olarak tahmin edilmiş döneminde .

Toplam kayıp değil müttefiklerin kaybı 1 milyon hesaplanmıştı hatta kod adı X-Day diye geçer