Gönderen Konu: kötü şöhtet az olarak bölge alma  (Okunma sayısı 222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AHMET EREN SARIKAHYA

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
kötü şöhtet az olarak bölge alma
« : 03 Eylül 2017, 01:29:27 »
Heart of Darknes da Osmanlı ile Afrikada kolonileştim uzak doğuda koloni fetihleri yaptım ekonomiyi toparladım. Ama mesela ben Kafkasya'yı Rusya'dan nasıl  alıcağım oyunda bir toprak almanın cezası 10 kötü şöhret ceza azalıncaya kadar oyun bitiyor zaten. oyunda bölge fetih etmenin hilesiz daha kolay yolu yok mu?

Çevrimdışı genchan

• Müsellem
  • *
  • Multiplayer oyun aranıyor
    • Profili Görüntüle
Ynt: kötü şöhtet az olarak bölge alma
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2017, 07:09:02 »
dünya savaşı keşfedilince ben bir modda oynamıştım bir bölgeye dünya savaşı olduğu için 1.9 kötü şöhret veriyordu diğerlerinde 10 kötü şöhretti yine, ama vanilyada da öyle mi bilmiyorum. Bir de kriz çıkarma yoluyla uydularının sınırlarını genişletebilirsin, bir de sanırım bu oyunda uydu ve dominiyonlardan oluşan bir imparatorluk kurmak daha avantajlı; ülkeleri fethedince uydu ve ya dominion yaparsan son bölge için kötü şöhreti geri veriyor sana, ayrıca seni savunan bir köle kazanıyorsun, gümrük vergisini filan da sen alıyorsun bildiğim kadarıyla tüm hammaddelerini de sana ucuza satıyor sanırım. Diplomatik harita modunda da onlar senin rengine çok yakın bir renkte gözüküyor; ama bir gün savaşta ordun sıfırlanırsa ne olur bağımsızlık ilan edeler mi bilemem sonuçta bu oyunda en önemli şey ordu.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2017, 07:20:21 Gönderen: genchan »

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2017, 14:59:41 »
Bağımsızlık verebilirsin.Ayrıca kötü şöhret sınırını ayarlardan değiştirebilirsin.

Çevrimdışı EmirY

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Annex the World
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2017, 22:36:28 »
Dünya savaşında bir bölgeyi daha az kötü şöhret ile alabilirsin. Bunun için 1890'ı beklemen gerek. Ayrıca küçük, tek bölgeli ülkelere de -5 kötü şöhret karşılığında bağımsızlık verebilirsin. Ayrıca 10 infamy olan bölgeyi 5 infamy'e 1860'ta ki Nationalism & Imperialism araştırmasını tamamlayarakta alabilirsin.
Hayallerinle beraber Sovyetler de yıkıldı.