Gönderen Konu: Oyun Hakkında Yardım İstiyorum  (Okunma sayısı 122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasar

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyun Hakkında Yardım İstiyorum
« : 03 Eylül 2017, 02:35:40 »
Dynastic decadence nedir ?

Dynastic decadence nasıl düşürülür ?

Military (Ordu) sekmesinde Vassalarımdan nasıl daha fazla asker alırım ?

Savaş çıkarcağım zaman tüm vasallarımdan alabilceğim en yüksek limitte asker almak istiyorum artık nasıl olcaksa hangi yasalar ile yada başka yollarıyla bunun açıklamasını istiyorum ?

Birde yüksek derecede Piety(Dindarlık) toplamanın yollarını istiyorum ?

Birde "Faction" bölümündeki vasalların fetişleri yok yasa ile oynuyolar yok neymiş bağımsızlık çart çurt ortalık karıştırmaca hep bunların önüne nasıl geçerim ?

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyun Hakkında Yardım İstiyorum
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2017, 12:28:55 »
1-Dynastic decadence, Müslüman bir hanedanın gerilemesi, çöküşü, yozlaşması veya kısaca yüksek olduğu zaman gelen parayı ve asker moralini azaltır.

2-Olumlu traitler, hanedan üyelerine toprak vermek, Haçlı Seferleri'ni engellemek, Cihad ilan etmek ve katılmak, Ramazan'ı kutlamak, turnuva düzenlemek, iyi traitlerden gelen eventler ve senin veya hanedan üyelerinin savaşlara/kuşatmalara katılması düşürür.

3-Vassallarınla aranı iyi tutarak, yasalardan asker alımını arttırarak.

4-Yukarıda açıkladım.

5-İyi traitler, dinle ilgili yaptığın şeyler (Cihad, Ramazan'ı kutlamak, Hacca gitmek, Din İsyanı bastırmak vs.), hastane ve tapınak inşa etmek, kendi dininden esirleri serbest bırakmak, kutsal örgütlere (Tapınak Şövalyeleri gibi) bağış yapmak, majesty teknolojisini geliştirmek. (daha da var lakin başlangıç için bunlar yeterli)

6-Onlar ile aranı iyi tutarak.