Gönderen Konu: Retinues hakkında yardım  (Okunma sayısı 313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tyrkoglu

• Azab
  • *
  • Mönge Tengriyin Küçüdür
    • Profili Görüntüle
Retinues hakkında yardım
« : 07 Haziran 2017, 12:20:02 »
Merhaba arkadaşlar. Charlemagne senaryosunda oğuzlar ile oynuyorum, oyundaki adı yabgu falandı heralde. Neyse 1029 yılına kadar cok güzel geldim. Prestiji 50000den yukarı çıkardım. Ama yeni gelen kağan prestij açısından berbat, sağ üstteki prestij açıklamasına geliyorum herşey yeşil, olumlu yani, ama en altta aylık - 47 veren retinues adında birşey var, nedir bu, nasıl kaldırırım?

Bu arada kagan öldü yerine gelen oğlunda da aynı problem var. Ayda - 42,7 retinues yiyorum. 16 k horde ordum var. Onla alakası olabilr mi?

Çevrimdışı Tyrkoglu

• Azab
  • *
  • Mönge Tengriyin Küçüdür
    • Profili Görüntüle
Ynt: Retinues hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2017, 19:16:18 »
Up. Beyler bi yardımcı olsanız

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2017, 03:26:31 »
Şimdiye kadar çoktan çözmüşsündğr ama o retinues galiba topraklarında bulunan yağmacılar. Onlar oldukça eksi bonus yiyorsun.

Neredeyse bir hafta boyunca kimsenin cevaplamaması da garip. Forumun ck2 bölümü ölü galiba.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2017, 19:42:35 »
Açılın 3 aydır  cevabı bulmaya çalışan cahil insanlar  :fpalm: ;

Göçebelere özgü olarak prestij karşılığında paralı asker alabilrsin bu askerleri alıren yüklü miktar prestij gider her ay sonundada para ödemek yerine düşük bir miktar prestij gitmeye devam eder.