Gönderen Konu: Revolution under Siege Pbem  (Okunma sayısı 187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Revolution under Siege Pbem
« : 15 Ağustos 2017, 23:28:50 »
İki rakibim iki Beyaz kuvvetlerini bende Kızıl Orduyu yönetiyorum.

Kurallar:

Cepheler:

Üretim:

Bölgesel kararlar:

Tur bilgisi, VP ve moral.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Revolution under Siege Pbem
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2017, 22:16:44 »
Tur 19 :
Anarşistlerle anlaşma sağlandı. Penza Beyazlar tarafından ele geçirilmediği için Sovyet 1. ve 2. Ordu Kiev'i ele geçirdi. Esas çatışmalar Batı Beyaz kuvvetleri ile. Diğer rakip Doğu Beyaz grubu daha sakin oynuyor. Mamontov'a karşı Voronej'e Tuhaçevski ile hücum başlatıldı. Don nehrini Kızıl donanma koruyor. Bu sayede ikmal engellendiği gibi kara bölgelerinde süvariler raylarını sökmekle meşgul.

Cepheler:

Türkistan:

Baykal&Sibirya partizanlar:

Baltık ülkeleriyle ve Polonya ile ileride olacak savaş için Smolensk'de yeni karargah kuruldu.

« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2017, 22:37:05 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2017, 03:33:03 »
100 bin kayba karşılık düşmana 50bin zayiat verdirmek kötü bir takas değil mi ?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2017, 22:11:55 »
Kayıpların bir kısmı muharebe dışı attrition (hava şartları, bulundukları bölgenin altyapısı ve arazi) bir kısmı da firar. Firar sayılara dahil mi kesin emin değilim. Kızıl Ordudan çok firar oldu çünkü hepsine çeka birliklerini yerleştiremedim.

Genelde Bolşevik birim modellerinin kalitesi (Litvanya elit birlikleri dışında) çok düşük Beyazlara göre. Komuta kısmı da yetersiz. O yüzden zaman zaman muharebe kazansam bile daha çok kayıp verip öyle kazanıyorum. Son 3 pbem oyunda gördüğüm kadarıyla Kızıl Ordu tarihi sayılara ulaşamıyor. O yüzden ilk mesajda gönderdiğim 'extended pool option' sekmesinde ayar 'historical' yerine bir tık sağda olması daha iyi olabilir. Daha Polonya ve Baltık devletleri ile savaş olmadan zafere yaklaşmamak endişe verici. Ayrıca bir de oyun başında Troçki'nin 'Reds united' seçeneğini seçtiğim için oyunda diğer devletlere savaş açmadığım sürece moral ve VP kaybediyorum.  :no:

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2017, 17:35:03 »
Tur 50:

Sosyalizm tehlikede !  ^-^

Bolşevik tarafını oynadığım oyunda iki Beyaz rakibim diğer devletlerin bağımsızlığını kabul etti ve hepsi savaşa girdi. Polonya'nın daha çok tarihte Ukrayna üzerine emelleri olduğu için Rusya'nın içlerine girmesi askerlerinin cohesion kaybına neden oluyor. Finlandiya Petrograd Sovyetine yöneldi. Ukrayna milliyetçileri Harkov'u Kızıl Ordudan kurtarmak için harekete geçti. Türkiye kurtuluş Savaşı sonuçlanmadan Bolşeviklerle ittifak içerisinde. Oyun gereği Red fraksiyonu ordularını yönetiyor.

Oyun başında 'Reds United' opsiyonunu seçtiğim için uluslararası düzeyde rejim yayılmadığı ölçüde Kızıl Ordu belli kentler ele geçirilmediği sürece moral kaybediyor.

(aç/kapa)
Cephe durumu: