Gönderen Konu: Napoleon's Campaigns  (Okunma sayısı 2637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Napoleon's Campaigns
« : 24 Temmuz 2010, 14:56:22 »

Özellikler:

- 1804'ten 1815'e kadar oyun süresi ve büyük seferler: Austerlitz (1805), Trafalgar (1805), Jena (1806), Friedland (1807), Danube (1809), Russia (1812), Germany (1813), France (1814), Waterloo (1815), Spain (1808-1814), and a bonus campaign, England Invaded (1805)
- Yükseltilmiş "AGE war engine" ile geliştirilmiş "military AI" ve "national personalities"
- 7 oynanabilir devlet, düzinelerce asker çeşidi, yüzlerce event, 3000'in üzerinde birim ve 600 özel yeteneğe sahip lider
- Tümenlerinizi, kolordularınızı ve ordularınızı oluşturun; lojistiği ve morali yönetin ve liderinizi seçin.
- Napolyon dönemi savaşları için devasa harita
- İki-oyuncu multiplayer

Görüntüler:

http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1805_GRB1_20071010.jpg
http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1808_SPA1_20071012.jpg
http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1808_SPA2_20071012.jpg
http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1808_SPA3_20071015.jpg
http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1809_AUS1_20071011.jpg
http://www.paradoxplaza.com/sites/default/files/NCP1815_GRB1_20071012.jpg

Kaynak: http://www.paradoxplaza.com/games/napoleons-campaigns
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2010, 14:56:52 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Napoleon's Campaigns
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2010, 15:18:55 »
Bu yeni bir oyun mu yoksa eski motorların üzerine yapılmış bir oyun mu?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2010, 15:27:57 »
Osmanlıda varmı?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2010, 15:34:28 »
Bu yeni bir oyun mu yoksa eski motorların üzerine yapılmış bir oyun mu?
Farklı bir motoru var, 2007'de çıkmış.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2010, 17:01:49 »
Barış Osmanlı varmı bunda?

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2010, 22:54:13 »
Barış Osmanlı varmı bunda?

Hayır sadece koalisyon ve Rusya var.

bir de bu oyun biraz daha az ilgi göreni serinin,çünkü uzun campaign yok kısa senaryolar var diyorlar,rise of prussia çok güzel bir oyun 174 turluk campaigni var orada osmanlıda var ama savaşa sonraki yamayla dahil edilecek sanırsam.174 tur bana az gelmişti civ 4 e göre başta ama bir turda nerdeyse 20 dakika harcıyorsun orduları organize etmek için, 1 hafta sürüyor oyun

Ben de şahsen bu oyunda aradığımı bulamadım. Napolyon savaşları açlığımı Napoleonic Battles serisi ile gideriyorum.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2010, 22:54:54 »
Napolyon Total War oynayın

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2010, 23:12:03 »
Napolyon Total War oynayın

Bilgisayarım kaldırmıyor. Ama oynadım. Mükemmel bir TBS/RTS.

Ancak üzülerek söylemeliyim ki, Napoleonic Battles serisindeki detay ve gerçekçilik NTW'da yok.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2010, 23:14:32 »
Şimdi gerçekçilikten kastın nedir? Mesela o oyunda Napolyon'un tarihi savaşları var ve very hard'da oynamak aşırı zor. Multiplayerı da aşırı zevkli.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2010, 23:24:17 »
Şimdi gerçekçilikten kastın nedir? Mesela o oyunda Napolyon'un tarihi savaşları var ve very hard'da oynamak aşırı zor. Multiplayerı da aşırı zevkli.

Napoleonic Battles'da NTW'da tek muharebe olarak gösterilen her savaşın öncesi ve sonrasındaki ufak çaplı muharebeler farklı senaryolar altında toplanarak tek bir oyun olarak yayınlanıyor. O yüzden senaryo seçkisi NTW'dan çok çok üstün.

Gerçekçilikten kastım, muharebelere katılan birliklerin hatasız OOB bilgileri ( Order of Battle-Savaşa katılan muharip kuvvetler listesi - benim için en önemli özellik), albay rütesine kadar tüm subayların ayrı ayrı oyunda yer alması ve savaşa etkileri(benim için en önemli ikinci özellik), harekatın geçtiği bölgenin birebir topografik özellikleri, farklı silahların balistik özellikleri, askerlerin moral modellemesi, yerşekillerinin muharebeye etkisi, hava şartlarının ve gece/gündüzün muharebeye etkisi gibi şeyler.

Yani Napoleonic Campaigns sana o savaşı katılan askeri birliklerden tut, hava şartları ve yer şekillerine kadar birebir yaşatıp, resmen bir askeri tarih deneyi yapmanı sağlarken, NTW mükemmel grafikler eşliğinde, tarihi detayları ve bir çok kuvvet çarpanını göz önüne almadan, tatmin edici bir taktik ve stratejik zorlukta,  görsel bir şölen sunuyor.

Bu dediğim NTW kötü bir oyun demek değil. Kendinden bekleneni başarıyla yerine getiriyor.(Kısa olması dışında) Ama tarihi gerçeklik ve detay konusunda NC her zaman NTW'ın önünde.
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2010, 00:06:11 »
Dediğin tarzda hiyerarşik subay yapısı NTW'de yok ama hava koşulları, yer şekilleri, moral sistemi ve muharebelerin olduğu bölgelerin topografik özellikleri oyuna çok başarılı yansıtılmış.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2010, 01:23:00 »
Yapay zeka konusunda haklısın, birşey diyemem. Kaldı ki ben zaten NTW'u multiplayer modunda oynuyorum. Single player tat vermiyor.