Gönderen Konu: HOI4 - Duyurulmamış DLC ve 1.5 Yamasından Bilgiler  (Okunma sayısı 9602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Duyurulmamış DLC ve 1.5 Yamasından Bilgiler
« Yanıtla #200 : 01 Kasım 2017, 18:58:57 »
Havacılık olayına bir el atmaları gerekiyordu zaten. çok fazla gerçekçi değildi bana göre sonraki haftayada havacılık anlamında oyuna yeni özellik katarlarsa çok gerçekçi olabilir oyun.
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 01 Kasım 2017, 19:00:30 »
Haftaya başka birşey anlatacaklar ama içinde havacılıkta olacakmış.
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 01 Kasım 2017, 19:03:30 »
Haftaya başka birşey anlatacaklar ama içinde havacılıkta olacakmış.
aynen dostum. zaten havacılık olayını isteseler bu dlc çok iyi geliştirebilirler ama bunlara para ve satın alan insan lazım olduğu için 1-2 yıl sonra çıkıcak dlcye bırakıyorlar bunların huyu bu güzel oyun yapıyorlar ama sadece düşündükleri PARA PARA PARA PARAdox

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 01 Kasım 2017, 19:19:03 »
Google çeviriden mi çeviriyorsunuz  ???

Çevrimiçi HaylHitler

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • We will take Jerusalem again!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 01 Kasım 2017, 19:23:50 »
Ya moderatör ne iş yapıyor burada, haftada bir günlük çevirecek onu da normal bir üyeye bırakıyor. Üye de zaten Google Çeviri'den çevirmiş. Yaptığınız çok bir şey yok zaten bari günlüğü çevirin de doğru düzgün anlayalım yenilikleri.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #205 : 01 Kasım 2017, 19:24:49 »
Çevirileri için @Furkan 65 e teşekkür ederiz. Yardımcı olmaya çalışması büyük bir fedakarlık.

Günlüğü beğenmedim bu hafta, çok sıkıcı.
Ayrıca Editör'e çeviriyi neden yapmadığı sorulacak.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 01 Kasım 2017, 19:41:39 »
Ya moderatör ne iş yapıyor burada, haftada bir günlük çevirecek onu da normal bir üyeye bırakıyor. Üye de zaten Google Çeviri'den çevirmiş. Yaptığınız çok bir şey yok zaten bari günlüğü çevirin de doğru düzgün anlayalım yenilikleri.
herhalde günlüğü kitap zannediyorsun google çeviriden çevirdiğin zaman gayet iyi anlaşılıyor. ne yazıp ne olduğu
moderatöründe belki işi çıkmıştır. adamlar zorunda değil git ingilizce öğren sen çevir.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2017, 19:45:58 Gönderen: AdolfUstpMert »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 01 Kasım 2017, 21:03:49 »
herhalde günlüğü kitap zannediyorsun google çeviriden çevirdiğin zaman gayet iyi anlaşılıyor. ne yazıp ne olduğu
moderatöründe belki işi çıkmıştır. adamlar zorunda değil git ingilizce öğren sen çevir.

Lol  ;D

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle

Çevrimiçi HaylHitler

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • We will take Jerusalem again!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 01 Kasım 2017, 21:23:56 »
Hah İngilizce seviyemi bilmeden İngilizce öğren diyorsun  :D Benim için sorun yok ne yaparsanız yapın zaten plaza'dan takip ediyorum tüm konuları. Ama yüzlerce kişi günlüğün çevrilmesini bekliyor ve moderatör günlükleri çevirmek zorunda. Yoksa millet de bilir google çeviriden bakmasını.

Çevrimdışı Liquido

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #210 : 01 Kasım 2017, 22:36:42 »
Hah İngilizce seviyemi bilmeden İngilizce öğren diyorsun  :D Benim için sorun yok ne yaparsanız yapın zaten plaza'dan takip ediyorum tüm konuları. Ama yüzlerce kişi günlüğün çevrilmesini bekliyor ve moderatör günlükleri çevirmek zorunda. Yoksa millet de bilir google çeviriden bakmasını.
Peki dostum niye emir veriyorsun şimdi hani ? kibarca rica edebilirdin ama sizin terbiyenize aykırı olduğu için işimiz var mı yok mu sizin için önemli değil siz sadece bilgisayar başında oturup oyun oynamaktan her çarşamba günü çeviriyi beklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 01 Kasım 2017, 22:37:34 »
Diğer günlüklere göre ben bu sefer bu günlüğü beğendim.Birliklere uçak atanması güzel,ayrıyetten neyi bombalayacağımızı seçmekte güzel olmuş.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 01 Kasım 2017, 22:46:18 »
@Liquido katılıyorum. haklısınız

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 01 Kasım 2017, 23:02:17 »
Peki dostum niye emir veriyorsun şimdi hani ? kibarca rica edebilirdin ama sizin terbiyenize aykırı olduğu için işimiz var mı yok mu sizin için önemli değil siz sadece bilgisayar başında oturup oyun oynamaktan her çarşamba günü çeviriyi beklemekten başka bir şey yapmıyorsunuz

Moderatörün görevidir günlükleri çevirmek sen bu işi yapmıyorsan veya beceremiyorsan moderatörlüğü bırakabilirsin . Google çeviriden günlük çevirilip Foruma eklemek hem forumun standartlarını düşürür hem de forumu gülünç duruma düşürür . Ayrıca ben çeviri beklemiyorum gayet günlükleri anlayabiliyorum . Burada çeviri bekleyen bazı arkadaşlar için yazıyorum çünkü gayet hızlı ve güzel çeviren yerler de var . Google çeviriden çevirilmiş bir yazı görünce "ufak örnek : Air supply = Hava besleme" moderatörleri sorgulamak düşer bana .
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2017, 23:03:02 Gönderen: Wayfear »

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 01 Kasım 2017, 23:08:48 »
PEACE PEACE PEACE

Tamam ortalık kızışmasın bir çözüme varalım moderatörlerin birbirleriyle tartışmasını istemiyorum.
Umarım bir sonraki haftaya çevirir arkadaş böylece sorun ortadan kalkmış olur tamam.
@Wayfear

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 01 Kasım 2017, 23:32:13 »
Yeni yamanın adı "Cornflakes" güzele benziyor yeni günlük havadan destek olayı ve Stratejik bombalama ile ilgili özellikler var.
Uçaklar direkt olarak ordulara atanabilecek.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2017, 23:33:29 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı battle4royal

• Yeni Çeri
  • *
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #216 : 01 Kasım 2017, 23:53:03 »
Göze çarpanlar :

Hava güçlerini Orduya bağlamak

Yalnız bu hava kuvvetlerini orduya bağlamak fikri bana ait ahaha hele bir de generallere havacı skilli verirlerse tamam diyeceğim benim fikrimi kullanmışlar.

Yine bir diğer konu da hava filoları ile ilgili. Bildiğim kadarıyla o dönem filo komutanı kavramı henüz gelişmemişti. Bu yüzden hava filoları mesela 2000 uçak sınırıyla Mareşeal'in emrine verilebilmeli ve hava filolarının kazandığı tecrübeyle mareşaller kara yetenekleri haricinde hava yetenekleri de kazanabilmeli. Emre giren uçaklar savaş planları içine doğrudan etki edebilmeli. Kara savaş planı ile hava savaş planı ayrı olmalı. Hava desteği muharebeleri çok az etkiliyor. Bu şekilde hava savaşları muharebelerde daha belirgin bir rol oynayabilir.

Bu şekilde bir fikrim var umarım değerlendirirsiniz.

Bir kaç hafta önce, önce buraya sonra sonra paradoxa yazmıştım linki de burada https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/hoi4-dev-diary-chain-of-command.1043825/page-17#post-23392980
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2017, 00:01:45 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 04 Kasım 2017, 14:09:34 »
Günlükler bildiğim kadarıyla editör arkadaşların işi. Eğer o hafta önemli bir işi çıkarsa bize bildirsin yardımcı olmaya çalışırız.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı neifeless97

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • советский союз ☭
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 04 Kasım 2017, 18:33:43 »
Son gelen günlüğü çeviriyorum şu anda :)

Çevrimdışı neifeless97

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • советский союз ☭
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 04 Kasım 2017, 19:10:39 »
Herkese merhaba! Bugünkü günlüğümüz 1.4 güncellemesi için yazdığımız hava savaşı geliştirmelerinin devamı vasfında.

Ordulara hava birliklerini bağlamak

Artık hava birliklerinizi direkt olarak orduya dahil edebileceksiniz. Bu da hava birliğini dahil ettiğiniz ordunun, düşman ülkesinde ilerledikçe hava birliklerinin de o orduyla birlikte hava bölgelerinde ilerlemesi demek oluyor. Bunu yapmamızdaki amaç, savaş sırasında uçaklarınızı başka bir yerde unutmanız gibi şeylerin önüne geçmek.

Ordulara bağladığınız hava birliklerini hava haritasında görebileceksiniz. Bu birlikler 3 grup altında ayrılıyorlar. Avcı uçakları, yakın hava desteği ve taktiksel bombardıman uçakları ve taşıma uçakları. Stratejik bombardıman uçaklarını orduya bağlayamıyorsunuz.

Bu mekanik 1.5 Cornflakes yamasının beleş bir parçası olarak tüm oyunculara dağıtılacak. Günlüğün kalan kısmında anlatacaklarımız 1.5 Cornflakes yaması ile birlikte çıkacak olan ve hala duyurmadığımız kısmın bir bölümü.

Hava İkmali

Hiç birimlerinizin etrafı sarıldığında onlara yardım etmeniz gibi bir yol olsaydı diye hayal ettiniz mi? Artık bunu yapabileceksiniz. Taşıma uçaklarınızla düşman hattında bulunan birimlerinize erzak taşımanızı mümkün kıldık. Stratejik alanda bulunan her uçak, o bölgedeki ikmal akışını güçlendirecek. Bu uçaklarınız önü kesildiğinde sağladığı etkinin azaldığını fark edeceksiniz.

Bu şekilde hava ikmalini nerede yapmanızın mantıklı olacağını daha kolay farketmeniz için hava haritasına bazı yeni ikonlar ekledik.

Stratejik Bombardımanlarda Önceliği Belirleme

Artık oyun içinde stratejik bombardıman görevlerinde öncelikler belirleyebiliyorsunuz. Bu önceliklerde, seçtiğiniz yapı türlerinin, bombardıman sırasında hasar alma olasılığını değiştiriyor.

Bu yamayla birlikte hava mekaniklerinde bahsetmek istediğimiz bir yeni özelliğimiz daha var, fakat bunu bir başka günlükte anlatmak istiyoruz.

Haftaya size görmüş olduğunuz ekran görüntülerinde yukarıdaki yeni butonun ne işe yaradığını göstereceğiz. Takipte kalın.