Gönderen Konu: Tarihi Çarpıtmak  (Okunma sayısı 2052 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihi Çarpıtmak
« Yanıtla #60 : 30 Ağustos 2017, 01:47:23 »
Nasıl kanıtlamış?Kaynak nerde?Gerçek milliyetçi için şuanda tutulacak güçlü bir parti yok.Cihatçılığı 1.dünya savaşında gördük.Modernlik derken işte bunu diyorum.Laik olmayı ve modern görünmeyi.Şu köylü görünüşten tamamen kurtulmalıyız bunu yapan ülkeye her türlü zararı getiren de yobaz takımıdır.

abi adam kanıtlamasa devlet sırrını açığa çıkarmaktan neden 10 yıl 10 ay hapis yesin :D
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Ağustos 2017, 02:01:45 »
Her türlü pislik derken ne demek istiyorsun. Can Dündar'ın, Erdoğan'ın İçinde silah yok dediği tırların içinde silah olduğunu kanıtladığı, silahların cihatçı örgütlere yollandığını iddaa ettiği gibi şeyler mi?
Bu dediğin olay devlet politikasıdır.Doğru olabilir yanlış olabilir.Bir Amerikan gazetesi aynı olayı yapmamakta.Mesela SDG'ye silah verilmesi.Dışarıda görünüşümüz hem ekonomiyi hem diplomasiyi etkiliyor.Eğer "Türkiye cihatçıları destekliyor !" diye bir haber yaparsan dış basın bunu bir güzel kullanır.

Sendikalar işçinin hakkını savunmalı bu konuya katılıyorum ve buna ek olarak siyasallaşmaması gerek bu kurumların.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #62 : 30 Ağustos 2017, 02:05:53 »
Onu seçen halk silah zoruyla seçti. Nerden biliyorsun sallama diyeceksin, benim babam ayda en az 1 kere doğuya gidiyor işi gereği ve oranın halkı seçimlerde özgürce oy kullanamadıklarını (özellikle köylerde) silah zoruyla HDP'ye oy verdiklerini dile getiriyormuş.Şimdi böyle olayları duyunca demirtaşın halkın oyuyla geldiğini duymak benim canımı sıkıyor. Bu da o hapse atılamaz dediğin demirtaşın 2.versiyonu şerefsiz terör örgütüne sırtını yaslamaktan gurur duyuyormuş. Gelde bunu hapse atma
Urfada yaşıyorum doğup büyüdüğümden beri köyleri bilemem ama ne merkezde ne ileçelerde böyle birşey yok. Uydurmayın böyle şeyler

Kürtler savaşçı bir ırk değil. Emin ol arkalarında bir işleri olsa o dağ kadrolarının en az yarısı dağa çıkmazdı. Ülkenin batısındaki kürtlerin Pkk'ya katılım oranlarının düşük olması da dediğimi kanıtlar niteliktedir.

Bu konuda haklısın tatile kuşadasına gittim uzun süreden sonra batıya gittim ve yol üzerinde izmiride gezdim ve ciddi anlamda ülkenin batısına yapılan yatırımlar doğuya yapılan yatırımlarla kıyaslanamaz bile. Cidden güzel yatırımlar olsa hiçkimse katılmaz pkkya
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 02:11:34 Gönderen: Paytak »

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Ağustos 2017, 02:31:31 »
Urfa'da o kadar çok değiller.Antep gibi belli yerlere az sayıda yerleşmiş durumdalar.Daha doğu illerde olma imkanı bulunmakta.

Ben Manisa'da yaşıyorum doğuda ve karadeniz bölgesinde gördüğüm yatırımlar burada yok.Altyapı çok kötü.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 02:33:38 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Ağustos 2017, 02:36:23 »
Vatanseverlikle özgür basının hukuk ve kuvvetler ayrılığının ne alakası var?Bence hiçbir alakası yok!Kapitalist sistemin etkisi sizinde üzerinizde.Vatanseverlik tanımınıza çok yazık.Vatanseverlik vatanın çıkarını düşünmektir.Sizin dediğiniz gibi özgür basın zırvalığı değil özgür basıncı olunca vatansever olunmuyor bu nasıl bir görüştür.

Peki nasıl alakası yok?  :) Dünya üzerinde eskiden olan ve yeni iç savaşları bildiğini düşünüyorum. Vatanseverlik çatışmaya ve hukuksuzluğa yer vermeyecek şekilde bir olabilme aklıdır bence, illa Hitler veyahut Voroşilov olmaya gerek yok. Dünyada tarihte büyük savaşlar sonucunda basının 4. kuvvet olduğu vurgulanmıştır. Kapitalist sistem ise uzun bir teorik ve pratik tartışma gerektirir..

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Ağustos 2017, 08:10:14 »
Peki nasıl alakası yok?  :) Dünya üzerinde eskiden olan ve yeni iç savaşları bildiğini düşünüyorum. Vatanseverlik çatışmaya ve hukuksuzluğa yer vermeyecek şekilde bir olabilme aklıdır bence, illa Hitler veyahut Voroşilov olmaya gerek yok. Dünyada tarihte büyük savaşlar sonucunda basının 4. kuvvet olduğu vurgulanmıştır. Kapitalist sistem ise uzun bir teorik ve pratik tartışma gerektirir..
Basın 4. kuvvet ise bu daha tehlikeli değilmi ? Devletin yanında olmayan güç...  Amerikayalıya Irak savaşında Irakın başında kim vardı dersen bilmiyoruz veyahut putin vardı falan derler. Türk insanı neden bu kadar politik olmak zorunda ekmeğini yiyiyorsun işte devlette başka ülkelerin iç işlerine karışarak daha fazla ekmek getirmeye çalışıyor neden karşı çıkarsın. Muhtemelen Amerikalılarda bu kadar bilgi biliyordur ama onlar görmezden geliyorlar devletin yaptığı emperyalist işleri çünkü biliyorlarki kendileri bu sayede rahat yaşayabiliyorlar. Amerikan fabrikalarına petrol gelmese nasıl işleyecek bu fabrikalar kendileri işsiz kalmayacakmı. Aynı şeyi isviçredeki bir insanda yapıyor bu bankalardaki paralar nerden geliyor diyen yok. Bu kadar politik olmasak ne güzel olacak kendi işine baksa herkez, aslında zeki bir milletiz ama kafamızı ilime, irfana birşeyler üretmeye vermemiz gerekiyor.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 08:41:05 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 30 Ağustos 2017, 08:37:43 »
Abiii. Son bolumü izlemedim yaa. Neden spoiler verdin. :(

Hearts of İran

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 30 Ağustos 2017, 08:47:51 »
Pardon canıms yha kıyamam    asg*

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 30 Ağustos 2017, 09:49:54 »
Urfada yaşıyorum doğup büyüdüğümden beri köyleri bilemem ama ne merkezde ne ileçelerde böyle birşey yok. Uydurmayın böyle şeyler

Bu konuda haklısın tatile kuşadasına gittim uzun süreden sonra batıya gittim ve yol üzerinde izmiride gezdim ve ciddi anlamda ülkenin batısına yapılan yatırımlar doğuya yapılan yatırımlarla kıyaslanamaz bile. Cidden güzel yatırımlar olsa hiçkimse katılmaz pkkya
Urfa'dan bahseden kim ? Ki urfa da da arkadaşın dediği gibi çok yoklar zaten. Sen git van başkaleye git yüksekovaya,şemdinli,dağlıca,çukurca,siloppi,cizre...oralara bak bakalım varlar mı yoklar mı ?
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 09:52:02 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 30 Ağustos 2017, 12:28:26 »
Her ne olursa olsun basın devlete sadık olmalı basın kimmiş ki devlet sırrını deşifre edermiş.Tekrar söyleyeyim vatanseverlik vatanın çıkarlarını herşeyin üstünde tutmaktır.Sizin basıncı mantığınıza göre eskiden kimse vatansever değildi.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 30 Ağustos 2017, 13:14:40 »
Basın devletin yanında yer almaz, basın kimsenin peşinde dğeildir, basın gerçeğin peşindedir. En azından ilkesel olarak bu böyledir. Bazı gazeteciler yoz diye tümden bir kurumu kapatmak, yasaklamak yolunu seçecek isek, en başta politikayı ve siyasi kurumları kapatmamız gerek. Neden çünkü hepsi yoz. Peki yozlaştıklarını kabul ediyorlar mı? Asla.

Bu dediğin olay devlet politikasıdır.Doğru olabilir yanlış olabilir.Bir Amerikan gazetesi aynı olayı yapmamakta.Mesela SDG'ye silah verilmesi.Dışarıda görünüşümüz hem ekonomiyi hem diplomasiyi etkiliyor.Eğer "Türkiye cihatçıları destekliyor !" diye bir haber yaparsan dış basın bunu bir güzel kullanır.

Sendikalar işçinin hakkını savunmalı bu konuya katılıyorum ve buna ek olarak siyasallaşmaması gerek bu kurumların.

http://amerikabulteni.com/2017/03/25/her-iyi-niyetli-hukumetin-gercek-dostu-ona-hasim-bir-medya/

http://amerikabulteni.com/2015/09/25/gazeteci-kimdir-buna-kim-karar-verir/

http://amerikabulteni.com/2015/09/03/gazeteci-kime-calisir/

http://amerikabulteni.com/2015/02/10/gazeteci-devlet-bekcisidir/

http://amerikabulteni.com/2014/12/04/sorumlu-ve-vatansever-gazeteciligin-parlak-bir-ornegi-kuzey-kore-medyasi/

http://amerikabulteni.com/2014/05/05/ozgur-medya-ulusal-guvenlige-tehdit-degil-sigortadir/

Öncelikle şu yukarıda verdiğim yazıları sindire sindire okuyun. Sizlere ABD'de gazetecilerin ortaya çıkardığı skandalları, yozlaşmışlıkları saysan aklınız durur. ABD'de bile bunları yapan gazeteciler baskıya maruz kaldı ama neticede tarih onları haklı çıkardı. Devlet aygıtı kendini düzeltti ya da düzeltmeye çalıştı. ABD'de bugün halka karşı sorumluluğunu bilen bir devlet varsa bu gazeteciler sayesindedir. Vietnam Savaşı'ndan Watergate'e, Irak Savaşı'ndan Wikileaks'e kadar sayısız olayda gazeteciler toplum ve devlet için ne kadar faydalı bir meslek icra ettiklerini kanıtladılar. Onlar olmadan politikacıları yozlaşmaktan alıkoyacak bir şey yok. Vücudun antikor üretmesi gibi bir işlevleri var devlet ve toplum hayatında. Sizin istediğiniz Kuzey Kore tipi vatansever gazetecilikse verdiğim yazılarda onun da örneği var, okuyun.

Nasıl kanıtlamış?
Anlatayım nasıl kanıtladığını. Can Dündar bu haberi yaptığında onlar silah değil gıda ve tıbbi malzeme diye savunma yapıldı. Daha sonra silahların açık görüntüleri yayınlanınca mecburen silah olduğu kabul edildi fakat zamanın başbakanı tarafından "Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyor" diyerek başka bir savunma yapıldı. Madem Türkmenlere gidiyor peki ne diye alakasız, IŞİD kontrolündeki bir sınır kapısından gönderiliyor sorusu ise asla cevaplanmadı. Tırların IŞİD'e gittiği kabul edilmedi fakat Can Dündar devlet sırrını ifşadan dolayı vatan haini ilan edildi.

Şimdi bu şerefsiz basın olmasaydı devletin bu sorumsuz, kime hizmet ettiği belli olmayan bu eylemlerinden halkı haberi olmayacak, halk kendi seçtiği hükümeti sorgulayamayacaktı. ABD'de gazeteciler Vietnam'ı, Irak'ı sorgulamayaıp altını kazmasa bu savaşların aslında kime hizmet ettiği gerçeği ortaya çıkamayacaktı. ABD'li gazeteciler de zamanında "ulusumuz zor zamanlardan geçerken neler karıştırıyorsunuz" denerek vatan haini ilan edilmişti. ABD'nin sayısız savaş suçu, uluslarası hak ihlalleri vs bizzat ABD'li gazeteciler tarafından ortaya çıkartıldı. Bugün bunları bilip kahrolası ABD diyebiliyorsanız yine o gazeteciler sayesinde diyebiliyorsunuz.

O şikayetçi olduğunuz Kürt koridorunun oluşmasında bizzat hükümetin hangi hamlelerinin etkili olduğunu sorgulamayın, bunları yazıp sorgulayanları da vatan haini ilan edin. Arada Wikipedia'yı falan da yasaklayın. Bu işin sonu bizzat hükümet sponsorluğunda ABD destekli bağımsız bir Kürt devletine giderken siz sakın ola bunları ihmal etmeyin. Sonra tabi çalışma kampları kurup üretimi de kat kat artırırsınız pek tabi.

-----------------
Lan oğlum bu millet gerçekten rahatsız ya. Nasıl bir eğitim sistemi lan bu isyan etmemek elde değil. Bunları gördükçe çocuğunu bu eğitim sistemine emanet etmeye korkar insan.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:05:37 Gönderen: kerem1249 »
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #71 : 30 Ağustos 2017, 13:44:06 »
Annibal'e katılıyorum, basın gerçekleri ortaya çıkarmalıdır. Gerçek gazeteciler devletlerin değil insanlığın çıkarlarına hizmet eder.
ABD'de SDG terör örgütü değildir gazetecilerde böyle görmez, onlara göre kendilerine kimlik dahi vermeyen Suriye Arap Cumhuriyeti'ne ayaklanılması gayet doğaldır. @Noman Man.
@Paytak maalesef "İstanbul ve Diğer 80 İl" sözü devletin yatırımlarını kıyaslamaya yeter. İstanbul'un her köşesinde son teknoloji ulaşım araçları var, ya diğer batı illerinde? Veya doğu? Bu hükümetin yanlışıdır.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 30 Ağustos 2017, 13:56:10 »
3 milyon küsür mülteci alınmış ve türklerin parası olan 25 milyar doların korkak araplara harcanmasını doğru bulduğumuzu mu sanıyorsun?Biz arapçılara da karşıyız.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:04:16 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #73 : 30 Ağustos 2017, 14:03:43 »
Arkadaşlar tartışma çizgisini lütfen siyasete çekmeyelim özellikle günümüz dünyası siyasetine.
Özgür Basın, Denetimli Basın, Devletçi Basın. Bu üçünden hangisi olmalı bunu tartışalım. Benim ve (yazılarına bakılırsa) Annibal'in oyu Özgür Basına. Noman Denetimli, mosta Devletçi Basını savunuyor gibi görünüyor.

Not: Hükümet destekçisi veya karşıtı olmak bir siyasi hürriyettir kimse birbirini bu konuda taciz etmemelidir. Mesajlar bu doğrultuda düzenlenmiştir.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 30 Ağustos 2017, 14:13:05 »
O zaman benim oyum denetimli basına. Basının ekmeğini yediği , üzerinde yaşadığı bir ülkeye karşı ihanet içinde olması ise çok kötü bir durum. Özgür olacak diye her türlü şeyi yapmasına izin verecek değiliz. Özgürlük, hürriyet, demokrasi gibi kavramlar Fransız İhtilalinden beri insanların zihnini yıkamak ve insanları kandırmak için kullanılıyor. Bu konularda da gözümüz açık olmalı.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:44:24 Gönderen: alemdar1227 »
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 30 Ağustos 2017, 15:42:39 »
Benim üye olduğum yabancı sitelerde (AGEOD,Matrix, John Tiller vs..) en çok beğendiğim yaşı daha olgun veyahut eşdeğer yaşta üyelerle zaman zaman sohbettir. Maksat hem oyun oynamak hem de yapımcı ve oyuncularla zaman zaman kişisel sohbet önemlidir. Annibal'ın çok içtenlikle ifade etmesine karşın bu konular belli yaş aldıktan sonra anlaşılacak bana göre maalesef. Çok güzel üşenmeden yazmış kendisini tebrik ederim. Maalesef bende çocuk konusunda ve bu eğitim sisteminde çok kötümserim. Gazetecilik mesleğini yıllar evvel bir süre yaptığımdan dolayı oyumu 'unrestricted' gazetecilik olarak kullanıyorum.  tbrk*

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Ağustos 2017, 15:53:14 »
Anket eklenmiştir.

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 30 Ağustos 2017, 16:03:32 »
Arkadaşlar şuanki hükümete göre değerlendirmeyin olayı.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 30 Ağustos 2017, 16:04:42 »
Arkadaşlar şuanki hükümete göre değerlendirmeyin olayı.

Komünist rejim gelse dahi, özgür basın isterim.

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 30 Ağustos 2017, 16:10:53 »
Sizin anlayışınıza göre özgür basın herşeyden önemli.Mesela fetö terör örgütün birçok basın kurumu vardı bunun size göre kapatılması yanlış ne de olsa siz özgür basıncısınız ve bunlar her türlü terör propagandasını yapabilirler.Ama devlet bişey dediğinde siz özgür basın uğruna vatan hainliğini yoksaymaya çalışırsınız.Böyle olmayan üstüne alınmasın.