Gönderen Konu: Tarihi Çarpıtmak  (Okunma sayısı 2054 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihi Çarpıtmak
« Yanıtla #40 : 29 Ağustos 2017, 19:26:49 »
Demokrasi bu demek değil. Kişi seçilmiş de olsa hukuken dokunmazlığı kalktığı için hapse atılmasında hiçbir engel yoktur. Hakim tutuklanmasıyla ilgili bir karar verdiyse bu hukukidir. Kararın yanlış olduğu düşünülüyorsa üst mahkemelere itiraz yoluyla bu düşünce belirtilebilir. Ayrıca terör örgütü propagandası yapmak biz dahil çoğu ülkede hukuken bir suçtur. Cezası neyse uygulanır.

Hakimin verdiği karar oldukça hukuk ve demokrasi dışı olabilir. Yazının sonraki kısmında belirttiğin şey zaten hukuk dışı ve yanlış kararların bozulması için alınmış bir önlem. Kendi kendinle çelişiyorsun.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Ağustos 2017, 19:35:16 »
Yani sen şimdi  Demirtaşın terör örgütü propagandası yaptığı (diğer suçlarını saymıyorum bile) ve hakimin bunla ilgili gerekli cezayı vermesine hukuk dışı mı diyorsun ? Demirtaşın yaptığı suçlar ortadadır. Cezası da açıkca bellidir. Eee bunda hukuki olmayan ne vardır?
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 29 Ağustos 2017, 19:38:21 »
Terör örgütü propagandası yapabilirsiniz ama hakimler sizi tutuklayamaz.Ne güzel dünya.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 29 Ağustos 2017, 19:39:27 »
Terör örgütü propagandası yapabilirsiniz ama hakimler sizi tutuklayamaz.Ne güzel dünya.
+ 150000000

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Ağustos 2017, 19:48:28 »
Yani sen şimdi  Demirtaşın terör örgütü propagandası yaptığı (diğer suçlarını saymıyorum bile) ve hakimin bunla ilgili gerekli cezayı vermesine hukuk dışı mı diyorsun ? Demirtaşın yaptığı suçlar ortadadır. Cezası da açıkca bellidir. Eee bunda hukuki olmayan ne vardır?

: D

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 29 Ağustos 2017, 22:41:23 »
Türk devlet geleneği dediğimiz şey zaten otoriterlik üstüne kurulu olduğundan yasakçılık bu devletin genlerinde var.

Eşyanın tabiatı gibi bazı şeylerin doğasını anlamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimizle alakalı bir durum, buradaki arkadaşlarda da çokça gözlemliyorum bunu. Bazı kavramlar ilkesiz yaşayamaz. Basın özgürlüğü de onlardan biri. Adam filancayı kötülemiş, bilmem ne yazmış diye ansiklopediler yasaklanamaz, kitaplar yakılamaz, gazeteler kapatılamaz, yazarlar hapse atlamaz. Bütün bunları yapıp yine de dünyanın en demokratik, en liberal ülkesi olduğunu iddia edenlerin ülkesiyiz şu anda.

Daha sonra ekleme yapacağım

Terör örgütü propagandası yapmak serbest olmalıdır demedim. Buradaki sorun terör örgütü propagandası yapanların değil yapmayanların tutuklanması. Hakim karar verdiyse hukukidir falan ne güzel konuşuyorsunuz gören de burayı bir Anglosakson demokrasi cenneti zannedecek. O hakimlerin kimlerden nasıl açıkça talimat aldığını bilmiyormuş gibi konuşmayın. Aynı hukuk sistemi Ergenekon ve Balyoz'u yaparken şu anda da FETÖ soruşturmasını eline yüzüne bulaştırmakla meşgul. Zamanında PKK ile en çok mücadele eden asker ve polislere nasıl kumpaslar kurulduysa şimdi de Cemaat ile en çok mücadele etmiş gazetecilere aynı kumpaslar kuruluyor, bunların terör örgütü propagandası yaptığı algısı yaratılıyor, sizler de bunu afiyetle yiyorsunuz. Wikipedia yasağının dahi iktidar partisinin kendini koruma adına yaptığını göremeyecek kadar körseniz benim daha söyleyecek birşeyim yok.

Konunun özüne dönersek, basın özgürlüğü de o ilkelerden biridir demiştim. Demokratik bir hukuk devletinde basın özgürlüğü olmazsa olmaz. Bu özgürlük olmayınca şu an yaşadığımız tiyatro ortamını yaşamaya devam edeceğiz. Bu özgürlüğün olması bazıları için varoluş sorunu yaratıyor zira henüz birçoğunu bilmediğimiz üstü kapatılmış skandallarla dolu bir lağım var ortada. Şu an kesin olarak bildiğimiz Cemaat skandalında gerçek sorumlular yerine o sorumluların hayatını zorlaştıran kişilerin hedef haline getirilmesi durumu var. PKK ile Oslo'da açıkça masaya oturan iktidar partisinin birden bire neden söylem değiştirdiğini, 10 sene önce demokrat takılırken bugün niye her söylemini milliyetçilikle doldurduğunu dahi sorgulayamamanız açıkça gençliğe olan umudumu yok ediyor.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #46 : 29 Ağustos 2017, 23:10:10 »
Ben şahsen demokrat değilim demokrasiye de karşıyım.Ama siz sanki "Yüce demokratik basın özgürlüğünden" bahsedince çıldırıyorum.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Ağustos 2017, 23:19:22 »
Tartışmaya başka bir cihetten dahil olmak istiyorum.

Bylock kullanan bir kişinin mesaj göndermesi ve telefonunu araması yüzünden (cevap vermediği halde) tutuklanan gazeteciler var bu ülkede. Diğer tarafta da telefonunda bylock çıktığı halde serbest bırakılanlar.

Şimdi biz kim terör örgütünün propagandasını yaptı kim yapmadı onu tartışıyoruz ama boşuna. Çünkü bu ülkede en basit tabirle adaletin a'sı yok.

Ben hayatım boyunca bir kere bile Cumhuriyet gazetesi okumadım ama bu durum ortada ap açık olan adaletsizliği savunacağım anlamına gelmez.

Şu anda terör örgütünün progandasını yapıyor diye bir çok kişi hapse atılıyor ama Diyarbakır meydanında aponun bildirisini pkk bayraklarıyla okumalarına kim izin vermişti? Habur'dan miting otobüsüyle kahraman gibi karşılanmalarına ve ayaklarına savcı gönderip; yaptıklarından pişman olmadıklarını ve terör örgütü üyesi olduklarını beyan ettikleri halde serbest bıraktıran kimdi?

Bunlara da cevap verebilir misiniz arkadaşlar?
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 30 Ağustos 2017, 00:10:06 »
'Demokrat değilim, demokrasiye inanmıyorum. Basın özgürlüğü gereksiz..' düşünmeden söylenen sözler gibi geliyor. krp* Aile himayesinden çıkıp yetişkin olduktan sonra insan hayatının her döneminde hukuk ihtiyaçtır. Cumhuriyet gazetesi geçmişten bugüne tarihinde her iktidar boyunca hakkında dava açılan gazetelerden biridir bu arada.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 00:11:49 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 30 Ağustos 2017, 00:18:17 »
'Demokrat değilim, demokrasiye inanmıyorum. Basın özgürlüğü gereksiz..' düşünmeden söylenen sözler gibi geliyor. krp* Aile himayesinden çıkıp yetişkin olduktan sonra insan hayatının her döneminde hukuk ihtiyaçtır. Cumhuriyet gazetesi geçmişten bugüne tarihinde her iktidar boyunca hakkında dava açılan gazetelerden biridir bu arada.

Kusura bakma 1 yıl önce yazmış olduğun bir iletini okudum da senin de pek demokrasiyi sevdiğin söylenemez.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 30 Ağustos 2017, 00:22:32 »
Demokrasi eğitimli milletler içindir onların bile demokrasisi yahudi lobisi gibi denen birçok şeyle şüpheli.Kaldı ki eğitimsiz bir toplum kendi liderini seçmeye kalkarsa demogoglar ortaya çıkar ve sistemi mafeder.Halkta sadece uyur!Onun yerine sağlam,çalışkan,bilgili ve milliyetçi bir adamın ülkeyi yönetmesi kesinlikle daha iyi.Demokrasi batı propagandasıdır.Arapları demokrasi diye kandırmalarından bunu anladık.Siz Amerika'da demokrasinin olduğunu düşünüyorsanız bir kere orda yanlışsınız.Ayrıca cezalandırmalarda katı ve radikal olmalıyız.Bana göre hapishane sistemi kadar saçma bir sistem yok.Adam hem yatıyor hem de ceza çekiyor.Onun yerine her yerde çalışma kampı kurulmalı ve ücretsiz çalıştırılmalı.Böyle ücretsiz iş gücüyle üretimi katlayarak arttırız böylece temiz insanlarımız hakettiği refahı alır.Ayrıca modern olmalıyız!
Edit:Ayrıca ben görüşlerimi iletmekten çekinmem!Gazetecilerden nefret ediyorum.Bu kaypak topluluk zararlı.Bunlar her türlü pisliği yaparlar ama iş yaptıklarını ödemeye gelince biz ekmeğimiz peşindeyiz diye yalvarırlar.Abuk sabuk magazin programları yaparak ünlü sınıfı yüceltirler.Onlara büyük lakaplar takarlar.Gazeteciler kapitalist piyonlar ve ajanlardır.Bunların hepsi birbiriyle işbirliği içinde hepsi birbirinin çıkarı için çalışıyor.Ortak çıkarları için!
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 00:28:03 Gönderen: mosta13 »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 30 Ağustos 2017, 00:27:18 »
Demokrasi eğitimli milletler içindir onların bile demokrasisi yahudi lobisi gibi denen birçok şeyle şüpheli.Kaldı ki eğitimsiz bir toplum kendi liderini seçmeye kalkarsa demogoglar ortaya çıkar ve sistemi mafeder.Halkta sadece uyur!Onun yerine sağlam,çalışkan,bilgili ve milliyetçi bir adamın ülkeyi yönetmesi kesinlikle daha iyi.Demokrasi batı propagandasıdır.Arapları demokrasi diye kandırmalarından bunu anladık.Siz Amerika'da demokrasinin olduğunu düşünüyorsanız bir kere orda yanlışsınız.Ayrıca cezalandırmalarda katı ve radikal olmalıyız.Bana göre hapishane sistemi kadar saçma bir sistem yok.Adam hem yatıyor hem de ceza çekiyor.Onun yerine her yerde çalışma kampı kurulmalı ve ücretsiz çalıştırılmalı.Böyle ücretsiz iş gücüyle üretimi katlayarak arttırız böylece temiz insanlarımız hakettiği refahı alır.Ayrıca modern olmalıyız!

Modern olmalıyız diyorsun, çalışma kampları kuralım diyorsun xd
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Ağustos 2017, 00:28:52 »
Edite bakmalsını.Ayrıca modern ve sert olmak zorundayız.Yoksa düzen şimdiki gibi bozulur.Çalışma kampı aptal hapishane sisteminden kat be kat iyi.Suçlular vatanına hizmette bulunmuş olacak.

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 30 Ağustos 2017, 00:32:36 »
Her etki kendi tepkisini yaratır. 28 Şubat ve sonrası bunun bir örneğidir. 27 Nisan sonrası bunun bir örneğidir. Pkk'nın palazlanmasını sağlayan olay Diyarbakır Cezaevi işkenceleridir. İşkence istihbarat olarak gereklidir, ancak keyfi yere yapılırsa geri teper. Ayrıca bence yanlış konu üzerinde odaklanıyoruz. Terör propagandasını onlar değil bizler yapıyoruz aslında hiçbirşey yapmayarak. Teröristlerin işçilere, çalışanlara vs. saldırması tesadüf değil. Adamlar da biliyor eğer Güneydoğu'ya yatırım yapılırsa insan kaynaklarından mahrum kalacaklar.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 30 Ağustos 2017, 00:35:01 »
Güneydoğuya yatırım veya İstanbul'a yatırım başka bişey duymadım!Sanki bu ülkenin başka yeri yok onlar için bizi satıyorlar!

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 30 Ağustos 2017, 00:38:57 »
Her türlü pislik derken ne demek istiyorsun. Can Dündar'ın, Erdoğan'ın İçinde silah yok dediği tırların içinde silah olduğunu kanıtladığı, silahların cihatçı örgütlere yollandığını iddaa ettiği gibi şeyler mi?
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 30 Ağustos 2017, 00:39:17 »
Güneydoğuya yatırım veya İstanbul'a yatırım başka bişey duymadım!Sanki bu ülkenin başka yeri yok onlar için bizi satıyorlar!

Kürtler savaşçı bir ırk değil. Emin ol arkalarında bir işleri olsa o dağ kadrolarının en az yarısı dağa çıkmazdı. Ülkenin batısındaki kürtlerin Pkk'ya katılım oranlarının düşük olması da dediğimi kanıtlar niteliktedir.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Ağustos 2017, 00:53:40 »
Her türlü pislik derken ne demek istiyorsun. Can Dündar'ın, Erdoğan'ın İçinde silah yok dediği tırların içinde silah olduğunu kanıtladığı, silahların cihatçı örgütlere yollandığını iddaa ettiği gibi şeyler mi?
Nasıl kanıtlamış?Kaynak nerde?Gerçek milliyetçi için şuanda tutulacak güçlü bir parti yok.Cihatçılığı 1.dünya savaşında gördük.Modernlik derken işte bunu diyorum.Laik olmayı ve modern görünmeyi.Şu köylü görünüşten tamamen kurtulmalıyız bunu yapan ülkeye her türlü zararı getiren de yobaz takımıdır.
Kürtler savaşçı bir ırk değil. Emin ol arkalarında bir işleri olsa o dağ kadrolarının en az yarısı dağa çıkmazdı. Ülkenin batısındaki kürtlerin Pkk'ya katılım oranlarının düşük olması da dediğimi kanıtlar niteliktedir.
Ne yani anlamadım?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Ağustos 2017, 01:29:10 »
Kusura bakma 1 yıl önce yazmış olduğun bir iletini okudum da senin de pek demokrasiyi sevdiğin söylenemez.

Haklısın kapitalizm eleştirisini zaman zaman yaparım. Bunu herkes zaman zaman yapar.  :)
--------
Bir ülkede vatanseverliği tanımlayan özgür basın, hukuk ve kuvvetler ayrılığıdır. Şimdilik güdümlü basın ve sarı sendika olsun kalkındıktan sonra düzelir şekliyle açıklama olmaz ve olamaz. Hepsi zaman zaman eş değerde ilerleme göstermeli ve ezilmemeli.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 30 Ağustos 2017, 01:42:40 »
Haklısın kapitalizm eleştirisini zaman zaman yaparım. Bunu herkes zaman zaman yapar.  :)
--------
Bir ülkede vatanseverliği tanımlayan özgür basın, hukuk ve kuvvetler ayrılığıdır. Şimdilik güdümlü basın ve sarı sendika olsun kalkındıktan sonra düzelir şekliyle açıklama olmaz ve olamaz. Hepsi zaman zaman eş değerde ilerleme göstermeli ve ezilmemeli.
Vatanseverlikle özgür basının hukuk ve kuvvetler ayrılığının ne alakası var?Bence hiçbir alakası yok!Kapitalist sistemin etkisi sizinde üzerinizde.Vatanseverlik tanımınıza çok yazık.Vatanseverlik vatanın çıkarını düşünmektir.Sizin dediğiniz gibi özgür basın zırvalığı değil özgür basıncı olunca vatansever olunmuyor bu nasıl bir görüştür.