Gönderen Konu: Oyunu öğrenmek için devlet önerisi  (Okunma sayısı 751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyunu öğrenmek için devlet önerisi
« : 09 Mart 2017, 09:25:52 »
Evet arkadaşlar tüm dlcleriyle  beraber steamden aldım indirime girmiş devlet önerisi yapabilecek var mı

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyunu öğrenmek için devlet önerisi
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2017, 11:00:41 »
1066 irlanda kontlukları rahat olacaktır. Önceki tarihlerde ise o kadar rahat olmayacaktır. Eğer çabuk kavrarım diyorsan herhangi bir avrupa krallığında kont ya da dük olarak başlayabilirsin.
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2017, 12:47:14 »
Ben Castile/Léon ile başlamıştım, o da uygun. Eğer EUIV mantığıyla toprak alcam diyorsan din savaşları ile Endülüs Müslümanlarına girebilir ve hızlıca yayılabilirsin.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2017, 13:19:33 »
Oyunu öğrenmek amaçlı irlanda olabilir leon da olabilir denildiği gibi ama endelüs biraz fark gösterebilir.

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2017, 12:49:17 »
Bizans nasıl olur peki çok mu zor ? Bir de oyunun mantığı eu 4 ten çok mu farklı ?

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2017, 19:38:20 »
Eu 4 bunun yanında tek düze kalıyor  evil* Bizans ya da Doğu roma ne fark eder. Tam bir Taht oyunları havasında yani devreleri yaktırabilir  evil*

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2017, 11:24:59 »
Öncelikle şunu söyleyim, oyunda dış güçler sıkıntı olduğu kadar iç güçler de sıkıntı. Yani EU4'deki isyan mekaniği bu oyundaki potansiyel iç tehditlere göre sandbox kalıyor. Bizansla hiç dışarıyla savaşmasan bile 500 yıl boyunca bir olarak kalabileceğin garanti değil. Dandik bir İmparatorun başa geçmesine ve birkaç amtious traitli vassalın lobi kurmasına bakar. O açıdan oyunda hemen büyük bir devletle başlamak devreleri yakabilir.

Aslında benim tavsiyem Sussex. 769 yılında. Neden Sussex? Çok iyi bir chancellor'u olduğu için claimde ve genişlemede sıkıntı çekmezsin ve üstelik tek toprağa sahip.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.