Gönderen Konu: Gothic 3  (Okunma sayısı 149 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Gothic 3
« : 29 Eylül 2017, 21:43:35 »
Gothic serisinin en ünlü oyunudur.
Alıntı yapılan: https://tr.wikipedia.org/wiki/Gothic_3
Gothic 3, Alman oyun geliştirici firması Piranha Bytes tarafından hazırlanmış fantezi temalı bir rol yapma oyunu olup Gothic serisinin 3. oyunudur.

Elder Scrolls serisi gibi RPG Maceralıcık tarzı oyunları sevenler göz atsın derim. Eski ama güzeldir. Ayrıca ArcaniA var, Gothic 4 deniliyordu ama adı sonradan değiştirilmiş o da güzel oyun gibi gözüküyor henüz denemedim.

Oyunun iyi yanı dövüş sistemi ne kadar iyi ekipman da olsa bir şekilde zorluk yaratıyor oyuncuya. Rakibin hamlesine karşı  hamle yapmak gerekiyor, Skyrim mantığıyla dümdüz giremiyorsunuz, ok ve arbalet kullanmak da bir hayli zor düşmanlar yeterli uzaktaysa oklara karşı refleks gösterip sıyrılabiliyorlar veya kalkan açabiliyorlar. Oyunda hırsızlık zor değil fakat bir süre sonra şehir garnizonları anlayabiliyor çok fazla hırsızlık yaparsanız en azından şüpheleniyorlar.

Orklar çok güçlü gerçekten oyun başında bulaşmanızı tavsiye etmem, kendinizi arena galibiyetleriye görevlerle ve basit hayvanları öldürmek yoluyla güçlendirmeye bakın derim. Harita olarak çok geniş çöl, orman ve kış iklimi içeriyor.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2017, 21:49:29 Gönderen: fakeswift »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gothic 3
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2017, 23:54:10 »
Yıllar evvel bu oyuna yapılan modları da (grafik modları da var sanırım) denemiştim. Gerçekten RPG alanında bölgesel atmosfer açısından mükemmel. Ama dövüş sisteminden dolayı bu oyunun benzeri Risen 1'i daha çok beğenmiştim. O da mükemmel değildi tabii. Dövüş sistemi Drakensang gibi skill ve zarlar açısından değil de refleksler üzerinden olduğundan oyuncu hamlesi üzerinden vuruş animasyonların senkronizasyon problemleri olmaması gerekiyordu. Bu da Gothic'i oynanmayacak hale getirmişti.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2017, 23:58:36 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2017, 22:55:20 »
Evet ama o kadar da büyük sorun değil gibi hikaye yine biraz zevkli sıradışı olmasa da. Kılıcı karnına sokmak istediğinde bazen değmesede etki gösteriyor bazen tam tersi ama bunun dışında göze batan senkronizasyon problemi yok gibi geldi bana ya da çok oynamaktan ben mi alıştım bilmiyorum.

Çevrimiçi Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2017, 11:47:15 »
Hiç oynamadım bu seriyi ama gothic 1'i izleyerek saatlerimi verdim baya eğlendirmişti beni :d