Gönderen Konu: Great Horde Ekonomi  (Okunma sayısı 173 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pro1453

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Great Horde Ekonomi
« : 11 Kasım 2017, 17:04:21 »
500 Gelişimim var Moskova'nın gelişmesine engel olup savaştım litvanyayı yok ettim kırım,kazak,nogay,özbek,timur vs..Osmanlı müttefikim. Ama ekonomim hep eksilerde ne yapmalıyım ikidebir sürekli horde düşüp duruyor şehir yağmalamak istemiyorum mecbur yağmalıyorum bu arada Altın Orda kurmaya yakınım

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Great Horde Ekonomi
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2017, 17:25:13 »
Reform yap yönetimi değiştir. o zaman herşey düzelir. ilk önce yönetimi değiştirmen lazım.
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2017, 19:59:44 »
Savaş dışında askeri masrafları en aza alıp kaleleri kapatıyorsundur.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Azab
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2017, 16:09:58 »
Göçebelerle oynamak zor baya. Cossacks Dlc geldiğinden beri çoğu oyunumu göçebelerle oynuyorum. Ben Reform yapma taraftarı değilim bu yüzden horde unity veren politikalar açıyorum. Ekonomik - Aristokratik , Diplomatik - Aristokratik sana fazladan 1.5 horde unity veriyor buda daha fazla bekleme toparlanma süresi demek. Golden Horde Olursan +1 horde unityde o veriyor. Çin bölgesinde chineware ( forselen ) diye bir üretim var onlarıda ele geçirirsen yanlış hatırlamıyorsam 0.2 yada 0.1 Horde unity veriyor. Müslüman olmak şart değilsen coptic olursan ordanda 0.5 horde unity veriyor. Protestanlıkta veriyor ama diğerine göre daha az. Power projection yüksekliğide cüzzi miktarda horde unity veriyor. Ordu masraflarını düşüren ideaları alacaksın yada sürekli savaşlardan war rep yada etrafındakiler tirbutary yapacaksın. Çok zorda kalmadığın sürece şehir yıkmak bencede mantıklı değil üzerinde durup sonuna kadar tüketmek ( Looting ) daha mantıklı. Olay bu yardımcı olabildiysem ne mutlu :)) Ekonomide bide oyun başı ekonomik idea açabildiysen altın madenleri yükünü azaltıyor baya. ama enflasyona dikkat etmek şartıyla
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2017, 16:20:46 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''