Gönderen Konu: Hangi Kara doktrini seçmeliyim?  (Okunma sayısı 215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
Hangi Kara doktrini seçmeliyim?
« : 29 Ekim 2017, 22:05:02 »
arkadaşlar bir çok kara doktrini var speriydi taaruzuydu ama ben hangisini seçeceğimi bilmiyorum yani daha önce düşünmezdim seçerdim birtanesini zamanla tecrübeden bunların çok farklı etkenleri olduğunu anladım. ama mesela türkiye için hangi kara doktrini yada diğer devletler için ne seçmeliyim?
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi Kara doktrini seçmeliyim?
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2017, 22:12:15 »
BEn Türkiyeyle oynarken 2. doktrinden gidiyorum. Seçerken hafif saldırı ve piyade gücünü arttıraanları seçiyorum. Ama ben de yine pek dikkat etmem.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2017, 22:39:03 »
Superior Firepower Türkiye için en uygunudur.
Mobile Warfare: Büyük sanayi devletleri için uygundur. Zırhlı birliklere dayalıdır.
Superior Firepower: Küçük ülkeler için uygundur. Ama tümen tasarımına fazladan support (artillery,engineer,maintenance) bölükler eklediğinde faydasını görürsün.
Grand Battleplan: Birçok coğrafyada savaşacaksan uygundur. Türkiye için de uygun sayılabilir, malum kafkaslar,ortadoğu ve balkanlar çok farklı coğrafyalar.
Mass Assault: Sadece çok fazla manpower'ı olan ülkeler için idealdir (Sovyetler,Çin,Hindistan vs.)
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2017, 08:34:37 »
Türkiye ile mobil savaş öğretisini seçin ve tan üretin piyade kullanmayın Türkiye ile. İşiniz başta zor olacak ama manpower sıkıntısını ancak böyle yenersiniz.

Çevrimdışı napolyon94

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Çoktan üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2017, 13:37:37 »
Grand Battle Plan en uygunu, önce memleket müdafası sonra taarruz prensibi.

Manpower istiyorsan Mass Assault da iyidir, tanklar için Mobil kadar iyidir.

Çevrimdışı Polat_Sever

• Müsellem
  • *
  • Hayatımı da vatana feda ediyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2017, 16:45:34 »
Mobile Warfare: Büyük sanayi devletleri için uygundur. Zırhlı birliklere dayalıdır.
Superior Firepower: Küçük ülkeler için uygundur. Ama tümen tasarımına fazladan support (artillery,engineer,maintenance) bölükler eklediğinde faydasını görürsün.
Grand Battleplan: Birçok coğrafyada savaşacaksan uygundur. Türkiye için de uygun sayılabilir, malum kafkaslar,ortadoğu ve balkanlar çok farklı coğrafyalar.
Mass Assault: Sadece çok fazla manpower'ı olan ülkeler için idealdir (Sovyetler,Çin,Hindistan vs.)
Doğru bir açıklama olmuş bunu dene bir.
Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2017, 17:21:41 »
banada üstün ateş gücü mantıklı gelmişti denedim gerçekten çok işe yaradı. özellikle büyük devletlerle çok aşırı derecede mücadele ediyorum yıl 30 ekim 1940 154 fabrikam var ve tümenlere techizat yetiştiremiyorum :D
Hindistana ilerledim yunan bulgar yugoslav aldım kahireyide aldım hile kullanmadım. gerçekten üstün ateş gücü çok işime yaradı ve türiye odak ağacı moduyla yaptım tavsiyem bu modla oyun çok eğlenceli oluyor.  tbrk*

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2017, 17:31:17 »

Kesinlikle en iyi açıklama bu. Superior Firepower ile daha az kayıp verip daha büyük hasarlar verebilirsin. Ancak bölüklerini mümkün mertebe top, tanksavar gibi silahlarla desteklemelisin.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2017, 17:53:40 »
Kesinlikle en iyi açıklama bu. Superior Firepower ile daha az kayıp verip daha büyük hasarlar verebilirsin. Ancak bölüklerini mümkün mertebe top, tanksavar gibi silahlarla desteklemelisin.
Hocam türkiyeyi seçtim ya delicesine savaştım ve manpower gerçekten az hasar alıyor yani top falanda koydum destek ekipler gerçekten haklısınız bir dahakine türkiye gibi manpoweri az olan devletlere ateş gücünde oynayacağım.