Gönderen Konu: Ab ile Hre arasındaki benzerlikler  (Okunma sayısı 490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ab ile Hre arasındaki benzerlikler
« Yanıtla #20 : 03 Ağustos 2017, 18:47:34 »
Terim olarak söyledim, yoksa kesinlikle bir konfederasyondur, ne Romalı ne kutsal ne de imparatorluk.

Ayrıca alemdar, onu Voltaire söylüyor Şekspir değil.

AB ile HRE'yi birbirine karıştırmamak gerek, HRE bir konfederasyon olmasına karşılık Alman bir imparatorluktur. Günümüz AB'si ise farklı milletleri ve devletleri içinde barındırıyor. Kuruldukları temeller de çok farklı.

ben bu sözleri 2.yorumda söyledim ama siz baska yerlerine dikkat etmisiniz klasik yerlerine...

evet orası doğru farklı ideolojiler var ama ikiside konfradasyon ve ikiside daha merkezi bir devlet olmaya çalısıyor

konudaki ilk yorumu inceleyin derim

+bir daha söyleyeyim adamlar ekonomi güclü olması önemli değil tek basına bile güclüler önemli olan milli birliklerini ve milli cıkarlarını korumak avrupalı sağcılar için
AB globallesme istiyor AB italyan fransız veya alman istemiyor sadece avrupalı milleti istiyor bunu da kavimler göcüne benzer yöntemlerle yapacak

AB Yİ KURAN ADAMIN KİTABINI OKUYUN KENDİSİ YAZMIS...
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
age of reason- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Ağustos 2017, 12:16:16 »
AB şu an merkezi bir devlet olmak yerine, kendi varlığını sürdürmeye çalışıyor, İngiltere çıktı, bu mülteci politikaları ile de AB 50 yıl daha görür mü, bilemiyorum.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Ağustos 2017, 12:57:09 »
AB şu an merkezi bir devlet olmak yerine, kendi varlığını sürdürmeye çalışıyor, İngiltere çıktı, bu mülteci politikaları ile de AB 50 yıl daha görür mü, bilemiyorum.

evet sonunda görmeye basladınız

AB merkezlesme islerini hemen yapmıyor çünkü tüm avrupayı içine alan bir birlik olmak istiyor hala AB üyesi olmayan avrupalılar ve AB y istemeyen bir sağ kanat ile mücadele veriyor

ve tabbi ki mülteci politikaları bu AB karsıtlarını kıskırtıyor ama yine de ırkaları melezlestirmek için yapıyorlar tek bir Avrupa ırkı lazım yoksa hitlerin dediği gibi olur(sidmi lafı yazmaya üseniyorum)

uzun lafın kısası 100 tane milletli devleti avrupa anca demokrasi ve melezlestirme yolu ile yapılabilir yoksa sömürme yoluna giderse dağılır

simdilik ABnin geleceği pek belli değil bençe ama herkes niye ise süper parlak geleceği olan bir birlik gözüyle bakıyor anlamıyorum...
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #23 : 04 Ağustos 2017, 13:06:48 »
AB'yi birleştirmek için önce bölmek gereklidir. Birleşik Krallık'ın ayrılığı bu siyasetin bir parçasıdır. Ayrılığı istemeyen İskoçya ve Kuzey İrlanda 2020'ye kadar özgürlük kazanacak ve AB'ye girecek. Artık sadece İngiltere ve Galler'i denetleyen BK ise kendi içinde zayıf bir birlik olacak, onları da cumhuriyetçi bir askeri darbe (evet bunu AB organize edecek) AB'ye geri sokacak.

Daha İspanya bölünecek, Katalonya ve Extredemuniela bağımsız olacak, belki Endülüs bile bağımsızlaşacak. Bu yeni devletçikler önce birbiriyle savaşıp sonra Portekiz'e ve İspanya'ya karşı birleşecek ve İber Federasyonu'nu kuracaklar...

Türkiye'yi de bölmeyi, AB'ye almak için istediler; ancak artık bunu istemiyorlar (yapamayacaklarını gördüler).
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Ağustos 2017, 13:11:29 »
AB'yi birleştirmek için önce bölmek gereklidir. Birleşik Krallık'ın ayrılığı bu siyasetin bir parçasıdır. Ayrılığı istemeyen İskoçya ve Kuzey İrlanda 2020'ye kadar özgürlük kazanacak ve AB'ye girecek. Artık sadece İngiltere ve Galler'i denetleyen BK ise kendi içinde zayıf bir birlik olacak, onları da cumhuriyetçi bir askeri darbe (evet bunu AB organize edecek) AB'ye geri sokacak.

Daha İspanya bölünecek, Katalonya ve Extredemuniela bağımsız olacak, belki Endülüs bile bağımsızlaşacak. Bu yeni devletçikler önce birbiriyle savaşıp sonra Portekiz'e ve İspanya'ya karşı birleşecek ve İber Federasyonu'nu kuracaklar...

Türkiye'yi de bölmeyi, AB'ye almak için istediler; ancak artık bunu istemiyorlar (yapamayacaklarını gördüler).

biraz fal bakmak gibi oldu ama su böl ve yönet isi çok mantıklı gerkçekten de iskoc,welsh,kuzey irlanda ayrılmak istiyorlar kaç yıl sonra ben bile hayret etmsitim bu duruma durduk yere nerden çıktı diye çok mantıklı bir analiz