Gönderen Konu: Paradoxun En iyi oyunu "VİCTORİA 2"dir  (Okunma sayısı 372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
Paradoxun En iyi oyunu "VİCTORİA 2"dir
« : 23 Ekim 2017, 20:58:17 »
Şu ana kadar oynadığım tüm paradox oyunlarının arasında gerçekten victoria 2 nin ayrı bir yeri vardır birde victoria 3 çıksa zaten herkez vic3 e yönelir. gerçekten victoria 2 eski olmasına rağmen halen kalitesinden ödün vermiyor. çok aşırı derecede zevk alıyorum.şimdi diyeceksiniz eu4 var hoi4'ü hiç karıştırmayalım o 3. serisi kadar güzel olmamış... eu4 te genellikle oyuncularını dlc ile besliyor. bana göre ve eu4 sürekli fethetmekten başka birşey yaptığı yok tabi bazı ekonomi diplomasik olaylar var ama benim bu zamana kadar en zevk aldığım oyun victoria 2 siz ne düşünüyorsunuz?
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2017, 20:59:45 Gönderen: AdolfUstpMert »
AKKOYUNLULAR DİRİLİYOR! SELÇUKLU KURULUYOR
HİKAYE

Eu4 hikayesi bittikten sonra bu sefer daha tecrübeli bir şekilde hoi4 hikayesi geliyor.

Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı Polat29

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Askerine Düşman Olan Düşmanına Asker Olur!
    • Profili Görüntüle
    • TeknoLavya
Ynt: Paradoxun En iyi oyunu "VİCTORİA 2"dir
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2017, 13:18:38 »
Paradoxun en iyi oyunu Victoria 2'dir. Bir ülkeyi tam anlamıyla yönetmeye olanak sağlıyor ekonomisiyle sanayisiyle ticaretiyle gerçek bir strateji oyunudur anlamak zordur oynaması daha da zordur.
Alıntı
Meydanı geri almaya geldim ;)

Çevrimdışı Kurt Knispel

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2017, 13:30:43 »
Vic 3 çıkarsa muhtemelen basitleştirecekler HOİ4 gibi. Vic 2 topluluğundan ziyade yeni oyuncu kitlesi için tasarlanır ve bol bol dlc çıkarırlar.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2017, 13:37:15 »
Paradoxun en iyi oyunu Victoria 2'dir. Bir ülkeyi tam anlamıyla yönetmeye olanak sağlıyor ekonomisiyle sanayisiyle ticaretiyle gerçek bir strateji oyunudur anlamak zordur oynaması daha da zordur.
oyunu sevmeyen bir insan bu oyunu zerre anlamaz. aslında oyun zor değil strateji oyunlarına aşina olmak gerekiyor.
HİKAYE

Eu4 hikayesi bittikten sonra bu sefer daha tecrübeli bir şekilde hoi4 hikayesi geliyor.

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2017, 14:01:54 »
Vic 3 çıkarsa muhtemelen basitleştirecekler HOİ4 gibi. Vic 2 topluluğundan ziyade yeni oyuncu kitlesi için tasarlanır ve bol bol dlc çıkarırlar.
zaten dlc onların başlıca para kaynağı dlc olmassa oyun olmaz şirket batar paradox bu fikirde gidiyor.
ama hoi4 gibi oyunu kolay yapmasınlar vic3 çıkartırlarsa vic2 nin atmosferini bozmasın yeter.
HİKAYE

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2017, 14:06:39 »
Victoria 2 - Victoria 3 olayını Hoi 3 - Hoi 4 gibi -yarımyamalak- yapmasınlar yeterli , DLC ye boğulacağı aşikar zaten paradox bu . Vic 2 deki sadece 2 tane ana DLC ama sağlam DLC olayını unutucaz malesef.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 14:07:09 Gönderen: Wayfear »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2017, 17:14:12 »
Şimdi o kadar bekliyoruz. Sırf daha fazla oyuncuya satmak için karşımıza basit ve derinlikten uzak bir vic 3 çıkartırlarsa paradox'a baya bi kızarım yani. Bizi hayal kırıklığına uğratmasınlar.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2017, 14:33:07 »
Arkadaşlar Victoria 3 ün çıkacağı kesin mi? bunla ilgili bir açıklama var mı?

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2017, 14:37:42 »
Arkadaşlar Victoria 3 ün çıkacağı kesin mi? bunla ilgili bir açıklama var mı?
"ALINTIDIR"
Paradox Interactive'de Product Management departmanında görev alan Shams Jorjani'nin attığı bu tweet şu anlama geliyor.
"Yeni bir projeye başlamanın en iyi yönü Johan Andersson, Martin Anward, Henrik F. ve Chris King ile birlikte çalışmak"

Bu tweet'tan Victoria 3 nasıl çıktı diye düşünüyor olabilirsiniz, detay ayrıntılarda gizli. Bildiğiniz üzere Martin Anward eski EU4 Proje Şefi kısa süre önce EU4'ü bırakıp Stellaris Yapayzekasını geliştirmeye başlamıştı. Stellaris 2 ay içerisinde çıkacak. Martin Anward'ın Stellaris AI kodlaması bittikten sonra henüz duyurulmamış bir projede yer alacağı söyleniyordu. İşte o proje bu proje.

Martin Anward'ın geçtiğimiz günlerde geliştirilmesi çoktan durdurulmuş olan Victoria 2'yi oynayıp bir de podcat ve Groogy ile birlikte yeni bir yama yayınlamış olduğunu hatırlayalım. Diğer isimlerden Johan Andersson Paradox'un neredeyse her oyununun geliştirilmesinde rol alabiliyor, dolayısıyla onun ismi o kadar da ipucu değil. Öte yandan Henrik F. diye ismi belirtilmiş kişi yüksek ihtimalle Henrik Fahreus, kendisi CK2'nin eski proje şefi şimdilerde Stellaris'te önemli bir pozisyonda bulunuyor.

Şimdi gelelim asıl ilginç isme, Chris King.

Chris King de Johan gibi birçok Paradox oyununda görev almış bir kişi ancak 2014'ten itibaren Paradox'taki aktif çalışmasını durdurmuş, kendi oyun firmasını çıkarıp bir de oyun yapmış. Ancak kendisi şimdi kadroya geri dönmüş gibi görünüyor, peki Chris King hangi oyunun core dizaynında görev almış biri? Yanılmadınız, cevap Victoria 2.

Bu açıdan değerlendirildiğinde bu tweet'in HOI4 ve Stellaris'in artık çıkmayı beklediği bir zaman diliminde Paradox'un Victoria 3'e start verdiğini gösterdiği söylenebilir.
HİKAYE

Çevrimdışı The New Kaiser

• Yeni Çeri
  • *
  • Under German Empire
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2017, 17:28:54 »
"ALINTIDIR"
Paradox Interactive'de Product Management departmanında görev alan Shams Jorjani'nin attığı bu tweet şu anlama geliyor.
"Yeni bir projeye başlamanın en iyi yönü Johan Andersson, Martin Anward, Henrik F. ve Chris King ile birlikte çalışmak"

Bu tweet'tan Victoria 3 nasıl çıktı diye düşünüyor olabilirsiniz, detay ayrıntılarda gizli. Bildiğiniz üzere Martin Anward eski EU4 Proje Şefi kısa süre önce EU4'ü bırakıp Stellaris Yapayzekasını geliştirmeye başlamıştı. Stellaris 2 ay içerisinde çıkacak. Martin Anward'ın Stellaris AI kodlaması bittikten sonra henüz duyurulmamış bir projede yer alacağı söyleniyordu. İşte o proje bu proje.

Martin Anward'ın geçtiğimiz günlerde geliştirilmesi çoktan durdurulmuş olan Victoria 2'yi oynayıp bir de podcat ve Groogy ile birlikte yeni bir yama yayınlamış olduğunu hatırlayalım. Diğer isimlerden Johan Andersson Paradox'un neredeyse her oyununun geliştirilmesinde rol alabiliyor, dolayısıyla onun ismi o kadar da ipucu değil. Öte yandan Henrik F. diye ismi belirtilmiş kişi yüksek ihtimalle Henrik Fahreus, kendisi CK2'nin eski proje şefi şimdilerde Stellaris'te önemli bir pozisyonda bulunuyor.

Şimdi gelelim asıl ilginç isme, Chris King.

Chris King de Johan gibi birçok Paradox oyununda görev almış bir kişi ancak 2014'ten itibaren Paradox'taki aktif çalışmasını durdurmuş, kendi oyun firmasını çıkarıp bir de oyun yapmış. Ancak kendisi şimdi kadroya geri dönmüş gibi görünüyor, peki Chris King hangi oyunun core dizaynında görev almış biri? Yanılmadınız, cevap Victoria 2.

Bu açıdan değerlendirildiğinde bu tweet'in HOI4 ve Stellaris'in artık çıkmayı beklediği bir zaman diliminde Paradox'un Victoria 3'e start verdiğini gösterdiği söylenebilir.
Vay be...
"Gott mit Uns"
"Es lebe der Kaiser"

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2017, 14:42:18 »
Valla oyunu yeni keşfettim ama tam istediğim tip oyun,detayları falan.Ama grafik olarak düşük seviyede olunca oynayasım  gelmiyor hiç :( Umarım Vic 3 çıkar.

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2017, 16:34:24 »
Vic 3'ün modlaması ve kodlaması basit bir şekilde çıksın HoI4 gibi yeni şeyler ekleyebilelim. Ve evet Vic 2'nin yeri çok başka.

Çevrimiçi Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2017, 17:46:36 »
Vic2 Güzel bir oyun hala açar oynarım ama Vic 3 için umutlanmayın.Bu konuda HOI4 en büyük örnek.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2017, 18:35:28 »
Şahsen Hoi4'ü Hoi3'ten çok beğendim.Ama Hoi2 ikisini de katlar.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm: