Gönderen Konu: Tarihi Çarpıtmak  (Okunma sayısı 2056 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihi Çarpıtmak
« Yanıtla #80 : 30 Ağustos 2017, 16:14:40 »
Devletin resmi tezleri dışındaki her tezin ülkeye ihanet sayılması geri kalmış toplum işidir. Şu an Türkiye'de olan biten budur.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 30 Ağustos 2017, 16:16:50 »
Özgür basın da yabancı ülkelerin ajan gazetecilik şirketleri dahi olabilir.SSCB bu yüzden çöktü.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 30 Ağustos 2017, 16:20:29 »
Bence belli kısımlarda kısıtlama olmalı.Hükümeti eleştirebilmeli ama terör propagandası yapmamalı veya ülke çıkarlarına ters davranmamalı.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 30 Ağustos 2017, 17:23:42 »
Neden Avrupanın düzeyine birden ulaşamayacağımızı anlamıyorsunuz ? Büyü yaparakmı o seviyeye ulaşacağız öncelikle çalışmamız gerek sanayi devriminin başlagıcında avrupayı hatırlayın çocuk işçiler ve karın tokluğuna çalışan insanlar ile avrupa zenginleşti ardından sömürgeleşme ile beraber kendi milleti rahata kavuştu ve diğer milletleri çalıştırmaya başladılar. Siz ise istiyorsunuzki bu aşamaları yaşamadan refah sahibi bir millet olalım. Sermaye nereden gelecek peki ? Basın özgürlüğü için, sanat için bilim için herşey için gereken tek şey para. Şu anda elimizde yok ve olana kadarda hak etmiyoruz bunları. Yalnızca ona odaklanmalıyız.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #84 : 30 Ağustos 2017, 17:37:04 »
Neden Avrupanın düzeyine birden ulaşamayacağımızı anlamıyorsunuz ? Büyü yaparakmı o seviyeye ulaşacağız öncelikle çalışmamız gerek sanayi devriminin başlagıcında avrupayı hatırlayın çocuk işçiler ve karın tokluğuna çalışan insanlar ile avrupa zenginleşti ardından sömürgeleşme ile beraber kendi milleti rahata kavuştu ve diğer milletleri çalıştırmaya başladılar. Siz ise istiyorsunuzki bu aşamaları yaşamadan refah sahibi bir millet olalım. Sermaye nereden gelecek peki ? Basın özgürlüğü için, sanat için bilim için herşey için gereken tek şey para. Şu anda elimizde yok ve olana kadarda hak etmiyoruz bunları. Yalnızca ona odaklanmalıyız.
Özet:Avrupa gibi insanları köleleştirip iki yüzlü Emparyalistler olmak Muasır Medeniyet Seviyesidir.

Edit:İmla.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 17:43:28 Gönderen: Sultan Ahmet »
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 30 Ağustos 2017, 17:40:19 »
Konuda garip bir 'ekmeğini yediği' fetişi var, devlet size ekmek veriyor sizde o ekmeği yediğinizi mi sanıyorsunuz ? Babasının dükkanında bütün gün lak lak edip çay içmekten başka bir şey yapmayanların 'devletin verdiği ekmek' diye zırvalaması komik.

Özgür basın da yabancı ülkelerin ajan gazetecilik şirketleri dahi olabilir.SSCB bu yüzden çöktü.

Ekonomik gerçekler ortadayken SSCB'nin çöküşünü 'özgür basın'a dayamak saçma.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 30 Ağustos 2017, 17:45:55 »
Devletten ekmeği bedava yemiyorsunuz o konuda katılıyorum çalışıyorsunuz ki yiyorsunuz.Yani bunda devleti övmeniz gereksiz.Ayrıca kaynak nasıl gelicek bu soru için hapishane yerine çalışma kampının kurulması,eldeki mültecilere yardımın kesilmesi ve onların çalıştırılması var en basitinden.Mültecilere 25 milyar doları geçik paralar harcandı.Diğer başka ülkelere olan yardım parasıda kesilmeli.İçte ülkesini ileriye götürmek isteyen adam parasını dışardaki ülkelerde yardım diye çar çur etmez.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 30 Ağustos 2017, 17:51:35 »
Suriyelilerin hali ortada. BAşlarında bir devlet yok ve çoğu da fakir ve kötü bir halde yaşıyorlar. 25 milyar doları geçik para da tamamen devletin hazinesinden çıkmaıştır. Stk'ların yardımları da dahildir. Ama bence yine de haklısın. Türkiye gibi bir ülke için 25 milyar dolar çok önemli bir para ve daha faydalı yere harcanabilirdi. Ayrıca çalışma kampları bence de mantıklı. Hem suç işleyecekler hem de hapishanelerde yatacaklar olmaz öyle şey. Hem çalışma kampı ekonomik olarak da menfaat sağladı için uygulanması gereklidir de.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 30 Ağustos 2017, 17:55:00 »
Mülteciler, bizi cidden sıkıntılı bir duruma soktu.Bu romantik Müslüman gözlüğünü çıkartmalıyız, herkesi alalım derken olan oldu.Bu 3 milyon mültecinin gideceklerini sanmıyorum ,Körfez Savaşı sonrası alınan mültecilerin ne yaptıkları ortada.Bu mülteciler hem ekonomi hem de istikrar alanında sorun.Avrupalı ülkeler en ince ayrıntısına kadar seçip kaliteli kesimi alırken bize çapulcu kısmı kaldı.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #89 : 30 Ağustos 2017, 18:06:39 »
Bu romantik Müslüman gözlüğünü çıkartmalıyız,
Ve Materyalist Protestan gözlüğünü takmalıyız  :wry:

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 30 Ağustos 2017, 18:08:34 »
Artık acımasız ve pragmatist olmak zorundayız yoksa herkes böyle fakir ve pahalı bir yaşama alışsın.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 30 Ağustos 2017, 18:11:40 »
Günümüzde çin nufusu sayesinde bu halde değilmi belki mültecilerde ucuz iş gücü sağlar ? Zira ülkedeki okumuş insan sayısı her geçen gün artıyor ama onları istihdam etmek için onların altında çalışacak işçi gerek okumuşlar iş beğenmediğinden ötürü işsizlik artıyor onların beğenmediği işlere suriyeliler gelse okumuş insanlarada yeni istihdamlar açılır. Mesela her fabrikaya 3 mühendis gerekiyor diyelim ama öncelikle fabrikada çalışacak işçi lazımki  mühendis de lazım olsun olsun.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 18:15:14 Gönderen: jBEY »

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Ağustos 2017, 18:15:03 »
Artık acımasız ve pragmatist olmak zorundayız

https://www.youtube.com/v/wcz4u3Lv9ko&fs=1&wmode=transparent

;D

ister kabul edin ister etmeyin, ülke olarak üzerimizde bir yük olduğu, bir görev olduğu gerçeği var. Bence realist olalım. Bu gerçeği görüp kaderin bize biçtiği rolü yeniden almak için etik yollardan hareket etmemiz lazım. Soğan ekmek yiyecek ama onlar gibi olmayacağız.

Doğuştan gelen insani haklar, etik, bu maddelerin üzeri karalandığı an daha hızlı düşeriz. Böyle öneriler sizlere hiç yakışmıyor arkadaşlar.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #93 : 30 Ağustos 2017, 18:18:14 »
Bence çok yakışıyor. :fpalm:

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 30 Ağustos 2017, 18:20:44 »
Artık halkımız başkasına yardım yüzünden ezilmekten bıktı.O 30 milyar küsür dolarla neler yapardık öyle.Üstelik bu sadece Suriyelilere harcanan para birçok afrika ülkesine Filistin gibi ülkelerede yardım yapılıyor.Etiklik yardım insaniyet gibi zırvalarla milletimiz uyutulmuş.Madem bunlara değer veriyorsun gidip ekmeğinin bir parçasınıda sen vericeksin öyle yardım edelim demekle olmuyor.Ve neden daha fazla kazanmıyorum asgari maaş neden artmıyor diye şikayet etmeyeceksin.Al sana en dürüst yol.Burdaki etiklik ve yardım yancısı arkadaşlarıda suriyeli kardeşlerine yardıma çağırıyorum.Dünyanın en güçlü ülkesi Amerika bile mültecileri istemiyor.Bölgesel güç Türkiye istiyorsa bedelini de öder şikayet etmeye hakkı yok madem.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 30 Ağustos 2017, 18:24:34 »
Suriyeli mülteciler konusunda haklısın. Ülkemize zarardan başka bir şey getirmediler. Kendi halkımızı doyurmak varken pislik, çoluğa çocuğa bakan Arapları doyuruyoruz.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 30 Ağustos 2017, 18:29:54 »
...O 30 milyar küsür dolarla neler yapardık öyle...

Şikayet etmiyorum, eleştirdiğim konular farklı olduğu için buraya yazmıyorum.

Ayrıca yapılan iyiliklerin ortaya serilmemesi gereken bir medeniyettin çocukları olduğumuz için neler yaptığımı ya da yaptığımızı söylemek de olmaz.

Hepiniz tarihle ilgili kişilersiniz. Osmanlı iskan politikaları/tarihi okuyun, bu coğrafyanın sürekli göç aldığını göreceksiniz. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor.

ABD güçlü ama istemiyor = bu doğru bir hareket mantığı yanlış. X veya Y'ler yapıyor, o zaman ben de yaparım. Biz böyle değiliz.

Fark yoksa bayrağın, kültürün farklı olmasına ne gerek var? Senin farkın ne bunu bir sorgula. Ayrıca bu medeniyetin isar ve infak diye iki kavramı var. Dün vardı, bugün de var, yarın da var olacak. Kıyamete kadar birileri kardeşlerinin dertleri ile dertlenecek, yemeyecek yedirecek, içmeyecek içirecek.

Suriyeli mülteciler konusunda haklısın. Ülkemize zarardan başka bir şey getirmediler. Kendi halkımızı doyurmak varken pislik, çoluğa çocuğa bakan Arapları doyuruyoruz.

Bu da yanlış. Plajdaki birkaç çakal, sokak arasındaki birkaç yancıyı görüp koca bir mazlum topluluğuna etiket yapıştırmamak lazım.

Aynı şeyi daha da bireyselleştirip bir empati yapın. Allah muhafaza, ya aynı şey başımıza gelse, tarihi-dini-hatta ırki açıdan kardeş sayılabilecek bir kişi ya da kişiler kapını çalıp senden iaşe dilense ne yapardın? Evine almayabilirdin ama onlara yol gösterir, ceplerine bir şeyler koyar belli bir hayat ihtiyacı için de yiyecek sağlardın diye düşünüyorum Agnostik.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 18:31:25 Gönderen: Bumin »

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 30 Ağustos 2017, 18:52:51 »
Yani enayi millet olup insaniyet gibi duygusal kavramlar uğrunda hareket etmek bizim kültürümüzdür diyip geçelim mi?Osmanlı'nın kültürü oydu Osmanlı yıkıldı hoşgörülü olmasına rağmen kimse Türkler dışında hiçbir millet Osmanlı'yı önemsemedi bile.Direkt bağımsızlığını ilan ettiler.Sizin dediğinze göre çok zayıf bir milletimiz var.Devlet iyilikle yönetilmez çıkarlarla yönetilir.Ben şikayet ediyorum kardeşim fiyatlar bu kadar pahalı olmamalı daha çok kazanmalıyız diye evet ben şikayet ediyorum akıllı olan herkes eder.Saf enayi koyunlar gibi halime şükretmeyi seçmek yerine daha fazlası için savaşmayı istiyorum.Ayrıca daha demin de söylediğim gibi suriyeli kardeşlerini düşünenlerin suriyeliye yardım etmesi gerekirse evini açması maaşından pay ayırması icap eder.Biz bunu istemiyoruz ama 80 milyondan herkesin parası kesiliyor onun yerine isteyenlerin daha çok kesilsin o zaman tamam.Empatiyle hareket edeceksek 1 adım dahi atamayız.Hiç bir güçlü karar alamayız çünkü her karar mutlaka bir tarafı olumsuz etkiler.Ona şöyle olur buna şöyle olur diye zayıfça empati yaparsak siz büyümeyi unutun Türkiye 2.sınıf ülke olarak kalır.

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 30 Ağustos 2017, 19:07:08 »
Biz bunu istemiyoruz ama 80 milyondan herkesin parası kesiliyor onun yerine isteyenlerin daha çok kesilsin o zaman tamam.

Doğru diyorsun, bu tür inceliklerle yapılması lazım. Kendi halkını rahatsız etmeden bu işin üstesinden gelinebilir ya da en az zararla nasıl yapılır. Tabi devlet yönetmediğimiz için bazı dinamikleri de bilmiyoruz. Belkide gerçekten en az zarar verecek şekilde atlatıyoruz belki de gerçekten rezil durumdayız. Ama öyle veya böyle üzerimize düşeni yapıyoruz. Umarım senin de memnun olacağın kararlar alınır.

+

Ayrıca agresif dil hoş değil, yazdığın kelimeler hakarete kayıyor. Ben Paradox kurulmadan önce de buradaydım, kurulmasına vesile olanlardan birisiyim. Benim bildiğim Paradoxfan, üyeleri ile örnek teşkil eden bir yer. O yüzden kullandığımız dile, mesajlarımıza da dikkat edelim.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 30 Ağustos 2017, 19:17:00 »
Afrika ile ne kadar iş yapacaksınız ? Bizim mallarımızı alıyorlar mı ? Filistin'in Kıbrıs savaşında nasıl davrandığını hatırlıyor musunuz ? Böyle toz pembe dünyalarda yaşamaya devam edin.Kader insana şans vermez insan şansını kendi yaratır.Eğer çalışmazsanız bir lokantada güzel bir biftek yiyeceğinize sokakta ekmek ve soğan yersiniz.Kısacası devletlerin ebedi dostları ve düşmanları yoktur.Önemli olan devletin çıkarlarıdır.Biz Müslümanız, Müslümanlarla ebedi dostuz dersen önce 1.Dünya Savaşında sonra günümüzün dünyasında seni Batılı devletlere satarlar.Kısacası hükumet ,ülkenin çıkarlarını düşünmeli.
Paradoxfan gelişiyor..