Gönderen Konu: Tarihi Çarpıtmak  (Okunma sayısı 2053 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihi Çarpıtmak
« Yanıtla #20 : 03 Ağustos 2017, 13:57:26 »
Ansiklopedi kültürü budur. Kıyas yapılır. Larousse du XXe siècle ile Encyclopedia Britannica aynı konuyu farklı cihetlerden işler. Bu mesele bugün Wikipedia genelinde de geçerliliğini sürdürüyor. Kaynağa bakıp tahlîl yapın.

o britannica yi biliyorum hanibal barca konusunda beni vikiden daha çok aydınlattı

bende o konuda size katılıyorum kaynak tan sorgulamak lazım ama ben bazen kaynağa bakıyorum ama..: neyse daha sonra bunu daha uzun bir sekilde kanıtları ile yazarım simdi zamanm yok
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
age of reason- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ağustos 2017, 12:23:27 »
Türkiye bu siteyi yasaklayarak doğru bir karar aldı.
Bu konuyu görmeseydim sana katılmazdım fakat o resim her şeyi açıkılıyor. Çarpıtma da üstlerine yok, yazık.  :ceasarno:

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Ağustos 2017, 15:15:59 »
Türkiye Cumhuriyeti bu siteyi iktidar partisinin karanlık ilişkilerine yapılana atıflardan dolayı yasakladı. Yapılan şeyin hukuksuzluğunu geçtim 21. yüzyılda ansiklopedi yasaklamak nedir?
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ağustos 2017, 15:27:21 »
Şu da var ki 21. yüzyılda ansiklopedi niteliğinde olduğu iddaa edilen bir site sırf bir milleti ve devleti kötülemek için kaynak belirttiği bilgilerde bile isteyerek büyük bir çarpıtma ve karalama yapıyorsa kapatılması gereklidir bence.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 15:34:00 Gönderen: alemdar1227 »
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2017, 15:43:11 »
Devletin bekaası herşeyin üzerindedir. Bu bekaayı tehtit eden herşey yok edilmelidir. Gerekirse tüm kitaplar yakılmalı, tüm zararlı organizmalar yok edilmelidir. 

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ağustos 2017, 16:21:44 »
Devletin bekaası herşeyin üzerindedir. Bu bekaayı tehtit eden herşey yok edilmelidir. Gerekirse tüm kitaplar yakılmalı, tüm zararlı organizmalar yok edilmelidir.

Bu kadar geri kafalı bir düşünce olamaz!
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ağustos 2017, 16:35:55 »
Şu da var ki 21. yüzyılda ansiklopedi niteliğinde olduğu iddaa edilen bir site sırf bir milleti ve devleti kötülemek için kaynak belirttiği bilgilerde bile isteyerek büyük bir çarpıtma ve karalama yapıyorsa kapatılması gereklidir bence.
Aksine söyleyecek bir şeyi olmayanlar yasaklar. Maalesef devlet geleneğimiz hoşumuza gitmeyen herşeyi yasaklama üzerine kurulu olduğundan çok şaşırmıyorum. Liberal kafaya ulaşamadıkça muasır medeniyetler seviyesi zor gözüküyor.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Ağustos 2017, 16:59:32 »
Aksine söyleyecek bir şeyi olmayanlar yasaklar. Maalesef devlet geleneğimiz hoşumuza gitmeyen herşeyi yasaklama üzerine kurulu olduğundan çok şaşırmıyorum. Liberal kafaya ulaşamadıkça muasır medeniyetler seviyesi zor gözüküyor.

Doğru söylüyorsun. Aslında bir yerde haklısın ama liberal olacağız her şeye özgürlük vereceğiz diye kötü insanların Türk milletini ve Türk devletini kötülemesine izin veremeyiz. Devletin bir yerden sonra otoritesini göstermesi lazım. Şu an özgürlük kavramını çok kötü niyetler için kullananlar var.(Bkz. terör örgütleri)

Ayrıca Türk devlet geleneği binlerce yılda birikmiş bir şeydir. Hükümetle devlet farklı şeylerdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2017, 17:24:24 »
Kafalar karışık.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 29 Ağustos 2017, 17:32:17 »
Doğru söylüyorsun. Aslında bir yerde haklısın ama liberal olacağız her şeye özgürlük vereceğiz diye kötü insanların Türk milletini ve Türk devletini kötülemesine izin veremeyiz. Devletin bir yerden sonra otoritesini göstermesi lazım. Şu an özgürlük kavramını çok kötü niyetler için kullananlar var.(Bkz. terör örgütleri)

Ayrıca Türk devlet geleneği binlerce yılda birikmiş bir şeydir. Hükümetle devlet farklı şeylerdir.
+1

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 29 Ağustos 2017, 17:41:54 »
Türk devlet geleneği dediğimiz şey zaten otoriterlik üstüne kurulu olduğundan yasakçılık bu devletin genlerinde var.

Eşyanın tabiatı gibi bazı şeylerin doğasını anlamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimizle alakalı bir durum, buradaki arkadaşlarda da çokça gözlemliyorum bunu. Bazı kavramlar ilkesiz yaşayamaz. Basın özgürlüğü de onlardan biri. Adam filancayı kötülemiş, bilmem ne yazmış diye ansiklopediler yasaklanamaz, kitaplar yakılamaz, gazeteler kapatılamaz, yazarlar hapse atlamaz. Bütün bunları yapıp yine de dünyanın en demokratik, en liberal ülkesi olduğunu iddia edenlerin ülkesiyiz şu anda.

Daha sonra ekleme yapacağım

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 29 Ağustos 2017, 17:44:17 »
Liberal bir insanım aslında lakin bana göre, Amerikan Kapitalizmine, İngiliz Aristokrasisine ve Japon Gelenekçiliğine sahip olan bir devlet en güçlüsü olabilir.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 17:54:39 Gönderen: jBEY »

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 29 Ağustos 2017, 17:45:57 »
yazarlar hapse atlamaz
Terör örgütünün progandasını yapcaksın devlet mal gibi bakacak.
Sana katılmıyorum
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 17:47:13 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ağustos 2017, 18:35:30 »
Terör örgütünün progandasını yapcaksın devlet mal gibi bakacak.
Sana katılmıyorum

Kardeşim demokrasi bu demek. Ben demokrat değilim. Eğer demokratik ve liberal bir ülkeysek devletin mal gibi bakması gerekir. Mesela Demirtaş, HDP'yi zerre sevmem. Ama hapse atılması yanlış. Hapse atılmamalı. Çünkü seçilen insan hapse atılamaz. Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 18:37:16 Gönderen: Agnostik »

Hearts of İran

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ağustos 2017, 18:37:09 »
Türk devlet geleneği dediğimiz şey zaten otoriterlik üstüne kurulu olduğundan yasakçılık bu devletin genlerinde var.

Eşyanın tabiatı gibi bazı şeylerin doğasını anlamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimizle alakalı bir durum, buradaki arkadaşlarda da çokça gözlemliyorum bunu. Bazı kavramlar ilkesiz yaşayamaz. Basın özgürlüğü de onlardan biri. Adam filancayı kötülemiş, bilmem ne yazmış diye ansiklopediler yasaklanamaz, kitaplar yakılamaz, gazeteler kapatılamaz, yazarlar hapse atlamaz. Bütün bunları yapıp yine de dünyanın en demokratik, en liberal ülkesi olduğunu iddia edenlerin ülkesiyiz şu anda.

Daha sonra ekleme yapacağım
Matbuat Kanunu'nu savunan zihniyet şimdi basın özgürlüğü diyor :))

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Ağustos 2017, 18:45:05 »
Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?
Onu seçen halk silah zoruyla seçti. Nerden biliyorsun sallama diyeceksin, benim babam ayda en az 1 kere doğuya gidiyor işi gereği ve oranın halkı seçimlerde özgürce oy kullanamadıklarını (özellikle köylerde) silah zoruyla HDP'ye oy verdiklerini dile getiriyormuş.Şimdi böyle olayları duyunca demirtaşın halkın oyuyla geldiğini duymak benim canımı sıkıyor. Bu da o hapse atılamaz dediğin demirtaşın 2.versiyonu şerefsiz terör örgütüne sırtını yaslamaktan gurur duyuyormuş. Gelde bunu hapse atma
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 18:49:00 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ağustos 2017, 18:45:31 »
Kardeşim demokrasi bu demek. Ben demokrat değilim. Eğer demokratik ve liberal bir ülkeysek devletin mal gibi bakması gerekir. Mesela Demirtaş, HDP'yi zerre sevmem. Ama hapse atılması yanlış. Hapse atılmamalı. Çünkü seçilen insan hapse atılamaz. Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?

Demokrasi bu demek değil. Kişi seçilmiş de olsa hukuken dokunmazlığı kalktığı için hapse atılmasında hiçbir engel yoktur. Hakim tutuklanmasıyla ilgili bir karar verdiyse bu hukukidir. Kararın yanlış olduğu düşünülüyorsa üst mahkemelere itiraz yoluyla bu düşünce belirtilebilir. Ayrıca terör örgütü propagandası yapmak biz dahil çoğu ülkede hukuken bir suçtur. Cezası neyse uygulanır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Ağustos 2017, 18:58:12 »
Konu iyice karışmış.Başlığa uygun olarak şunu söyliyebilirim ki avrupalı bazı yazarların yazdığı hayal ürünü olaylara, deve olayı, insanlar inanıp benimsiyor.Keza ülkemizde bazı fesli maymunlar ve bazı medya kuruluşları bu tarih katliamına devam ediyor.

Wikipedia'ya gelirsek kendilerinin özelliği herkesin yazıları düzeltebilmesi.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 19:00:07 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Ağustos 2017, 19:06:52 »
Demokrasi bu demek değil. Kişi seçilmiş de olsa hukuken dokunmazlığı kalktığı için hapse atılmasında hiçbir engel yoktur. Hakim tutuklanmasıyla ilgili bir karar verdiyse bu hukukidir. Kararın yanlış olduğu düşünülüyorsa üst mahkemelere itiraz yoluyla bu düşünce belirtilebilir. Ayrıca terör örgütü propagandası yapmak biz dahil çoğu ülkede hukuken bir suçtur. Cezası neyse uygulanır.

Kardesim demek istedigimi anlamadin. Hakim dokunulmazlini kaldirdiysa tabii ki tutuklanabilir. Ama demokrasi ilkelerine siki sikiya bagli bir ulkede bu dedigin olamaz.

Hearts of İran

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Ağustos 2017, 19:26:03 »
Konu iyice karışmış.Başlığa uygun olarak şunu söyliyebilirim ki avrupalı bazı yazarların yazdığı hayal ürünü olaylara, deve olayı, insanlar inanıp benimsiyor.Keza ülkemizde bazı fesli maymunlar ve bazı medya kuruluşları bu tarih katliamına devam ediyor.

Wikipedia'ya gelirsek kendilerinin özelliği herkesin yazıları düzeltebilmesi.
Wikipedi kapanmadan önce zaten editörlerimiz konuyu düzenlemek için çok uğraştılar lakin vikipedi editörlerimizi hapse attı ( banladı ) !!!