Gönderen Konu: İkmal Limiti Hakkında Soru?  (Okunma sayısı 394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YKaraaslan

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
İkmal Limiti Hakkında Soru?
« : 05 Mart 2017, 21:32:14 »
Selamun aleyküm.Victoria 2 oynamaya yeni başladım merak ettiğim birkaç soru var.Madde madde yazayım.

• İranla , Afganistan'a savaş açtım.Düşman bölgesinde en fazla 4000 asker tutabileceğim yazıyordu.Ben oraya girdim tüm ordum telef oldu.Afganistan 20000 kişiyle girdi zerre kayıp vermedi.Bunun sebebi nedir?

• Birimlerimin üstüne tıkladığımda gerekli malzemelerin onlara %0 oranında ulaştığını yazıyordu.Ulusal stoklarım full olmasına rağmen bu durum neden böyle.

• Fabrikaların başarılı olması için usta mı yoksa katip mi teşvik etmeliyim.Hammadde teşvik etmemin faydası olur mu?

• Son olarak projelere baktığımda 5 proje görüyorum ama hiçbir proje nedense gerçekleşmiyor.Projelerin Fabrika haline gelebilmesi için ne yapmam gerek?

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
Ynt: İkmal Limiti Hakkında Soru?
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2017, 22:13:43 »
Düşman ülkesinde senin ikmal limitin düşmana göre az olur . Mesela senin 4 ya onun 9 dur .

Ekonomi bölümünde sağ üstteki vergilerde askeri mühimmat için olanı fullemen gerek . İmleç'i o bar üzerine getirirsen hangilerinin eksik olduğunu görürsün .

HoD dlc si çıkmadan önce 3 usta / 2 katip oranı uygun gözüküyordu fakat şu an 4 usta / 1 katip uygun çünkü Sanayi puanını en çok usta etkiliyor.

Projelerin gerçekleşmesi için kapitalistlerin olması gerek ve bu kapitalistlerin Lüks giderlerini karşılamaları gerek ( en iyi ) , Eğer kapitalist teşvik eder ve üst tabakadan vergi kısarsan projeler tamamlanmaya başlar .

Çevrimdışı YKaraaslan

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2017, 22:36:10 »
Düşman ülkesinde senin ikmal limitin düşmana göre az olur . Mesela senin 4 ya onun 9 dur .

Ekonomi bölümünde sağ üstteki vergilerde askeri mühimmat için olanı fullemen gerek . İmleç'i o bar üzerine getirirsen hangilerinin eksik olduğunu görürsün .

HoD dlc si çıkmadan önce 3 usta / 2 katip oranı uygun gözüküyordu fakat şu an 4 usta / 1 katip uygun çünkü Sanayi puanını en çok usta etkiliyor.

Projelerin gerçekleşmesi için kapitalistlerin olması gerek ve bu kapitalistlerin Lüks giderlerini karşılamaları gerek ( en iyi ) , Eğer kapitalist teşvik eder ve üst tabakadan vergi kısarsan projeler tamamlanmaya başlar .

Çok teşekkür ederim.Aradığım cevapları buldum.Birde bunun yanında bir sorum daha var cevaplarsan çok sevinirim.
Savaş sebebi nasıl bulabilirim.Her açtığım savaşta 10 kötü şöhret alıyorum normal mi? Birde reform yapamıyorum nasıl yapabilirim.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2017, 22:42:31 Gönderen: YKaraaslan »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2017, 22:51:11 »
Çok teşekkür ederim.Aradığım cevapları buldum.Birde bunun yanında bir sorum daha var cevaplarsan çok sevinirim.
Savaş sebebi nasıl bulabilirim.Her açtığım savaşta 10 kötü şöhret alıyorum normal mi? Birde reform yapamıyorum nasıl yapabilirim.

Savaş sebebini diplomasi ekranından başka şekilde eventlerle elde edebilirsin fakat bu düşük ihtimal . Savaş hedefi yerine krizlerde ön plana çıkarsan veya dünya savaşlarına katılırsan düşük kötü şöhretle savaş hedefi ekleyebilirsin . Takılmadan savaş hedefi eklemek için ülkende Jingoism ( Şovenizm ) e destek vermen gerek . Ve savaş hedefi araştırılırken Hızlı bitmesi için Askeri politikanın Jingoist ( Şovenist ) olması önemlidir . Kötü şöhret eklediğin hedefe göre değişir .

Kötü şöhret elde etmeden savaş açmak istiyorsan ülkenin Komünist Diktatörlükle yönetilmesi gerek böylece diğer devletlere "Install Communism" CB siyle savaş açabilirsin .

-

Reform yapmak için rehberleri okuyabilirsin fakat kısaca :

Bilinç seviyesi yüksek olmalı , Reform yanında devrim yapacaksan kızgınlıkta yükseltmen gerek .
Siyasi reformlar için liberal teşvik etmen gerek . Sosyal reformlar için sosyalist teşvik etmen gerek.
Ayrıca yönetim şeklinin reformlara uygun olması gerek . Yani liberaller ve sosyalistler meclise girmeli .

Çevrimdışı YKaraaslan

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2017, 23:07:59 »
Anladım çok teşekkürler.  :D

Çevrimdışı YKaraaslan

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2017, 00:44:29 »
Savaş sebebini diplomasi ekranından başka şekilde eventlerle elde edebilirsin fakat bu düşük ihtimal . Savaş hedefi yerine krizlerde ön plana çıkarsan veya dünya savaşlarına katılırsan düşük kötü şöhretle savaş hedefi ekleyebilirsin . Takılmadan savaş hedefi eklemek için ülkende Jingoism ( Şovenizm ) e destek vermen gerek . Ve savaş hedefi araştırılırken Hızlı bitmesi için Askeri politikanın Jingoist ( Şovenist ) olması önemlidir . Kötü şöhret eklediğin hedefe göre değişir .

Kötü şöhret elde etmeden savaş açmak istiyorsan ülkenin Komünist Diktatörlükle yönetilmesi gerek böylece diğer devletlere "Install Communism" CB siyle savaş açabilirsin .

-

Reform yapmak için rehberleri okuyabilirsin fakat kısaca :

Bilinç seviyesi yüksek olmalı , Reform yanında devrim yapacaksan kızgınlıkta yükseltmen gerek .
Siyasi reformlar için liberal teşvik etmen gerek . Sosyal reformlar için sosyalist teşvik etmen gerek.
Ayrıca yönetim şeklinin reformlara uygun olması gerek . Yani liberaller ve sosyalistler meclise girmeli .

Ben yine bişey beceremedim.Bi soru daha soracaktım.Osmanlıyla oynarken süper güç listesinden düşüyorum sürekli.Acaba birilerini etkim altına almadığımdan mı anlamadım.Belçikanın sanayisi o kadar hızlı gelişiyor ki hiçbirşey yapamıyorum.Geçen oyunumda 25.sıraya düştüm.Sanayi puanımı nasıl arttıracağım.Belçika 2 karış toprağıyla benim 50 katım sanayi puanı topladı.Teknolojiyle mi alakalı fabrika sayısıyla mı anlamadım?
« Son Düzenleme: 06 Mart 2017, 03:32:26 Gönderen: YKaraaslan »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2017, 16:11:54 »
Osmanlı zor ülke . Sanayini toparlamak için hammadde çıktısını arttırdıktan sonra fabrikalara yönelmelisin en son olarak İşçiler . Önce Rgo , input , output arttıran teknolojilere git sonrasında kültürden prestige araştırmasına . Ve sınır olduğun devletlere aşağılama savaş hedefi açarak 10 prestige kazanabilirsin . Askeri güçte önemli tabi .