Gönderen Konu: CK2 - Yeni DLC ve 2.8 Yamasından Bilgiler  (Okunma sayısı 1718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
CK2 - Yeni DLC ve 2.8 Yamasından Bilgiler
« : 15 Mayıs 2017, 14:02:36 »
Bu konu altında CK2'nin açıklanmamış ek paketi ve çıkarılacak olan ücretsiz geliştirme yaması 2.8 hakkında bilgiler ve geliştirici günlükleri paylaşılacaktır.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
CK2 - 50. Geliştirici Günlüğü
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2017, 14:51:58 »
08/05/2017 GELİŞTİRİCİ GÜNLÜĞÜ

Selamlar!

İsveç Nisan'ı kar/yağmur/güneş hava tipleriyle kasvetli bir ortamda geçti bitti ve biz artık gelecek açıklanmamış konsept hakkında konuşmaya hazırız. Bu günlükte "Casus Belli Expansions" hakkında yenilikleri anlatacağım (DLC elbette bundan ibaret olmayacak ama bu GG sırasında sadece CBleri anlatacağım.) Kullanacağınız CByi nerede ve nasıl kullanacağınız artık size kaldı. Kısaca, beş tane rol-yapma temalı Casus Belli savaş nedeni ekleyeceğiz.

Vasallama Kuvvetleri
Bu CB vasalınız tarafından onun sınırındaki krallıklara karşı kullanılabilir. Örneğin İngiltere, Galler ve İrlanda krallıklarına genişlemek için bu CByi kullanabilir.

Yasal Düklük İddiası
Bu CB orta ölçekli krallıkların içinden bir kanton (county) yaratmaya ve başına bir dük atamaya yarar. Bu CB ile açılan savaş bir miktar prestij kaybına yol açar, ancak kullanılması ilk Krallık veya İmparatorluğunuzu kurmanız açısından son derece fayda sağlar.

Düksel Kanton Fethi
Eğer şanssızsanız oyuna başladıktan sonra çevre kantonlara iddia üretmeniz çok ama çok uzun zaman alabiliyor. Bu CB Dük veya Kont olan karakterlerin şahsına savaş açabilmenizi sağlıyor, savaş sonunda rakip dük ortadan kaldırılabilmişse onun kantonu da size kalıyor. Bir başka örnekle, İrlanda hükümdarı ile KRİ (HRE) İmparatoru herhangi bir tanışıklık bağlarına sahipse, biri diğerine savaş ilan eder ve onu öldürebilirse ülkesi ona kalır. Tabi bunları başarabilmek için mevcut paranız ve prestijiniz uzun süre yeterli olmayabilir.

Büyük Fetih
Halihazırda Müslüman, Viking veya Barbar-ruhlu bir hükümdara sahipseniz (kim istila için izin ister?) genişlemek için gerçek yolları denemenize gerek kalmadan, çok güçlü bir krallık gibi doğrudan savaşabilirsiniz. Bu CB sadece çok güçlü krallıklara karşı (ilk 200'deki krallıklardan bahsediyorum) kullanılabilir. Bu CByi kullanmak dine bağlılığınızı ve itibarınızı azaltır.

Özgür Rehineler
Bir uzun süreli gerekli CB, bu CB ile tutuklu generallerinizi veya hanedan üyelerinizi, hatta dost krallıkların üyelerini rehinelikten azad ettirebilirsiniz. Savaşı kazandığınızda rakibinizden ödül olarak rehineleri istersiniz.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2017, 15:38:40 Gönderen: kerem1249 »
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
Ynt: CK2 - Yeni DLC ve 2.8 Yamasından Bilgiler
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2017, 15:29:38 »
Takipteyim umarım geliştirici günlüklerini hızlıca çevirirsiniz  tbrk*

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
CK2 - 51. Geliştirici Günlüğü
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2017, 15:37:00 »
Merhaba arkadaşlar!

PDXCON 2017 sona erdi ve sizlerle bu olağanüstü buluşmayı gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Oyunlarınız için ilgi çekici sorular sordunuz ve geribildirimlerinizi yaptınız, buna CK2'de dahildi! Şey, topluluğumuzu geliştirme adına buluşmamıza katılan tüm oyunculara özel olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Şimdi, haritadaki o çirkin gri bölgeler hakkında konuşacağız; yani yaşamsız bölgeler(wastelands). İtiraf etmek gerekirse, ben hiçbir zaman haritadaki yaşamsız bölgeleri sevmemiştim, hatta bazen yaşamsız bölgeler belli olmasın diye oynarken harita modunu Arazisel olarak seçiyordum.

Kuzey Sibirya ve Sahra yaşamsız bölge, ancak eski haliyle hiç estetik görünüm elde etmiyordu. Artık buralara sahip olunabilecek ancak asker erişememe durumu devam edecek. Tıpkı geçen hafta Hoi4'te Afrika Çöllerinin tamamına yakınında yaptığımız gibi.
Tibet ve Himalayalar, Orta Asya halkları ile Çin halkları arasında bir köprü gibiydi ve ortaçağda bambaşka medeniyetlerin kabile devletlerine ev sahipliği yapıyordu. Buradaki toprak dağılımında adaleti sağlamak kolay olmadı, ancak bizde taviz vermedik.

Tibet, 1066

İslam Medeniyetleri, Orta Asya ve Çin arasında bir sınır gibi olan Himalayalar Dağı'da güncellemeden nasibini aldı. İşte; 867'deki Himalayalar ve çevresinin haritası.

Bön Bölgesi, bir Pagan dini kabile devletince yönetiliyor. İşte bundan da bir kare:

Son olarak yazıyı bitirmeden önce bu DLC ile Büyük Müslüman İstilacı devletlere yönelik çalışmalarımızın sürdüğünü ve haftaya bu çalışmalardan bazılarını sizlere tanıtacağımızı söylemek istiyorum. Gazneliler, Selçuklular ve Timur devleti bu çalışmamızın odağında, tabii bu devletlerin önemli liderleri de karakteristik olarak geliştirilecek. (Sebük Tegin, Timur bu liderlerden bazıları.)

Çevrimdışı Çepni

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: CK2 - Yeni DLC ve 2.8 Yamasından Bilgiler
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2017, 17:19:23 »
Harita bir güzel mi geldi ne :D

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *