Gönderen Konu: Yüksek Lisans  (Okunma sayısı 912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüksek Lisans
« Yanıtla #20 : 20 Ağustos 2017, 21:25:28 »
Hayır. Marmarada mülakata girmeye hak kazandığım halde çağrılmamıştım. Kendi okulumda Bilecik Üniversitesinde kazandım. Gazi ile Uludağa da başvurmuştum. Gaziye kayıt tarihi ile çakıştığı için sınava girmicem ama Uludağı belki denerim.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2017, 21:26:59 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Ağustos 2017, 21:30:19 »
Bu yüksek lisans işinde torpil var diyorlar doğru mu? Ben de ilerde yüksek lisans düşünüyorumda torpil varsa işimiz zor. Sizin bu komnu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Ağustos 2017, 22:04:57 »
Kesinlikle torpil var. Torpilin birinci önceliği her hoca kendi tanıdığı öğrenci ile çalışmak istediğinden öncelikle üniversiteler kendi öğrencilerini almaya çalışıyolar. Tabi bunu Marmara gibi abartılı boyutlara getirenler var. Bu torpil olayı yüzündne kaç tane mülakat iptal edildi. Torpile takılmamak için eksiksiz bilim sınavı cevap kağıdı vermek ve yüksek ales ve yds puanı yapmak gerekiyor.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Ağustos 2017, 22:17:44 »
Peki mesela Boğaziçi matematikten mezun olup orada akademisyen hoca olmak için ne kadar torpile ihtiyacımız var? Benim hiç torpilim olmasa üniversitede hoca olma şansım ne kadar?
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2017, 22:19:24 Gönderen: alemdar1227 »
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 20 Ağustos 2017, 22:21:48 »
Boğaziçi kendi üniversiten ise orada kalma şansın daha yüksek olur. Genelde hocalar kendi öğrencilerini referans olarak alabiliyor. Başka üniversitelerden de mezun olup girenlerde tabi oluyor.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2017, 13:32:41 Gönderen: Erich von Manstein »

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Europa Turk

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Ağustos 2017, 01:57:27 »
Başarılar hayırlı olsun  :P
Roma İmparatorluğu

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Ağustos 2017, 07:47:10 »
Hocam bu tarih bölümünün akedemisyenlik dışında iş imkanı yok galiba, varmı ?

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #27 : 21 Ağustos 2017, 11:39:25 »
Tarihsel oyun şirketlerine danışmanlık hizmeti de verilebilir fakat bu Türkiye'de son derece kısıtlı.
Türkiye ve ABD gibi ülkelerde tarih üzerine meslek bulunabileceğini düşünmüyorum. Hayat şartlarının üst seviye olduğu Finlandiya, Norveç, İsveç gibi ülkelerde ve halkını hipnotize eden Kuzey Kore, Vietnam, Tayland gibi ülkelerde bu meslekler rağbet görebilir.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 22 Ağustos 2017, 18:48:01 »
Başarılar hayırlı olsun  :P

Teşekkürler 😊

Çok fazla iş imkanı yok. Akademisyenlik, özel yada devlette öğretmenlik gibi imkanlar var. Öğretmenlik için uğraşıcaksan kpss ve adaletsiz alım gibi garabetler söz konusu bulunuyor. Ayrıca bütün lisans mezunları gibi memuriyet de arayabilirsin. Uzun lafın kısası sözel bölümlerde rekabet çok yüksek seviyede bulunuyor. Akademik kariyer daha mantıklı hale geldi.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2017, 02:24:59 Gönderen: Erich von Manstein »

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Europa Turk

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 23 Ağustos 2017, 02:18:24 »
Konu tutuyor 5 sayfa ileti olursa sabitlerim  ;D
Roma İmparatorluğu

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 23 Ağustos 2017, 02:26:25 »
Konu tutuyor 5 sayfa ileti olursa sabitlerim  ;D

5 sayfayı bulması bence zor ama bu tarz kişisel gelişim ile ilgili konuların forumda daha çok yer alması gerektiğini de düşünüyorum.

B.H.Liddell Hart