Gönderen Konu: İlk ironman oyunum  (Okunma sayısı 205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı x1nV1s1bL3

• Azab
  • *
  • [ ]
    • Profili Görüntüle
İlk ironman oyunum
« : 02 Ekim 2017, 18:40:57 »
extended timeline da birincdi dünya savaşı osmanlıyla başladım ve ilk ironman oyunuyumdu zor başlayım dedim sadece savunma yapa yapa başta güzelce direndim güzel gidiyorduk almanya fransayı işgal ediyordu falan ama adamların ordusu 3-5 kat fazla bizden ama neyse işte ülkeler yavaş yavaş ayrılmaya başladı böyle birinci dünya savaşını kayıpsız bitirdim savaş varken perslere daldım para için savaş sonrası hicaza falan işte sonra bi baktım teknolojilerim 82-82-84 adamlar 87-87-87 yapmış aha dedim bırakıcam ama gaza geldim ben 2-3 kat ordu basarım bunları alırım cidden alınıyor ama 2-3 kat ordu nedir yav işte canım sıkıldı falan avusturyaya girdim adamalrı başta ezdim %20 aldım bunlar bi paralı asker bastı bi ezdi geçti -%10 lara kadar düştü tabi ben dururmuyum iki tane 52 k lık paralı ordu bastım ezdim bunların deniz kıyısı olan şehirlerini aldım biri harıç ona puan yetmedi biraz önce ikinci savaşımı yaptım avusturyayla ki biraz sonra taktik istiycem ondan açtım kounuyu işte başladım gene geçen savaştaki gibi başta aldım sonra o sonra ben ezdim %100 yaptım bu sefer tam barış yapıcam barış sekmesini açtım durdurucağım oyunu sovyetler daldı ve sovyetler italya büyük britanya ve vasalları mısır ve deccan ve birkaç kolonide girdi bende kaldı 240 k asker zaten piyadeler öldü ondan 120 k sı top adamlarda var 700 k piyade 70k süvari 400k top ben bunlara sürüyle askerde bassam elime verirler taktim lazım manpower 0 ve 92 k asker lazım tamamen doldurmak 30 ayımı alacak lütfen taktik ilk ironman oyunumun bozulmasını istemiyorum oysa çok güzel oynamıştım

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
Ynt: İlk ironman oyunum
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2017, 19:41:39 »
30 ay sürede tüm ülkeni işgal edebilirler çünkü o tarihlerde kalelerin pek bir işlevi olmuyor. Yapabileceğin iki şey var; borç alıp paralı asker basıp karşı koymaya çalışabilirsin ya da erken bir teslimle münkün olan en az kayıpla savaşı bitirmeyi deneyebilirsin.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı x1nV1s1bL3

• Azab
  • *
  • [ ]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2017, 22:08:01 »
30 ay sürede tüm ülkeni işgal edebilirler çünkü o tarihlerde kalelerin pek bir işlevi olmuyor. Yapabileceğin iki şey var; borç alıp paralı asker basıp karşı koymaya çalışabilirsin ya da erken bir teslimle münkün olan en az kayıpla savaşı bitirmeyi deneyebilirsin.

teslim olmak derken beyaz bayrak sanırsam aklıma gelmedi  sağol oynayım dedim 2 dk da %30 aldılar afganistan pers anadolu kafkas arabistan tarafim mahvoldu italyada gemilerle geliyor para kalmadı çağ atladım zaten paralı asker bakımı artı hop ekonomim +60 tan -300 e düştü itealya balkanda rus kuzeyden mahvoldum teslim olsam da çok zararı olmaz sanırsam siyasal düzeni değiştirmek için saldırmışlardı çünkü ya komünist yada cumhuriyet yaparlar peki cumhuriyetten monarşiye geçmek mümkünmü

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2017, 22:12:23 »
Toprak kaybın olmayacaksa direk teslim ol zaten.

peki cumhuriyetten monarşiye geçmek mümkünmü

Evet, her seçim zamanı geldiğinde mevcut lideri tekrar seçersen cumhuriyet geleneği kaybedersin. 50'in altına düştükten sonra da önce Cumhuriyetçi Diktatörlük oluyorsun sonra da tekrar Mutlak Monarşiye geçiyorsun.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı x1nV1s1bL3

• Azab
  • *
  • [ ]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2017, 22:42:28 »
Toprak kaybın olmayacaksa direk teslim ol zaten.

Evet, her seçim zamanı geldiğinde mevcut lideri tekrar seçersen cumhuriyet geleneği kaybedersin. 50'in altına düştükten sonra da önce Cumhuriyetçi Diktatörlük oluyorsun sonra da tekrar Mutlak Monarşiye geçiyorsun.

sağol iyi akşamlar