Gönderen Konu: Tarihi Çarpıtmak  (Okunma sayısı 2055 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
  • Yol ver Türk'ün bayrağına.
    • Profili Görüntüle
Tarihi Çarpıtmak
« : 22 Temmuz 2017, 00:10:29 »
Arkadaşlar bugün farklı dillerde vikipedi'den araştırma yapıyordum. Ve gördüğümde şoka girdiğim bir şey gördüm. Dikkatinizi çekmek istediğim yer 264.000 yunanın öldürüldüğü yalanı. Kaynak olarak da bir almanın 1994'de ki referansı veriliyor. Biz biliyoruz ki bu gerçek değil. Ancak el oğlu bilmez tabi savaşın bizim topraklarımızda olduğunu, yakılan köylerimizi ve katledilen insanlarımızı. O zaman Yunanistan'ın 1 milyon nüfusu ya vardı ya yoktu. Acaba biz 264.000 "SİVİL"'i nerden buldukta katlettik(?) Ermeni katliamı saçmalarının suyu çıktı zaten ona girmek bile istemiyorum. Asıl sormak istediğim tarihi çarpıtmak bu kadar kolay mı?

BTW: Yanlış bölüme açmışım. Moderatörler düzeltirse sevinirim.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2017, 02:08:48 Gönderen: Hynkel »
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Tarihi Çarpıtmak
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2017, 00:36:49 »
250.000'de Ermeni.
Üzgünüm, tarihi bu tür platformlarda çok kolay çarpıtabilirsiniz. Türkiye bu siteyi yasaklayarak doğru bir karar aldı.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2017, 18:19:36 »
tarih artık bilim için değil de probagnda için kullanılıyor eee internetin milliyeti de ingiliz olunca ve ingilizler yunan taraftarı olunça sonuc bu...

aslında ben her türlü probaganda tarihine karsıyım sen bilim adamısın senin görevin arastırmak elestirmek değil elestirmek halkın görevi onun bunun probagandasını yapmak da siyasetcilerin...

ben daha neler duyuyorum yunanlardan

'biz sakaryada kayıp etmedik sadece erzak eksikliğinden dolayı geri cekildik' :no:
'türk kurtulus savası diye birsey olmadı' rlywrd*
'tüm dünya yunanistana karsı birlesti türkleri tuttu'  :drunk:
'bizim de arkamızda türkler gibi süpergücler olsa bizde kazanırdık'  :wall:

yani ben harbi bizzat bunları okudum ve duydum kendi ağızlarından veya klavyelerinden daha nice yalanlar var...
adamlar ciddi ciddi kanıt(!) vermeye calısıyor yalan diyince...verdikleri kanıtlar da italyanların anadoludan cıkması ayrıca ingilizler türkleri destekledi diyorlar ama kanıt sünmuyorlar herhalde anadoluya sırf kendi kücük fikirleri için Ordu göndermelerini filan bekliyorlardı :wall:
daha piyon olduklarından haberleri yok hadi ermenileri anlıyorum adamlar SSCB himayesine gecti hem kücük kaldı simdi bize satasamıyorlar azerilere satasıyorlar bize anca ABD ya duygu sömürüsü yaparak...
enailik kardeş biz ikimiz birlikte hareket etsek çok daha güclü oluruz ama iste illa ego yapacaklar AB ne güzel adam ediyor onları...

edit:
Birde pontus rumları ve izmir rumları hakkında yalanları var adamlar mübadele imzalamıs 30 yıl sonra diyor ki 'orda rumlar vardı türkler katletti' yuh diyorum insan atar da bu kadar mı atar bari var olan seylerden probaganda yapın...

İZMİRDE GÜNÜMÜZDE TARİHİ ASÖNSORÜN ORDA SİNAGOG VAR.VAR MI ÖTESİ DÜSÜNDÜKLERİ GİBİ BİR MİLLET OLSAK YAKARIZ onları ama israil efendiler mescidi aksayı kapatınca hava hos
+orta cağ tarihicleri bile günümüz tarihcilerinden daha tarafsız.....
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2017, 18:38:15 Gönderen: vakanüvis »
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

olması imkansız hayellerim:
age of reason- a vic3 to stallaris AAR
Games for carladian Throne -a bannerlord AAR
Chartage delada est-EU:ROME II AAR

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2017, 00:10:06 »
Yalnız şöyle bir şey de var ben merakımdan hahamla konuşmaya İzmir'de sinagoga gittim. Polis geldi içeriye almadı. İbadet yokmuş, içeri girmek de yasakmış. Son 10 20 yılda çok hoşgörülü olduğumuz söylenemez.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2017, 01:29:53 »
Kurtuluş Savaşı üzerine OOB konusu açmıştım en son ama ilgi olmadı.  :)

Yunan OOB ve ikmal ile ilgili de sormamıştım üstelik.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29309.0

Wiki beğenmeyen Türk kaynaklarını bana göndersin. Başımızın üstüne olur.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 01:32:17 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2017, 10:13:33 »
Yalnız şöyle bir şey de var ben merakımdan hahamla konuşmaya İzmir'de sinagoga gittim. Polis geldi içeriye almadı. İbadet yokmuş, içeri girmek de yasakmış. Son 10 20 yılda çok hoşgörülü olduğumuz söylenemez.

onu bilmiyordum ben de merakımdan konusacaktım ama zaman bulamadım

bende niye o kadar boş diyorum ama baska yerden duyduğuma göre ibadet için özel günleri var o zaman gidiyorlar onun haricinde kimseyi sokmuyorlar(güvenlik tebiri)
+coğu yahudi kimliği belli etmez ve dinlerini yaymak istemez yine de sonradan girmek serbestmis onlara çok yardımcı olurlarsa alıyorlarmıs belki ısığı görür diye  :)

ama yine de aydınlattığın için sağ ol  ;)

Kurtuluş Savaşı üzerine OOB konusu açmıştım en son ama ilgi olmadı.  :)

Yunan OOB ve ikmal ile ilgili de sormamıştım üstelik.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29309.0

Wiki beğenmeyen Türk kaynaklarını bana göndersin. Başımızın üstüne olur.

ben forumdaki bilgileri inceliyorum sağ ol sen böyle devam et ;)
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2017, 10:21:05 Gönderen: vakanüvis »
Sah eserim olacak AAR: http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52985.msg904514#new

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2017, 12:29:25 »
Vikipedi'yi ödevleriniz için kullanın ve sonra bir kenara atın, tarihi Vikipedi'den öğrenmeyelim.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2017, 12:53:50 »
Vikipedi'yi ödevleriniz için kullanın ve sonra bir kenara atın, tarihi Vikipedi'den öğrenmeyelim.

adam noktayı koydu konuya konu kilitlenebilir...

çok ciddiyim

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2017, 18:11:52 »

Zaten diğer dillerden bakıyordum, başkalarının gözünden nasıl Kurtuluş Savaşı diye. Ama bu kadar kara propaganda yapıldığını öğrenince şok oldum.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2017, 18:30:24 »
Vikipedi'yi o kadar küçümsemeyin.Kaynaklara göz gezdirin ne kadar ciddi bir ansiklopedi olduğunu görürsünüz.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2017, 21:43:35 »
Eskiden Wikipedia ve internet yoktu o dönemler müthiş değildi.  krp*

Profesyonel oyun yazılımı özellikle tarihi harp üzerine oyunlar Wikipedia üzerinden zaten yapılmaz. Annibal'in dediği gibi entry oluşturulan kaynaklar kontrol edilir. Ödev üzerinden veyahut genel bilgi olarak bakılabilir.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2017, 21:46:32 »
Neresi özgür ansiklopedi oluyor acaba bunun ? Editörleri seçenler kimler ? Olsa olsa oligarşik diktatörlük olur

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ağustos 2017, 11:11:08 »
Ordumuz Doğu'da operasyonlar yaparken katliamlar oluyor diye başlık açılmıştı, Selçukluları da uzun zaman Fars devleti olarak gösterdiler, İngilizce Vikipedi'de bile ciddi hatalar ve yanlışlar olabiliyor.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2017, 11:38:26 »
Wikipedia'nın tarihi çarpıttığı falan yok. Wikipedia kitap yazmıyor bu bir ansiklopedi. Varolan bilgi birikimini referans göstererek derliyor. Selçukluların İran devleti olduğuna dair bir bilgi varsa adam onu da yazabilir, makalelerin nasıl yazıldığına dair kurallar gayet açık.

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2017, 11:57:15 »
Tarih için en güvenilir kaynak birinci kaynaktır, eğer Vikipedi birinci kaynakları baz alıyorsa ne hoş, en iyisi sadece ödevler için kullanmak, tarih öğrenmek için de kitap okumak.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Ağustos 2017, 12:31:21 »
Kaynak listesi gizli değil, isteyen açar bakar. Şüpheli kaynaklar için zaten çokça tartışma da döner Wikipedia içerisinde. Pek çok bilginin neden öyle yazıldığı da sık sık dipnotlarda belirtilir. Bizim tarihçiler bir halt yazamadığından bu Batılılar tarihi çarpıtıyor demek ucuz bir yaklaşım. Varsa bir argümanın yazarsın kaynağı. Yoksa da kendi tarihçilerini suçla.

https://en.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvWWFsb3ZhX1Blbmluc3VsYV9tYXNzYWNyZXMjQ29uY2x1c2lvbl9vZl90aGVfQWxsaWVkX2NvbW1pc3Npb24

Yukarıda Yunan ordusunun Yalova'da yaptığı katliamları anlatan bir madde var, örnek olarak koyuyorum. Yunanlar da buna çarpıtma diyor tartışma sayfasına bakarsanız. Yani herşeye kendi dar çerçevenizde bakmayın.

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Ağustos 2017, 13:04:20 »
Biz tarih yazımı olarak gerideyiz, bu yüzden kendi savunmalarımız konusunda eksik kaldık, lakin Selçukluların Fars olduğunu hangi ciddi kaynak yazmış olabilir ki ? Vikipedi'nin içeriğini bende biliyorum.

Sana katılıyorum çoğu şeyde, lakin Vikipedi'nin tarafsızlığı hakkında şüphelerim var.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Ağustos 2017, 13:28:04 »
Kaynak listesi gizli değil, isteyen açar bakar. Şüpheli kaynaklar için zaten çokça tartışma da döner Wikipedia içerisinde. Pek çok bilginin neden öyle yazıldığı da sık sık dipnotlarda belirtilir. Bizim tarihçiler bir halt yazamadığından bu Batılılar tarihi çarpıtıyor demek ucuz bir yaklaşım. Varsa bir argümanın yazarsın kaynağı. Yoksa da kendi tarihçilerini suçla.

https://en.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvWWFsb3ZhX1Blbmluc3VsYV9tYXNzYWNyZXMjQ29uY2x1c2lvbl9vZl90aGVfQWxsaWVkX2NvbW1pc3Npb24

Yukarıda Yunan ordusunun Yalova'da yaptığı katliamları anlatan bir madde var, örnek olarak koyuyorum. Yunanlar da buna çarpıtma diyor tartışma sayfasına bakarsanız. Yani herşeye kendi dar çerçevenizde bakmayın.
Tartışma dönmesi birşey değiştirmiyor wikipedi kapatılmadan önce belirli konularda tartışmalar döndü Türk editörler defalarca uğraştılar ama hepsi banlandı. Yani kafalarına göre editör seçtikten sonra tartışmanın yaptığı fark etmiyor. Bizim editörlermizi banlayıp kendilerini destekleyen editörleri ortaya çıkardılar. En sevmediğim olay birinin iki yüzlülüktür. Tarafsız değilseniz tarafsız değiliz demelisiniz tarafsız diyipte el altından olay çeviremezsiniz.

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Ağustos 2017, 13:47:23 »
ben bir konuda heinz gudeiran a katılıyorum vikipedi ana kaynak olamaz her ne kadar genis olursa olsun...

baska yerlereden de bakılmalı orda da taraflı seyler olabilir sonucta onları dolduran da insan :)

medya ve hatta pek çok bilgi kaynağı da öyledir sözde tarafsızdır ama onları da insanlar sunuyor bilgi vercekleri yere diğerlerinin bilmediği konuda direk elestiri--yönlendirme yapıyorlar...

bir medyacının bir bilim adamının kısaca görevi arastırmak olan insan taraf tutmanalı sadece arastırıp kaynakları önüne koymalı insanlar kendi düsünmeli kendi taraf tutmalı mantığa göre

biz hemen haberin arkasından sahte prof lar cıkarıyoruz mesala halk sanki onları kendi düsünemeyecek zaten pek farklı seyler de söyleniyorlar tek farklı sey taraf tutmaları yönlendirme yapmaları...

bende böyle arastırmacının her türlüsüne karsıyım ve bence viki de öyle bir yer hemde en kurnaz olanı...

pek globelliği yok modern çin babül dömeni hindistan ve türkler ile ilgili çok taraflı yazıları var

özellikle babül sahlığının dini baskıları (!) ve moe zadong hakkında...

ing vikide hitlerin dinine Pagan demisler ne olsa savunan cıkmaz diye bunun kaynakcası nere çok merak ettim doğrusu...

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Sepp Dietrich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Ağustos 2017, 13:50:36 »
Ansiklopedi kültürü budur. Kıyas yapılır. Larousse du XXe siècle ile Encyclopedia Britannica aynı konuyu farklı cihetlerden işler. Bu mesele bugün Wikipedia genelinde de geçerliliğini sürdürüyor. Kaynağa bakıp tahlîl yapın.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2017, 13:52:34 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı vakanüvis

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Ağustos 2017, 13:57:26 »
Ansiklopedi kültürü budur. Kıyas yapılır. Larousse du XXe siècle ile Encyclopedia Britannica aynı konuyu farklı cihetlerden işler. Bu mesele bugün Wikipedia genelinde de geçerliliğini sürdürüyor. Kaynağa bakıp tahlîl yapın.

o britannica yi biliyorum hanibal barca konusunda beni vikiden daha çok aydınlattı

bende o konuda size katılıyorum kaynak tan sorgulamak lazım ama ben bazen kaynağa bakıyorum ama..: neyse daha sonra bunu daha uzun bir sekilde kanıtları ile yazarım simdi zamanm yok

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ağustos 2017, 12:23:27 »
Türkiye bu siteyi yasaklayarak doğru bir karar aldı.
Bu konuyu görmeseydim sana katılmazdım fakat o resim her şeyi açıkılıyor. Çarpıtma da üstlerine yok, yazık.  :ceasarno:

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Ağustos 2017, 15:15:59 »
Türkiye Cumhuriyeti bu siteyi iktidar partisinin karanlık ilişkilerine yapılana atıflardan dolayı yasakladı. Yapılan şeyin hukuksuzluğunu geçtim 21. yüzyılda ansiklopedi yasaklamak nedir?

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ağustos 2017, 15:27:21 »
Şu da var ki 21. yüzyılda ansiklopedi niteliğinde olduğu iddaa edilen bir site sırf bir milleti ve devleti kötülemek için kaynak belirttiği bilgilerde bile isteyerek büyük bir çarpıtma ve karalama yapıyorsa kapatılması gereklidir bence.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 15:34:00 Gönderen: alemdar1227 »
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Ağustos 2017, 15:43:11 »
Devletin bekaası herşeyin üzerindedir. Bu bekaayı tehtit eden herşey yok edilmelidir. Gerekirse tüm kitaplar yakılmalı, tüm zararlı organizmalar yok edilmelidir. 

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ağustos 2017, 16:21:44 »
Devletin bekaası herşeyin üzerindedir. Bu bekaayı tehtit eden herşey yok edilmelidir. Gerekirse tüm kitaplar yakılmalı, tüm zararlı organizmalar yok edilmelidir.

Bu kadar geri kafalı bir düşünce olamaz!

Hearts of İran

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Ağustos 2017, 16:35:55 »
Şu da var ki 21. yüzyılda ansiklopedi niteliğinde olduğu iddaa edilen bir site sırf bir milleti ve devleti kötülemek için kaynak belirttiği bilgilerde bile isteyerek büyük bir çarpıtma ve karalama yapıyorsa kapatılması gereklidir bence.
Aksine söyleyecek bir şeyi olmayanlar yasaklar. Maalesef devlet geleneğimiz hoşumuza gitmeyen herşeyi yasaklama üzerine kurulu olduğundan çok şaşırmıyorum. Liberal kafaya ulaşamadıkça muasır medeniyetler seviyesi zor gözüküyor.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Ağustos 2017, 16:59:32 »
Aksine söyleyecek bir şeyi olmayanlar yasaklar. Maalesef devlet geleneğimiz hoşumuza gitmeyen herşeyi yasaklama üzerine kurulu olduğundan çok şaşırmıyorum. Liberal kafaya ulaşamadıkça muasır medeniyetler seviyesi zor gözüküyor.

Doğru söylüyorsun. Aslında bir yerde haklısın ama liberal olacağız her şeye özgürlük vereceğiz diye kötü insanların Türk milletini ve Türk devletini kötülemesine izin veremeyiz. Devletin bir yerden sonra otoritesini göstermesi lazım. Şu an özgürlük kavramını çok kötü niyetler için kullananlar var.(Bkz. terör örgütleri)

Ayrıca Türk devlet geleneği binlerce yılda birikmiş bir şeydir. Hükümetle devlet farklı şeylerdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2017, 17:24:24 »
Kafalar karışık.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 29 Ağustos 2017, 17:32:17 »
Doğru söylüyorsun. Aslında bir yerde haklısın ama liberal olacağız her şeye özgürlük vereceğiz diye kötü insanların Türk milletini ve Türk devletini kötülemesine izin veremeyiz. Devletin bir yerden sonra otoritesini göstermesi lazım. Şu an özgürlük kavramını çok kötü niyetler için kullananlar var.(Bkz. terör örgütleri)

Ayrıca Türk devlet geleneği binlerce yılda birikmiş bir şeydir. Hükümetle devlet farklı şeylerdir.
+1

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 29 Ağustos 2017, 17:41:54 »
Türk devlet geleneği dediğimiz şey zaten otoriterlik üstüne kurulu olduğundan yasakçılık bu devletin genlerinde var.

Eşyanın tabiatı gibi bazı şeylerin doğasını anlamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimizle alakalı bir durum, buradaki arkadaşlarda da çokça gözlemliyorum bunu. Bazı kavramlar ilkesiz yaşayamaz. Basın özgürlüğü de onlardan biri. Adam filancayı kötülemiş, bilmem ne yazmış diye ansiklopediler yasaklanamaz, kitaplar yakılamaz, gazeteler kapatılamaz, yazarlar hapse atlamaz. Bütün bunları yapıp yine de dünyanın en demokratik, en liberal ülkesi olduğunu iddia edenlerin ülkesiyiz şu anda.

Daha sonra ekleme yapacağım

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 29 Ağustos 2017, 17:44:17 »
Liberal bir insanım aslında lakin bana göre, Amerikan Kapitalizmine, İngiliz Aristokrasisine ve Japon Gelenekçiliğine sahip olan bir devlet en güçlüsü olabilir.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 17:54:39 Gönderen: jBEY »

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 29 Ağustos 2017, 17:45:57 »
yazarlar hapse atlamaz
Terör örgütünün progandasını yapcaksın devlet mal gibi bakacak.
Sana katılmıyorum
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 17:47:13 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 29 Ağustos 2017, 18:35:30 »
Terör örgütünün progandasını yapcaksın devlet mal gibi bakacak.
Sana katılmıyorum

Kardeşim demokrasi bu demek. Ben demokrat değilim. Eğer demokratik ve liberal bir ülkeysek devletin mal gibi bakması gerekir. Mesela Demirtaş, HDP'yi zerre sevmem. Ama hapse atılması yanlış. Hapse atılmamalı. Çünkü seçilen insan hapse atılamaz. Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 18:37:16 Gönderen: Agnostik »

Hearts of İran

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Ağustos 2017, 18:37:09 »
Türk devlet geleneği dediğimiz şey zaten otoriterlik üstüne kurulu olduğundan yasakçılık bu devletin genlerinde var.

Eşyanın tabiatı gibi bazı şeylerin doğasını anlamakta zorlanıyoruz. Eğitim sistemimizle alakalı bir durum, buradaki arkadaşlarda da çokça gözlemliyorum bunu. Bazı kavramlar ilkesiz yaşayamaz. Basın özgürlüğü de onlardan biri. Adam filancayı kötülemiş, bilmem ne yazmış diye ansiklopediler yasaklanamaz, kitaplar yakılamaz, gazeteler kapatılamaz, yazarlar hapse atlamaz. Bütün bunları yapıp yine de dünyanın en demokratik, en liberal ülkesi olduğunu iddia edenlerin ülkesiyiz şu anda.

Matbuat Kanunu'nu savunan zihniyet şimdi basın özgürlüğü diyor :))

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Ağustos 2017, 18:45:05 »
Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?
Onu seçen halk silah zoruyla seçti. Nerden biliyorsun sallama diyeceksin, benim babam ayda en az 1 kere doğuya gidiyor işi gereği ve oranın halkı seçimlerde özgürce oy kullanamadıklarını (özellikle köylerde) silah zoruyla HDP'ye oy verdiklerini dile getiriyormuş.Şimdi böyle olayları duyunca demirtaşın halkın oyuyla geldiğini duymak benim canımı sıkıyor. Bu da o hapse atılamaz dediğin demirtaşın 2.versiyonu şerefsiz terör örgütüne sırtını yaslamaktan gurur duyuyormuş. Gelde bunu hapse atma
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 18:49:00 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ağustos 2017, 18:45:31 »
Kardeşim demokrasi bu demek. Ben demokrat değilim. Eğer demokratik ve liberal bir ülkeysek devletin mal gibi bakması gerekir. Mesela Demirtaş, HDP'yi zerre sevmem. Ama hapse atılması yanlış. Hapse atılmamalı. Çünkü seçilen insan hapse atılamaz. Onu halk seçmiş. Halkın seçtiği bir insanı sen nasıl hapse atabilirsin?

Demokrasi bu demek değil. Kişi seçilmiş de olsa hukuken dokunmazlığı kalktığı için hapse atılmasında hiçbir engel yoktur. Hakim tutuklanmasıyla ilgili bir karar verdiyse bu hukukidir. Kararın yanlış olduğu düşünülüyorsa üst mahkemelere itiraz yoluyla bu düşünce belirtilebilir. Ayrıca terör örgütü propagandası yapmak biz dahil çoğu ülkede hukuken bir suçtur. Cezası neyse uygulanır.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Ağustos 2017, 18:58:12 »
Konu iyice karışmış.Başlığa uygun olarak şunu söyliyebilirim ki avrupalı bazı yazarların yazdığı hayal ürünü olaylara, deve olayı, insanlar inanıp benimsiyor.Keza ülkemizde bazı fesli maymunlar ve bazı medya kuruluşları bu tarih katliamına devam ediyor.

Wikipedia'ya gelirsek kendilerinin özelliği herkesin yazıları düzeltebilmesi.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 19:00:07 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Ağustos 2017, 19:06:52 »
Demokrasi bu demek değil. Kişi seçilmiş de olsa hukuken dokunmazlığı kalktığı için hapse atılmasında hiçbir engel yoktur. Hakim tutuklanmasıyla ilgili bir karar verdiyse bu hukukidir. Kararın yanlış olduğu düşünülüyorsa üst mahkemelere itiraz yoluyla bu düşünce belirtilebilir. Ayrıca terör örgütü propagandası yapmak biz dahil çoğu ülkede hukuken bir suçtur. Cezası neyse uygulanır.

Kardesim demek istedigimi anlamadin. Hakim dokunulmazlini kaldirdiysa tabii ki tutuklanabilir. Ama demokrasi ilkelerine siki sikiya bagli bir ulkede bu dedigin olamaz.

Hearts of İran

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Ağustos 2017, 19:26:03 »
Konu iyice karışmış.Başlığa uygun olarak şunu söyliyebilirim ki avrupalı bazı yazarların yazdığı hayal ürünü olaylara, deve olayı, insanlar inanıp benimsiyor.Keza ülkemizde bazı fesli maymunlar ve bazı medya kuruluşları bu tarih katliamına devam ediyor.

Wikipedia'ya gelirsek kendilerinin özelliği herkesin yazıları düzeltebilmesi.
Wikipedi kapanmadan önce zaten editörlerimiz konuyu düzenlemek için çok uğraştılar lakin vikipedi editörlerimizi hapse attı ( banladı ) !!!

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 29 Ağustos 2017, 19:26:49 »

Hakimin verdiği karar oldukça hukuk ve demokrasi dışı olabilir. Yazının sonraki kısmında belirttiğin şey zaten hukuk dışı ve yanlış kararların bozulması için alınmış bir önlem. Kendi kendinle çelişiyorsun.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Ağustos 2017, 19:35:16 »
Yani sen şimdi  Demirtaşın terör örgütü propagandası yaptığı (diğer suçlarını saymıyorum bile) ve hakimin bunla ilgili gerekli cezayı vermesine hukuk dışı mı diyorsun ? Demirtaşın yaptığı suçlar ortadadır. Cezası da açıkca bellidir. Eee bunda hukuki olmayan ne vardır?

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 29 Ağustos 2017, 19:38:21 »
Terör örgütü propagandası yapabilirsiniz ama hakimler sizi tutuklayamaz.Ne güzel dünya.

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 29 Ağustos 2017, 19:39:27 »
Terör örgütü propagandası yapabilirsiniz ama hakimler sizi tutuklayamaz.Ne güzel dünya.
+ 150000000

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Ağustos 2017, 19:48:28 »
Yani sen şimdi  Demirtaşın terör örgütü propagandası yaptığı (diğer suçlarını saymıyorum bile) ve hakimin bunla ilgili gerekli cezayı vermesine hukuk dışı mı diyorsun ? Demirtaşın yaptığı suçlar ortadadır. Cezası da açıkca bellidir. Eee bunda hukuki olmayan ne vardır?

: D

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 29 Ağustos 2017, 22:41:23 »

Terör örgütü propagandası yapmak serbest olmalıdır demedim. Buradaki sorun terör örgütü propagandası yapanların değil yapmayanların tutuklanması. Hakim karar verdiyse hukukidir falan ne güzel konuşuyorsunuz gören de burayı bir Anglosakson demokrasi cenneti zannedecek. O hakimlerin kimlerden nasıl açıkça talimat aldığını bilmiyormuş gibi konuşmayın. Aynı hukuk sistemi Ergenekon ve Balyoz'u yaparken şu anda da FETÖ soruşturmasını eline yüzüne bulaştırmakla meşgul. Zamanında PKK ile en çok mücadele eden asker ve polislere nasıl kumpaslar kurulduysa şimdi de Cemaat ile en çok mücadele etmiş gazetecilere aynı kumpaslar kuruluyor, bunların terör örgütü propagandası yaptığı algısı yaratılıyor, sizler de bunu afiyetle yiyorsunuz. Wikipedia yasağının dahi iktidar partisinin kendini koruma adına yaptığını göremeyecek kadar körseniz benim daha söyleyecek birşeyim yok.

Konunun özüne dönersek, basın özgürlüğü de o ilkelerden biridir demiştim. Demokratik bir hukuk devletinde basın özgürlüğü olmazsa olmaz. Bu özgürlük olmayınca şu an yaşadığımız tiyatro ortamını yaşamaya devam edeceğiz. Bu özgürlüğün olması bazıları için varoluş sorunu yaratıyor zira henüz birçoğunu bilmediğimiz üstü kapatılmış skandallarla dolu bir lağım var ortada. Şu an kesin olarak bildiğimiz Cemaat skandalında gerçek sorumlular yerine o sorumluların hayatını zorlaştıran kişilerin hedef haline getirilmesi durumu var. PKK ile Oslo'da açıkça masaya oturan iktidar partisinin birden bire neden söylem değiştirdiğini, 10 sene önce demokrat takılırken bugün niye her söylemini milliyetçilikle doldurduğunu dahi sorgulayamamanız açıkça gençliğe olan umudumu yok ediyor.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #46 : 29 Ağustos 2017, 23:10:10 »
Ben şahsen demokrat değilim demokrasiye de karşıyım.Ama siz sanki "Yüce demokratik basın özgürlüğünden" bahsedince çıldırıyorum.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 29 Ağustos 2017, 23:19:22 »
Tartışmaya başka bir cihetten dahil olmak istiyorum.

Bylock kullanan bir kişinin mesaj göndermesi ve telefonunu araması yüzünden (cevap vermediği halde) tutuklanan gazeteciler var bu ülkede. Diğer tarafta da telefonunda bylock çıktığı halde serbest bırakılanlar.

Şimdi biz kim terör örgütünün propagandasını yaptı kim yapmadı onu tartışıyoruz ama boşuna. Çünkü bu ülkede en basit tabirle adaletin a'sı yok.

Ben hayatım boyunca bir kere bile Cumhuriyet gazetesi okumadım ama bu durum ortada ap açık olan adaletsizliği savunacağım anlamına gelmez.

Şu anda terör örgütünün progandasını yapıyor diye bir çok kişi hapse atılıyor ama Diyarbakır meydanında aponun bildirisini pkk bayraklarıyla okumalarına kim izin vermişti? Habur'dan miting otobüsüyle kahraman gibi karşılanmalarına ve ayaklarına savcı gönderip; yaptıklarından pişman olmadıklarını ve terör örgütü üyesi olduklarını beyan ettikleri halde serbest bıraktıran kimdi?

Bunlara da cevap verebilir misiniz arkadaşlar?
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 30 Ağustos 2017, 00:10:06 »
'Demokrat değilim, demokrasiye inanmıyorum. Basın özgürlüğü gereksiz..' düşünmeden söylenen sözler gibi geliyor. krp* Aile himayesinden çıkıp yetişkin olduktan sonra insan hayatının her döneminde hukuk ihtiyaçtır. Cumhuriyet gazetesi geçmişten bugüne tarihinde her iktidar boyunca hakkında dava açılan gazetelerden biridir bu arada.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 00:11:49 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 30 Ağustos 2017, 00:18:17 »
'Demokrat değilim, demokrasiye inanmıyorum. Basın özgürlüğü gereksiz..' düşünmeden söylenen sözler gibi geliyor. krp* Aile himayesinden çıkıp yetişkin olduktan sonra insan hayatının her döneminde hukuk ihtiyaçtır. Cumhuriyet gazetesi geçmişten bugüne tarihinde her iktidar boyunca hakkında dava açılan gazetelerden biridir bu arada.

Kusura bakma 1 yıl önce yazmış olduğun bir iletini okudum da senin de pek demokrasiyi sevdiğin söylenemez.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 30 Ağustos 2017, 00:22:32 »
Demokrasi eğitimli milletler içindir onların bile demokrasisi yahudi lobisi gibi denen birçok şeyle şüpheli.Kaldı ki eğitimsiz bir toplum kendi liderini seçmeye kalkarsa demogoglar ortaya çıkar ve sistemi mafeder.Halkta sadece uyur!Onun yerine sağlam,çalışkan,bilgili ve milliyetçi bir adamın ülkeyi yönetmesi kesinlikle daha iyi.Demokrasi batı propagandasıdır.Arapları demokrasi diye kandırmalarından bunu anladık.Siz Amerika'da demokrasinin olduğunu düşünüyorsanız bir kere orda yanlışsınız.Ayrıca cezalandırmalarda katı ve radikal olmalıyız.Bana göre hapishane sistemi kadar saçma bir sistem yok.Adam hem yatıyor hem de ceza çekiyor.Onun yerine her yerde çalışma kampı kurulmalı ve ücretsiz çalıştırılmalı.Böyle ücretsiz iş gücüyle üretimi katlayarak arttırız böylece temiz insanlarımız hakettiği refahı alır.Ayrıca modern olmalıyız!
Edit:Ayrıca ben görüşlerimi iletmekten çekinmem!Gazetecilerden nefret ediyorum.Bu kaypak topluluk zararlı.Bunlar her türlü pisliği yaparlar ama iş yaptıklarını ödemeye gelince biz ekmeğimiz peşindeyiz diye yalvarırlar.Abuk sabuk magazin programları yaparak ünlü sınıfı yüceltirler.Onlara büyük lakaplar takarlar.Gazeteciler kapitalist piyonlar ve ajanlardır.Bunların hepsi birbiriyle işbirliği içinde hepsi birbirinin çıkarı için çalışıyor.Ortak çıkarları için!
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 00:28:03 Gönderen: mosta13 »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 30 Ağustos 2017, 00:27:18 »
Demokrasi eğitimli milletler içindir onların bile demokrasisi yahudi lobisi gibi denen birçok şeyle şüpheli.Kaldı ki eğitimsiz bir toplum kendi liderini seçmeye kalkarsa demogoglar ortaya çıkar ve sistemi mafeder.Halkta sadece uyur!Onun yerine sağlam,çalışkan,bilgili ve milliyetçi bir adamın ülkeyi yönetmesi kesinlikle daha iyi.Demokrasi batı propagandasıdır.Arapları demokrasi diye kandırmalarından bunu anladık.Siz Amerika'da demokrasinin olduğunu düşünüyorsanız bir kere orda yanlışsınız.Ayrıca cezalandırmalarda katı ve radikal olmalıyız.Bana göre hapishane sistemi kadar saçma bir sistem yok.Adam hem yatıyor hem de ceza çekiyor.Onun yerine her yerde çalışma kampı kurulmalı ve ücretsiz çalıştırılmalı.Böyle ücretsiz iş gücüyle üretimi katlayarak arttırız böylece temiz insanlarımız hakettiği refahı alır.Ayrıca modern olmalıyız!

Modern olmalıyız diyorsun, çalışma kampları kuralım diyorsun xd

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 30 Ağustos 2017, 00:28:52 »
Edite bakmalsını.Ayrıca modern ve sert olmak zorundayız.Yoksa düzen şimdiki gibi bozulur.Çalışma kampı aptal hapishane sisteminden kat be kat iyi.Suçlular vatanına hizmette bulunmuş olacak.

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 30 Ağustos 2017, 00:32:36 »
Her etki kendi tepkisini yaratır. 28 Şubat ve sonrası bunun bir örneğidir. 27 Nisan sonrası bunun bir örneğidir. Pkk'nın palazlanmasını sağlayan olay Diyarbakır Cezaevi işkenceleridir. İşkence istihbarat olarak gereklidir, ancak keyfi yere yapılırsa geri teper. Ayrıca bence yanlış konu üzerinde odaklanıyoruz. Terör propagandasını onlar değil bizler yapıyoruz aslında hiçbirşey yapmayarak. Teröristlerin işçilere, çalışanlara vs. saldırması tesadüf değil. Adamlar da biliyor eğer Güneydoğu'ya yatırım yapılırsa insan kaynaklarından mahrum kalacaklar.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 30 Ağustos 2017, 00:35:01 »
Güneydoğuya yatırım veya İstanbul'a yatırım başka bişey duymadım!Sanki bu ülkenin başka yeri yok onlar için bizi satıyorlar!

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 30 Ağustos 2017, 00:38:57 »
Her türlü pislik derken ne demek istiyorsun. Can Dündar'ın, Erdoğan'ın İçinde silah yok dediği tırların içinde silah olduğunu kanıtladığı, silahların cihatçı örgütlere yollandığını iddaa ettiği gibi şeyler mi?

Hearts of İran

Çevrimdışı Hynkel

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 30 Ağustos 2017, 00:39:17 »
Güneydoğuya yatırım veya İstanbul'a yatırım başka bişey duymadım!Sanki bu ülkenin başka yeri yok onlar için bizi satıyorlar!

Kürtler savaşçı bir ırk değil. Emin ol arkalarında bir işleri olsa o dağ kadrolarının en az yarısı dağa çıkmazdı. Ülkenin batısındaki kürtlerin Pkk'ya katılım oranlarının düşük olması da dediğimi kanıtlar niteliktedir.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Ağustos 2017, 00:53:40 »
Her türlü pislik derken ne demek istiyorsun. Can Dündar'ın, Erdoğan'ın İçinde silah yok dediği tırların içinde silah olduğunu kanıtladığı, silahların cihatçı örgütlere yollandığını iddaa ettiği gibi şeyler mi?
Nasıl kanıtlamış?Kaynak nerde?Gerçek milliyetçi için şuanda tutulacak güçlü bir parti yok.Cihatçılığı 1.dünya savaşında gördük.Modernlik derken işte bunu diyorum.Laik olmayı ve modern görünmeyi.Şu köylü görünüşten tamamen kurtulmalıyız bunu yapan ülkeye her türlü zararı getiren de yobaz takımıdır.
Kürtler savaşçı bir ırk değil. Emin ol arkalarında bir işleri olsa o dağ kadrolarının en az yarısı dağa çıkmazdı. Ülkenin batısındaki kürtlerin Pkk'ya katılım oranlarının düşük olması da dediğimi kanıtlar niteliktedir.
Ne yani anlamadım?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Ağustos 2017, 01:29:10 »
Kusura bakma 1 yıl önce yazmış olduğun bir iletini okudum da senin de pek demokrasiyi sevdiğin söylenemez.

Haklısın kapitalizm eleştirisini zaman zaman yaparım. Bunu herkes zaman zaman yapar.  :)
--------
Bir ülkede vatanseverliği tanımlayan özgür basın, hukuk ve kuvvetler ayrılığıdır. Şimdilik güdümlü basın ve sarı sendika olsun kalkındıktan sonra düzelir şekliyle açıklama olmaz ve olamaz. Hepsi zaman zaman eş değerde ilerleme göstermeli ve ezilmemeli.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 30 Ağustos 2017, 01:42:40 »
Haklısın kapitalizm eleştirisini zaman zaman yaparım. Bunu herkes zaman zaman yapar.  :)
--------
Bir ülkede vatanseverliği tanımlayan özgür basın, hukuk ve kuvvetler ayrılığıdır. Şimdilik güdümlü basın ve sarı sendika olsun kalkındıktan sonra düzelir şekliyle açıklama olmaz ve olamaz. Hepsi zaman zaman eş değerde ilerleme göstermeli ve ezilmemeli.
Vatanseverlikle özgür basının hukuk ve kuvvetler ayrılığının ne alakası var?Bence hiçbir alakası yok!Kapitalist sistemin etkisi sizinde üzerinizde.Vatanseverlik tanımınıza çok yazık.Vatanseverlik vatanın çıkarını düşünmektir.Sizin dediğiniz gibi özgür basın zırvalığı değil özgür basıncı olunca vatansever olunmuyor bu nasıl bir görüştür.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 30 Ağustos 2017, 01:47:23 »
Nasıl kanıtlamış?Kaynak nerde?Gerçek milliyetçi için şuanda tutulacak güçlü bir parti yok.Cihatçılığı 1.dünya savaşında gördük.Modernlik derken işte bunu diyorum.Laik olmayı ve modern görünmeyi.Şu köylü görünüşten tamamen kurtulmalıyız bunu yapan ülkeye her türlü zararı getiren de yobaz takımıdır.

abi adam kanıtlamasa devlet sırrını açığa çıkarmaktan neden 10 yıl 10 ay hapis yesin :D

Hearts of İran

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Ağustos 2017, 02:01:45 »
Bu dediğin olay devlet politikasıdır.Doğru olabilir yanlış olabilir.Bir Amerikan gazetesi aynı olayı yapmamakta.Mesela SDG'ye silah verilmesi.Dışarıda görünüşümüz hem ekonomiyi hem diplomasiyi etkiliyor.Eğer "Türkiye cihatçıları destekliyor !" diye bir haber yaparsan dış basın bunu bir güzel kullanır.

Sendikalar işçinin hakkını savunmalı bu konuya katılıyorum ve buna ek olarak siyasallaşmaması gerek bu kurumların.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #62 : 30 Ağustos 2017, 02:05:53 »
Onu seçen halk silah zoruyla seçti. Nerden biliyorsun sallama diyeceksin, benim babam ayda en az 1 kere doğuya gidiyor işi gereği ve oranın halkı seçimlerde özgürce oy kullanamadıklarını (özellikle köylerde) silah zoruyla HDP'ye oy verdiklerini dile getiriyormuş.Şimdi böyle olayları duyunca demirtaşın halkın oyuyla geldiğini duymak benim canımı sıkıyor. Bu da o hapse atılamaz dediğin demirtaşın 2.versiyonu şerefsiz terör örgütüne sırtını yaslamaktan gurur duyuyormuş. Gelde bunu hapse atma
Urfada yaşıyorum doğup büyüdüğümden beri köyleri bilemem ama ne merkezde ne ileçelerde böyle birşey yok. Uydurmayın böyle şeyler

Bu konuda haklısın tatile kuşadasına gittim uzun süreden sonra batıya gittim ve yol üzerinde izmiride gezdim ve ciddi anlamda ülkenin batısına yapılan yatırımlar doğuya yapılan yatırımlarla kıyaslanamaz bile. Cidden güzel yatırımlar olsa hiçkimse katılmaz pkkya
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 02:11:34 Gönderen: Paytak »

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Ağustos 2017, 02:31:31 »
Urfa'da o kadar çok değiller.Antep gibi belli yerlere az sayıda yerleşmiş durumdalar.Daha doğu illerde olma imkanı bulunmakta.

Ben Manisa'da yaşıyorum doğuda ve karadeniz bölgesinde gördüğüm yatırımlar burada yok.Altyapı çok kötü.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 02:33:38 Gönderen: Noman Man »
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Ağustos 2017, 02:36:23 »
Vatanseverlikle özgür basının hukuk ve kuvvetler ayrılığının ne alakası var?Bence hiçbir alakası yok!Kapitalist sistemin etkisi sizinde üzerinizde.Vatanseverlik tanımınıza çok yazık.Vatanseverlik vatanın çıkarını düşünmektir.Sizin dediğiniz gibi özgür basın zırvalığı değil özgür basıncı olunca vatansever olunmuyor bu nasıl bir görüştür.

Peki nasıl alakası yok?  :) Dünya üzerinde eskiden olan ve yeni iç savaşları bildiğini düşünüyorum. Vatanseverlik çatışmaya ve hukuksuzluğa yer vermeyecek şekilde bir olabilme aklıdır bence, illa Hitler veyahut Voroşilov olmaya gerek yok. Dünyada tarihte büyük savaşlar sonucunda basının 4. kuvvet olduğu vurgulanmıştır. Kapitalist sistem ise uzun bir teorik ve pratik tartışma gerektirir..

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Ağustos 2017, 08:10:14 »
Peki nasıl alakası yok?  :) Dünya üzerinde eskiden olan ve yeni iç savaşları bildiğini düşünüyorum. Vatanseverlik çatışmaya ve hukuksuzluğa yer vermeyecek şekilde bir olabilme aklıdır bence, illa Hitler veyahut Voroşilov olmaya gerek yok. Dünyada tarihte büyük savaşlar sonucunda basının 4. kuvvet olduğu vurgulanmıştır. Kapitalist sistem ise uzun bir teorik ve pratik tartışma gerektirir..
Basın 4. kuvvet ise bu daha tehlikeli değilmi ? Devletin yanında olmayan güç...  Amerikayalıya Irak savaşında Irakın başında kim vardı dersen bilmiyoruz veyahut putin vardı falan derler. Türk insanı neden bu kadar politik olmak zorunda ekmeğini yiyiyorsun işte devlette başka ülkelerin iç işlerine karışarak daha fazla ekmek getirmeye çalışıyor neden karşı çıkarsın. Muhtemelen Amerikalılarda bu kadar bilgi biliyordur ama onlar görmezden geliyorlar devletin yaptığı emperyalist işleri çünkü biliyorlarki kendileri bu sayede rahat yaşayabiliyorlar. Amerikan fabrikalarına petrol gelmese nasıl işleyecek bu fabrikalar kendileri işsiz kalmayacakmı. Aynı şeyi isviçredeki bir insanda yapıyor bu bankalardaki paralar nerden geliyor diyen yok. Bu kadar politik olmasak ne güzel olacak kendi işine baksa herkez, aslında zeki bir milletiz ama kafamızı ilime, irfana birşeyler üretmeye vermemiz gerekiyor.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 08:41:05 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 30 Ağustos 2017, 08:37:43 »
Abiii. Son bolumü izlemedim yaa. Neden spoiler verdin. :(

Hearts of İran

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 30 Ağustos 2017, 08:47:51 »
Pardon canıms yha kıyamam    asg*

Çevrimdışı mami2003

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Ejder Yalçın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 30 Ağustos 2017, 09:49:54 »
Urfada yaşıyorum doğup büyüdüğümden beri köyleri bilemem ama ne merkezde ne ileçelerde böyle birşey yok. Uydurmayın böyle şeyler

Bu konuda haklısın tatile kuşadasına gittim uzun süreden sonra batıya gittim ve yol üzerinde izmiride gezdim ve ciddi anlamda ülkenin batısına yapılan yatırımlar doğuya yapılan yatırımlarla kıyaslanamaz bile. Cidden güzel yatırımlar olsa hiçkimse katılmaz pkkya
Urfa'dan bahseden kim ? Ki urfa da da arkadaşın dediği gibi çok yoklar zaten. Sen git van başkaleye git yüksekovaya,şemdinli,dağlıca,çukurca,siloppi,cizre...oralara bak bakalım varlar mı yoklar mı ?
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 09:52:02 Gönderen: mami2003 »

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 30 Ağustos 2017, 12:28:26 »
Her ne olursa olsun basın devlete sadık olmalı basın kimmiş ki devlet sırrını deşifre edermiş.Tekrar söyleyeyim vatanseverlik vatanın çıkarlarını herşeyin üstünde tutmaktır.Sizin basıncı mantığınıza göre eskiden kimse vatansever değildi.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 30 Ağustos 2017, 13:14:40 »
Basın devletin yanında yer almaz, basın kimsenin peşinde dğeildir, basın gerçeğin peşindedir. En azından ilkesel olarak bu böyledir. Bazı gazeteciler yoz diye tümden bir kurumu kapatmak, yasaklamak yolunu seçecek isek, en başta politikayı ve siyasi kurumları kapatmamız gerek. Neden çünkü hepsi yoz. Peki yozlaştıklarını kabul ediyorlar mı? Asla.

Bu dediğin olay devlet politikasıdır.Doğru olabilir yanlış olabilir.Bir Amerikan gazetesi aynı olayı yapmamakta.Mesela SDG'ye silah verilmesi.Dışarıda görünüşümüz hem ekonomiyi hem diplomasiyi etkiliyor.Eğer "Türkiye cihatçıları destekliyor !" diye bir haber yaparsan dış basın bunu bir güzel kullanır.

Sendikalar işçinin hakkını savunmalı bu konuya katılıyorum ve buna ek olarak siyasallaşmaması gerek bu kurumların.

http://amerikabulteni.com/2017/03/25/her-iyi-niyetli-hukumetin-gercek-dostu-ona-hasim-bir-medya/

http://amerikabulteni.com/2015/09/25/gazeteci-kimdir-buna-kim-karar-verir/

http://amerikabulteni.com/2015/09/03/gazeteci-kime-calisir/

http://amerikabulteni.com/2015/02/10/gazeteci-devlet-bekcisidir/

http://amerikabulteni.com/2014/12/04/sorumlu-ve-vatansever-gazeteciligin-parlak-bir-ornegi-kuzey-kore-medyasi/

http://amerikabulteni.com/2014/05/05/ozgur-medya-ulusal-guvenlige-tehdit-degil-sigortadir/

Öncelikle şu yukarıda verdiğim yazıları sindire sindire okuyun. Sizlere ABD'de gazetecilerin ortaya çıkardığı skandalları, yozlaşmışlıkları saysan aklınız durur. ABD'de bile bunları yapan gazeteciler baskıya maruz kaldı ama neticede tarih onları haklı çıkardı. Devlet aygıtı kendini düzeltti ya da düzeltmeye çalıştı. ABD'de bugün halka karşı sorumluluğunu bilen bir devlet varsa bu gazeteciler sayesindedir. Vietnam Savaşı'ndan Watergate'e, Irak Savaşı'ndan Wikileaks'e kadar sayısız olayda gazeteciler toplum ve devlet için ne kadar faydalı bir meslek icra ettiklerini kanıtladılar. Onlar olmadan politikacıları yozlaşmaktan alıkoyacak bir şey yok. Vücudun antikor üretmesi gibi bir işlevleri var devlet ve toplum hayatında. Sizin istediğiniz Kuzey Kore tipi vatansever gazetecilikse verdiğim yazılarda onun da örneği var, okuyun.

Nasıl kanıtlamış?
Anlatayım nasıl kanıtladığını. Can Dündar bu haberi yaptığında onlar silah değil gıda ve tıbbi malzeme diye savunma yapıldı. Daha sonra silahların açık görüntüleri yayınlanınca mecburen silah olduğu kabul edildi fakat zamanın başbakanı tarafından "Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyor" diyerek başka bir savunma yapıldı. Madem Türkmenlere gidiyor peki ne diye alakasız, IŞİD kontrolündeki bir sınır kapısından gönderiliyor sorusu ise asla cevaplanmadı. Tırların IŞİD'e gittiği kabul edilmedi fakat Can Dündar devlet sırrını ifşadan dolayı vatan haini ilan edildi.

Şimdi bu şerefsiz basın olmasaydı devletin bu sorumsuz, kime hizmet ettiği belli olmayan bu eylemlerinden halkı haberi olmayacak, halk kendi seçtiği hükümeti sorgulayamayacaktı. ABD'de gazeteciler Vietnam'ı, Irak'ı sorgulamayaıp altını kazmasa bu savaşların aslında kime hizmet ettiği gerçeği ortaya çıkamayacaktı. ABD'li gazeteciler de zamanında "ulusumuz zor zamanlardan geçerken neler karıştırıyorsunuz" denerek vatan haini ilan edilmişti. ABD'nin sayısız savaş suçu, uluslarası hak ihlalleri vs bizzat ABD'li gazeteciler tarafından ortaya çıkartıldı. Bugün bunları bilip kahrolası ABD diyebiliyorsanız yine o gazeteciler sayesinde diyebiliyorsunuz.

O şikayetçi olduğunuz Kürt koridorunun oluşmasında bizzat hükümetin hangi hamlelerinin etkili olduğunu sorgulamayın, bunları yazıp sorgulayanları da vatan haini ilan edin. Arada Wikipedia'yı falan da yasaklayın. Bu işin sonu bizzat hükümet sponsorluğunda ABD destekli bağımsız bir Kürt devletine giderken siz sakın ola bunları ihmal etmeyin. Sonra tabi çalışma kampları kurup üretimi de kat kat artırırsınız pek tabi.

-----------------
Lan oğlum bu millet gerçekten rahatsız ya. Nasıl bir eğitim sistemi lan bu isyan etmemek elde değil. Bunları gördükçe çocuğunu bu eğitim sistemine emanet etmeye korkar insan.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:05:37 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #71 : 30 Ağustos 2017, 13:44:06 »
Annibal'e katılıyorum, basın gerçekleri ortaya çıkarmalıdır. Gerçek gazeteciler devletlerin değil insanlığın çıkarlarına hizmet eder.
ABD'de SDG terör örgütü değildir gazetecilerde böyle görmez, onlara göre kendilerine kimlik dahi vermeyen Suriye Arap Cumhuriyeti'ne ayaklanılması gayet doğaldır. @Noman Man.
@Paytak maalesef "İstanbul ve Diğer 80 İl" sözü devletin yatırımlarını kıyaslamaya yeter. İstanbul'un her köşesinde son teknoloji ulaşım araçları var, ya diğer batı illerinde? Veya doğu? Bu hükümetin yanlışıdır.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 30 Ağustos 2017, 13:56:10 »
3 milyon küsür mülteci alınmış ve türklerin parası olan 25 milyar doların korkak araplara harcanmasını doğru bulduğumuzu mu sanıyorsun?Biz arapçılara da karşıyız.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:04:16 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #73 : 30 Ağustos 2017, 14:03:43 »
Arkadaşlar tartışma çizgisini lütfen siyasete çekmeyelim özellikle günümüz dünyası siyasetine.
Özgür Basın, Denetimli Basın, Devletçi Basın. Bu üçünden hangisi olmalı bunu tartışalım. Benim ve (yazılarına bakılırsa) Annibal'in oyu Özgür Basına. Noman Denetimli, mosta Devletçi Basını savunuyor gibi görünüyor.

Not: Hükümet destekçisi veya karşıtı olmak bir siyasi hürriyettir kimse birbirini bu konuda taciz etmemelidir. Mesajlar bu doğrultuda düzenlenmiştir.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 30 Ağustos 2017, 14:13:05 »
O zaman benim oyum denetimli basına. Basının ekmeğini yediği , üzerinde yaşadığı bir ülkeye karşı ihanet içinde olması ise çok kötü bir durum. Özgür olacak diye her türlü şeyi yapmasına izin verecek değiliz. Özgürlük, hürriyet, demokrasi gibi kavramlar Fransız İhtilalinden beri insanların zihnini yıkamak ve insanları kandırmak için kullanılıyor. Bu konularda da gözümüz açık olmalı.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 14:44:24 Gönderen: alemdar1227 »

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 30 Ağustos 2017, 15:42:39 »
Benim üye olduğum yabancı sitelerde (AGEOD,Matrix, John Tiller vs..) en çok beğendiğim yaşı daha olgun veyahut eşdeğer yaşta üyelerle zaman zaman sohbettir. Maksat hem oyun oynamak hem de yapımcı ve oyuncularla zaman zaman kişisel sohbet önemlidir. Annibal'ın çok içtenlikle ifade etmesine karşın bu konular belli yaş aldıktan sonra anlaşılacak bana göre maalesef. Çok güzel üşenmeden yazmış kendisini tebrik ederim. Maalesef bende çocuk konusunda ve bu eğitim sisteminde çok kötümserim. Gazetecilik mesleğini yıllar evvel bir süre yaptığımdan dolayı oyumu 'unrestricted' gazetecilik olarak kullanıyorum.  tbrk*

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Ağustos 2017, 15:53:14 »
Anket eklenmiştir.

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 30 Ağustos 2017, 16:03:32 »
Arkadaşlar şuanki hükümete göre değerlendirmeyin olayı.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 30 Ağustos 2017, 16:04:42 »
Arkadaşlar şuanki hükümete göre değerlendirmeyin olayı.

Komünist rejim gelse dahi, özgür basın isterim.

Hearts of İran

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 30 Ağustos 2017, 16:10:53 »
Sizin anlayışınıza göre özgür basın herşeyden önemli.Mesela fetö terör örgütün birçok basın kurumu vardı bunun size göre kapatılması yanlış ne de olsa siz özgür basıncısınız ve bunlar her türlü terör propagandasını yapabilirler.Ama devlet bişey dediğinde siz özgür basın uğruna vatan hainliğini yoksaymaya çalışırsınız.Böyle olmayan üstüne alınmasın.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 30 Ağustos 2017, 16:14:40 »
Devletin resmi tezleri dışındaki her tezin ülkeye ihanet sayılması geri kalmış toplum işidir. Şu an Türkiye'de olan biten budur.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 30 Ağustos 2017, 16:16:50 »
Özgür basın da yabancı ülkelerin ajan gazetecilik şirketleri dahi olabilir.SSCB bu yüzden çöktü.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 30 Ağustos 2017, 16:20:29 »
Bence belli kısımlarda kısıtlama olmalı.Hükümeti eleştirebilmeli ama terör propagandası yapmamalı veya ülke çıkarlarına ters davranmamalı.
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 30 Ağustos 2017, 17:23:42 »
Neden Avrupanın düzeyine birden ulaşamayacağımızı anlamıyorsunuz ? Büyü yaparakmı o seviyeye ulaşacağız öncelikle çalışmamız gerek sanayi devriminin başlagıcında avrupayı hatırlayın çocuk işçiler ve karın tokluğuna çalışan insanlar ile avrupa zenginleşti ardından sömürgeleşme ile beraber kendi milleti rahata kavuştu ve diğer milletleri çalıştırmaya başladılar. Siz ise istiyorsunuzki bu aşamaları yaşamadan refah sahibi bir millet olalım. Sermaye nereden gelecek peki ? Basın özgürlüğü için, sanat için bilim için herşey için gereken tek şey para. Şu anda elimizde yok ve olana kadarda hak etmiyoruz bunları. Yalnızca ona odaklanmalıyız.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #84 : 30 Ağustos 2017, 17:37:04 »
Neden Avrupanın düzeyine birden ulaşamayacağımızı anlamıyorsunuz ? Büyü yaparakmı o seviyeye ulaşacağız öncelikle çalışmamız gerek sanayi devriminin başlagıcında avrupayı hatırlayın çocuk işçiler ve karın tokluğuna çalışan insanlar ile avrupa zenginleşti ardından sömürgeleşme ile beraber kendi milleti rahata kavuştu ve diğer milletleri çalıştırmaya başladılar. Siz ise istiyorsunuzki bu aşamaları yaşamadan refah sahibi bir millet olalım. Sermaye nereden gelecek peki ? Basın özgürlüğü için, sanat için bilim için herşey için gereken tek şey para. Şu anda elimizde yok ve olana kadarda hak etmiyoruz bunları. Yalnızca ona odaklanmalıyız.
Özet:Avrupa gibi insanları köleleştirip iki yüzlü Emparyalistler olmak Muasır Medeniyet Seviyesidir.

Edit:İmla.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 17:43:28 Gönderen: Sultan Ahmet »

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 30 Ağustos 2017, 17:40:19 »
Konuda garip bir 'ekmeğini yediği' fetişi var, devlet size ekmek veriyor sizde o ekmeği yediğinizi mi sanıyorsunuz ? Babasının dükkanında bütün gün lak lak edip çay içmekten başka bir şey yapmayanların 'devletin verdiği ekmek' diye zırvalaması komik.

Özgür basın da yabancı ülkelerin ajan gazetecilik şirketleri dahi olabilir.SSCB bu yüzden çöktü.

Ekonomik gerçekler ortadayken SSCB'nin çöküşünü 'özgür basın'a dayamak saçma.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 30 Ağustos 2017, 17:45:55 »
Devletten ekmeği bedava yemiyorsunuz o konuda katılıyorum çalışıyorsunuz ki yiyorsunuz.Yani bunda devleti övmeniz gereksiz.Ayrıca kaynak nasıl gelicek bu soru için hapishane yerine çalışma kampının kurulması,eldeki mültecilere yardımın kesilmesi ve onların çalıştırılması var en basitinden.Mültecilere 25 milyar doları geçik paralar harcandı.Diğer başka ülkelere olan yardım parasıda kesilmeli.İçte ülkesini ileriye götürmek isteyen adam parasını dışardaki ülkelerde yardım diye çar çur etmez.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 30 Ağustos 2017, 17:51:35 »
Suriyelilerin hali ortada. BAşlarında bir devlet yok ve çoğu da fakir ve kötü bir halde yaşıyorlar. 25 milyar doları geçik para da tamamen devletin hazinesinden çıkmaıştır. Stk'ların yardımları da dahildir. Ama bence yine de haklısın. Türkiye gibi bir ülke için 25 milyar dolar çok önemli bir para ve daha faydalı yere harcanabilirdi. Ayrıca çalışma kampları bence de mantıklı. Hem suç işleyecekler hem de hapishanelerde yatacaklar olmaz öyle şey. Hem çalışma kampı ekonomik olarak da menfaat sağladı için uygulanması gereklidir de.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 30 Ağustos 2017, 17:55:00 »
Mülteciler, bizi cidden sıkıntılı bir duruma soktu.Bu romantik Müslüman gözlüğünü çıkartmalıyız, herkesi alalım derken olan oldu.Bu 3 milyon mültecinin gideceklerini sanmıyorum ,Körfez Savaşı sonrası alınan mültecilerin ne yaptıkları ortada.Bu mülteciler hem ekonomi hem de istikrar alanında sorun.Avrupalı ülkeler en ince ayrıntısına kadar seçip kaliteli kesimi alırken bize çapulcu kısmı kaldı.
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #89 : 30 Ağustos 2017, 18:06:39 »
Bu romantik Müslüman gözlüğünü çıkartmalıyız,
Ve Materyalist Protestan gözlüğünü takmalıyız  :wry:

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 30 Ağustos 2017, 18:08:34 »
Artık acımasız ve pragmatist olmak zorundayız yoksa herkes böyle fakir ve pahalı bir yaşama alışsın.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 30 Ağustos 2017, 18:11:40 »
Günümüzde çin nufusu sayesinde bu halde değilmi belki mültecilerde ucuz iş gücü sağlar ? Zira ülkedeki okumuş insan sayısı her geçen gün artıyor ama onları istihdam etmek için onların altında çalışacak işçi gerek okumuşlar iş beğenmediğinden ötürü işsizlik artıyor onların beğenmediği işlere suriyeliler gelse okumuş insanlarada yeni istihdamlar açılır. Mesela her fabrikaya 3 mühendis gerekiyor diyelim ama öncelikle fabrikada çalışacak işçi lazımki  mühendis de lazım olsun olsun.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 18:15:14 Gönderen: jBEY »

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Ağustos 2017, 18:15:03 »
Artık acımasız ve pragmatist olmak zorundayız

https://www.youtube.com/v/wcz4u3Lv9ko&fs=1&wmode=transparent

;D

ister kabul edin ister etmeyin, ülke olarak üzerimizde bir yük olduğu, bir görev olduğu gerçeği var. Bence realist olalım. Bu gerçeği görüp kaderin bize biçtiği rolü yeniden almak için etik yollardan hareket etmemiz lazım. Soğan ekmek yiyecek ama onlar gibi olmayacağız.

Doğuştan gelen insani haklar, etik, bu maddelerin üzeri karalandığı an daha hızlı düşeriz. Böyle öneriler sizlere hiç yakışmıyor arkadaşlar.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #93 : 30 Ağustos 2017, 18:18:14 »
Bence çok yakışıyor. :fpalm:

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 30 Ağustos 2017, 18:20:44 »
Artık halkımız başkasına yardım yüzünden ezilmekten bıktı.O 30 milyar küsür dolarla neler yapardık öyle.Üstelik bu sadece Suriyelilere harcanan para birçok afrika ülkesine Filistin gibi ülkelerede yardım yapılıyor.Etiklik yardım insaniyet gibi zırvalarla milletimiz uyutulmuş.Madem bunlara değer veriyorsun gidip ekmeğinin bir parçasınıda sen vericeksin öyle yardım edelim demekle olmuyor.Ve neden daha fazla kazanmıyorum asgari maaş neden artmıyor diye şikayet etmeyeceksin.Al sana en dürüst yol.Burdaki etiklik ve yardım yancısı arkadaşlarıda suriyeli kardeşlerine yardıma çağırıyorum.Dünyanın en güçlü ülkesi Amerika bile mültecileri istemiyor.Bölgesel güç Türkiye istiyorsa bedelini de öder şikayet etmeye hakkı yok madem.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 30 Ağustos 2017, 18:24:34 »
Suriyeli mülteciler konusunda haklısın. Ülkemize zarardan başka bir şey getirmediler. Kendi halkımızı doyurmak varken pislik, çoluğa çocuğa bakan Arapları doyuruyoruz.

Hearts of İran

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 30 Ağustos 2017, 18:29:54 »
...O 30 milyar küsür dolarla neler yapardık öyle...

Şikayet etmiyorum, eleştirdiğim konular farklı olduğu için buraya yazmıyorum.

Ayrıca yapılan iyiliklerin ortaya serilmemesi gereken bir medeniyettin çocukları olduğumuz için neler yaptığımı ya da yaptığımızı söylemek de olmaz.

Hepiniz tarihle ilgili kişilersiniz. Osmanlı iskan politikaları/tarihi okuyun, bu coğrafyanın sürekli göç aldığını göreceksiniz. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor.

ABD güçlü ama istemiyor = bu doğru bir hareket mantığı yanlış. X veya Y'ler yapıyor, o zaman ben de yaparım. Biz böyle değiliz.

Fark yoksa bayrağın, kültürün farklı olmasına ne gerek var? Senin farkın ne bunu bir sorgula. Ayrıca bu medeniyetin isar ve infak diye iki kavramı var. Dün vardı, bugün de var, yarın da var olacak. Kıyamete kadar birileri kardeşlerinin dertleri ile dertlenecek, yemeyecek yedirecek, içmeyecek içirecek.

Suriyeli mülteciler konusunda haklısın. Ülkemize zarardan başka bir şey getirmediler. Kendi halkımızı doyurmak varken pislik, çoluğa çocuğa bakan Arapları doyuruyoruz.

Bu da yanlış. Plajdaki birkaç çakal, sokak arasındaki birkaç yancıyı görüp koca bir mazlum topluluğuna etiket yapıştırmamak lazım.

Aynı şeyi daha da bireyselleştirip bir empati yapın. Allah muhafaza, ya aynı şey başımıza gelse, tarihi-dini-hatta ırki açıdan kardeş sayılabilecek bir kişi ya da kişiler kapını çalıp senden iaşe dilense ne yapardın? Evine almayabilirdin ama onlara yol gösterir, ceplerine bir şeyler koyar belli bir hayat ihtiyacı için de yiyecek sağlardın diye düşünüyorum Agnostik.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 18:31:25 Gönderen: Bumin »

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 30 Ağustos 2017, 18:52:51 »
Yani enayi millet olup insaniyet gibi duygusal kavramlar uğrunda hareket etmek bizim kültürümüzdür diyip geçelim mi?Osmanlı'nın kültürü oydu Osmanlı yıkıldı hoşgörülü olmasına rağmen kimse Türkler dışında hiçbir millet Osmanlı'yı önemsemedi bile.Direkt bağımsızlığını ilan ettiler.Sizin dediğinze göre çok zayıf bir milletimiz var.Devlet iyilikle yönetilmez çıkarlarla yönetilir.Ben şikayet ediyorum kardeşim fiyatlar bu kadar pahalı olmamalı daha çok kazanmalıyız diye evet ben şikayet ediyorum akıllı olan herkes eder.Saf enayi koyunlar gibi halime şükretmeyi seçmek yerine daha fazlası için savaşmayı istiyorum.Ayrıca daha demin de söylediğim gibi suriyeli kardeşlerini düşünenlerin suriyeliye yardım etmesi gerekirse evini açması maaşından pay ayırması icap eder.Biz bunu istemiyoruz ama 80 milyondan herkesin parası kesiliyor onun yerine isteyenlerin daha çok kesilsin o zaman tamam.Empatiyle hareket edeceksek 1 adım dahi atamayız.Hiç bir güçlü karar alamayız çünkü her karar mutlaka bir tarafı olumsuz etkiler.Ona şöyle olur buna şöyle olur diye zayıfça empati yaparsak siz büyümeyi unutun Türkiye 2.sınıf ülke olarak kalır.

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 30 Ağustos 2017, 19:07:08 »
Biz bunu istemiyoruz ama 80 milyondan herkesin parası kesiliyor onun yerine isteyenlerin daha çok kesilsin o zaman tamam.

Doğru diyorsun, bu tür inceliklerle yapılması lazım. Kendi halkını rahatsız etmeden bu işin üstesinden gelinebilir ya da en az zararla nasıl yapılır. Tabi devlet yönetmediğimiz için bazı dinamikleri de bilmiyoruz. Belkide gerçekten en az zarar verecek şekilde atlatıyoruz belki de gerçekten rezil durumdayız. Ama öyle veya böyle üzerimize düşeni yapıyoruz. Umarım senin de memnun olacağın kararlar alınır.

+

Ayrıca agresif dil hoş değil, yazdığın kelimeler hakarete kayıyor. Ben Paradox kurulmadan önce de buradaydım, kurulmasına vesile olanlardan birisiyim. Benim bildiğim Paradoxfan, üyeleri ile örnek teşkil eden bir yer. O yüzden kullandığımız dile, mesajlarımıza da dikkat edelim.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 30 Ağustos 2017, 19:17:00 »
Afrika ile ne kadar iş yapacaksınız ? Bizim mallarımızı alıyorlar mı ? Filistin'in Kıbrıs savaşında nasıl davrandığını hatırlıyor musunuz ? Böyle toz pembe dünyalarda yaşamaya devam edin.Kader insana şans vermez insan şansını kendi yaratır.Eğer çalışmazsanız bir lokantada güzel bir biftek yiyeceğinize sokakta ekmek ve soğan yersiniz.Kısacası devletlerin ebedi dostları ve düşmanları yoktur.Önemli olan devletin çıkarlarıdır.Biz Müslümanız, Müslümanlarla ebedi dostuz dersen önce 1.Dünya Savaşında sonra günümüzün dünyasında seni Batılı devletlere satarlar.Kısacası hükumet ,ülkenin çıkarlarını düşünmeli.
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Bumin

• Yönetici
  • *
  • Kurt kocadı...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 30 Ağustos 2017, 19:26:30 »
Atladığınız bir husus var, doğru olan bu olduğu için yapılıyor. Düşene yardım etmek bizim genlerimizde var. X neder, Y dostumuz, C ileride işimize yarardan ziyade anlatabiliyor muyum?

Bir bifteğe, insanlık değerlerinizi takas etmeyin. Ne arzu ettiğinizi çok iyi anlayabiliyorum ancak izah şekliniz çok ama çok yakışıksız ve üzücü.

Siz parmakla gösterilen, her yönden üstün bir medeniyet istiyorsunuz, hem kendi halkı kalkınmış hem mazlumlara el uzatılmış. Ancak şu an Kanuni ya da Yavuz devrinde değiliz, sizin de talihiniz bügünlermiş  :) ne demiş büyükler sabrın sonu selamet. Yukarıda yazdığım gibi umarım sizlerin de gönlünün olacağı, herkesin %100 olmasa da mutlu olduğu günleri görürüz.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #101 : 30 Ağustos 2017, 19:28:06 »
Başlığın amacı tarihin çarpıtılmasının tartışılması idi ancak Türkiye Cumhuriyeti Hükümet Siyasetini tartışmaya kaydı. Bu konu açık oldukça üyeler arasında kırgınlık ve siyasi nedenlerden ötürü ağır tartışmalar başlayacak. Forum Kurallarımıza göre siyaset yasaktır bu nedenden ötürü konuyu kilitliyorum.
Tarihle ilgili tartışma ve paylaşım başlıklarına her zaman kapımız açık, bu tür konuları bekliyoruz.

Hayırlı bayramlar.